Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Drabina czarownicy i magia supełków - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO WICCA (https://www.forumezo.pl/Forum-MAGIA-CZAROSTWO-WICCA)
+--- Dział: Magia (https://www.forumezo.pl/Forum-Magia)
+---- Dział: Instrumentarium (https://www.forumezo.pl/Forum-Instrumentarium)
+---- Wątek: Drabina czarownicy i magia supełków (/Temat-Drabina-czarownicy-i-magia-supe%C5%82k%C3%B3w)

Strony: 1 2 3 4


Drabina czarownicy i magia supełków - Misiaczka - 02.12.2014

Słyszałam czytałam i nadal nie wiem o co chodzi  w magii supełków i drabinie. Przypomina mi różaniec.


Re: Drabina czarownicy i magia supełków - Elzbieta - 03.12.2014

Drabina czarownicy i magia supełków to mniej więcej to samo. W jednym i drugim przypadku chodzi o ochronę względnie o rzucanie czarów, zamawianie  metodą zawiązywania supełków na lnianej linie. W obu przypadkach - drabiny czy samej liny, stosowane są różne techniki. W jednych zawiązuje się różne przedmioty w innej wystarczą intencje - dobre lub złe. Zależy od przeznaczenia.


Re: Drabina czarownicy i magia supełków - szamka - 04.12.2014

Do wykonania drabiny czarownicy potrzeba po 9 różnych przedmiotów. Dla przykładu - 9 piórek, 9 koralików, 9 kawałków wełny itd, świece, kadziło, woda i sól.Na youtubie można znaleźć przepisy.Fajna sprawa.Polecam.


Re: Drabina czarownicy i magia supełków - Vivien - 05.12.2014

Drabina to nie tylko supełki, piórka, wstążeczki. Ważna jest modlitwa z intencją;

Re: Drabina czarownicy i magia supełków - Izka - 06.12.2014

Drabina Czarownicy jest metoda to podobna do magii sznura. W węzełki sznura wwiązuje się
ciernie, kamienie, kości, włosy, paznokcie, itd. Taki sznur w różnych celach. Szkodzenia, podrzuca się komuś, chowając go w jego domu lub przy progu. Dopóki nie zostanie odnaleziony i węzełki nie zostaną wtedy odwiązane lub nie zostanie rzucony w całości do płynącej wody - działa cały czas. W celach dobroczynnych można go powiesić przy drzwiach, oknach, pod progiem. Sznur powinien mieć wplecione 40 koralików. Można wplątywać intencje, uczucia.


Re: Drabina czarownicy i magia supełków - Misiaczka - 06.12.2014

Z jakiego powodu 40 koralików i o co chodzi z zawiązywaniem uczuć .


Re: Drabina czarownicy i magia supełków - Avena - 29.02.2016

[justify]Drabina Czarownicy (Witch's ladder)

Drabina czarownicy jest bardzo uniwersalnym czarem. Działanie magiiązane z czarem np. pióra, kości ,włosy, zioła, kartki papieru, kamienie - wszystko co współpracowało z czarem i miało podobną symbolikę.

Do czaru potrzebne będa: sznurki, wełny, kordonki, wstążki itp. w trzech kolorach ( zastosować należy kolory, które odpowiadają Waszej intencji); 9 przedmiotów, które są do siebie podobne, ale w różnych kolorach (dziewięć kulek, dziewięć muszelek, dziewięć guzików, koralików, kawałków drewna, fragmentów kolorowych papierów np. z singlami, run, itp.); Kadzidło, świece, sol, woda= Jeśli ktoś chce świecić drabinę.

Znaczenie sznurków.
Zielony - dla pieniędzy,
Czerwony - dla pasji,
Biały - dla kreatywności,
Czarny - aby zatrzymać złe nawyki,
Brązowy - dla równowagi,
Żółty - do szczęścia,
Pomarańczowy - dla zdrowia,
Niebieski - dla pokoju,
Fioletowy - dla mądrości.

źródło: internet

Dokładniejsze informacje można spotkać w różnych miejscach, gdzie opisane jest tak tworzenie, jak też sposób postępowania z przygotowanym przedmiotem, tj. sposób i miejsce przechowywania, noszenia lub rozmontowywania uplecionej drabiny - wszystko w zaleznosci od intencji tworzenia oraz wewnetrznych przekonan Tworzacego. Całkiem dobrze opisane zostało to pod internetowym adresem:

http://bialamagiawiedzmowyzakatek.blogspot.com/2016/02/drabina-czarownicy_19.html[/justify]


Re: Drabina czarownicy i magia supełków - Ankol18 - 29.02.2016

Troszkę pracy przy tym jest, ciekawe jak efekty :usmiech: Fajne jest to, że każdy może wykonać taką drabinę czarownicy według własnych potrzeb np. jeden dla przyciągnięcia szczęścia, drugi dla przyciągnięcia miłości, trzeci dla przyciągnięcia pieniędzy itp. itd., więc drabina czarownicy jest dość uniwersalnym czarem.


Re: Drabina czarownicy i magia supełków - Elzbieta - 29.02.2016

Nie, nie jest. Każdy rytuał wymaga wiedzy "magicznej" i wcześniejszej praktyki pod okiem opiekuna.. Bez niej możesz sobie pogorszyć zamiast polepszyć.


Re: Drabina czarownicy i magia supełków - Avena - 01.03.2016

[justify]Tak jak pisze Elie - szybko i łatwo to można tylko sobie biedy narobić.

Rytuały mają to do siebie, że warto się dobrze do nich przygotować, najlepiej, jeśli jest to tylko możliwe, pod okiem kogoś doświadczonego. Do tego warto też dobrze rozważyć intencję rytuału, gdyż jest to całkiem zbieżne z powiedzeniem: uważaj czego sobie życzysz, bo możesz właśnie to (dokładnie) dostać.

Czyli, wiedza, precyzja, wiedza, rozsądek, doświadczenie, rozsądek i dopiero potencjalne działanie. Smile

To nie jest wiedza płynąca z praktyki, jednak, czytając kolejne książki z różnych dziedzin magicznych, tym co się nasuwa to właśnie to, że nic nie jest łatwe (w sensie, że da się coś szybko zrobić, tylko efekt długofalowy tych działań jaki będzie?), wszystko wymaga szczegółowej i precyzyjnej wiedzy, rozwagi i precyzji działania, a do tego przekonania o sensie tego co się robi. Ważne jest więc, co się robi, jak się robi, kiedy się robi i dlaczego się robi. Nawet wówczas gdy wydaje się to proste jak wiązanie supełków na sznurkach. Smile[/justify]