Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Zwiastuny śmierci - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Tradycja i Obyczaje - Magia Nie Tylko Ludowa (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=228)
+---- Dział: Przesądy zabobony czy magia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=230)
+---- Wątek: Zwiastuny śmierci (/showthread.php?tid=9099)

Strony: 1 2


Zwiastuny śmierci - Tęcza. - 01.08.2014

Interesuje mnie temat zwiastunów śmierci, znaków znanych od wieków, po których dociera do nas wiadomość o śmierci. Z opowiadań wiem, że czasem i my sami mamy sny ostrzegające nas przed nieszczęściem czy śmiercią. Mojej babci śniły się wypadające zęby. Wtedy jeszcze nie zwracałam uwagi na sny.
Piszę ponieważ stało się coś dziwnego. Mianowicie, prawie na oczach męża w przedpokoju spadło lustro które nie miało prawa spaść i roztrzaskało się na kawałeczki. Lustro dostaliśmy od cioci która tego samego dnia zmarła.


Re: Zwiastuny śmierci - Elżbieta - 01.08.2014

Nie zauważyłam, żeby zbicie lustra czy lusterka zwiastowało czyjąś śmierć. Wiem, że kiedy śni mi się puste łóżko to dowiem się o czyjejś śmierci. Zwykle jest to ktoś z rodziny czy znajomych.


Re: Zwiastuny śmierci - Hera - 02.08.2014

Wycie psa zawsze zwiastuje śmierć kogoś bliskiego. W snach czarne ptaki, szczególnie kruki.


Re: Zwiastuny śmierci - fro123 - 02.08.2014

W moim przypadku wypadające zęby nigdy nie zwiastują o śmierci - bo miałem już sporo takich snów (nawet taki, w których zęby wypadały mi przez kilkadziesiąt sekund po kilka na sekundę -_-), a żaden nie wiązał się z czyimś zgonem.

Za to raz miałem taki, który trafnie oceniłem jako zwiastujący śmierć. Otóż kilku lub kilkunastokrotnie miałem sen, w którym czegoś bardzo się bałem i uciekałem w stronę swojego bloku. Za każdym razem udawało mi się w porę otworzyć drzwi do klatki i uciec od zagrożenia. Raz jednak tak się zdarzyło, że nie udało mi się zbiec i przy samych drzwiach coś mnie dopadło (i sen się zakończył).

A że była to noc po dniu, w którym mój dziadek miał wylew, od razu na myśl mi przyszło, że może to oznaczać jego śmierć - chociaż jego stan był dość dobry. Ale jak się okazało 2 dni później, miałem rację.


Re: Zwiastuny śmierci - Elżbieta - 02.08.2014

Cytat:W moim przypadku wypadające zęby nigdy nie zwiastują o śmierci - bo miałem już sporo takich snów (nawet taki, w których zęby wypadały mi przez kilkadziesiąt sekund po kilka na sekundę -_-), a żaden nie wiązał się z czyimś zgonem.

Nie wierzę, nawet choroby nie zwiastowały ? Zęby to znany, złowieszczy zwiastun w snach.W sumie sny są zwykle mową naszej podświadomości. Jeżeli Ty sam nie uznajesz snu o zębach jako złowieszczego snu, to nic dziwnego.


Re: Zwiastuny śmierci - fro123 - 04.08.2014

O ile pamiętam, to nawet choroby.

Zresztą w większości snów nie wypadają mi zęby takie, jakie mają ludzie, ale coś na kształt tkanki kostnej połączonych ze sobą 4-5 zębów. Ale gdy wypadały normalne zęby, nic nie oznaczały takie sny.


Re: Zwiastuny śmierci - Elżbieta - 05.08.2014

<!-- l --><a class="postlink-local" target="_blank" href="http://forumezo.pl/z-zeby-t41160.html#p985205">z-zeby-t41160.html#p985205</a><!-- l -->

Upieram się przy tym symbolu ponieważ mam podobne skojarzenia i doświadczenia. Sny o zębach mówią nam również o zdrowiu. Teza jest nawet poparta przysłowiowym "zaglądaniem koniowi w zęby"

Innym symbolem zwiastującym śmierć mogą być rozstajne drogi.


Re: Zwiastuny śmierci - Tęcza. - 05.08.2014

Czasem przyśni się nam osoba, która dopiero umrze za kilka dni.To jest zagadkowy fenomen.


Re: Zwiastuny śmierci - Ankol18 - 05.08.2014

Dawniej wierzono, że wyjący pies, który ma głowę skierowaną ku ziemi widzi śmierć. Podobnie interpretowano niepokój koni w gospodarstwie, pojawiające się w pobliżu domostwa kretowiska czy nocne nawoływania puszczyka i sowy. Oznak śmierci dopatrywano się także w zaprzęgu konnym wiozącym księdza do chorego. Jeśli konie ciągnące powóz były niespokojne, konający nie miał już szans na powrót do zdrowia. Z kolei, gdy karawan ze zmarłym zatrzymał się na jakiś czas przed danym obejściem, wróżyło to zgon jednego z domowników.

W wierzeniach ludowych życie człowieka porównywano do roślin, dlatego nagłe więdnięcie kwiatów czy usychanie drzew uznawano za zły omen. Również w zjawiskach atmosferycznych doszukiwano się oznak zbliżającej się śmierci np. spadająca z nieba gwiazda była kojarzona z odejściem osoby, której była przypisana. Dym gasnącej gromnicy podczas sakramentu chorych, unoszący się ku górze, zwiastował szybki powrót do zdrowia, a opadający w dół, wskazywał na zbliżającą się śmierć. Zgaśnięcie płomienia świecy podczas mszy żałobnej oznaczało bliski zgon kolejnego członka rodziny.


Re: Zwiastuny śmierci - Rossi - 05.08.2014

Kiedyś śmierć zwiastowały niecodzienne zjawiska, łączone z oddziaływaniem duchów: trzykrotne pukanie do okna lub drzwi, dziwne odgłosy dochodzące z komory czy strychu, a także pęknięcie lustra, pobrzękiwanie łyżek lub spadnięcie obrazu. Zwiastunem rychłego zgonu mogła być np. wlatująca przez okno jaskółka, sowa pohukująca w bliskości zabudowań lub łasica kopiąca jamę w obrębie zagrody. Również złowrogie sny zwiastowały jej przyjście np. te o wypadaniu zębów czy mętnej wodzie.