Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Czy to intuicja, czytanie w myślach? - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: STANY NASZEGO UMYSŁU (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Dział: Parapsychologia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Czy to intuicja, czytanie w myślach? (/showthread.php?tid=8609)

Strony: 1 2


Czy to intuicja, czytanie w myślach? - likeff - 11.05.2014

Cześć Smile Pomóżcie mi uschematyzować pewne sytuacje, które przytrafiają mi się praktycznie od dziecka. Kiedyś było to jedynie od czasu do czasu a ostatnio takie rzeczy przytrafiają mi się bardzo często. Pierwsza część sytuacji dotyczy bardzo wyraźnych przeczuć dotyczących zarówno rzeczy istotnych jak i nieistotnych, ale że takich sytuacji jest multum, to przytoczę kilka przykładowych. Np. jadę autem jako pasażer i nagle do głowy wpada mi myśl połączona z niewyraźnym obrazem przebiegającego przez jezdnię kota, mówię do kierowcy "zwolnij trochę" i kilka sekund później na jezdnię wyskakuje kot. Jestem na spacerze z psem i widzę dzieci bawiące się na placu zabaw, po czym nachodzi mnie myśl, że zaraz coś się stanie na tym placu i kilka sekund później dziecko upada dość niefortunnie. Ostatnio obudziłam się z przekonaniem, że coś złego stało się w związku mojej znajomej, po telefonie do niej okazało się, że rozstała się ze swoim partnerem, czego nie mogłam wiedzieć wcześniej bo nawet nic na to nie wskazywało. Jak mówiłam, takich sytuacji jest pełno już nie mówiąc o tym, że wiem, kiedy zadzwoni telefon czy kiedy spodziewać się wizyty.

Drugi typ sytuacji zakrawa mocno o czytanie w myślach lub coś na zasadzie ich odbierania a może wysyłania, sama nie wiem. Ostatnio coraz częściej zdarzają mi się sytuacje takie, że pomyślę o czymś konkretnym a następnie osoba, z którą akurat przebywam wypowiada te słowa na głos dokładnie w tej samej formie, w której ja o nich pomyślałam, czasem jest to bardzo zabawne Smile Przykłady, znów jadę autem i myślę "przełączę radio może będzie gdzieś ta nowa piosenka" a kierowca na to "przełącz radio, może gdzieś będzie ta nowa piosenka", tak samo przy spędzaniu czasu z bliskimi znajomymi, ostatnio ledwie wpadła mi do głowy myśl "może wybralibyśmy się w weekend na kręgle" po czym znajoma mówi... sami wiecie co Smile itd, sytuacje tego typu powtarzają się bardzo często. Nie zdarza się to jednak wtedy, kiedy sama bym tego chciała, tylko zupełnie wtedy, kiedy się tego nie spodziewam.

Czy to może być jakaś wysoko rozwinięta intuicja?

PS

Dodam jeszcze, że jakiś czas temu zajmowałam się chwilowo wahadełkiem ale odrzuciłam to dość szybko przerażona tym, jak dokładne i nieomylne były odpowiedzi.


Re: Czy to intuicja, czytanie w myślach? - Elżbieta - 11.05.2014

Fenomen :wink:
a swoją drogą, jestem skłonna uwierzyć. Sporo ludzi tak ma.


Cytat:Dodam jeszcze, że jakiś czas temu zajmowałam się chwilowo wahadełkiem ale odrzuciłam to dość szybko przerażona tym, jak dokładne i nieomylne były odpowiedzi.
likeff
Moim skromnym zdaniem, niepotrzebnie. Pomyśl ilu ludziom mogłabyś pomóc znależć odpowiedź na ich dylematy.


Re: Czy to intuicja, czytanie w myślach? - likeff - 11.05.2014

Może masz rację, jednak im więcej praktyki z wahadełkiem tym większy wewnętrzny niepokój odczuwałam, który ciężko opisać. Mimo bardzo trafnych odpowiedzi nie czułam się całkowicie dobrze fizycznie i psychicznie Smile Być może powrócę do tego jeśli uda mi się w jakiś sposób opanować te negatywne efekty.


Re: Czy to intuicja, czytanie w myślach? - SeedCake - 11.05.2014

Masz świetną intuicję i nie bój się jej. Przeraziło Cię wahadełko ponieważ potwierdziłaś swoją intuicję. Czyli tak naprawdę obawiasz się własnych zdolności. Nie powinnaś.


Re: Czy to intuicja, czytanie w myślach? - SeedCake - 12.05.2014

To nie są zdolności nadprzyrodzone. Jeżeli będziemy je traktować jako coś nienaturalnego, powoduje to jedynie strach i tracimy nad tym kontrolę.


Re: Czy to intuicja, czytanie w myślach? - Elżbieta - 12.05.2014

Cytat:To nie są zdolności nadprzyrodzone.
Może nie tyle nadprzyrodzone ale nie powiesz, że powszechnie spotykane, czy w prosty sposób do osiągnięcia.
Z tym się trzeba urodzić, trudno rozwinąć.


Re: Czy to intuicja, czytanie w myślach? - SeedCake - 12.05.2014

Wszyscy się z tym rodzimy (no dobrze, większość). Niektórzy od razu z "gotowcem", a inni muszą się uczyć i rozwijać. Ile ludzi, tyle możliwości. Ale, że żyjemy w takiej rzeczywistości, a nie innej, gdzie doznania niemożliwe do wytłumaczenia z racjonalnego punktu widzenia, są odrzucane i uważane za nadprzyrodzone. Mówię tutaj o intuicji oczywiście, którą każdy może rozwinąć przy odrobinie wysiłku.


Re: Czy to intuicja, czytanie w myślach? - Elżbieta - 12.05.2014

Zgoda, możesz się szkolić, trenować ale nie każdemu uda się na tyle, żeby móc przewidywać przyszłe wydarzenia.To Coś trzeba mieć w sobie. Jest darem, podobnie jak muzykalność czy piękny głos.


Re: Czy to intuicja, czytanie w myślach? - SeedCake - 12.05.2014

Elie napisał(a):Zgoda, możesz się szkolić, trenować ale nie każdemu uda się na tyle, żeby móc przewidywać przyszłe wydarzenia.To Coś trzeba mieć w sobie. Jest darem, podobnie jak muzykalność czy piękny głos.

Optymistka ze mnie Wink Ale to prawda, nie każdy może mieć taki sam stopień zdolności, bo to po prostu niemożliwe. Ale... czy muzykalność jest uważana za coś nadprzyrodzonego? Wink Talenty artystyczne mniej przerażają niż świetna intuicja, ale nie zmienia to faktu, że powinny być traktowane tak samo, jako coś co może nas i ludzi w okół rozwinąć.


Re: Czy to intuicja, czytanie w myślach? - Elżbieta - 12.05.2014

Rozwijać się możemy w przeróżny sposób i niekoniecznie musimy być zaraz tymi najlepszymi.Warto zagłębić się w jednej dziedzinie życia i starać się być w tym po prostu dobrym. Nad wszystkim nie zapanujemy.
Ezoteryka jest wyjątkową dziedziną, w której nieprzeciętne talenty np. jasnowidzenie, wzbudzają niedowierzanie tylko dlatego, że nie da się jeszcze tego poprzeć naukowo. Wszystko jest na "słowo"