Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
R - robaki i owady we śnie. - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: TAJNIKI RODZAJE SNÓW - SENNIK (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=119)
+--- Dział: Sennik forumezo.pl (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=251)
+--- Wątek: R - robaki i owady we śnie. (/showthread.php?tid=7694)



R - robaki i owady we śnie. - Elżbieta - 22.11.2013

Znaczenia symbolu
Robaki to dość obszerny termin, którym można określić zarówno glisty, dżdżownice, owady, larwy owadów, pająki. Rozpatrując symbol należy uściślić czy były to robaki jakiegoś szczególnego rodzaju lub gatunku czy nie miało to znaczenia.
Robaki we śnie, ze względu na wstręt jakim darzymy je w naszej kulturze najczęściej odnoszą się do spraw, o których wolelibyśmy, żeby nie istniały. A jednak sprawy te jak robaki wypełzają nocą z zakamarków i przypominają nam o swoim istnieniu. Aby zrozumieć co oznaczają zastanów się jakie sprawy bądź osoby marginalizujesz w swoim życiu.
Robaki przeważnie budzą wstręt, ale dla ludzi z kultur Afryki, Ameryki Południowej i Azji różnego rodzaju owady i pajęczaki stanowią źródło codziennego pokarmu. Niektóre robaki takie jak pijawki, czy larwy much od wykorzystywane są w medycynie do usuwania toksyn z organizmu oraz oczyszczania gnijących ran. Rozbieżność znaczeń robactwa ukazuje nam wiele sprzeczności. Wstręt, którym je zazwyczaj darzymy świadczy o tym, że odgradzamy się od spraw, których nie rozumiemy. Jednak to właśnie zrozumienie tych uprzedzeń stanowi klucz do rozwoju.


Widok robaków we śnie nie nastraja z pewnością optymistycznie, motyw ten odzwierciedla bowiem naszą bezradność w konkretnej sytuacji życiowej.
Natomiast robak żerujący w mące, kaszy, owocach itd., może symbolizować "robaka". którego mamy w zwyczaju topić w alkoholu, czyli to wszystko, co gryzie nasze sumienie.
Robak pojawiający się w snach nastolatków świadczy o zaczynającej się konfrontacji z dorosłością.

Wielka Księga Snów - FILAR


Re: R - robaki i owady we śnie. - Elżbieta - 22.11.2013

Owady brzęczące w marzeniach sennych wskazują zazwyczaj na słabe i mocne strony naszej psychiki, narażonej na tysiące mikroskopijnych ukłuć, rozumianych tutaj jako wpływy z zewnątrz.
Sen ten może również symbolizować mnóstwo drobnych przeszkód, które niezmiernie utrudniają nam życie.
Owady gryzące, takie jak komary, muchy, pchły itp. obrazują zwykle wyrzuty sumienia, wewnętrzne niezadowolenie z siebie, przeważnie na podłożu seksualnym, ale nie wyłącznie.
Jeżeli we śnie pojawia się mnóstwo odrażających owadów, jest to niechybny znak, że śniącego czekają niebawem kłopoty.

Wielka Księga Snów - FILAR


Re: R - robaki i owady we śnie. - Esencja - 28.11.2013

a może ktoś wie, czy jakieś specjalne znaczenie mają osy, trzmiele w śnie? Z ogromnymi żądłami? Wink


Re: R - robaki i owady we śnie. - Elżbieta - 28.11.2013

Osa odzwierciedla Twój wewnętrzny niepokój, wywołany problemami dnia codziennego. Kiedy nas użądli, sprawia ogromny ból, czyli właśnie tego się obawiasz- zranienia, porażki, poddania się.
Poza tym osy i inne tego typu owady pojawiające się w naszych snach, ostrzegają nas, "informują" o tym, że w realnym życiu mamy obok siebie człowieka "pasożyta."
Przypatrz się dokładnie ludziom z Twojego, najbliższego otoczenia. Ktoś ewidentnie żeruje na Tobie, wykorzystuje.
Żądło może nas zranić, sprawić ból i właśnie tego się obawiasz - zranienia, bólu.
Prawdopodobnie jest w Tobie dużo lęku, i przekłada się on na sny.
Jeszcze jedna uwaga - śniąc o owadach (osach, szerszeniach) Twoja podświadomość ostrzega Cię, zwraca uwagę na chwiejność w podejmowaniu decyzji. Niczym te osy, latasz to tu, to tam i nigdzie nie potrafisz zakotwiczyć się.
Zwróć uwagę - użądlenie przez osę, powoduje jej śmierć a Twój ból.A śmierć, to nic innego jak radykalna zmiana, zakończenie pewnego etapu i rozpoczęcie nowego, nieznanego. Ty obawiasz się podjąć radykalną decyzję, boisz się, że może to być błędna decyzja, która przysporzy Ci kłopotów.
Radą jest - Esencjo, podejmij w końcu decyzję. Zdecyduj się na coś, bo zadręcza Cię i męczy ta niepewność. Raz kozie śmierć.!!!!Do dzieła, kto nie ryzykuje....... :wink:


Re: R - robaki i owady we śnie. - Esencja - 28.11.2013

We śnie wyłamywałam im żądła, że padały jak muchy... tfu! tzn jak trzmiele, więc chyba zwalczałam problemy Big Grin Wink Ale faktem jest, że śniło mi się to, kiedy musiałam podjąć istotną decyzję i pojawił się aspekt osoby, która niczym jak w ulu próbowała mną rządzić Wink bardzo dziękuję za odpowiedź Smile


R jak Robak - Esencja - 14.12.2013

czy ktoś mógłby się podzielić informacją, co mogą znaczyć robaki we śnie? W internecie na każdej stronie co innego piszą... A mnie śniło mi się, że znajdowały się larwy, jakieś glizdy, które chciały uciec z makaronu do rosołku... Oczywiście czułam we śnie to zdziwienie... Część z nich moja babcia, która była przy mnie próbowała usunąć- wyjąć...
Dodam tylko, że robiliśmy porządki, ale skąd makaron do zupy się tam wziął w misce, nie mam pojęcia...

gdzieś znalazłam informacje, że może to być znak, abym zaczęła dbać o wagę i zdrowie odżywianie...
wielkie dzięki za pomoc Smile


Re: R jak Robak - Elżbieta - 14.12.2013

<!-- l --><a class="postlink-local" target="_blank" href="http://forumezo.pl/r-robaki-i-owady-we-snie-t39403.html">r-robaki-i-owady-we-snie-t39403.html</a><!-- l -->

Tu masz opis - już raz pytałaś\.


Re: R jak Robak - Esencja - 14.12.2013

Skleroza nie boli... dziękuję :* Smile


Re: R - robaki i owady we śnie. - julka123 - 01.03.2019

Śniły mi się ostatnio takie wielkie mrówki. Dobre wytłumaczenie tego snu znalazłam tutaj: REGULAMIN REKLAM I OGŁOSZEŃ