Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Świat astralny - OOBE Medytacje - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: ENERGETYKA (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=81)
+--- Dział: Energia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=82)
+---- Dział: Zjawiska Paranormalne (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=86)
+---- Wątek: Świat astralny - OOBE Medytacje (/showthread.php?tid=7505)

Strony: 1 2 3 4 5


Świat astralny - OOBE Medytacje - Elżbieta - 19.10.2013

Plan astralny (inaczej świat astralny lub krócej astral) – określenie mistycznego wymiaru, do którego wędrują osoby podczas wędrówek astralnych. Świat astralny składać miałby się z myślokształtów które tworzą astralną rzeczywistość, ograniczoną jedynie umiejętnościami kontroli i samoskupienia osoby, która się w nim znajduje. Według niektórych mistyków, istnieje część planu astralnego, która przenika się ze światem fizycznym – eter. W części tej znaleźć można astralne odpowiedniki wszystkich materialnych obiektów. Miejsce to miałoby być związane ze zjawiskiem eksterioryzacji (inaczej OOBE).


Wyżej cytat z Viki.
Osobiście jestem bardzo ciekawa jak to jest z nim faktycznie.
Czy możecie podzielić się własnymi doświadczeniami czy przemyśleniami.


Świat astralny - OOBE Medytacje - Ankol18 - 28.05.2014

Krótko mówiąc astral to rzeczywistość naszego umysłu. Wymiar niefizyczny, w którym kreują się myśli, wyobrażenia, odczucia, a także sny, LD, wizje, oobe. Natura umysłu jest paradoksalna. Z fizycznego punktu widzenia jest iluzją . Z punktu widzenia psychologicznego, astral to projekcja uświadomionych treści psychicznych (ego) oraz nieuświadomionych treści psychicznych (alter ego czyli cień). Biorąc pod uwagę podejście ezoteryczne, astral to wymiar duchowy, w którym człowiek ma szansę spotkać się ze wszystkimi aspektami swojej jaźni i z Bogiem.

Wyróżniamy:
- zbiorowy astral ludzi tzw. podświadomość albo nieświadomość zbiorową wg psychologii, pełną uniwersalnych symboli i archetypów,
- podprzestrzenie astralne, którą tworzą mniejsze społeczności ludzkie, ze swoimi kulturowo wypracowanymi wartościami, symbolami, językiem, gestami itd.,
- astral pojedynczego człowieka, który tworzą wszystkie aspekty, myśli, pragnienia, wyobrażenia, emocje itd. umysłu człowieka, jego jaźni.

Astral jest wg ezoteryków rzeczywistością wielopoziomową jak i wielowymiarową, dlatego można go podzielić na 3 poziomy, które się wzajemnie przenikają:
1. poziom emocjonalny (nazywany też często po prostu astralnym) - to to ten poziom, w którym tworzą się i funkcjonują wszelkie wyobrażenia, myślokształty, emocje, obrazy.
2. poziom mentalny - tutaj odnajdziemy przyczyny wszystkich projekcji umysłu ludzkiego i zbiorowego.  To ekumena  myśli, idei, inspiracji, impulsów, koncepcji. Coś bardziej pierwotnego niż obraz, powiedzmy – jego przyczyna, wymiary,  szkic, plan, koncepcja.
3. poziom duchowy - z tego poziomu pochodzą wszystkie byty duchowe jakie kiedykolwiek zostały stworzone

Jest to podział zgodny z naturą umysłu (podświadomość, świadomość, nadświadomość, albo id, ego, super ego).


Świat astralny - OOBE Medytacje - Elżbieta - 29.05.2014

Cytat:Biorąc pod uwagę podejście ezoteryczne, astral to wymiar duchowy, w którym człowiek ma szansę spotkać się ze wszystkimi aspektami swojej jaźni i z Bogiem.
Tu mi coś nie pasuje. Wynikałoby, że nie ma innego świata poza wytworami naszej wyobraźni, że nie ma  świata nazywanego często "za zasłoną " w którym to są bogowie, bóstwa i dusze zmarłych.


Świat astralny - OOBE Medytacje - Vitriol - 29.05.2014

Definicji astralu i przekonań co do zamieszkujących go istot jest co najmniej kilka, więc trudno sporządzić jedną, konkretną i spójną definicję tego czym astral jest. Dawniej uważano go za to co oddziela człowieka od Boga, miejsce gdzie mieszkały anioły. Potem zaczęło się to zmieniać, u Bardona podejście do astralu jest już nieco inne. Obecnie modne jest podejście ezoteryczne, zaprezentowane w skopiowanym tu artykule.

Cytat:Wynikałoby, że nie ma innego świata poza wytworami naszej wyobraźni, że nie ma świata nazywanego często "za zasłoną " w której to są bogowie, bóstwa i dusze zmarłych.

Astral ma się nijak do Świata za Zasłoną (który nie jest tak naprawdę oddzielnym światem), bo to zupełnie różne filozofie i nie da się nałożyć jednego pojęcia na drugie.


Świat astralny - OOBE Medytacje - Elżbieta - 30.05.2014

Nie ma znaczenia jak nazwiemy świat który w zasadzie jest obok nas, wszędzie - za zasłoną czy światem bogów, duchów, bytów.Jest dla nas póki co niewidzialny, chociaż bywa, że odczuwalny.
Natomiast astral, to wytwór naszego mózgu np w trakcie snu ale i na jawie.To nasze myślokształty.


Świat astralny - OOBE Medytacje - fraterp - 27.06.2014

Elie napisał(a):Plan astralny (inaczej świat astralny lub krócej astral) – określenie mistycznego wymiaru, do którego wędrują osoby podczas wędrówek astralnych. Świat astralny składać miałby się z myślokształtów które tworzą astralną rzeczywistość, ograniczoną jedynie umiejętnościami kontroli i samoskupienia osoby, która się w nim znajduje. Według niektórych mistyków, istnieje część planu astralnego, która przenika się ze światem fizycznym – eter. W części tej znaleźć można astralne odpowiedniki wszystkich materialnych obiektów. Miejsce to miałoby być związane ze zjawiskiem eksterioryzacji (inaczej OOBE).


Wyżej cytat z Viki.
Osobiście jestem bardzo ciekawa jak to jest z nim faktycznie.
Czy możecie podzielić się własnymi doświadczeniami czy przemyśleniami.

Odpowiedź można znaleźć we własnym wnętrzu. Z ciała fizycznego na ciało energetyczne, z ciała energetycznego na ciało astralne. I problem z głowy. Uważnie obserwować swoje ciało, swoje wnętrze, doświadczenie, emocje. Kontakt z astralem jest tak naturalny, jak ze światem "zwyczajnym". Wszyscy to mamy i umiemy, tylko nie wiemy (bo na ogół zajmujemy się nadmiernie rzeczami zewnętrznymi, np. oglądaniem telewizji czy inną rozrywką). Już to mamy, już tego doświadczamy, tylko potrzeba uważnie obserwować strumień doświadczenia. Wszyscy już żyjemy w astralu. Żadna "tamta strona" nie istnieje.


Świat astralny - OOBE Medytacje - astralonauta - 26.10.2021

Mnie tez ten temat bardzo interesowal i od okolo roku dane mi jest tam podrozowac. Pisze tak, gdyz w moim przypadku jest to dar, ktory moze mi byc w kazdym momencie odebrany. Zobaczylem tam wiele roznych miejsc i chetnie podziele sie z Pania moimi wrazeniami.


Świat astralny - OOBE Medytacje - Brigit - 26.10.2021

Cytat:chetnie podziele sie z Pania moimi wrazeniami.


 I panami  Cool Wersal to tu nie jest. Na forum wszyscy jesteśmy na ty. O podróżach astralnych chętnie poczytam. Jak już wspomniałam, są dla mnie tematem tabu. Zatem liczymy na Ciebie Wink


Świat astralny - OOBE Medytacje - Elżbieta - 26.10.2021

Cytat:od okolo roku dane mi jest tam podrozowac


 W trakcie medytacji czy OOBE ?


Świat astralny - OOBE Medytacje - astralonauta - 26.10.2021

(26.10.2021, 10:34)Elzbieta napisał(a):
Cytat:od okolo roku dane mi jest tam podrozowac


 W trakcie medytacji czy OOBE ?
ustalilem z moim przewodnikiem duchowym, co mam robic i moj umysl przemieszcza sie w tamten wymiar. Calosc konczy sie zasnieciem.