Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
REIKI, czyli uzdrawianie przez przykładanie dłoni - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: ENERGETYKA (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=81)
+--- Dział: Energia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=82)
+--- Wątek: REIKI, czyli uzdrawianie przez przykładanie dłoni (/showthread.php?tid=7192)

Strony: 1 2


REIKI, czyli uzdrawianie przez przykładanie dłoni - Avalo - 28.08.2013

ReiKi (jap. Rei - duch, dusza, Ki - energia) jest to system uzdrawiania ciała, duszy, emocji - słowem całego człowieka. System jako taki został stworzony przez niejakiego Mikao Usui, na przełomie XIX i XX wieku, w japonii. Jednakże wykorzystywana do uzdrawiania energia Ki (wg Chińczyków - chi, wg Indusów - prana), czyli uniwersalna energia, która istniała od zawsze i zewsząd nas otacza. Sam, gdy ją opisuję, podaję za przykład, że do dzięki Ki podlane ziarnko rośliny wypuszcza łodyżkę i listki, a my we śnie nie zapominamy o tym, żeby oddychać Wink

Poniżej przedstawiam znak reiki zapisany pismem japońskim:
[Obrazek: 200px-Reiki-2.svg.png]

Uzdrawianie przy pomocy energii Ki ma 2 bardzo ważne aspekty. Po pierwsze, Ki jest energią wysokowibracyjną, 'inteligentną'. Oznacza to w praktyce tyle, że płynie tam, gdzie jest najbardziej potrzebna i co najważniejsze, zawsze zgodnie z najwyższym dobrem osoby uzdrawianej. Dlatego też przy pomocy reiki nie można nikomu zaszkodzić, nawet gdyby ktoś chciał. W takiej sytuacji reiki po prostu nie płynie.
Drugą kwestią jest fakt, ze podczas przekazu reikowiec nie posyła swojej własnej energii, a więc nie traci jej (jak ma to miejsce przy bioenergoterapii). Ma to też znaczenie dla osoby uzdrawianej, bo oznacza to, że podczas reiki otrzymuje czystą, nieskażoną niczym energię. Reikowiec stanowi bowiem tylko przekaźnik, nie jest sam w sobie posiadaczem reiki. Tak samo, jak kable przekazują prąd, ale to elektrownia go wytwarza.

Twórca systemu ReiKi, Mikao Usui, poprzez wiele lat medytacji i rozmyślań odnalazł drogę do tego, by się dostroić do energii ReiKi i móc ją przekazywać. Każdy z nas może to zrobić, aczkolwiek jest to praca na lata i nie ma gwarancji, że się uda. Aby inni mogli też przekazywac ReiKi, Usui odkrył w jaki sposób można innych inicjować, by byli dostrojeni do ReiKi. I tak dostroił wielu uczniów i nauczał ich, jak mogą dostrajać innych. System ten przetrwał do dziś. Na seminariach mistrzowie ReiKi inicjują uczniów. Dlatego w ReiKi mówi się o tzw. 'linii przekazu', czyli drodze od Mikao Usui do każdego reikowca na świecie.

W tradycyjnym ReiKi są 3 stopnie:
1. Shoden - osoba jest dostrajana do ReiKi, może je przekazywać sobie i innym przez przykładanie rąk.
2. Okuden - jednorazowo przekazuje się więcej energii oraz można ją przekazywać w czasie i przestrzeni, a także uczy się techniki uzdrawiania emocji
3. Shinpinden - jest to stopień mistrzowki, na nim ReiKi staje się już w pełni nie tylko metodą uzdrawiania, ale także ścieżką rozwoju.

Sam zabieg ReiKi wygląda tak, że reikowiec przykłada dłonie do różnych partii ciała pacjenta. Najczęściej działa się intuicyjnie, pozwala się by ReiKi "samo prowadziło dłonie". ReiKi bardzo dobrze nadaje się do oczyszczania czakr, aury, relaksacji, medytacji, oczyszczenia się z negatywnych emocji. Można także przesyłać ReiKi z konkretną intencją, niekoniecznie uzdrowienia, np. dodanie sił witalnych, oczyszczenie relacji z kimś, oczyszczenie karmy, czy choćby przyciągania do siebie dóbr materialnych, czy sukcesów w pracy.

Na tym forum ReiKi nie jest zbyt popularne, ale mam nadzieję, że się to zmieni :hipnoza: Od niedawna jestem na II stopniu, także w miarę swoich możliwości służę odpowiedziami na pytania oraz oczywiście jeśli będą chętni - również służę przekazami ReiKi na odległość.


Re: REIKI, czyli uzdrawianie przez przykładanie dłoni - Elżbieta - 28.08.2013

Cytat:Od niedawna jestem na II stopniu, także w miarę swoich możliwości służę odpowiedziami na pytania oraz oczywiście jeśli będą chętni - również służę przekazami ReiKi na odległość.

I dopiero teraz o tym piszesz. Wpisz tę informację w sygnaturę, zainteresowani znajdą się natychmiast.
Swoją drogą, ja nie bardzo wierzę w reiki na odległość. Stara sceptyczka jestem - przekonaj mnie, że na odległość również "działa "


Re: REIKI, czyli uzdrawianie przez przykładanie dłoni - Avalo - 28.08.2013

Dwójkę zrobiłem dopiero co, dopiero się wprawiam choćby w posyłaniu na odległość, dlatego na razie siedziałem cicho Wink
A do wspólnych eksperymentów jestem bardzo przekonany Smile Sam siebie muszę trochę przekonać, że to działa Wink Niby to wiem, ale ego lubi ciągłe dostarczanie dowodów Wink


Re: REIKI, czyli uzdrawianie przez przykładanie dłoni - Cecylia - 17.11.2013

Przyjęło sie,że ReiKi to metoda uzdrawiania.Na zachodzie mówi się często,że to metoda uzdrawiania przez nakładanie rąk.Jednak jest to błędne.ReiKi Usui Ryoho to całościowy system rozwoju, system holistyczny.
Nakładanie rąk to tez jedna z form uzdrawiania w ReiKi.Mikao Usui nauczał ugniatania, opukiwania,masażu, uzdrawiania oddechem, uzdrawiania wzrokiem i uzdrawiania mentalnego.
Mikao Usui kładł tez duzy nacisk na nauki ezoteryczne, które z czasem zostały wykreślone przy nauczaniu tego systemu.
Co do symbolu ReiKi kolega wkleił tutaj znak uproszczony.Ta dolna część KI jest uproszczona.Symbol pochodzi z starodawnego języka chińskiego.


Re: REIKI, czyli uzdrawianie przez przykładanie dłoni - Avalo - 17.11.2013

Zgadza się, system Usui ReiKi jest bardziej złożony. Przy czym należy podkreślić, że jeśli ktoś np. jest chrześcijaninem, to wcale nie musi zmieniać wyznania na taoizm, by móc korzystać z ReiKi. Aczkolwiek na pewno ReiKi nie pomoże w należyty sposób nikomu, kto nie przykłada absolutnie żadnej wagi do kwestii rozwoju własnej duchowości.

Co do znaku, to przedstawiłem współcześnie używany znak japoński, bo jest on najbardziej rozpoznawalny. Choć bardziej tradycjonalistyczni reikowcy podkreślają, by używać jednej z form z języka chińskiego, ze względu na symbolikę i 'moc' takowego symbolu Smile


Re: REIKI, czyli uzdrawianie przez przykładanie dłoni - Cecylia - 18.11.2013

ReiKi jest ponad religiami.Aczkolwiek system ReiKi Usui Ryoho ma mocne korzenie w buddyźmie.
Chodzi tutaj bardziej o pracę z oddechem, medytację, pracę z ciałem, prace z własna energetyką- także jest to poza religią, jaką sie praktykuje.W ReiKi przede wszystkim rozwijamy serce, współczucie do ludzi itd. więc nie można tu mówić o jakieś religii.


Re: REIKI, czyli uzdrawianie przez przykładanie dłoni - Krispina - 25.08.2014

Reiki faktycznie mało tutaj na forum. Smile Osobiście bardzo polecam. Smile Codzienna z nia praca pozwala mi zmniejszać dawki chemi i wiem, ze już niedługo wyeliminuje ja całkowicie. zaloty


Re: REIKI, czyli uzdrawianie przez przykładanie dłoni - mpConroe - 12.11.2014

Właśnie zacząłem czytać książkę Wojciecha Usarzewicza "Droga Reiki" i mogę śmiało powiedzieć, że mnie wciągnęła. Pochłonąłem jednym ciurkiem cały pierwszy rozdział traktujący o historii Reiki (ok. 50 stron).
Jestem zdziwiony tym, że na tym forum nie ma oddzielnego działu dla Reiki. Może czas najwyższy go zrobić?


Re: REIKI, czyli uzdrawianie przez przykładanie dłoni - Elżbieta - 17.11.2014

Oczywiście, ze mogę utworzyć i to natychmiast, tylko kto będzie pisał. Nie ma u nas zainteresowanych.


Re: REIKI, czyli uzdrawianie przez przykładanie dłoni - Vivien - 20.11.2014

Cytat:Przyjęło sie,że ReiKi to metoda uzdrawiania.Na zachodzie mówi się często,że to metoda uzdrawiania przez nakładanie rąk.Jednak jest to błędne.ReiKi Usui Ryoho to całościowy system rozwoju, system holistyczny.
Nakładanie rąk to tez jedna z form uzdrawiania w ReiKi.Mikao Usui nauczał ugniatania, opukiwania,masażu, uzdrawiania oddechem, uzdrawiania wzrokiem i uzdrawiania mentalnego.
Mikao Usui kładł tez duzy nacisk na nauki ezoteryczne, które z czasem zostały wykreślone przy nauczaniu tego systemu.

Otóż to. Bezpośredni kontakt może pomóc, ale nie na odległość. Nie wierzę w internetowe przekazy.Będą to jedynie działania na podświadomość. Coś w rodzaju placebo a to zbyt mało, żeby kogoś uzdrowić.