Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Złośliwość rzeczy martwych - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Tradycja i Obyczaje - Magia Nie Tylko Ludowa (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=228)
+---- Dział: Przesądy zabobony czy magia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=230)
+---- Wątek: Złośliwość rzeczy martwych (/showthread.php?tid=7128)

Strony: 1 2 3


Złośliwość rzeczy martwych - Elżbieta - 18.08.2013

Jest takie powiedzonko - złośliwość rzeczy martwych.
Nie sądzicie, że przedmioty mogą mieć duszę, coś w rodzaju pamięci np. również poprzednich właścicieli.
np. stare lustra. Czy nie mają w sobie pamięci ludzkich twarzy, czy nie ukryte są w nim intymne sprawy poprzednich właścicieli .Uważam, że starych luster należy się pozbyć zakopując np. w ziemi.Co sądzicie o starych meblach...macie na ten temat jakieś własne spostrzeżenia..


Re: Złośliwość rzeczy martwych - Avalo - 18.08.2013

Też uważam, że przedmioty mają swojego ducha. Animizm jest elementem wielu pierwotnych wierzeń, ale ostatnio wraca do łask. Mam skąpe doświadczenia, ale jak dla mnie na tyle wyraziste, że nie ma mowy o przypadku. Na przykład 'dogadałem się' z moim autem, żeby sygnalizował w jasny dla mnie sposób (ale i nie uciążliwy) kiedy coś jest nie tak. I na przykład ostatnio zaczęło coś gwizdać pod maską. Okazało się, że to nic groźnego, ale przy okazji mechanik odkrył poważniejszą usterkę (na krótko przed moim wyjazdem na dłuższą trasę).

Mam też ciekawe doświadczenie w kwestii komputera - kiedy mam gości uwielbia zamulać. Ewidentnie mój komp nie przepada za gośćmi Big Grin

A zgodnie z animistyczną wizją świata nie tylko przedmioty/rośliny mają swojego ducha, ale na przykład część chorób także. Dlatego tak skutecznie działają szamani na całym świecie - nie znają tajników współczesnej medycyny, ale potrafią przeganiać duchy chorób.


Re: Złośliwość rzeczy martwych - Rossi - 19.08.2013

w sumie to uwarzam ze rzeczy mają duszę. Bardzo czesto gdy np cos zgubimy to szukamy wszedzie. A za jakis czas gdy juz nie jest nam potrzebne to sie znajduje tam gdzie patrzylismy 5 razy a tego nie bylo widac.


Re: Złośliwość rzeczy martwych - Ankol18 - 19.08.2013

Ja myśle ze jest w tym jakas prawda i że złosliwosc rzeczy martwych istnieje. Martwe rzeczy nieraz daja nam w kosc. Czasami odmawiaja posluszenstwa np. komputery, samochody a moze to dlatego ze sama nasza obecnosc je stresuje?? Jednak sa to sytuacje ktore dla nas ludzi sa niezrozumiale mimo ze chyba prawie kazdy z nas czegos takiego doswiadczyl.


Re: Złośliwość rzeczy martwych - Elżbieta - 19.08.2013

Wynika z tego, ze praktycznie wszyscy mamy jakieś doświadczenia czy dowody na to, że być może przedmioty maja dusze. Tym samym np. stare meble czy przedmioty kupione czy odziedziczone po kimś pamiętają poprzednich właścicieli. Że są "przesiąknięte" ich myślami, przeżyciami czy nawet cierpieniem.
Jak uważacie; czy to przechodzi na nas, czy ma jakiś wpływ i znaczenie ?


Re: Złośliwość rzeczy martwych - Rossi - 19.08.2013

W sumie to chyba jakieś znaczenie ma, bo gdy dostajemy coś np po babci to może dany przedmiot przynosić nam szęczeście. Ale nie wiem ile w tym tego, że sami w to wierzymy a ile "duszy" danego przedmiotu.


Re: Złośliwość rzeczy martwych - Avalo - 20.08.2013

Uważam, że to ma znaczenie skąd mamy dany przedmiot i jaką energią jest przesiąknięty. Duch przedmiotu również ma znaczenie. Z punktu widzenia energetyki warto zawsze sobie jakoś oczyścić przedmioty z ewentualnych negatywnych energii. A jeśli jest to przedmiot użytkowy (samochód, komputer, itd.), to warto się 'dogadać' z duchem, a nie tylko narzekać na złośliwość rzeczy martwych Wink


Re: Złośliwość rzeczy martwych - Asper - 20.08.2013

Rzeczy użytkowe zawierają energię innych osób jeśli były używane przez długi okres czasu i towarzyszyły użytkownikowi podczas intensywniejszych emocji. To w jaki sposób przedmioty oddziałują zależy teraz od tego czy te emocje były pozytywne czy negatywne (+ oczywiście jaki był charakter danej osoby).
Jedyny skuteczny sposób na oczyszczenie przedmiotów z energii byłych właścicieli (jaki znam) to okadzenie, a w skrajnych przypadkach, dokładne oczyszczenie octem, a następnie okadzenie.


Re: Złośliwość rzeczy martwych - Avalo - 20.08.2013

Asper napisał(a):Jedyny skuteczny sposób na oczyszczenie przedmiotów z energii byłych właścicieli to okadzenie, a w skrajnych przypadkach, dokładne oczyszczenie octem, a następnie okadzenie.
Metod oczyszczania od wszelakich negatywnych energii jest całkiem sporo, od magii naturalnej, przez korzystanie z oczyszczających właściwości żywiołów, pomoc istot duchowych lub bogów aż po oczyszczanie np. energią reiki. Wręcz bym rzekł, że okadzenie bez odpowiedniej wiedzy może przynieść bardzo mizerny efekt (jeśli się np. użyje zwykłego kadzidełka made in China, zamiast naturalnego kadzidła, chociażby z szałwii).


Re: Złośliwość rzeczy martwych - xLena - 21.08.2013

Avalo napisał(a):Mam też ciekawe doświadczenie w kwestii komputera - kiedy mam gości uwielbia zamulać. Ewidentnie mój komp nie przepada za gośćmi
035 mam to samo doświadczenie , jak do mnie przychodzą to komp zaczyna mi mulić nie wiem czy źle na niego działają czy ich nie lubi czy mam się bardziej zająć nimi czy kompem :mrgreen: