Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Spadające gwiazdy i inne przesądy. - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Tradycja i Obyczaje - Magia Nie Tylko Ludowa (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=228)
+---- Dział: Przesądy zabobony czy magia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=230)
+---- Wątek: Spadające gwiazdy i inne przesądy. (/showthread.php?tid=7038)



Spadające gwiazdy i inne przesądy. - Rossi - 07.08.2013

wczoraj byłam wieczorem na spacerze i widziałam dwie. Ja zawsze mysle zyczenie, a wy co o tym myslicie? A to co znalazlam w necie:
MAGICZNA MOC GWIAZD
W dawnych czasach gwiazdom przypisywano symboliczne, ale i profetyczne znaczenie - zwiastować mogły wiele różnych zdarzeń. Niektóre starożytne ludy uważały na przykład, że spadająca gwiazda oznacza czyjąś śmierć - podobno każdy człowiek w chwili narodzin otrzymywał swój własny punkt na niebie, który gasł wraz z jego odchodzącym życiem. Chrześcijanie z kolei uważali ją za znak, że czyjaś dusza opuściła czyściec, by trafić do nieba. W wierzeniach starożytnych Rzymian spadająca gwiazda symbolizowała z kolei narodziny dziecka.
O ile pojedyncze spadające gwiazdy odbierano raczej jako dobry omen, o tyle obfite deszcze meteorytów traktowano jako zły znak. W czasach, gdy polowano na rzekome czarownice, roje meteorów uważano za jawny dowód na czyjeś kontakty z diabłem, dlatego często zdarzało się, iż zjawisko to stanowiło jeden z dowodów winy oskarżonego nieszczęśnika. Wiele ludów traktowało deszcz spadających gwiazd jako zapowiedź nadchodzącego kataklizmu lub strasznego wydarzenia.
Z mapy nieba uwzględniającej położenie gwiazd korzystali i robią to do dziś astrolodzy, by prognozować przyszłość oraz określać drogę ludzkiego życia.
Dziś w wielu krajach świata, zarówno w Europie, jak i w Ameryce uważa się, że dostrzeżenie spadającej gwiazdy może być wspaniałym omenem, o ile tylko natychmiast zamkniemy oczy i pomyślimy życzenie, które ma się spełnić. Wielu twierdzi, że koniecznym warunkiem, by ta magia się wypełniła jest zachowanie marzenia tylko dla siebie. Podobno spadające gwiazdy wspomagają tylko osoby o dobrym sercu, najchętniej zaś zakochanych. Zdania na temat pochodzenia tego wierzenia są podzielone, jednak najczęściej tłumaczy się je przekonaniem, że spadająca gwiazda jest ludzką duszą idącą do nieba - wypowiedziane życzenie ma więc szansę trafić bezpośrednio do raju i zostać spełnione.


Re: Spadające gwiazdy - Elżbieta - 07.08.2013

Gdy z nieba spadają gwiazdy, roje meteorytów, można odczytać przyszłe losy.
Ujrzenie trzech spadających gwiazd z prawej strony nieba wróży patrzącemu zdobycie w przyszłości znacznego majątku. Trzy gwiazdy z lewej strony nieba są zwiastunem powodzenia w miłości.


Re: Spadające gwiazdy i inne przesądy. - Rossi - 08.08.2013

dzis widziałam kolejna.. Pojawiają sie po różnych stronach


Re: Spadające gwiazdy i inne przesądy. - Esencja - 20.08.2013

Kiedys zdaje sie czytalam, ze jak sie dobrze przyjrzec to golym okiem moznaby zobaczyc the spadajaca gwiazde co 3 minuty. Oczywiscie przy dobrej widocznosciWink I jakosc jeszcze milionerem nie jestem,wiec w magie gwiazd nie wierze Wink


Re: Spadające gwiazdy i inne przesądy. - Rossi - 20.08.2013

mi gwiazda zawsze spełniła życzenie.. Cząstkowo czy nie ale zawsze.. Ale raz miałam taki przypadek ze miałam to bo chciałam ale chciałam jeszcze więcej.. To stało sie tak ze od momentu wypowiedzenia życzenia wszystko sie posypalo, wiec musimy uwazac czego pragniemy..


Re: Spadające gwiazdy i inne przesądy. - Esencja - 21.08.2013

Mnis sie wydaje,ze punkt widzenia, zalezy od punktu siedzienia Wink tzn. czy wierzysz, czy nie. Bo wiara podobno przynosi cuda Wink


Re: Spadające gwiazdy i inne przesądy. - Rossi - 21.08.2013

czy ja wiem.. Różnie to bywa kiedyś podobał mi sie chłopak z pewnej miejscowosci nie znałam jego imienia ani nazwiska wiedzialam tylko miejscowosc.. Kompletnie nic.. A poprosilam gwiazde zeby mi sie udalo z chlopakiem z danej miejscowosci.. I jak bylo? Za dwa miesiace bylam z chlopakiem z tej miejscowosci ale z kompletnie innym.. Wiec w sumie dziwny przypadek , wies mala wiec to nie jest tak ze przypadkowo.. Ale kolejny dowod na to zeby uwazac o co sie prosi


Re: Spadające gwiazdy i inne przesądy. - salvia divinorum - 28.10.2014

Esencja napisał(a):Kiedys zdaje sie czytalam, ze jak sie dobrze przyjrzec to golym okiem moznaby zobaczyc the spadajaca gwiazde co 3 minuty. Oczywiscie przy dobrej widocznosciWink I jakosc jeszcze milionerem nie jestem,wiec w magie gwiazd nie wierze Wink

Mi podobnie , zadne zyczenia się nie spełniały przy pomocy spadających gwiazd... Cry


Re: Spadające gwiazdy i inne przesądy. - Ankol18 - 28.10.2014

Rzadko zdarza mi się ujrzeć spadającą gwiazdę, ale jak już się uda to zawsze myślę jakieś życzenie. Niektóre się spełniły, większość niestety nie. Pamiętam jednak, że dwa życzenia, które były dla mnie bardzo ważne spełniły się, ale czy to dzięki spadającej gwieździe... no nie wiem, można powiedzieć, że średnio w to wierzę.


Re: Spadające gwiazdy i inne przesądy. - Dobra_Wróżka - 31.01.2015

Jeszcze żadne z moich życzeń pomyślanych po ujrzeniu spadającej gwiazdy się nie spełniło, a przecież powinny mieć nawet na to większe szanse, bo dotyczyły miłości Wink