Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Czarcie żebro - kąpiel oczyszczająca - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Magia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Dział: Klątwy i uroki (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=55)
+---- Wątek: Czarcie żebro - kąpiel oczyszczająca (/showthread.php?tid=6908)

Strony: 1 2 3 4


Czarcie żebro - kąpiel oczyszczająca - Nut - 16.07.2013

Czarcie żebro – ostrożeń warzywny.... podobno kąpiel w nim oczyszcza z klątw i złożeczeń i takich tam przeróznych przyczepeń.Chciałabym zastosować i nie bardzo wiem w jaki sposób.


Czarcie żebro - kąpiel oczyszczająca - xLena - 16.07.2013

Ano trzeba się w nim wykąpać dokładnie tak jak napisałaś. Do wanny woda i czarcie żebro i w tym się kąpać,żeby ściągnąć wszystko to co się przykleiło do nas- tyle wiem ja; pomaga także wtedy gdy został rzucony na nas urok
ma też wiele innych zastosowań zdrowotnych ale to nie ten temat chociaż warto się zainteresować
to co jeszcze znalazłam na temat czarciego żebra:
Usuwa uroki rzucane przez złych ludzi. Kąpiel z wywaru działa orzeźwiająco, wyciąga chorobę z organizmu. Odwar czarciego żebra w trakcie obmywania, lub kąpieli chorego gęstnieje lub galaretowieje. Na powierzchni wody z wywarem czarciego żebra pojawiają się tak jakby tłuste plamy, płyn może gęstnieć, lub wyglądać jak galareta. Podczas gdy kąpie się, lub obmywa zdrowy człowiek, woda jest przejrzysta, nie zmienia swojego wyglądu.
W różnych stronach kraju, starsi ludzie przekazują ustne informacje jak i na co można stosować czarcie żebro. Jedna z tych wiadomości, to:
Kąpiel robić po pełni księżyca, ale jeśli sytuacja wymaga natychmiastowego działania, każda pora jest odpowiednia.
Na kąpiel oczyszczającą ze złej energii należy ugotować około 5 łyżek czarciego żebra z 2 szklankami wody i gotować około 10 – 15 minut. Przecedzić przez sito i wlać do wanny i wsypać garść soli.
Do kąpieli z dodatkiem czarciego żebra, gdy mamy na celu leczenie schorzeń skórnych, nie dodawać soli, nie spłukiwać się pod prysznicem. Po wyjściu z wanny nie wycierać się, pozwolić skórze wyschnąć.
Ważną sprawą i oczywistą jest: kąpiel z dodatkiem ziół, czy różnych soli wykonuje się po uprzednim wymyciu się.
Kąpiel powinna być ciepła, ale nie za gorąca, aby nie zasłabnąć. Czas trwania kąpieli około 15 – 20 minut (tak jak każda zdrowotna kąpiel). Radzą, aby zapalić białą świecę i pomyśleć o trudach tego dnia. Potem wyobrazić sobie jak wszystkie problemy znikają (dotyczy to problemów psychicznych oraz fizycznych). Radzą zamknąć oczy i wyobrazić sobie jak wszystko, co złe odkleja się od ciała oraz wnętrza i spływa do wanny, przenika do wody. Wyciągnąć korek z wanny i wyobrazić sobie jak problemy wraz z wodą odpływają.
Należy wziąć chłodny prysznic.
Świecy nie gasić, pozwolić jej wypalić się do końca.
Jeśli kąpiel dotyczy dziecka, wyobrażenia odpływania i znikania problemów może za niego dokonać osoba dorosła.
Dawniej po kąpieli wodę zostawiano i czekano czy na powierzchni wody zbiorą się „farfocle”. Jeśli tak to był rzucony zły urok. Wodę taką należało wylać na rozstaju dróg, albo w miejscu i o porze, gdzie nikt tego nie zobaczy. ( Wiadomo, że wraz z wylaniem wody oczyszczającej „wylewa się” uroki i zmiany chorobowe).



źródło: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.krystynanosal.pl/?art=2">http://www.krystynanosal.pl/?art=2</a><!-- m -->


Czarcie żebro - kąpiel oczyszczająca - Elżbieta - 16.07.2013

A ja czytałam,że kąpiel powinna trwać około 15 - 20 min. potem należy się opłukać czystą wodą i wytrzeć ręcznikiem. Wodę zostawić w wannie do czasu,aż się ustoi po to, żeby zobaczyć własnie czy był na nas rzucony urok czy nie. Jeżeli na dnie wanny utworzą się faforce tzn. że był urok i wtedy kapiel powtórzyć. I tyle razy powtarzać,aż woda na dnie wanny będzie pozbawiona faforców.
Wodę spuścić wyobrażając sobie, że wraz z nią znika klątwa czy urok.


Czarcie żebro - kąpiel oczyszczająca - xLena - 16.07.2013

Elza. napisał(a):A ja czytałam,że kąpiel powinna trwac ojoło 15 - 20 min. potem należy się opłukac czysta woda i wytrzec ręcznikiem. Wodę zostawic w wannie do czasu,aż się ustoii, po to, żeby zobaczyc własnie czy był na nas rzucony urok, czy nie. Jeżeli na dnie wanny utworza się faforce tzn. że był urok i wtedy kapiek powtórzyć. I tyle razy powtarzać,aż woda na dnie wanny będzie pozbawiona faforców.
Wodę spuścić, wyobrażając sobie, że w raz z nią znika klątwa czu urok.
dokładnie to samo napisałam wyżej :mrgreen:


Czarcie żebro - kąpiel oczyszczająca - Elżbieta - 16.07.2013

Cytat:Do kąpieli z dodatkiem czarciego żebra, gdy mamy na celu leczenie schorzeń skórnych, nie dodawać soli, nie spłukiwać się pod prysznicem. Po wyjściu z wanny nie wycierać się, pozwolić skórze wyschnąć.

a ja dodałam i to jest bardzo ważne;

Cytat: potem należy się opłukać czystą wodą i wytrzeć ręcznikiem.



Czarcie żebro - kąpiel oczyszczająca - xLena - 16.07.2013

Elza. napisał(a):Do kąpieli z dodatkiem czarciego żebra, gdy mamy na celu leczenie schorzeń skórnych, nie dodawać soli, nie spłukiwać się pod prysznicem. Po wyjściu z wanny nie wycierać się, pozwolić skórze wyschnąć.
xLena napisał(a):Do kąpieli z dodatkiem czarciego żebra, gdy mamy na celu leczenie schorzeń skórnych, nie dodawać soli, nie spłukiwać się pod prysznicem. Po wyjściu z wanny nie wycierać się, pozwolić skórze wyschnąć.
przecież to to samo Big Grin
Elza. napisał(a):potem należy się opłukać czystą woda i wytrzeć ręcznikiem
xLena napisał(a):Należy wziąć chłodny prysznic
Wink

a tak poza tym czytałam kiedyś w gazecie opowieść pewnej dziewczyny na którą cyganka rzuciła urok po tym jak dziewczyna odmówila jej wróżby, urok miłosny i wszystko zaczęło się walić- chłopak ją zostawił, poznała nowego który nie był zainteresowany i przez swoją koleżankę, która twierdziła,że to urok dostała się do kobiety, która dała jej właśnie czarcie żebro i kazała się wykąpać dziewczyna to zrobiła jak wyszła z wanny woda była podobno paskudna a jej problemy skończyły się- były chlopak się odezwał a nowo poznany wykazał zainteresowanie nią (historia bardzo przeze mnie skrócona)


Czarcie żebro - kąpiel oczyszczająca - Elżbieta - 29.08.2013

Z tego co wiem, kąpiel należy wykonać przy ubywającym księżycu, jak pozostałe rytuały których celem jest pozbycie się choroby czy uroku.
Należy też zostawić wodę i dać czas na sprawdzenie czy faktycznie na powierzchni wody utworzą się faforce.
Jeżeli tak, kąpiel należy powtarzać do czasu aż ustana woda będzie pozbawiona faforców.


Czarcie żebro - kąpiel oczyszczająca - Paulaaa - 27.12.2013

Dziewczyny jestem właśnie po kąpieli... i nie wiem jak wytłumaczyć fakt i co zrobić dalej, gdy wykąpałam się w czarcim żebrze tak jak powinnam i woda zrobiła się o wiele ciemniejsza gdy w niej byłam. Natomiast gdy wyszłam i chciałam zebrać farfocle, po odczekaniu kilku chwil aż woda się zatrzyma ... zmieniła kolor na taki jaki był za nim weszłam do wanny? Co to może znaczyć?


Czarcie żebro - kąpiel oczyszczająca - xLena - 27.12.2013

Pewnie ktoś zna się lepiej niż ja i pomoże ci, od siebie mogę napisać żebyś jeszcze raz powtórzyła kąpiel.


Czarcie żebro - kąpiel oczyszczająca - Emma Cole - 27.12.2013

Sama nigdy nie stosowałam tego typu kąpieli oczyszczających, skupiając się raczej na soli, dymie i paru innych "mykach".

To, że woda zmieniła chwilowo zabarwienie - idąc w ezoterykę, nie w chemię etc - może być spowodowane "ujściem" tych wszystkich negatywnych rzeczy, które do Ciebie przylgnęły. Podejrzewam jednak, że za jakiś czas powinnaś powtórzyć kąpiel i wtedy poobserwować. Daj sobie kilka tygodni, poobserwuj jak się czujesz.

Takie rzeczy się zdarzają i nie są niczym dziwnym.
Także się nie martw.