Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Zaklinanie rzeczywistości; Oko Proroka - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Magia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Dział: Talizmany, amulety, tatuaże, symbole (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=54)
+---- Wątek: Zaklinanie rzeczywistości; Oko Proroka (/showthread.php?tid=6620)

Strony: 1 2


Zaklinanie rzeczywistości; Oko Proroka - Elżbieta - 26.05.2013

W Aremenii, ogólnie na wschodzie, stosuje się np. oko proroka, obowiązkowo w kolorze niebieskim. Breloczek z okiem proroka zawiesza się nawet na nadgarstku nowonarodzonemu dziecku. Ogólnie ma chronić przed tzw złym okiem.
Spotyka się też bardzo często powieszone na drzwiach w domu.


Jeżeli chodzi o perły, u nas panuje przekonanie,że przynoszą nieszczęście, łzy. Natomiast w Indiach daje się perły nawet pannie młodej. Tam uważają odwrotnie niż u nas - perły przynoszą szczęście.


Re: Zaklinanie rzeczywistości. - Evell - 26.05.2013

Oko proroka planuję zakupić. Często zawiesza się je w parze z ręka hamsa. Mam takową, obowiązkowo na czerwonej bransoletce. Pierwszy dzień ją nosiłam w ten piątek i chyba odkryłam tego dnia cudowne rozwiązanie mojego problemu. :zdziwko: Jest genialna! Moja znajoma natomiast twierdzi, że odkąd ją nosi (ręke hamsa) to wszyscy są jakby milsi, jedna złośliwa osóbka przestała jej nawet dokuczać. Czy aż tak istotny jest kolor tego oka proroka?

Przykład:


Re: Zaklinanie rzeczywistości. - xLena - 30.05.2013

z tego co jeszcze wyczytałam na temat oka proroka- chroni on ogólnie od nieszczęść a przyciąga szczęście w każdej z dziedzin życia; zapobiega złu i chroni przed klątwami, złym okiem...
dosyć uniwersalny się wydaje ten talizman... może uda mi się gdzieś go znaleźć i kupić
przypadł mi do gustu bardzo...najbardziej ze "wszystkich" oglądanych przeze mnie talizmanów, skoro coś mnie przyciąga do niego to chyba znak, że muszę go mieć...


Re: Zaklinanie rzeczywistości. - Evell - 30.05.2013

Ja właśnie zakupiłam te koraliki już mi wysłali. Dorzucę do mojej dłoni Hamsa :diabel:


Re: Zaklinanie rzeczywistości. - Elżbieta - 30.05.2013

Jakie koraliki z czego i jaką rolę mają spełniać, jakie właściwości im się przypisuje ?

Ja lubię bursztyny. Z tego co wiem,posiadają właściwości pozytywnie wpływające na prawidłową pracę tarczycy.
Poza tym lubię koral. Ten z koleii pozytywnie wpływa na pracę serca.
W obu przypadkach, wcześniej wybierałam je intuicyjnie. Teraz wiem,że intuicja mnie nie myliła. Miałam kłopoty z tarczycą, praca serca również nie była prawidłowa.

Wniosek;czasami warto kierować się własną intuicją a nie ogólnie dostępnymi opisami, które często wprowadzają nas w błąd. Szczególnie sklepy ezoteryczne;te głównie mają na względzie jedynie jak największą sprzedarz.


Re: Zaklinanie rzeczywistości. - xLena - 30.05.2013

właśnie intuicyjnie czuje,że to talizman dla mnie....
Evell miała na myśli właśnie oko proroka- jako koraliki (chyba) więc spełnia takie zadanie jak oko proroka
żaden inny talizman jakoś aż tak na mnie nie działa jak właśnie to oko proroka...
może mi potrzebny skoro tak mnie przyciąga?


Re: Zaklinanie rzeczywistości. - Elżbieta - 30.05.2013

Rozumiem. A wiesz kto i dlaczego nosił oko proroka ? Co symbolizuje ?


Re: Zaklinanie rzeczywistości. - xLena - 30.05.2013

Elza. napisał(a):Rozumiem. A wiesz kto i dlaczego nosił oko proroka ? Co symbolizuje ?
tak, czytam właśnie na jego temat- niestety albo stety jestem bardzo ciekawska pod takimi względami- zanim kupię to czytam na jego temat informacje
skoro pytanie padło to napiszę co udało mi się znaleźć- jeśli ktoś ma jeszcze jakieś informacje to proszę o dopisanie, im więcej tym lepiej Smile

pochodzenia oka proroka wzięło się z przesądu o rzucaniu uroku, złych czarów; żeby chronić się przed "złem" noszono właśnie niebieskie oko; z tego co mi również wiadomo tradycja ta wywodzi się z przed islamskich wierzeń ludowych

Krótka historia NAZAR
Pewnego razu był kamień na skraju morza, którego nawet siła stu mężczyzn i ogromna moc dynamitu nie mogła poruszyć i rozłupać. Był również człowiek w miasteczku nieopodal morza, który był znany ze złego spojrzenia (Nazar). Po długich wysiłkach mieszkańcom udało się przekonać tego człowieka, aby udał się z nimi nad brzeg morza. Gdy się tam znaleźli, Nazar odrzekł: „O Boże, cóż to za wielki kamień". Tuż po wypowiedzeniu tych słów wszyscy zebrani usłyszeli wielki trzask i zobaczyli jak ten olbrzymi głaz rozłupał się na dwie części.

źródło: <!-- m --><a class="postlink" href="http://wrozka-elleni.bloog.pl/id,3950832,title,Talizmany-ochronne-oko-proroka,index.html?_ticrsn=5&ticaid=610adf">http://wrozka-elleni.bloog.pl/id,395083 ... aid=610adf</a><!-- m -->


kilka razy doczytałam się też wypowiedzi,że ten talizman, żeby działał musi zostać nam podarowany...
chciałabym,żeby ktoś kto skomentował- co o tym myślicie, chodzi mi o konkretnie ten talizman?



Re: Zaklinanie rzeczywistości. - Elżbieta - 30.05.2013

Ja z koleii czytałam o tym,że najprawdopodobniej jest to najczęściej przywożona z Turcji pamiątka! Tak zwane "Oko Proroka" lub "Złe Oko" czyli po turecku Nazar Boncuk. Zobaczymy je w Turcji wszędzie: w środkach transportu, hotelach, jako element wystroju wnętrza lub w formie biżuterii. Motyw niebieskiego oka pojawia się na tkaninach, ręcznikach plażowych i meblach, a nawet na drzewach.

Pochodzenie Oka Proroka to starodawny przesąd o rzucaniu złego czaru czy też uroku. Aby ochronić się przed taką ewentualnością noszono niebieskie oko, które miało odbić zły urok.
Jeżeli oko pęknie, to według tradycji jest to znakiem, że zadziałało właściwie, chroniąc nas przed złym spojrzeniem, którego nawet nie byliśmy świadomi.
Tradycja ta nie ma nic wspólnego z religią muzułmańską, bliższa jest natomiast przed-islamskim wierzeniom ludowym. Nawet obecnie trudno znaleźć tureckie niemowlę czy dziecko, które nie zostało "zabezpieczone" przez troskliwych rodziców przypiętym gdzieś Okiem Proroka.


I jeszcze jedna ciekawostka ; oko proroka nie można kupić dla siebie samego a jedynie podarować komuś, tylko wtedy będzie działało na owe złe duchy.


Re: Zaklinanie rzeczywistości. - xLena - 30.05.2013

Elza. napisał(a):I jeszcze jedna ciekawostka ; oko proroka nie można kupić dla siebie samego a jedynie podarować komuś, tylko wtedy będzie działało na owe złe duchy.
właśnie tą ciekawostkę chciałabym rozwinąć...oprócz tego podobno jeśli się kupi samemu sobie ten talizman to działa on odwrotnie-możemy ściągnąć na siebie pecha- tak czytałam
chyba bd musiała poprosić o kupno kogoś bliskiego w ramach prezentu dla mnie