Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Czy wicca to sekta - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Czarostwo, Wicca, Szamanizm (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=179)
+---- Dział: Wicca (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=181)
+---- Wątek: Czy wicca to sekta (/showthread.php?tid=6616)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Czy wicca to sekta - Elżbieta - 23.06.2018

Verm napisał(a):To kwestia braku wiedzy, niczego więcej.
O jakiej wiedzy piszesz...
O tej książkowej i na grupach, pisanej przez nich samych... czy o tej z doświadczenia osób, które miały wątpliwą przyjemność mieć kontakt z niektórymi osobami, mającymi wysokie mniemanie o sobie.
Jedną i drugą mam, niestety.


Czy wicca to sekta - Brigit - 23.06.2018

Nut napisał(a):W wicca to nawet kolorowe świeczki są używane. 035

Czy to nie z tematów o świeczkach wyśmiewano się z nas, kojarzono z ezomezo. Z mojej skromnej wiedzy wynika, że tak, w czasie rytuałów używa się świeczek białych lub woskowych. Czynią tak szeptuchy, babki z Podlasia.Niemniej jednak czarują zgodnie z wielowiekową tradycją, wiedzą przekazaną im w wielkiej tajemnicy i zaufaniu. Czynią przy tym dobro i modlą się do świętych, a nie do jakiś rogatych kóz czy kozłów, jak to jest w przypadku wicca.


Czy wicca to sekta - Gren - 25.06.2018

Cytat:do jakiś rogatych kóz czy kozłów

Inaczej rzecz ujmując, rogatych kozłów.Kozioł w tarocie jest reprezentowany wizerunkiem Devila, Diabła.Na niejednej karcie tarota Diabeł ma na przyrodzeniu rogatego kozła, co dobitnie świadczy o jego wymowie i celach; zniewolenie zmysłów poprzez seks. .

Zacytuję z pierwszego lepszego blogu, żeby nie było ;P

Cytat:Diabeł z tej talii jest wyjątkowy! Jest taki sprytny i z zadowoloną miną stąpa ostrożnie na palcach, aby wkraść się w myśli i zniewolić następnego, niczego nie podejrzewającego człowieka. Ziemia wokół wygląda jak powierzchnia wulkanu, a diabeł jakby tańczył z zadowolenia ze spustoszenia jakie sprawił. Ma skrzydła, a więc jest upadłym aniołem, który kryje się, bez końca wałęsa w ciemnych zakamarkach serca i myśli człowieka. On nie jest samodzielną postacią, jest cieniem. Często bywa personifikowany i zdarza się, że tak nazywamy kogoś potężnego, kto potrafi manipulować i zatruwać życie innych. Diabeł to raczej wspólne określenie naszych wewnętrznych demonów. Ten diabeł nie jest uwiązany, nie jest niczym ograniczony. Brak limitów może być rzeczą pozytywną, ale często zbyt wiele dobrego może zaszkodzić. Ta karta mówi też o uzależnieniach i nałogach - czy to narkotyki, seks, jedzenie, picie, albo relacja. Może oznaczać zbytnie skupienie się na pewnej dziedzinie życia, często to też rzeczy materialne. Ostrzeżenie brzmi, aby nie pozwolić swoim celom czy obsesji dać się opętać czy kontrolować.

Diabeł w pozycji prostej mówi nam, że dajemy się kontrolować jakiejś pasji - małej czy dużej, a jeśli nie będziemy ostrożni, to może skończyć się nie najlepiej. Sugeruje, żeby posłuchać swojej intuicji i pomyśleć o prawdziwych powodach naszej pasji. Karta pokazuje się w rozdaniu jako ostrzeżenie przed kłopotami, przywiązania do materii, diabelskich fantazji czy obsesyjnych pragnień. Przez większość ludzi karta odbierana jest jako negatywna. W szerszym sensie każde znaczenie jest pozytywne o ile zwiększa naszą świadomość, pozwala coś rozumieć, czegoś się dowiedzieć o sytuacji. W przypadku Diabła szczególnie, bo karta zwraca uwagę na naszą ignorancję, że nie znamy całej prawdy, na dodatek nie zdajemy sobie z tego sprawy. Często ta niewola, więzy, opętanie są metaforyczne i wewnętrzne. Dzięki tej karcie jesteśmy wezwani, by spojrzeć głębiej w prawdę, pod powierzchnię obrazu i rozumienia sytuacji, często malowanego, czy sugerowanego przez innych .

Karta odwrócona mówi, że ktoś jest oddany swojej pasji w stopniu, który stał się destrukcyjny, że zatracił się w pogoni za materialnymi zyskami, o chciwości albo pozwoleniu komuś/czemuś na kontrolowanie swojej woli i umysłu.
źródło


Czy wicca to sekta - Elżbieta - 25.06.2018

Cytat:Kozioł w tarocie jest reprezentowany wizerunkiem Devila, Diabła.Na niejednej karcie tarota Diabeł ma na przyrodzeniu rogatego kozła, co dobitnie świadczy o jego wymowie i celach; zniewolenie zmysłów poprzez seks. .

Mam Big Grin


Czy wicca to sekta - Verm - 27.06.2018

Cytat: Czynią przy tym dobro i modlą się do świętych, a nie do jakiś rogatych kóz czy kozłów, jak to jest w przypadku wicca.

Jak już pisałem to kwestia braku wiedzy na temat wicca - jak widać często tej najbardziej podstawowej.


Czy wicca to sekta - Elżbieta - 27.06.2018

Verm napisał(a):
Cytat: Czynią przy tym dobro i modlą się do świętych, a nie do jakiś rogatych kóz czy kozłów, jak to jest w przypadku wicca.

Jak już pisałem to kwestia braku wiedzy na temat wicca - jak widać często tej najbardziej podstawowej.

Nie mam czasu rozwijać tematu, wchodzić w szczegóły, nie chce mi się. Nadal czekam na uczciwe wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, która jak wiesz, stawia Arcykapłanów w tragicznym wręcz świetle.

Póki co;
"Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one."


Czy wicca to sekta - Hera - 27.06.2018

Elie, oni sami piszą o sobie, że są uczciwi, szanują kwiatki, przyrodę, szkoda, że nie ludzi :|


Czy wicca to sekta - Elżbieta - 27.06.2018

Mało mnie obchodzi jak przedstawiają siebie ludziom, światu, za jakich chcą uchodzić. Ja doświadczyłam kompletnie czegoś innego. Zero honoru i uczciwości. Co więcej, są tchórzami.


Czy wicca to sekta - Gren - 27.06.2018

Elie napisał(a):Mało mnie obchodzi jak przedstawiają siebie ludziom, światu, za jakich chcą uchodzić. Ja doświadczyłam kompletnie czegoś innego. Zero honoru i uczciwości. Co więcej, są tchórzami.

Sami tworzą historie wicca. Przedstawiają się w różowych kolorach; magia, wiara w jakieś bliżej nieokreślone bóstwa.Nazwa magia przyciąga młodych i zagubionych ludzi, często różnej orientacji. Nie potrafią odnaleźć się w brutalnym świecie. Wicca daje im szansę przynależności do elitarnej grupy i akceptację. Musisz jednak przejść etapy szkolenia aby dostąpić zaszczytu znalezienia się wśród wybrańców. Naiwni brną w to, nie zdając sobie sprawy w co tak naprawdę wdeptują. Są oddzielne koveny dla lesbijek, gejów, są mieszane.Dla każdego coś dobrego. Kiedy się chcesz z tego wycofać, związany przysięgą zmuszony jesteś trzymać gębę na kłódkę. Inaczej cię zgnoją. Na szczęście niektórzy zdradzają tajemnice alkowy w której seks grupowy nie jest im obcy.

Elie, dziwię się po jakiego grzyba się z nimi zadałaś. Sama teraz widzisz czym się to kończy. Nie chcieli Cię z prostego powodu. Zobaczyłabyś coś, co by Ci się nie spodobało.To mogę zagwarantować.


Czy wicca to sekta - Elżbieta - 27.06.2018

Cytat:Elie, dziwię się po jakiego grzyba się z nimi zadałaś. Sama teraz widzisz czym się to kończy. Nie chcieli Cię z prostego powodu. Zobaczyłabyś coś, co by Ci się nie spodobało.To mogę zagwarantować.

Dobre określenie - zadałam, a dokładniej chciałam zadać. Zobaczyć ogólnodostępny rytuał itp.To było około 2 lata temu. Można zapytać z jakiego powodu teraz piszę o żalu i ogólnie źle.
Proste - dostałam furii, ale śmiechu, po przeczytaniu peanu na swój temat pewnej osoby z tego grona, która ponosi odpowiedzialność za to co mi zrobiła.Pal sześć całą sprawę. Ale nie mam zamiaru taić przed ludźmi, jak mocno mnie skrzywdziła. Gdy tymczasem ona sama o sobie pisze jak jest uczciwa i dumna z siebie.

Magus, celnie określiłeś czym jest wicca dla młodych ludzi - szukając magii i akceptacji, trafiają na podatny grunt. Na ludzi, którzy ich zwabiają magią i religią która ich nie potępi.
Są ludzie którym to odpowiada. Niemniej jednak uważam, że akceptacji można szukać w bezpieczniejszych miejscach.To tak oględnie napisane.