Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Oczyszczanie kart Tarota - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: EZOTERYCZNIE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=274)
+--- Dział: Karty Tarota (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Dyskusje o kartach tarota (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+---- Wątek: Oczyszczanie kart Tarota (/showthread.php?tid=6382)

Strony: 1 2 3


Oczyszczanie kart Tarota - Evell - 14.04.2013

Stawianie kart Tarota niesie za sobą wiele pytań. Nie o znaczenie każdej karty, ale o ich rozkładanie, przygotowanie do pracy z nimi.

Dlaczego w ogóle musimy oczyszczać karty?


Otóż karty zbierają negatywną energię. Zbierają problemy, przyjaciół, znajomych czy też klientów. A w przypadku, gdy kupujemy nową talię, nie łudźmy się, że jest "nowiuśka" i nikt przed nami jej nie dotykał. Ktoś ją musiał spakować, aby tak ładnie wyglądały w pudełku, na pewno przeszły przez kontrolę jakości wyrobu, czy dobrze zostały pokryte. Karty bowiem zbierają energie wszystkich osób z którymi mają kontakt. Czasami jest to pozytywna energia, ale przeważnie ludzie, którzy będą do nas przychodzić ze swoim problemem, Tarota traktują jako ostateczność (ja kiedyś tak to potraktowałam) a w tym wypadku energii jest mnóstwo, od złości po załamanie i rozpacz. Każdy z nas ma swoje problemy, sprawy, które nas zajmują i o których myślimy. Dlatego właśnie powinno się je oczyszczać, szczególnie po dłuższym czy trudniejszym seansie. Podobnie jak mycie rąk stanowi podstawowy rytuał oczyszczania.

Poszukałam kilka sposób oczyszczania kart, oto one:

  • Podstawowym uznaje się metodę pozostawienia ich w woreczku z solą. Sól, powszechnie dostępna pod ręką, jest dobrym pochłaniaczem złej energii, ale możesz nie mieć ochoty umieszczać swojej czy swoich ukochanych talii w soli.
  •     Powolne przesunięcie każdej karty nad płomieniem świecy – Jest to metoda bardzo przyjemna, choć wydaje się ryzykowna, ale mamy możliwość przyjrzeć się każdej karcie.
  • Wrzucenie do woreczka z talią kwarcu różowego lub kryształu górskiego, należy natomiast pamiętać, aby potem oczyścić z kolei kryształy.
     
     
     
  • okadzanie talii białą szałwią, a także trzymanie jej w woreczku.
       
     
  • Można też z powodzeniem woreczek z kartami umieścić w pobliżu narzędzi mocy, jakimi są np. różdżki. Wówczas to one wymieniają energię kart i dbają o to, aby była świeża i czysta. Jest to o tyle dobra metoda, że nie wymaga od nas dużego zaangażowania i pamiętania o oczyszczaniu, jeśli zawsze w szufladzie, w której masz karty również znajduje się różdżka.
     
  •   Jest to rytuał zaczerpnięty z białej magii, który polega na wykorzystaniu czterech żywiołów: ziemi, powietrza, wody i ognia. Przed wykonaniem rytuału należy się skupić, zamknąć w pokoju i w ciszy przystąpić do ceremoniału. Zapalamy białą świecę, kadzidło lub białą szałwię. Będą nam jeszcze potrzebna dwie miseczki z solą i wodą. Każdą kartę przeciągamy z obu stron nad świecą i kadzidłem, a następnie posypujemy solą i odstawiamy. Robimy tak z każdą kartą. Na końcu kropimy karty lekko wodą. Ostrożnie aby nie zamoczyć kart.
     
  • Uderzanie talią o dłoń, surowe drewno i przetasowanie, a także wzięcie do tej ręki, którą się pisze i uderzenie w nie drugą ręką zwiniętą w pięść - to taki "odcinający" gest
     
  •   Dobrze jest również raz na jakiś czas położyć talię na parapet przy wzrastającym księżycu. Nabierają wówczas jego subtelną moc, czyszczą się i odpoczywają.
A najlepiej jest po prostu pamiętać o oczyszczaniu i stosować różne metody, w zależności od tego, co nam nasza intuicja w danym momencie podpowiada. Będzie to zawsze najbardziej skuteczna metoda właśnie dla Ciebie. Należy to zrobić zwłaszcza, gdy czujemy, że karty przestają do nas "mówić".

Oto kilka sposobów osób prywatnych, oczyszczania kart, które specjalnie dla Was znalazłam w sieci:


Cytat:     
  • nosiłam je przy sobie cały czas, spałam z nimi, aby nabrały one mojej energii
           
  • Sól trzymam też w szafce z kartami i co jakiś czas wymieniam ja na nową.
            Starą sól zawsze wrzucam do płynącej wody
           
  • Przesunięcie talii nad płomieniem świecy i strzepywanie ręką starej energii
         
  • Ja oczyszczam karty nad świecą, każda kartę przekładam nad płomieniem. Robię to w dzień pełni, następnie kładę je na noc na parapecie by nabrały energii
         
  •   nie oczyszczam kart - mam je po mamie, ale nigdy nie oczyszczałam tak solidnie
            za to mam pewien gest "odcinający" - spinam je gumką, czasem dodatkowo stuknę o blat stołu (dębowy), a po skończonej pracy wkładam do niebieskiej torebki.
         
  • Robię koło z soli na stole.
            W kole zapalam czarną świecę i kadzidełko z białej szałwii.
            Na środku koła kładę karty.
            Przeciągam każdą kartę nad kadzidełkiem i zapalona świecą wypowiadając coś w rodzaju, że oczyszczam ja w ogniu z wszelkich negatywnych energii itd....
            To samo nad kadzidełkiem . Następnie odkładam karty i czekam aż spali się świeca i kadzidełko. Nie wyjmuję wcześniej kart z koła.


źródło


Re: Oczyszczanie kart Tarota - Evell - 18.04.2013

Szczerze mówiąc miałam cichą nadzieję, że napiszecie jakich sposobów używacie. :placze:
Ja ostatnio wzięłam folię spożywczą, nasypałam soli, zawiązałam. Jedną taką paczuszkę włożyłam do kart w pudełku w domu, druga jest w torbie bo mam też karty przy sobie. Ale pytanie, czy tę sól muszę zmieniać często? Przy jednym oczyszczającym zaklęciu sól powinnam wyrzucić już rano. Ktoś się zna?
Piszczcie kochani, zapraszam! :basebal: ;P


Re: Oczyszczanie kart Tarota - Elżbieta - 18.04.2013

W czasie pełni księżyca wystawiam na noc na parapet i to wszystko.


Re: Oczyszczanie kart Tarota - Evell - 19.04.2013

A to się pochwalę, dostałam kadzidełka z białej szałwii. Powiem Wam, że pachnie trochę jak te maści na katar, ni to miętowo, ale oczyszczająco Smile Super, włożę do karcioch Big Grin


Re: Oczyszczanie kart Tarota - Nikodemos - 22.09.2015

A dlaczego nie można oczyścić kart np. słońcem/światłem słonecznym. Jest światłem, jasnym, rozweselającym, przyjemnym, dającym nadzieję, wprawiające życie w ruch. Ponad to może 'dezynfekować' wypalać (np. zło jeśli chodzi o przenośnię). Czy mam zły tok myślenia i to może być tylko chłodne "światło księżyca"?


Re: Oczyszczanie kart Tarota - Elżbieta - 22.09.2015

Każdy ma swoją metodę. W przypadku nowych kart - tasuj, oglądaj, myśl o nich ciepło - to się nazywa ładowanie swoją energią.
Oczyszczać możesz przesypując poświęconą przez siebie solą, przecierać ściereczką namoczoną w szałwii czy jeszcze lepiej - bylicy, nad płomieniem świecy.


Re: Oczyszczanie kart Tarota - Nikodemos - 22.09.2015

Czyli słońce odpada? Sad szkoda xd


Re: Oczyszczanie kart Tarota - Elżbieta - 23.09.2015

Nikodemos napisał(a):Czyli słońce odpada? Sad szkoda xd
Myślę, że nie. Jeśli uważasz Słońce jako najlepszy dla Ciebie sposób oczyszczania czy energetyzowania kart, to kto Ci zabroni.


Re: Oczyszczanie kart Tarota - ezo3 - 08.10.2017

Też tak myslę. Jezeli uwazasz, ze sposob jest dla Ciebie dobry to tak jest Smile to w końcu magia Smile


Re: Oczyszczanie kart Tarota - Elżbieta - 08.10.2017

Niekoniecznie. Oczyszczanie może być wpływaniem na podświadomość ( wg Junga - nieświadomość ). Szczególnie dla tych osób, które mają lęk przed... w sumie bliżej nieokreślonymi "mocami". Enty raz nie tylko ja powtarzam - karty ( obojętnie jakie ) nie mają w sobie żadnej mocy. Są tylko ''obrazkowym" przekaźnikiem naszej podświadomości ( nieświadomości), względnie nieświadomości zbiorowej. Jeżeli już, to oczyszczajmy siebie - swoją psychikę i ...otoczenie. W bałaganie i nieładzie nasz mózg może źle funkcjonować.