Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Sny o spadaniu w przepaść - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: TAJNIKI RODZAJE SNÓW - SENNIK (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=119)
+--- Dział: Sennik forumezo.pl (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=251)
+--- Wątek: Sny o spadaniu w przepaść (/showthread.php?tid=5380)



Sny o spadaniu w przepaść - Madeleine. - 18.11.2012

Śniące się takie obrazy łączą się z silnymi i przykrymi
emocjami (przerażenie). Tuż, tuż przed upadkiem
następuje przebudzenie i wtedy z ulgą przekonujemy
się, że był to tylko zły sen.
Sny o spadaniu w przepaść wiążą się z pogorszeniem
nastroju, lękami i niepokojem. Często towarzyszą rozwojowi
choroby w jej początkowym stadium. Osobom
znajdującym się w dobrej życiowej formie zwiastują
poważne kłopoty i nieporozumienia, chyba że obserwuje
się w nich czyjś lot, wtedy taka interpretacja
dotyczy bliźniego, a samego śniącego o tyle, że może
tamtemu pomóc. Widok przepaści we śnie jest przestrogą
przed niebezpieczeństwem i powinien zachęcać
do ostrożności.
Upadek symbolizuje, ludziom młodym - przekroczenia moralne lub kłopoty zawodowe, starszym - poważne
choroby.
Gdy jest już się na dnie przepaści i nie można się
wydostać - pokrzyżowanie planów.
Jeżeli spadamy z niezbyt wysoka, np. ze schodów,
z krzesła na ziemię - spadek naszych notowań.
Spadanie z przyjemnością - upadek moralny

Janusz Świerczyński - Sennik tajemny


Re: Sny o spadaniu w przepaść - xMoni7 - 19.11.2012

Bardzo często te sny jednak te sny nie mają znaczeń. Z punktu widzenia neurologów, ten sen jest po prostu reakcją naszego organizmu na stres i nerwy. Smile

Miewałam przez pewien okres właśnie tego typu sny, że aż przy przebudzenia na łóżku tak jakbym podskoczyła. Szukałam wtedy różnych znaczeń, lecz prawdziwą odpowiedź znalazłam tak naprawdę na jakimś portalu medycznym. Co okazało się prawdą, ponieważ sny te mnie męczyły w okresie egzaminów maturalnych i zawodowych, co było dla mnie ogromnym stresem. Później jak już miałam to za sobą, sny o spadaniu przestały mnie męczyć. Smile


Re: Sny o spadaniu w przepaść - Madeleine. - 19.11.2012

Ja miałam takie przez większość swojego życia, jak byłam mała. I raczej nie wiązało się ze stresem.
Ale nigdy nie lubiłam tego uczucia.


Re: Sny o spadaniu w przepaść - xMoni7 - 19.11.2012

Jak byłam mała to też miewałam takie sny. Ktoś kiedyś mi tłumaczył, że u dzieci w momencie tego wzdrygnięcia nasze kości się rozciągają :hihi: ale chyba mi ktoś bajki opowiadał :hihi:

Wiesz, ja nie mówię, że to jest reguła. Że jak ktoś ma taki sen to od razu efekt jakiegoś stresu, bądź nieprzyjemnych wydarzeń. Jednak warto zwrócić uwagę na to, przez interpretacją akurat tego snu, czy w naszym życiu nie ma nerwowych i stresogennych sytuacji.. ponieważ mają spory wpływ na występowanie tego typu snów. Jednak tak jak mówiłam, to nie jest reguła Smile


Re: Sny o spadaniu w przepaść - Elżbieta - 19.11.2012

Sny o spadaniu mają symboliczne i medyczne usprawiedliwienie. otóż;
Sen o spadaniu należy do snów klasycznych, Według Freuda, to marzenie senne, jest zawsze natury erotycznej 9 austryjacki uczony miał zapewne na mysli "upadłe " kobiety, które uległy pokusie seksualnej, dlatego sen o potykaniu sie kobiet na ulicy mial świadczyć o ich utajonej skłonnosci do prostytucji)
Uczucie spadania porownywane jest z odczuciami podczas aktu seksualnego, w czasie którego ma się ewentualnie nieczyste sumienie.
Według innych tłumaczeń, spadanie we śnie odzwierciedla zahamowania, wynikające z trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym.
Motyw ten bywa również wyrazem pychy, której można się pozbyć wówczas, kiedy się nisko upadnie.
Ten, kto spada we śnie do bezdennej otchłani, miewa w życiu często poważne trudności z przystosowaniem się do otoczenia i panujących w nim obyczajów.
W marzeniach sennych nierzadko pojawia się kombinacja motywów spadania i latania.
Spadanie może mieć również przyczyny fizyczne- niskie ciśnienie krwi.