Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Nasze ulubione postacie mitologiczne. - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Demonologia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=197)
+---- Dział: Istoty - bogowie, anioły, demony (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=199)
+---- Wątek: Nasze ulubione postacie mitologiczne. (/showthread.php?tid=5302)

Strony: 1 2


Nasze ulubione postacie mitologiczne. - Elżbieta - 11.11.2012

Moją, może nie ulubioną, ale taką z którą w pewnym okresie życia utożsamiałam się ze względu na częste wyjazdy męża do pracy była..... Penelopa Tongue
Miałam nawet taki nick,  jednak że względu na długość  dziewczyny skróciły go do  pen i na  taki też potem sama zmieniłam. Nie wiem czy  na koniec  nie powrócę do niego.

Kilka słów przypomnienia kim była';
Penelopa, Penelope, w mitologii greckiej, małżonka Odyseusza, wzór wierności małżeńskiej. Odyseja Homera podaje, że czekała na powrót męża spod Troi 20 lat. Niepokojona przez zalotników, odkładała wybór nowego małżonka do czasu ukończenia całunu śmiertelnego dla teścia Laertesa (który w dzień tkała, a nocą pruła). Gdy nie pomógł ten wybieg, nakazała zalotnikom naciągnięcie łuku Odysa i trafienie jedną strzałą do wyznaczonego celu. Tej pracy nie mógł wykonać nikt, prócz jej męża.

Istniała jeszcze inna wersja mitu, wg której Penelopa nie dotrzymała wierności mężowi. Jedna z wersji mitu czyni Penelopę matką boga Pana.



Re: Nasze ulubione postacie mitologiczne. - Elżbieta - 11.11.2012

Nikt nie ma  Sad
Mam książkę w której opisane są niektóre postacie mitologiczne typu - Bogowie i Boginie Miłości. Jest ich trochę i nazwy niektórych z nich  świetnie nadają się na nicki.


Re: Nasze ulubione postacie mitologiczne. - Štilić - 11.11.2012

Ja poszukuję mitologicznego imienia dla psa Tongue
Jak wpadnie ci w oko jakieś ładnie brzmiące to daj znać :hihi:


Re: Nasze ulubione postacie mitologiczne. - Elżbieta - 11.11.2012

Claudiusz  Wink


Re: Nasze ulubione postacie mitologiczne. - Esencja - 19.11.2012

Szczerze powiedziawszy nie mam takiej postaci w mitologii z którą mogłabym się jakoś utożsamiać. Chociaż pierwszą postacią jaka w najbliższym czasie przyszła mi na myśl jest Temida, chyba ona w chwili obecnej jest mi najbliższa sercu. Dlaczego? Gdyż wewnątrz siebie mam poczucie prawa i sprawiedliwości... podobno też doradzała Zeusowi, tak jak mnie się często zdarza w życiu codziennym, bez jakiś głębszych skojarzeń na ten temat po prostu....

Swojego obecnego partnera zakwalifikowałabym do kategorii Prometeusz, może co prawda nie nauczył mnie i wielu ludzi rozpalać ognia, ale na pewno niejednemu pomógł Wink A niebiosa za to i tak go potrafiły ukarać, ale jakoś się nie dziwie, w końcu ma tą 11-stkę wpisaną w swoją datę Wink Wzloty i upadki Wink


Re: Nasze ulubione postacie mitologiczne. - Marcelo - 24.01.2013

Czytając Mitologię Azteków przypadł mi do gusty bóg Quetzalcoatl. Dlaczego właśnie on? Tego nie potrafię powiedzieć. Odkąd przeczytałem te właśnie mity to został mi tak w głowie i dosyć często pojawia się w moich myślach.

Można by dużo o nim pisać: zwany też Pierzastym Wężem, jeden z głównych bogów Mezoameryki, współtwórca świata, wiecznie walczący z Tezcatlipocą.

Zapraszam do przeczytania mitologii Mezoamerykańskiej Smile Przedstawienie stworzenia świata i np. ludzkości jest dosyć ciekawe. Jestem także zdania, że aby oceniać postać trzeba przeczytać o niej coś więcej niż jakieś publikacje w internecie zwłaszcza, że wtedy sami kreujemy ocenę bohatera Wink
Z pewnością samego czytania nie można porównać do bycia wyznawcą tej religii, ale pozostały nam tylko mity... Wink


Re: Nasze ulubione postacie mitologiczne. - Elżbieta - 13.02.2013

Cytat:córka Odyna, walkiria, która zbuntowała się przeciwko wyraźnym instrukcjom Odyna i została przez niego za to ukarana.
A cóż to były za instrukcje powód buntu - fakt, nie czytałam, ale być może zainteresuje mnie ta historia.


Re: Nasze ulubione postacie mitologiczne. - Merkuriusz - 15.02.2013

Wracając do Penelopy otóż, jak świat światem szanująca się Penelopa podczas, gdy jej oblubieniec Wink przemierzał morza i oceany, z wielkim poświęceniem oddawała się robótkom ręcznym.
A pani Elza co szydełkowała ?


Re: Nasze ulubione postacie mitologiczne. - Elżbieta - 15.02.2013

Nie, nie lubię prac ręcznych  Tongue


Re: Nasze ulubione postacie mitologiczne. - Merkuriusz - 17.02.2013

jaki jest sens tego wątku ?