Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Transparent Tarot = niespotykane bogactwo opcji! - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: EZOTERYCZNIE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=274)
+--- Dział: Karty Tarota (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Rodzaje kart tarota (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+---- Wątek: Transparent Tarot = niespotykane bogactwo opcji! (/showthread.php?tid=4663)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Transparent Tarot = niespotykane bogactwo opcji! - Lidka. - 14.08.2012

[Obrazek: transparentsequenceltor1.jpg?w=640&h=246]


W tej talii tarota, karta Głupiec jest bardzo uboga w symbole.
Pojawiają nam się tylko dwa elementy: ogromny motyl i maleńka róża oraz mnóstwo przestrzeni.
Co myślicie o tej karcie?


Re: GŁUPIEC - Transparent Tarot - Elżbieta - 14.08.2012

W skrzydłach motyla da się zauważyć dwie ryby.
Myślę że wyrażają dwoistość natury Głupca.
Natomiast sam motyl wyłonił się jak wiadomo z larwy,kokona.Przedkładając to na życie człowieka, występującego w karcie Głupca, nie miał wcześniej okazji nabrać doświadczenia. W świat wyfrunął pozbawiony opieki "rodziców" którzy by mu wskazali drogi i sposoby postępowania.
Stąd też jest delikatny i bez doświadczenia, frunie w świat w nieznane.
Na dole widać malutki kwiatek,który posłuży mu za pokarm i schronienie. Tak niewiele mu potrzeba do szczęścia.
W około otacza go pustka, co może sugerować samotność w ogromnym świecie, pełnym zagrożeń i niebezpieczeństw.On jednak frunie beztrosko.Przestrzeń mówi o niczym nieskrępowanej wolności.
Gdyby ta karta była wspólną w układzie partnerskim,można uznać ze parę połączyła karma; tu ponowne nawiązanie do kokona, czyli nowej formie życia.

Przypomina nieco samotny biały żagiel; życie głupca również bywa samotne.


Re: GŁUPIEC - Transparent Tarot - Bender - 14.08.2012

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQtWeYjL4FgafujzrF-l8A...g&usqp=CAU]


Motyl - wolny, niezależny i nieskrępowany schematami... Szkoda tylko, że tak krótko żyje.

Lidka... trafiłaś w mój słaby punkt  :rozczrowany: Od jakiegoś czasu już mam w głowie tą talię i pewnie za jakiś czas zaoszczędzę na zakup. Sporo kosztuje, ale jest fenonenalna do wizualizacji ! Karty są przezroczyste i nakładając je na siebie, można uzyskać spójne znaczenia do interpretacji. Troche skromna jest symbolika kart pojedynczych, ale właśnie to nakładanie stanowi ich sedno... Mam nadzieję, że będziesz wklejać i opisywać karty - zacieram ręce i czekam...


Re: GŁUPIEC - Transparent Tarot - Lidka. - 14.08.2012

Motyl żyje krótko, a róża też więdnie i opada. Nic trwałego w tej karcie nie ma, wszystko jest ulotne i szybko mija. Głupiec też żyje chwilą, nigdzie na dłużej nie zostaje.


Nianiu ... zobaczymy, jak będą się rozwijać wątki ...
wszystkich zapraszam do wklejania kart i wspólnego omawiania :wink:


Re: GŁUPIEC - Transparent Tarot - xLena - 14.08.2012

Ciekawe są te karty ale największy sens mają jak położysz cały rozkład i nałożą się na siebie - wtedy się ułoży cała opowieść Smile


Re: GŁUPIEC - Transparent Tarot - Bender - 15.08.2012

Lidka. napisał(a):wszystkich zapraszam do wklejania kart i wspólnego omawiania :wink:
Myślę, że omawiać jest co, bo obrazy na kartach odbiegają znacznie od tego, do czego przyzwyczailiśmy się w taliach standardowych. Grafika jest bardzo skromna i więcej trzeba się domyślać, niż zobaczyć. Ale lubię takie symboliczne obrazy - w przeciwieństwie do tych infantylnych, jak z kolorownek dziecięcych - czuję się przez autora potraktowana poważnie - jak partner do rozmowy. Mam nadzieję, że w końcu ktoś przetłumaczy książkę.

A to mała prezentacja (niezbyt mi się podoba, jest zbyt szybka i muzyka jakaś "nietarotowa"), ale widać na niej, jakie układy można tworzyć z kart:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nJW0ipQuEtk&feature=related[/youtube]


Cesarz i Cesarzowa - Transparent Tarot - Bender - 17.08.2012

[Obrazek: transparent-05993.gif][Obrazek: transparent-05994.gif]
W tej talii nie ma na kartach postaci, ale wyraźnie widać, czemu patronują - Cesarz, którego symbolizuje miasto, budowa, może technika i Cesarzowa - jako umiłowanie do natury.

Brakuje mi tych sylwetek - tym bardziej, że zawsze w pracy z kartami posługuję się znaczeniem kart w odniesieniu do osób. Kiedy wyciągam Cesarza, to wiem, że dużą role w odpowiedzi odgrywa mężczyzna - a w Transparencie już nie do końca tak musi być, bo większy nacisk zdaje się kładziony jest nie tyle na cechy archetypu, co na ogólne przesłanie (dominację, zarządzanie, rozwój). Podobnie chyba jest z Cesarzową.

Obawiam się, że bez znajomości klasycznego tarota, Transparent może wprowadzić w błąd, albo dawać zupełnie inne odpowiedzi. Przecież "natura, krajobraz" na karcie III na dużo szersze znaczenie, niż kobieta, którą przedstawiają karty z talii standardowych...


Śmierć- Transparent Tarot - Elżbieta - 17.08.2012

[Obrazek: 1320.jpg?t=1241890728]


Kapłanka i Kapłan - Transparent Tarot - Bender - 17.08.2012

[Obrazek: f868eced9842a.jpg][Obrazek: e25f287e56562.jpg]


Miłośnicy + Hermit + Cesarz- Transparent Tarot - Elżbieta - 17.08.2012

[Obrazek: 694.jpg]