Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Jak przeprowadzić rytuał - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Magia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Dział: Rytuały (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=52)
+---- Wątek: Jak przeprowadzić rytuał (/showthread.php?tid=4582)

Strony: 1 2 3 4 5


Jak przeprowadzić rytuał - Greg - 04.08.2012

Poproszono mnie o napisanie krótko jak przeprowadzić samemu rytuał. Możliwe, że sam kręcę sobie bat na siebie samego, jako że dorabiam sobie na rytualistyce Wink Myślę jednak że aż tak nie wpłynie to na otoczenie.
Przede wszystkim nie należy to do rytualistyki wysokiej. Nie mam zamiaru opisywać jak skontaktować się z demonem, używać nekromancji czy symboli. To co opiszę będzie mógł wykonać każdy, po pewnym czasie i praktyce.
Dlatego też nie nabawicie problemów z opętaniem czy czymś podobnym. Jedynie co, to możecie przyciągnąć jakiś lekki byt albo stworzyć serwitora które was trochę podręczą i nic więcej :diabel:
Podstawowa zasada: powtarzanie pewnych określonych słów czy zachowań nie ma znaczenia. To czy obrócimy się 3 razy lewo czy w prawo ma taki sam efekt jeśli staniemy prosto. Ważne jest to, jakie to będzie miało znaczenie dla nas, jako dla wykonujących rytuał. Tak samo jak dla chrześcijanina i dla osoby ze wschodu inne znaczenie ma krzyż i półksiężyc. Wniosek? Wszystkie przepisy można spuścić w toalecie, a dla siebie zrobić samemu. Dokładnie tak. Jeśli zaśpiewamy sobie "bo fantazja, bo fantazja, bo fantazja jest od tego..." można dać to lepszy efekt niż powtarzanie niezrozumiałych słów. Skąd wiemy jaki efekt to przyniosło? Jedynie praktyka.
Jest jednak kilka takich odgórnych zasad, niejako szablon, pod który dopasowujemy siebie:
1) Otoczenie. Do większości osób, dobrze przemawia w miarę puste i zdecydowanie czyste otoczenie. Powinna być to przestrzeń której nie zakłóci nagle wbiegający mąż/syn/kochanek 035
2) My sami. Przed rytuałem dobrze jest się oczyścić szałwią i wziąć prysznic, nie jest to jednak konieczność. Ważny jest komfort psychiczny i kondycja.
3) Sam rytuał:
wersji może być kilka, można zrobić dwie laleczki połączyć je nicią (połączenie dwóch osób), można skleić zdjęcia... to zalezy przede wszystkim od znajomości siebie i wypraktykowania co przyniesie najlepszy efekt. Co do nas przemówi. Jeśli do tego czujemy że powinniśmy rozpalić świeczki w pentagram - zróbmy to. Jeśli chcemy naokoło nich potańczyć - to samo. Rytuał robimy my. Magia jest w nas. My zmieniamy otoczenie a nie jakaś recepta gazetowa.
Tak w skrócie. Pytajcie w temacie, będę to odpowiem.

EDITED:
Zapomniałem, zrzucę to na fakt, że pisałem to będąc po nocce.
Ważną sprawą jest coś co można nazwać prośbą, ewokacją, zwróceniem się.
Można poprosić o pomoc/zażądać jej od ducha/boga/bogów/żywiołów etc. Chodzi primo o samo zwrócenie się, oraz secundo do kogo zwrócenie się ma większy wpływ na nas.
Btw. ciekawy mi akurat 69 post wyszedł Big Grin


Re: Jak przeprowadzić rytuał - Elżbieta - 04.08.2012

Niestety, mam tysiące pytań więc pomęczę Cię ;P no ale cobyś się nie zniechęcił, będę po troszeczku dawkować pytania.
Najistotniejsze jak dla mnie — stosując rytuały przyciągające czy ochronne nie wolno mieszać ze sobą żywiołów, a tym bardziej kultur.. czy to prawda, czy ma to znaczenie, czy wpływa na skuteczność rytuału ?


Re: jak przeprowadzić rytuał - Greg - 04.08.2012

Możesz mieszać. Samo hoodoo to przecież nic innego jak mieszanka rodzimych wierzeń afrykanów i katolicyzmu. Ważne jest to, aby to do Ciebie przemówiło. Ważne jest to aby nie używać rzeczy, które są dla nas - powtarzam dla nas jako wykonujących rytuał - sprzeczne. Osoba mocno wierząca nie powinna się zwracać jednocześnie do Boga i Szatana, nie jest za to już problemem dla osoby, która jest w kwestiach wiary bardziej pragmatyczna - środek uświęca cel.


Re: jak przeprowadzić rytuał - Elżbieta - 04.08.2012

Cytat:Można poprosić o pomoc/zażądać jej od ducha/boga/bogów/żywiołów etc

O ile pomoc ducha czy Boga, jest dla mnie oczywista, to zwrócenie się o pomoc do żywiołów już nie pojmuję.
Można prosić o pomoc żywioły ?


Re: jak przeprowadzić rytuał - Greg - 04.08.2012

Zależy w jakiej kulturze jest ktoś wychowany.
Tak samo jak "w imię Syna i Ojca i Ducha Świętego" można użyć "W imię Wody, Ognia, Ziemi, Powietrza i Eteru".


Re: jak przeprowadzić rytuał - Elżbieta - 05.08.2012

Męczy mnie jeszcze sprawa rekwizytów w przepisach rytuałów podawanych w różnych miejscach sieci i czasopismach.
Chodzi np. o świece i kadzidełka. Czy ma znaczenie kolor świecy i zapach kadzidełek ?
Czy to są jedynie dodatki sprawiające tzw. dobre wrażenie by podnieść nasze przeświadczenie, że tylko przy użyciu dokładnie takich rekwizytów rytuał ma szanse na spełnienie swojej roli.


Re: jak przeprowadzić rytuał - Greg - 06.08.2012

Zazwyczaj - a mam na myśli tu osoby, które nie mają rozwiniętego ESP (postrzeganie pozazmysłowe) i nie mają praktycznych umiejętności przy pracy energią - nie ma to większego znaczenia. Odradzam jednak ciemne kolory - granat, czerń - źle wpływa na naszą podświadomość a służą też to rzucania klątw. Świece najlepsze są uniwersalne - białe. Ważne jest bardziej to jakie są w środku a nie czy z zewnątrz pomalowane na jakiś kolor.
Poza tym znacznie bardziej od koloru świecy ma znaczenie sam jej płomień.
Kadzidła muszą nam się odpowiednio kojarzyć. Przy pozytywnym rytuale nie użyjemy zapachu, który nas odrzuca, choć wg gazetowej recepty powinno się właśnie tego użyć.


Re: jak przeprowadzić rytuał - Colca - 06.08.2012

Greg, a czy Ty po zachowaniu sie płomienia świecy odczytujesz co się dzieje z energiami wokół? Kiedy płomień się chwieje (i to nie od przeciągu z okna), kiedy płomień się wydłuża, czy wskazuje to np. na pojawienie się w trakcie rytuału jakichś bytów, dusz zmarłych osoób?


Re: jak przeprowadzić rytuał - Greg - 07.08.2012

Ruch świecy najczęściej zależy od zmian ciśnienia powietrza, minimalnego jego ruchu itd.
Owszem, można wpłynąć na niego siłą woli, jednak nie działa to jak detektor nie odeszłych dusz Wink
Drgania mogą sygnalizować że się działa na niego energią i nic więcej.
Tak samo jak po prostu lekkie dmuchnięcie.


Re: jak przeprowadzić rytuał - Imira - 07.08.2012

Witam, [Obrazek: 661.gif]
Wraz z Elle, "pomecze" Cie takze kilkoma sprawami-pytaniami. :hihi:

Slyszalam wielokrotnie, ze pozyczanie roznych rzeczy moze miec nieobliczalne skutki.
Pozyczanie - zwlaszcza - w tz. "czarna godzine" ...
Bo to, ze sa "dobre i zle godziny", wiemy (prawie)wszyscy ...
Czesto Babcia powtarzala mi : " ... uwazaj, bys nie wypowiedziala tego ... w zla godzine "
Tak samo, jak z zyczeniami - nalezy dobrze przemyslec,
jak ulozyc tresc zyczenia, lub, nie wypowiedziec go w czasie przeszlym, przyszlym,
czy w zlej godzinie, by nie odnioslo odwrotnego skutku...

Lecz jesli juz to sie stanie ... f542b21fe6a35
Jakiego ratualu uzyc, by "odwrocic" lub "zneutralizowac" dzialanie nieprzemyslanego czynu,
zwlaszcza wykonanego w "czarna godzine" ... ?
:diabel:

W jaki sposob rozpoznac, ze powiedzialo sie cos "w zlej godzinie", czy "w dobrej godzinie".
Mysle, ze i wykonywanie rytualow jest takze zalezne od tego, czy sie go nie wykona w "czarnej godzinie" ...
Jakie wowczas moze to miec skutki?
To sa "drobiazgi", lecz czyz nie z "drobiazgow" rytualy sie skladaja?
A co ze sprawa menstruacyjna "wiedzmy", "wrozki", "czarownicy", czy kobiety przeprowadzajacej rytual ?
Okreslano niewiaste, jako "nieczysta" w tymze czasie. Jak wspolczesne rytualy odnosza sie do tych spraw ?

Przerazajace dla mnie osobiscie jest stwierdzenie :
Cytat:Greg :
Dlatego też nie nabawicie problemów z opętaniem czy czymś podobnym.
Jedynie co, to możecie przyciągnąć jakiś lekki byt albo stworzyć serwitora które was trochę podręczą i nic więcej :diabel:

A jesli Serwitor, dzialajac jako stale powtarzajacy sie rytual, zacznie nam sprawiac wcale niebagatelne problemy?
... i to na stale ? - jak sie wowczas jego pozbyc ?
Ponadto, dla osob poczatkujacych " lekki byt " lub "Serwitor" - to wcale nie jest prosta sprawa ...
Cytat:Greg :
Wniosek?
Wszystkie przepisy można spuścić w toalecie, a dla siebie zrobić samemu.

Czy napewno ? [Obrazek: 16.gif]