Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Sposoby na oczyszczenie ze złych energii - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Demonologia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=197)
+---- Dział: Archiwum (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=202)
+---- Wątek: Sposoby na oczyszczenie ze złych energii (/showthread.php?tid=4281)



Sposoby na oczyszczenie ze złych energii - Elżbieta - 20.06.2012

Wsyp łyżeczkę bazylii do kubka wrzącej wody i pozostaw do zaparzenia się. Dodaj do gorącej wody w wannie podczas kąpieli dla ochrony i oczyszczenia z wszelakich wpływów. Kąpiel ta jest szczególnie przydatna gdy chcesz się oczyścić z uczuć i emocji nabytych przez przebywanie z osobami które wywarły na ciebie zły wpływ lub próbowały cię zdominować a nawet przejąć nad tobą kontrolę.


Re: Sposoby na oczyszczenie ze złych energii - Greg - 21.06.2012

Sól. Nawet zwykła do kąpieli wystarcza zazwyczaj. I podobnie jak w feng shui - schludność, porządek i przestrzeń w mieszkaniu.


Re: Sposoby na oczyszczenie ze złych energii - onaion - 21.06.2012

Greg napisał(a):Sól. Nawet zwykła do kąpieli wystarcza zazwyczaj. I podobnie jak w feng shui - schludność, porządek i przestrzeń w mieszkaniu.
jesli chodzi o porzadek w domu, ciezko mi go utrzymac..i im jest wiekszy balagan tym ja coraz gorzej sie czuje...czuje ogromna niemoc..cos w tym musi byc...


Re: Sposoby na oczyszczenie ze złych energii - Imira - 21.06.2012

Oczyszczanie mieszkania :
Porzadek w "zakamarkach i katach" - najwazniejszy!
Ogolnie moze byc troche nielad, nie jest tak szkodliwy, jak ten "pokatny" Wink :lol:

Rozpoczynajac od drzwi wejsciowych, w lewa strone, kazdy kat popruszyc sola i skropic swiecona woda.
Nastepnie tak samo - obejsc z palaca sie szalwia (odymic) cale mieszkanie.

W kuchni wiszace wiazki suchej szalwi i ostrozenia.

Czeste palenie swiec i kadzidelek.

Oczyszczanie mieszkania i wszystkich osob znajdujacych sie w nim, nie koniecznie domownikow -
przeprowadzam kilka razy do roku, poprzez palenie ognia Homa - Agnihotry.

W sypialni, nad lozkiem, na "polce-przystawce" lezy dlugi warkocz splecionych galazek brzozowych.
W woreczkach krusz bursztynowy, kilka kamieni szlachetnych spelniajacych ta funkcje,
w lozku - w woreczkach kasztany. Mala "armia" Aniolkow do ochrony. Big Grin

W "komputerowym pokoju" - kasztany, mandala z okiem Kanaola, nie tylko oczyszcza, lecz energetyzuje.
W doniczkach - paprocie sciagaja zla energie.

Od czasu do czasu , kapiel w ziolkach - czarcie zebro. (ostrozen warzywny), soli morskiej.


Re: Sposoby na oczyszczenie ze złych energii - Bender - 22.06.2012

Co do mieszkania, to mam sprawdzony sposób (też jakiś archaiczny pomysł mojej mamy z Podlasia) - należy powiesić nad wejściem do domu kawałek skóry pomalowanej na czerwono. U mnie od niedawna wisi czerwony pasek, wycięty z czerwonej skórzanej spódniczki, w której już nie chodzę. W poprzednich mieszkaniach też starałam się o tym pamiętac, ale różnie bywało... Przypomniał mi sie ten "myk", kiedy ostatnio wpadłam na to, że potrzebuje się oczyścić ze złorzeczenia.

Ta czerwona skórka ma blokować wstęp do domu wszelkim złym energiom.


Re: Sposoby na oczyszczenie ze złych energii - Bender - 23.06.2012

A jajko...? Opowiedziała mi dziewczyna, która zajmuje się odczynianiem (z mojej ulubionej księgarni ezoterycznej), że można jajkiem, kołysanym nad głową lub w mieszkaniu przejść dookoła też lekko kołysząc - zgarnąć złą energię (i wywalić później oczywiście do kibelka). Powiedziała, że kiedyś po takim obejściu, wlała jajko do szklanki z zimną wodą i ono się ścięło...

Jak to jest z tym jajkiem...?


Re: Sposoby na oczyszczenie ze złych energii - Bender - 23.06.2012

Nie wiem, czy to dobry wątek, ale trudno, zaryzykuję: gadałam wczoraj jeszcze z tą dziewczyną z księgarenki i podsunęła mi myśl, że pewne moje nieudane w ostatnim czasie sprawy, mogą być kwestią nowego "programu" - znaczy to tyle, że przeprogramowałam się i z jednego fatalnego układu zrobiłam podświadomie program, który determinuje teraz kolejne tego typu... Mianowicie: ponad rok temu zostałam oszukana przez kogoś emocjonalnie i po 3 miesiącach spotkałam się dokładnie z takim samym zakończeniem następnej relacji. W ciągu niecałych dwóch lat przerobiłam expresowo 3 takie układy :zalamany: Nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim....

Verm, co można zrobić, żeby pozbyć się takiego "programu" - i co sądzisz o tym w ogóle...? Czy to w ogóle ma związek z energetyką, czy to zwykły mechanizm psychologiczny...?

Sugerowała mi dziewczyna, żeby "odwrócić" przysięgę małżeńską - ale w moim przypadku to nie o to chodzi - ten program wziął się z innej bajki...


Re: Sposoby na oczyszczenie ze złych energii - Elżbieta - 01.07.2012

niania.ogg napisał(a):Co do mieszkania, to mam sprawdzony sposób (też jakiś archaiczny pomysł mojej mamy z Podlasia) - należy powiesić nad wejściem do domu kawałek skóry pomalowanej na czerwono. U mnie od niedawna wisi czerwony pasek, wycięty z czerwonej skórzanej spódniczki, w której już nie chodzę. W poprzednich mieszkaniach też starałam się o tym pamiętac, ale różnie bywało... Przypomniał mi sie ten "myk", kiedy ostatnio wpadłam na to, że potrzebuje się oczyścić ze złorzeczenia.

Ta czerwona skórka ma blokować wstęp do domu wszelkim złym energiom.
Na ile pomoglo?


Re: Sposoby na oczyszczenie ze złych energii - Bender - 01.07.2012

Jeszcze nie wiem - za krótki okres czasu. Ale samo to, że ja się czuję o niebo lepiej w domu jest już zyskiem :wink: Zobaczymy - niecałe 2 tyg temu oczyszczałam chalupkę... No w każdym razie pan "zła energia" o dziwo nie pojawił się od tamtego czasu, a przychodził wcześniej co 2, 3 dni pod byle pretekstem - teraz czeka w aucie na ulicy, jak ma sprawę Confusedmiech:


Re: Sposoby na oczyszczenie ze złych energii - Imira - 01.07.2012

Jeszcze jedna rade moge podac, na oczyszczanie ze zlej energii wlasnej aury podczas snu.
Na stoliku obok lozka poloz przekrojona na pol cecule. Wszystko, co "toksyczne" wciagnie do siebie. Rano wyrzuc cebule. W ogole, staraj sie zuzywac cebule zaraz po pokrojeniu, nie zostawiaj na boku, jesli jest obrana.