Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Demonologia - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Magia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Dział: Systemy magiczne (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=51)
+---- Wątek: Demonologia (/showthread.php?tid=4240)



Demonologia - Elżbieta - 16.06.2012

Co to jest demonologia?

Znów.~Frater Belial


Re: Systemy magiczne- demonologia - ElohimMihael - 16.06.2012

Demonologia jest to ogólnie ujmując wiedza o demonach. Nie jest to system magiczny.

Dzieli się ona na wiedzę teorytyczną czyli demonologię, oraz praktyczną (demonolatrię) wydaje mi się, że spotkałem się jeszcze z innym określeniem, lecz nie pamiętam jak brzmiało), której istotą jest już praktyczny kontakt z tymi istotami poprzez nawiązywanie określone ceremonie.

Możliwe, ze chodzi Ci o demonomancję.~Frater Belial

Ma olbrzymi związek z Magią Ceremonialną.

Oj, nie przesadzajmy, naprawdę, magia ceremonialna to nie tylko demony ;-) to nie tylko ewokacje :-)~Frater Belial


Re: Systemy magiczne- demonologia - Elżbieta - 17.06.2012

jakimi istotami?


Re: Systemy magiczne- demonologia - ElohimMihael - 17.06.2012

Demonami, Upadłymi Aniołami i innymi istotami, które się nazywa "złymi".

Upadły anioł jest tym samym, co demon.

Wikipedia napisał(a):Upadły anioł – pojęcie rozwinięte w myśl judaistycznej i chrześcijańskiej interpretacji Księgi Henocha. Anioł, który radykalnie i nieodwołalnie sprzeciwił się Bogu[1], wykorzystując otrzymaną wolną wolę. Jest określany jako diabeł, Szatan, demon lub zły duch[2].


~Frater Belial



Re: Systemy magiczne- demonologia - Bender - 23.06.2012

Wynalazłam ciekawe, stare posty, których treść jak ulał pasuje do tego wątku, a ponieważ bardzo podoba mi się podejście do tematu tego użytkownika, to pozwolę sobie przytoczyć:

Travers napisał(a):A wracając do demonów, mimo iż interesuję się ezoteryką to podchodzę do wielu rzeczy krytycznie (w sensie, że obiektywnie). Już kilka razy na tym forum wspominałem, żeby nie demonizować wszelkich działań magicznych. Gatunek ludzki ma niestety tendencję do wyolbrzymiania, a zwłaszcza rzeczy czy faktów, o których ma słabe pojęcie. Czy to odprawiając rytuał, czy wzywając aniołów, można ściągnąć coś złego, ale czy to znaczy by tego nie robić czy raczej, żeby się douczyć, poznać zagadnienie głębiej, doszkolić w ochronie?
Teraz przykład teoretyczny: kiedyś na allegro kupując coś, dostałem podróbkę, ale czy to oznacza że mam nie korzystać z allegro, czy to allegro jest złe? Zamiast anioła był demon, dalej modlić się do/wzywać aniołów czy zrezygnować bo to "wiedza szatańska"?... Demon jak będzie chciał coś osiągnąć to i tak znajdzie sobie sposób, wcale nie trzeba wywoływać duchów/aniołów/istot etc. by się przypałętał.

Poza tym jak wyjaśnicie następujący fakt - dlaczego najczęściej opętania przez demony mają miejsce wśród gorliwie wierzących i modlących się katolików?

Magia nie jest dla każdego i uważam, że to bardzo dobrze. Dlatego moja rada jest prosta... Masz jakiekolwiek wątpliwości, zastanawiasz się po co właściwie to robisz? To nie bierz się za magię, bo w magii nie ma miejsca na wątpliwości. "With perfect love and perfect trust" 8-) Tyle na ten temat Big Grin

Travers napisał(a):Prawdziwa magia to nie zaklęcia, świece, symbole. Prawdziwa magia tkwi głęboko w człowieku, w naszym umyśle, a wszelakie praktyki z nią związane to taka forma "prezentacji". Wszelkie złe duchy czy demony mogą być wywołane przez nasz umysł właśnie, przez nasze myśli. Składamy się z energii tak jak cały wszechświat i stanowimy z nim integralną całość. Energia jest zarówno pozytywna jak i negatywna, jin i jang, dobro i zło, czarne i białe, ładunki dodatnie i ujemne, to jest jak fizyka, to jest siła która trzyma w kupie cały wszechświat. Energia ta manifestuje się w formie fizycznej jak np. wyładowanie elektryczne przyjmuje formę błyskawicy chociaż składa się z elektryczności której nie widać. Nie trzeba się zajmować magią by ściągnąć złe energie, wystarczy się na niej skupiać, co wielu ludzi robi nieświadomie a podobne przyciągnie podobne. Dlaczego szczęśliwych, radosnych ludzi to nie dotyka? Bo skupiają się na pozytywach. Religie, wierzenia, to tylko opakowanie dla czegoś czego się nie da ubrać w słowa, coś co jest w każdym z nas, w każdej istocie na świecie, w kamieniu, w drzewie, co otacza nas i przepełnia. Czym jest demon? To nie istota z piekła, pomiot szatański, który wg mnie został wymyślony, by było na kogo zrzucać winę za zło tego świata (coś w stylu "to nie ja, to diabeł mnie namówił"), to nie diabeł nakłania do złego, to MY dokonujemy wyborów i ponosimy ich konsekwencje... Poczucie winy, uzależnienia, złość, nienawiść, agresja - to one przywołują prawdziwe demony, nie takie z kopytkami i szczerzące kły...

Na podsumowanie przytoczę idealny cytat, który w skrócie zawiera w sobie to co napisałem: "Jesteśmy tym, co o sobie myślimy. Wszystko, czym jesteśmy, wynika z naszych myśli. Naszymi myślami tworzymy świat." Budda



RE: Demonologia - Fanar2 - 18.11.2021

To, to co Mnie podnieca ! ale to nie są żadne diabły czy demony które wypełniają nasze prośby po tym jak my im damy coś czego nie mamy np. duszę ! Bo My Duszą nie dysponujemy !!! My nie dysponujemy duszą ale każdy kto powie że ją sprzedał to jest słowo klucz - dla Mnie że to psychiczny ! Bo czym jest dusza wie tylko ten co ją badał w praktyce nie w książkach a w tym w Biblii !!! W PRAKTYCE !!! Smile A więc czym jest tzw. Demon ?! Chyba nie mogę tego napisać z praktyki bo forum jest ogólnodostępne !