Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Remedia Feng-Shui - Lustro - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: RELIGIE WIERZENIA FILOZOFIE MITOLOGIE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Metafizyka Chińska (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=254)
+---- Dział: Porady Feng Shui (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=258)
+---- Wątek: Remedia Feng-Shui - Lustro (/showthread.php?tid=3856)

Strony: 1 2


Remedia Feng-Shui - Lustro - Imira - 29.03.2012

Wypróbuj tę starą i sprawdzoną sztuczkę feng shui i powieś lustro w odpowiednim miejscu swojego mieszkania,
a przyniesie ci to bogactwo i dobrobyt.

Jak i gdzie je wieszać:

• Zawieś lustra w salonie, w pobliżu ładnych przedmiotów – będą je odbijać i zapewnią dobry przepływ życiodajnej energii chi.
• Lustro musi być duże i trzeba zawiesić je tak, aby widać było nogi i głowę osoby przeglądającej się – odbicie całej osoby wspomaga jego wewnętrzną energię.
• Mniejsze lustra powieś w kuchni, najlepiej w okolicach kuchenki do gotowania – zapewnią bogactwo i obfitość.
• Umieść lustro także w ciasnych zakamarkach i najmniej oświetlonych kątach – ich blask będzie je oświetlał i przyciągał dobrą energię.

Czego nie wolno ci robić:

• Nie wieszaj luster w sypialni ani w takim miejscu, w którym widać w nich łóżko – powoduje to bezsenność i sprowadza awantury rodzinne.
• Nie umieszczaj ich naprzeciwko drzwi wejściowych – gdy to zrobisz, dobra energia ucieknie z domu.
• Lustra nie mogą odbijać drzwi do łazienki – aby bogactwo nie spłynęło wraz z wodą.
• Lustra nie powinny pokazywać brzydkich przedmiotów, np. kosza na śmieci, rur, przewodów elektrycznych.
• Nie wieszaj lustra naprzeciwko okna – zakłóca to przepływ energii w domu.

http://gwiazdy.com.pl/component/content/article/6762-lustro-pomnozy-twoj-dobrobyt


Re: Remedia Feng-Shui - Lustro - wlade - 01.04.2012

Witam,
jako konsultant Feng Shui Tradycyjnego muszę przedstawić pewne sprostowanie. Decyzja będzie należała do czytelników - co wybrać. Mała wskazówka: kierujcie się zdrowym rozsądkiem.

Najpierw zacznę od tych stwierdzeń, z którymi się zgadzam (stanowią mniejszość).

Lustro w sypialni - rzeczywiście nie powinno go tam być, chyba, że nie widzimy go leząc w łóżku i zaraz po otwarciu oczu nie możemy się w nim zobaczyć.
Lustro odbijające brzydkie przedmioty - to chyba oczywiste, że brzydkie widoki zostaną powielone przez lustro i nasze odczucie i ogólna estetyka wnętrza, straci na wartości. Bałagan w domu to złe Feng Shui.

Resztę stwierdzeń, Feng Shui Tradycyjne, poleca włożyć między bajki Wink

Lustro nie może odbijać i przekierowywać Qi, ponieważ Qi to nie tylko światło.
Qi ma wiele składników i lustro nie jest w stanie panować nad wszystkimi.
Jednak dzięki odbijaniu światła można spowodować, że dane miejsce będzie bardziej jasne czyli bardziej Yang.
Jeśli mamy tam "dobrą" energię typu wodnego to wzmocnimy ją ale gdy mamy tam "złą" energię wodną to też ją wzmocnimy. (energia wodna odpowiada za nasze finanse) Patrząc w drugą stronę: jak mamy tam "dobrą" energię górską, wieszając tam lustro osłabimy ją a jeśli mamy tam "złą" energię górska to też ją osłabimy.(górska energia odpowiada za zdrowie)

Jak widać, logika to starsza siostra prawdziwego czyli Tradycyjnego Feng Shui Wink


Re: Remedia Feng-Shui - Lustro - Imira - 01.04.2012

Expertem nie jestem Big Grin
Dziekuje za wyjasnienie, gdyz akurat tak mam postawione akwarium,
ze cale odbija sie w wielkim lustrze (lustro stoi przy scianie od sufitu do podlogi).
Czyli, waznym jest w tym przypadku, aby w akwarium stale byl porzadek i czyste:
woda, scianki, roslinki ?
Bo przeciez, zdarza sie, ze przed wymiana wody, jest ona niezbyt czysta.
Czy jest to czas oslabienia finansow?
Moje lustro odzwierciedla akwarium, duzo zieleni, stol i krzesla w jadalni,
tym samym siedzace przy nim i spozywajace posilki osoby,
wszystko co na stole, wazon z kwiatami, swieczki w swiecznikach.
Czy jest to dobre, czy wymaga jakichs zmian?
Wdzieczna bede za kilka slow. Pozdrawiam.


Re: Remedia Feng-Shui - Lustro - wlade - 02.04.2012

Imira napisał(a):Expertem nie jestem Big Grin
Dziekuje za wyjasnienie, gdyz akurat tak mam postawione akwarium,
ze cale odbija sie w wielkim lustrze (lustro stoi przy scianie od sufitu do podlogi).
Czyli, waznym jest w tym przypadku, aby w akwarium stale byl porzadek i czyste:
woda, scianki, roslinki ?
Bo przeciez, zdarza sie, ze przed wymiana wody, jest ona niezbyt czysta.
Czy jest to czas oslabienia finansow?

To może nie tyle wpłynie na oslabienie, co na "jakość" tych finansów.

Cytat:Moje lustro odzwierciedla akwarium, duzo zieleni, stol i krzesla w jadalni,
tym samym siedzace przy nim i spozywajace posilki osoby,
wszystko co na stole, wazon z kwiatami, swieczki w swiecznikach.
Czy jest to dobre, czy wymaga jakichs zmian?
Wdzieczna bede za kilka slow. Pozdrawiam.

Generalnie nie jest w tym przypadku ważne, co odbija lustro a raczej, czy akwarium stoi w dobrym miejscu.
O akwarium poczytasz w innym temacie, gdzie zamieściłem odnośnik o remedium, jakim jest właśnie nasz domowy akwen z rybkami Smile


Re: Remedia Feng-Shui - Lustro - Imira - 02.04.2012

Slicznie dziekuje za odpowiedz,
choc szczerze powiem - nie za bardzo rozumiem okreslenie "jakosc finansow"...
Rozumiem ze, albo finanse sa dobre, mocne, albo zle, poniewaz sa slabe ...
Chyba ze chodzi wlasnie o to czy sa mocne, czy slabe.
Oj, chyba mi wyszlo maslo maslane ... Big Grin
Przy odrobinie wyrozumialosci, cierpliwosci i - humoru - prosze jeszcze raz o male wyjasnienie Big Grin


Re: Remedia Feng-Shui - Lustro - wlade - 02.04.2012

Imira napisał(a):Slicznie dziekuje za odpowiedz,
choc szczerze powiem - nie za bardzo rozumiem okreslenie "jakosc finansow"...
Rozumiem ze, albo finanse sa dobre, mocne, albo zle, poniewaz sa slabe ...
Chyba ze chodzi wlasnie o to czy sa mocne, czy slabe.
Oj, chyba mi wyszlo maslo maslane ... Big Grin
Przy odrobinie wyrozumialosci, cierpliwosci i - humoru - prosze jeszcze raz o male wyjasnienie Big Grin

O samym maśle też co nieco wiem, ale to może temat na inne forum Big Grin

Mówiąc o jakości finansów, miałem na myśli specyfikę i otoczkę, która się z nimi wiąże. Możemy zarabiać dużo i być zadowoleni ze sposobu zarabiania tych pieniędzy. Możemy tez dużo zarabiać ale forma ich pozyskania może nas przytłaczać (bardzo dużo wysiłku, ciągłe kłopoty, przeszkody, konieczność użerania się z dziwnymi ludźmi i sytuacjami). Można też np. zarabiać mniej ale mieć przysłowiowy święty spokój i czerpac z tego ogromna satysfakcję.

myślę, że teraz już wiadomo o co chodzi Smile


Re: Remedia Feng-Shui - Lustro - Imira - 02.04.2012

W zasadzie - tak.
Tylko jestem na chorobowej rencie (dozywotnie), i nic nie ma na to wplywu ... Tylko polityka Wink Smile
Ale dziekuje bardzo. Big Grin


Re: Remedia Feng-Shui - Lustro - Imira - 06.09.2012

Slicznie dziekuje za wyczerpujace, fachowe odpowiedzi,
okazana cierpliwosc i pelna kulture Twoich wypowiedzi.


Re: Remedia Feng-Shui - Lustro - DamaWMasce33 - 03.10.2018

Ja niestety mam lustro naprzeciwko drzwi w lazience..takie rozmieszczenie lazienki, inaczej srednio by pasowalo Sad


Re: Remedia Feng-Shui - Lustro - wlade - 10.11.2018

Lustro na przeciwko łazienki nie jest niczym złym. To jest tylko mit.
Liczy się miejsce powieszenie lustra i energie tam przebywające.
Lustro wzmacnia energie Yang, a osłabia energie Yin.