Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
BHP WRÓŻB I PRACY Z ENERGIAMI - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: EZOTERYCZNIE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=274)
+--- Dział: Pozostałe Techniki Dywinacyjne (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+---- Dział: Ogólne informacje (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=39)
+---- Wątek: BHP WRÓŻB I PRACY Z ENERGIAMI (/showthread.php?tid=3826)

Strony: 1 2


BHP WRÓŻB I PRACY Z ENERGIAMI - Elżbieta - 26.03.2012

Bezpieczeństwo i higiena pracy z kartami i innymi technikami wróżebnymi oraz pracy z energiami.
W związku z ostatnimi ,przykrymi wydarzeniami,pomyślałam że warto o tym porozmawiać.
Po pierwsze - czy możemy pozwolić szesnastolatkowi wróżyć z kart,pracować z wahadełkiem itp.mimo że rodzice wyrażą zgodę.
Na co jeszcze możemy pozwolić nastolatkom a czego zdecydowanie zabronić?
Czy nie grozi takiemu młodemu człowiekowi,uzależnienie?
Nam wszystkim to grozi,wiec jak się uchronić?
W jaki sposób wróżąc ochraniacie się?
Sądzę że jest wiele innych pytań.W końcu mieszamy w energiach swoich i innych.


Re: BHP WRÓŻB I PRACY Z ENERGIAMI - Bender - 26.03.2012

Bardzo trudny temat ruszyłaś Ellie... ja się wcześniej w ogóle nie zastanawiałam nad skutkami psychicznymi tego rodzaju działań. Jedyne problemy, o jakich wiem, że mogą wystąpić, to fakt - uzależnienie, przez które można stracić umiejętność samodzielnych decyzji i wyboru i to, że energia wraca i może wrócić do nas w najmniej oczekiwany sposób i zrobić nam kuku.

Ja się wcale nie zabezpieczam, bo nie wiem jak. Jedynie, kiedy zaczynam czuć spadek energii przy wróżeniu - kończę i trudno, że ktoś jest rozczarowany - nie rozkładam już dalej.

A !!! i jeszcze jeden mam sposób - to już z automatu - kiedy to nie jest jedno pytanie raz kiedyś, tylko dłuższa sesja i taka "do rzeczy" - kompletnie zapominam, co mówiłam... i kiedy osoby weryfikują mi po jakimś czasie, co się sprawdziło, to ja naprawdę nie pamiętam...

Co do wieku, to nie mam zdania - bardziej przychylałabym się do tezy, że doświadczenie jest znaczące przy zabezpieczaniu się.


Re: BHP WRÓŻB I PRACY Z ENERGIAMI - Elżbieta - 26.03.2012

Cytat:Co do wieku, to nie mam zdania - bardziej przychylałabym się do tezy, że doświadczenie jest znaczące przy zabezpieczaniu się.
Zgoda ale nawet przy długim stażu i co za tym idzie,doświadczeniu,też musimy się chronić,oczyszczać-w jaki sposób ochraniacie się.
I następne pytanie-czy każdy może sprawdzać wahadełkiem aurę drugiego człowieka,zwłaszcza na odległość.?
Kto się do tego nadaje,a kto nie?


Re: BHP WRÓŻB I PRACY Z ENERGIAMI - Bender - 26.03.2012

Każdy to napewno nie !!! po pierwsze trzeba mieć ten Dar, po drugie powinno to zostać przez speców potwierdzone, a po trzecie to chyba są jakieś instytucje, które wydają zezwolenia na taką działalność publiczną.

Wiesz, wahadełkiem, to każdy może sobie pomerdać nad problemem, czy brzuchem koleżanki i podywagować niezobowiązująco z uprzedzeniem, że nie całkiem serio to jest... ale, żeby ludziom pomagać, to trzeba coś więcej.

Gdyby każdy miał prawo robić wszystko, do czego wydaje mu się, że ma smykałkę, to nawet chirurgów nie potrzebowalibyśmy, bo wystarczyłby odważniejszy kumpel nożownik...


Re: BHP WRÓŻB I PRACY Z ENERGIAMI - xMoni7 - 26.03.2012

Ja uważam, że te minimum 16 lat osoba powinna mieć, aby móc wróżyć czy aby została mu udzielona wróżba, oczywiście jakaś lekka. 16 latkowi jestem w stanie odpowiedzieć, na pewne lekkie pytania, żeby nie mieszać bardzo w jego energetyce kartami. Tym bardziej, że się jeszcze rozwija i niekiedy można by zaszkodzić. Tym bardziej, że nawet czakry w tym wieku nie są do końca dobrze rozwinięte. Ponieważ rozwijają się do 21 roku życia.

Co do sprawdzania aury wahadełkiem, to według mnie taka osoba powinna już mieć doświadczenie w tym, tym bardziej, że później przekazuje później informację tej drugiej osobie. Głównie aurę sprawdzają bioenergoterapeuci, by mogli wiedzieć w jakie punkty energetyczne ingerować, by stan pacjenta się poprawił. Smile


Re: BHP WRÓŻB I PRACY Z ENERGIAMI - xMoni7 - 27.03.2012

Ellie napisał(a):w jaki sposób ochraniacie się.

Ja zazwyczaj oczyszczam karty przed każdorazowym włożeniem ich do woreczka. Powoli przesuwam rozwiniętym wachlarzem kart nad płomieniem białej świecy, czynność tę powtarzam trzykrotnie.
Wiadomo, że jako osoby pracujące z ludźmi i kartami jesteśmy bardziej narażeni na jakieś podpięcia i ataki złych energii niż normalny człowiek. Ja zazwyczaj czasami oczyszczam się dymem kadzidła z białej szałwii, kiedy wiem, że mi to potrzebne.

Po za tym nosze przy sobie ametyst, jest to jeden z kamieni, który wciąga te złe energie do siebie. Oczywiście co jakiś czas go oczyszczam by ciągle działał.
Do tego jeszcze wykonuję ćwiczenia oddechowe, by nabrać więcej energii. Oraz wykonuję ćwiczenia polegające na synchronizacji czakr. Za pomocą tych ćwiczeń możemy usunąć sami delikatne blokady, delikatne zanieczyszczenia.

To chyba wszystko. Smile


Re: BHP WRÓŻB I PRACY Z ENERGIAMI - Elżbieta - 27.03.2012

Cytat:Co do sprawdzania aury wahadełkiem, to według mnie taka osoba powinna już mieć doświadczenie w tym, tym bardziej, że później przekazuje później informację tej drugiej osobie. Głównie aurę sprawdzają bioenergoterapeuci, by mogli wiedzieć w jakie punkty energetyczne ingerować, by stan pacjenta się poprawił.
A może to robić 16letni amator,w dodatku na odległość Idea


Re: BHP WRÓŻB I PRACY Z ENERGIAMI - Štilić - 27.03.2012

Każdy na początku jest amatorem, a dla mnie wiek nie ma znaczenia bo jak ktoś ma powiedzmy "dar" i chce iść w tym kierunku, rozwijać się, poszerzać wiedzę to czy naprawdę ma to znaczenie czy ma 16 czy 55 lat? Co do uzdrawiania na odległośc to ja nie wierzę nic a nic. :roll:


Re: BHP WRÓŻB I PRACY Z ENERGIAMI - Elżbieta - 27.03.2012

Zgoda,tylko chodzi o BHP.
Czy potrafimy pracować z energią?
Bo przyznasz że to nasze stawianie kart ,wszelkie wróżby komuś,nawet to wahadełkowanie,nie pozostaje bez wpływu na nas,na naszą energię.
I pytanie brzmi -jak się chronić,zabezpieczać,by nie wpaść np.w nałóg,uzależnienie.
Ktoś ,kto jest uzależniony,jeżeli zabierzesz mu np.karty,to wrzeszczy jak małe dziecko,któremu nagle zabrano zabawkę.
I amator nie może ,nie ma nawet prawa,wahadełkiem sprawdzać komuś aurę na odległość.
Po pierwsze z tego powodu że nie ma wystarczającej wiedzy.
Po drugie,wprowadza w błąd taką osobę a ludzie różnie reagują.
Ktoś kto uwierzy amatorowi,jest m/z strasznie naiwny i na domiar złego,z pewnością nie rozumie wcale co to jest aura.
Ano coś u mnie szwankuje,to niech sprawdza. :mrgreen:


Re: BHP WRÓŻB I PRACY Z ENERGIAMI - Štilić - 28.03.2012

Kiedyś zawsze przy kładzeniu kart zapalałam świeczkę, potem jakoś zaprzestałam. Generalnie dla mnie to tylko karty,zresztą rzadko stawiam je ostatnimi czasy, bo po prostu nie widzę sensu stawiania notorycznie kart