Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Pismo Automatyczne (?) - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: STANY NASZEGO UMYSŁU (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Dział: Parapsychologia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Pismo Automatyczne (?) (/showthread.php?tid=2899)

Strony: 1 2 3


Re: Pismo Automatyczne (?) - J.Roland - 24.12.2011

W Moim Przypadku.
Pismo Automatyczne stosuje w bezpośrednim kontakcie z klientem.
Jest to zbiór " z pozoru " maźajów z których można wiele wyczytać wiedząc jak to zrobić.
Są to "maziaje" poza Świadome na które nie mam wpływu.
Samo przyszło w pewnym okresie. Smile

Pozdrowionka mam nadzieję, że to coś Wam wyjaśni.


Re: Pismo Automatyczne (?) - Seji - 05.07.2012

Pismo automatyczne zasadniczo polega na tym, że człowiek niejako użycza swej ręki bytowi zaświatowemu. I tu może być róźnie: słyszy, co mu mówią i to zapisuje, mając przy tym kontrolę nad ruchami ręki, albo pozwala Energii wodzić ręką. I tu dalej może być różnie: albo medium jest świadome od razu, co pisze, albo dopiero wtedy jest świadome, gdy po napisaniu przeczyta, co zostało napisane.

Czasami to nie energia zaświatowa "dyktuje" medium, lecz jego Wyższe Ja. W ten sposób, jak mniemam, została napisana np. książka "Rozmowy z Bogiem".


Re: Pismo Automatyczne (?) - normal - 14.09.2012

Moje pierwsze i jak do tej pory jedyne podejście do pisma automatycznego wyglądało tak...

Hobbystycznie zajmuję się pisaniem opowiadań, i kiedy pisałam pewną rzecz załamana brakiem weny 1590a079ed96d powiedziałam sobie, że w takim razie oddaję rękę duchom, bytom czy co tam jest - niech oni napiszą, może będą wiedzieć lepiej i ładniej napiszą, skoro i tak moje teksty to jakieś podszepty i dziwne pomysły.

To ostatnia rzecz, jaką pamiętam z realnego świata - przeniosłam się w jakieś miejsce, gdzie spotkałam ludzi, którzy mi powiedzieli, że pokażą mi inny świat, a że ja głupiutka bardzo interesuję się fantastyką i światami alternatywnymi zgodziłam się :rozczrowany: i szłam takim tunelem, szłam... aż na końcu tego tunelu zobaczyłam że jest taka membrana, a za nią są ludzie w kitlach lekarskich i na mnie czekają! Wtedy wystraszyłam się, że to jednak nie moja bujna wyobraźnia stwierdziłam, że jednak nie podoba mi się i chcę wracać. Ale nie mogłam, utknęłam zaplątana w tym tunelu. Zaczęłam wołać do tych ludzi na początku, żeby dali mi więcej czasu.

Czemu więcej czasu?

W tej rzeczywistości czas był jakby paliwem - to tak jakbym wołała - dorzuć mi więcej węgla, potrzebuję więcej węgla! I ten czas który dodatkowo dostawałam (coś jakby wiadro z prądem z głupich kawałów) zużywałam na to, żeby wyplątać się z tego...

Tymczasem w świecie realnym mój chłopak usłyszał że krzyczę i przyszedł zobaczyć co się ze mną dzieje - leżałam na podłodze nieprzytomna.

A ja się widziałam z boku, patrzyłam się sama sobie w oczy.

W każdym razie chciałam pisma automatycznego, a wyszłam z ciała i prawie trafiłam do innego świata.

Czy też tak macie? Albo zdarzyło się to komuś znajomemu?


Re: Pismo Automatyczne (?) - Bender - 14.09.2012

normal napisał(a):Czy też tak macie? Albo zdarzyło się to komuś znajomemu?
Kilkukrotnie byłam w podobnym stanie, kiedy praktykowałam rebirthing, ale pisma automatycznego nie próbowałam jeszcze nigdy. W ogóle nie jestem w stanie "zapodać sobie" jakiegoś polecenia, kiedy próbuje wejsć w tzw. odmienny stan. Niska samodyscyplina wychodzi... Niedawno ćwiczyłam autohipnozę, gdzie świadomość jednak pozostaje na wysokim poziomie - i tez nici z poleceń.


Re: Pismo Automatyczne (?) - rafik3 - 12.11.2012

d kiedy 1 raz doswiadczylem paralizu sennegu i cos wtedy zobaczylem i
uslyszalem jakas energia we mnie pozostala odczuwam jej caly czs przeplyw
w stopach i wlasnie jest tez tak ze jak wezme cos do pisania porusza reka
ale wychodza z tego same mazgroly..nic sensownego


Re: Pismo Automatyczne (?) - Paweł. - 12.11.2012

Bo to chyba właśnie tak ma wyglądać Wink


RE: Pismo Automatyczne (?) - Elżbieta - 16.01.2022

Cytat: Osobiście twierdzę, że to bardziej tamta strona wybiera moment, okoliczności i powód kiedy chce z nami skontaktować się, żeby udzielić jakiejś istotnej informacji albo dokądś nas zaprowadzić. To potrafi być tak mimowolne, że nawet jeśli zdaje nam się, że unikamy tego bądź nie chcemy czegoś takiego zauważać to w tym momencie i tak czynimy coś nie zdając sobie z tego sprawy co i tak popycha nas podświadomie w tym kierunku i wtedy właśnie zaczyna się ten najciekawszy seans w życiu, kiedy ktoś taki zaczyna poznawać istnienie zjawisk jakie umykają cholercia logice i które pozostaje tylko zwyczajnie zaakceptować jednak problem taki, że niestety lepiej jest z nimi nie wychylać się zbytnio na jaw przed nikim


Co rozumiesz, kogo/ co masz na myśli pisząc ; tamta strona. 
 Czy rozróżniasz mediumiczny od spirytystyczny. Jedno i drugie "_łączy" się ze zjawiskami poza przeciętnym rozumowaniem. Rozumiem, że mediumizm to nasze  wewnętrze zdolności, jednak nie dla wszystkich jeszcze dostępne. Uzależniasz je od ilości liczb mistrzowskich w naszym portrecie numerologicznym. 
Czyżby więcej tych liczb oznaczało człowieka bardziej rozwiniętego ? Ja niestety mam jedną i to tą najgorszą, bo 11. Kiedyś ktoś mi obliczał, iż jestem młodą duszą, co by wiele tłumaczyło. Szczególnie moje błędy życiowe, błędne decyzje, wybory. Posługiwanie się wahadełkiem  sprawdza mi się tak średnio, bo 3/4. Natomiast umiejętność wróżenia... to już nie do mnie należy ocena. Jeszcze sny... te mam prorocze.


RE: Pismo Automatyczne (?) - Brigit - 16.01.2022

Ja mam dwie liczby mistrzowskie; 11 i 22 .Jednak nigdy nie udało mi się w sensowny sposób odczytać pisma, ja to nazywam - mimowolnego. Mój partner nie ma ani jednej liczby mistrzowskiej. Ma za to niezwykłe, sprawdzające się sny.


RE: Pismo Automatyczne (?) - Brigit - 16.01.2022

(05.07.2012, 21:11)Seji napisał(a): Pismo automatyczne zasadniczo polega na tym, że człowiek niejako użycza swej ręki bytowi zaświatowemu. I tu może być róźnie: słyszy, co mu mówią i to zapisuje, mając przy tym kontrolę nad ruchami ręki, albo pozwala Energii wodzić ręką. I tu dalej może być różnie: albo medium jest świadome od razu, co pisze, albo dopiero wtedy jest świadome, gdy po napisaniu przeczyta, co zostało napisane.

Czasami to nie energia zaświatowa "dyktuje" medium, lecz jego Wyższe Ja. W ten sposób, jak mniemam, została napisana np. książka "Rozmowy z Bogiem".

 Wydaje mi się że to nie ta bajka. Pismo automatycznie to łączenie się z naszą energią, podświadomością, a nie z obcymi bytami. Czy się mylę.


RE: Pismo Automatyczne (?) - Gren - 16.01.2022

Cytat:Pismo automatycznie to łączenie się z naszą energią, podświadomością, a nie z obcymi bytami. 


 Też tak rozumiem. Pytanie; czy można tą metodą odczytać myśli , czy przekaz drugiej osoby? Nie zaprzeczę, bardzo bym chciał.