Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
NASZE SNY - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: WRÓŻBY PRZESŁANIA PRZEKAZY (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Dział: Interpretacje snów (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=127)
+--- Wątek: NASZE SNY (/showthread.php?tid=2477)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


NASZE SNY - Amadeo - 01.10.2011

Tutaj piszmy co nam się śni... lub co w ostatnim czasie Nam się  przyśniło w tym wątku także pomożemy zinterpretować Ci sen
Sen jest to stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego, cyklicznie pojawiający się i przemijający w rytmie dobowym, podczas którego następuje zniesienie świadomości (por. Świadomy sen) i bezruch.

Przeciwieństwem stanu snu jest stan czuwania.

Podobnym do snu stanem jest hibernacja. Wiele zwierząt przesypia niekorzystną porę roku - sen zimowy w celu oszczędzania energii lub sen letni w czasie suszy.

Rytm snu reguluje stężenie melatoniny. Czas snu wiąże się też z preferowaną długością doby, która jest inna dla każdego człowieka i na ogół dłuższa niż 24 godziny.

Sen dzieli się na dwie fazy:

> Sen o wolnych ruchach gałek ocznych (skrót: NREM – non rapid eye movement); inne nazwy: sen powierzchniowy, sen głęboki, sen wolnofalowy. W fazie tej pojawiają się fale aktywności elektrycznej mózgu. Ze względu na intensywność tych fal faza ta dzieli się na 3 stadia.
> Sen o szybkich ruchach gałek ocznych (skrót: REM – rapid eye movement); inne nazwy: sen paradoksalny. W tej fazie występują najczęściej marzenia senne. W tej fazie jest całkowiete rozluźnienie mięśni, dlatego śniący o ruchu człowiek nie porusza się.

Sen przechodzi przez wszystkie fazy w cyklu około 90 minutowym. Wraz z długością snu:

> Spada udział najgłębszego stadium snu wolnofalowego (o największej aktywności fal)
> Rośnie czas trwania fazy REM, która pod koniec nocy zazwyczaj trwa około 40 minut. Sen jest pamiętany, gdy przebudzenie jest w fazie REM.

Obiektywnym wskaźnikiem bezsenności jest krótki czas (lub brak) najgłębszego stadium snu wolnofalowego. Bezsenność często jest objawem nerwicy.

W czasie snu zmienia się częstotliwość fal mózgowych. Zanikają szybsze rytmy beta i alfa, pojawiają się wolniejsze rytmy theta i delta.

Wykorzystanie niektórych rejonów mózgu jest znacznie większe podczas snu niż podczas czuwania.

Ewolucyjna rola snu w fizjologii nie jest dokładnie znana. Z pewnością podczas snu do równowagi wraca poziom neuroprzekaźników, takich jak serotonina, noradrenalina. Jedna z hipotez tłumaczy też marzenia senne jako efekt "porządkowania się" pamięci.

Sen jest niezbędny do życia i prawidłowego przebiegu procesów psychicznych. Już jedna nieprzespana noc obniża sprawność psychofizyczną. Brak snu przez dłuższy czas powoduje szereg negatywnych efektów psychicznych i fizjologicznych.

www.sennik.sos.pl


Re: NASZE SNY - Kamyczek - 10.10.2011

A ja miałam sen o mojej pracy!
Biegałam od ksero do szefa i ciągle telefony dzwoniły a ja zepsuty miałam komputer i wszystko zawaliłam!
Byłam w tym śnie zdenerwowana i zmęczona i bałam się , że zawalę pracę!
A potem się obudziłam !
a sen Mysi to chyba jesteś oazą spokoju i równowagi, albo tego wymagasz od siebie , żeby cię tak postrzegano!


Re: NASZE SNY - Mella - 10.10.2011

Mysia to przecież sen o Tobie , o pragnieniach i myślach .
Pewnie w ciągu dnia jesteś bardzo zabiegana , a gdy znajdziesz chwilkę czasu dla siebie to masz sto myśli na raz...
Musisz mieć duszę artysty z pewnością też dużą intuicję i wrażliwość..
Spróbuj namalować swój sen, bo to piękny i cudny obraz ..szkoda go tylko we wspomnieniach zostawić..
a może marzysz o dalekiej podróży na wschód, tam , gdzie bliżej cudów ?


Re: NASZE SNY - Mella - 10.10.2011

Mysia masz zeszyt snów - to super..
ja się zabieram by taki założyć , bo to pierwszy krok do świadomego śnienia
a mnie to mocno pociąga... Wink
Kiedyś miałam taki sen, w którym na chwilę wyreżyserowałam ciąg dalszy - to było cudne i wyjątkowe odczucie i marzy mi się , żeby to stało się standardem
wiem ,że to długa droga, ale bardzo tego chcę Smile
ale to już w innym temacie , bo się nam wątki mieszają
no chyba , że połączymy te tematy
jak myślcie ?


Re: NASZE SNY - Kamyczek - 10.10.2011

Zaczynamy więc pracę z własnym snem
mam problem , żeby zapamiętać sen, czy jest na to jakiś sprawdzony sposób?
Często śnię , ale rano mało pamiętam z tego.
Tylko emocje a obraz jak przez mgłę


Re: NASZE SNY - Kamyczek - 16.10.2011

Jak się czułaś po obudzeniu?
Piękny sen , bardzo dobry znak dla Ciebie , że jesteś na właściwej drodze i , że masz sprzymierzeńców i opiekunów duchowych.
gratki wielkie


Re: NASZE SNY - Mella - 17.10.2011

Śniłam , że występowałam w spektaklu z Robertem Janowskim i Edytą Górniak, a
reżyserem był Janusz Józefowicz... Wink
Szkoda , że się obudziłam... Tongue


Re: NASZE SNY - Amadeo - 18.10.2011

Ale sen miałem najpierw śniło mi się że widziałem pająka na dużej pajęczynie u siebie w mieszkaniu.Potem bylem gdzieś na dworze i widziałem dom jedna połowa tego domu była stara,druga połowa zupełnie nowoczesna.Mieszkali w nim dwoje ludzi Żona i mąż.Ta babka kazała mi walić tego męża po głowie jak go spotkam bo ona go nie kocha :lol: :lol: to jak a go spotkałem to waliłem go po głowie pniem od drzewa :lol: i ta żona mówiła mi że jak mnie złapie to mam nie przestawać bo on wtedy dostaje głupawki i sam siebie bije...i sam siebie bił po głowie :lol: Potem wszyscy poszliśmy do kuchni tej nowoczesnej i jego żona wyjmowała patelnie teflonowe :? a potem jej mąż powiedział że nie będzie mieszkać w tak nowoczesnym domu i oddzieli ten dom :mrgreen:
Co za sen :lol:


Re: NASZE SNY - rademenes - 18.10.2011

a Mnie się śniła nasza Mella..
pamiętam, że półprzytomna jak się obudziłam pomyślałam, że muszę jej koniecznie ten sen opowiedzieć..i :oops: zasnęłam dalej..a teraz
nic już nie pamiętam Sad


Re: NASZE SNY - Mella - 18.10.2011

Radi!
jak żałuję , że nie pamiętasz...mam nadzieję , że to dobry sen... Tongue
Notes trzeba koniecznie założy to podstawa.. Tongue