Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Rozkład na uczucie z kart Lenormand - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: WRÓŻBY PRZESŁANIA PRZEKAZY (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Dział: Różne rozkłady (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=325)
+--- Wątek: Rozkład na uczucie z kart Lenormand (/showthread.php?tid=15880)Rozkład na uczucie z kart Lenormand - gromowładna - 17.11.2023

Co do mnie czuje; 

29 KOBIETA   13 DZIECKO 19 ZAMEK  34 RYBY 9KWIATY 22 SCHODY ?
[Obrazek: dg.jpg.4731c3f046d067c1d3b6205c91dd22da.jpg][Obrazek: 3448011.jpg]

Cytat:Podobnie jak w przypadku PANA II, rozszerzona talia Gilded Reverie zawiera dodatkową kartę Pani. Znaczenie również będzie podobne. Karta może być pewnym odniesieniem do związków tej samej płci, a w przypadku wróżb dla kobiety określać ją samą. W sytuacji, kiedy wróżymy mężczyźnie, karta będzie oznaczać jego partnerkę, kochankę lub obiekt westchnień, idealną partnerkę. Przedstawiona na karcie kobieta może rozbudzać wszystkie zmysły u mężczyzn, wzniecać pożądanie i namiętność, może być postrzegana jako "bogini seksu". Ona doskonale o tym wie, jest świadoma swoich atutów i chętnie z nich korzysta. Możliwe, że często zmienia partnerów, bawi się nimi i ich uczuciami, jest zimna oraz wyrachowana. Nie zainteresowana stałymi związkami, lubi wolność i przygodę, dba o siebie, swoje ciało i elegancki wygląd. Kobieta na karcie jest odziana w czerwoną szatę, co również symbolizuje namiętność i kobiecość. Szata odsłania jej nagą pierś, widzimy także symbol Venus (energia żeńska), jest to nawiązanie do mitologicznej bogini, oznaczającej młodość, piękno i kobiecość. Kobieta na karcie wygląda przez okno po prawej stronie. Możliwe, że kogoś wypatruje albo za kimś tęskni. Dalsze karty mogą dopełnić interpretację. Światło wpadające przez okno podkreśla jej mocne rysy jak również nadaje jej wyjątkowej mocy.

Cytat:Jestem młody, jestem nowy, żwawy i niedojrzały. Jestem noworodkiem, dzieckiem lub nastolatkiem. Mały, niski, czy maluteńki - to inne sposoby, aby mnie opisać. Dziecko jest jedną z dosłownych kart dotyczących ludzi, wskazując na obecność młodej osoby. Szczerze mówiąc, jest to także symbol dziecięcej natury oraz kogoś, kto jest młody duchem. Nikt nie chce brać udziału w biznesowym odczycie, korzystać z porad, czy być biznesowym partnerem kogoś, kto jest dzieckiem - być może w niektórych przypadkach powinniśmy myśleć w sensie bardziej dosłownym. Dziecko zamieszkuje miejsce zdumienia, niewinności, nadziei i zabawy tylko po to, aby mieć z tego radość. Jest to inny czas i miejsce. Wyobraźnia jest tam wyzwolona, a rzeczywistość jest brana za "dobrą monetę". Są to wczesne etapy rozwoju, gdzie można poczynić zmiany, a pozytywną przyszłość uformować. 
[Obrazek: 27146_600.jpg][Obrazek: 32351_300.jpg][Obrazek: flowers_med_hr.jpeg][Obrazek: 28013_600.jpg]

Cytat:......wieża....Korporacje, organizacje, instytucje oraz rządy są pod moim wpływem. Jestem granicami i restrykcjami, więc bądź świadomy izolacji. Opiszę Twoje ambicje, a także Twoje oczekiwania i nie zapomnę o Twojej edukacji. W odróżnieniu od Wieży w talii Tarota, Wieża w talii Lenormand jest symbolem struktury, która oferuje ochronę i bezpieczeństwo.. Może mieć to związek z kontrolą na granicy lub kontrolą podczas przejazdu przez miasto. Karty jako takie mają wiele znaczeń, poczynając od władzy do edukacji, aż po miejsca postępowań prywatnych. Wieża jest miejscem władzy, a często także biurokracji. Kiedy występuje w połączeniu z Listem (27), jest formularzem do wypełnienia, którego sie obawiamy. Jeszcze gorsza sytuacja występuje w połączeniu z Wężem (7). Przeczytaj więc drobny druczek w polisie ubezpieczeniowej!
Cytat:Ta karta oznacza przejście przez różny strumień zdarzeń, często w drodze prób i błędów. Możesz mieć cele, do których chcesz dotrzeć, ale dotarcie tam może okazać się trudniejsze niż się spodziewałeś. Twoja droga nie jest drogą bezpośrednią, ale ma zakręty. Bez względu na to, jak bardzo planujesz i analizujesz strategicznie, w pewnym momencie będziesz musiał zmierzyć się z nieuniknionymi sytuacjami. Bądź przygotowany na kilka fałszywych zakrętów i ślepych zaułków. Bez tego nie ma dalszego rozwoju, a wszystko to ma sprawić, abyś cały czas wyciągał wnioski ze swoich działań i uczył się na błędach. Karta Labirynt uczy Cię potrzeby śledzenia swoich kroków i, gdy zajdzie taka potrzeba wybrał inną trasę. Czasami po prostu nie ma bezpośredniej ścieżki, trzeba przejść przez wiele innych, aby dojść do celu. Kluczenie i ponowne rozpoczynanie w żadnym wypadku nie jest porażką, ale częścią procesu. Nawet jeśli poczujesz, że zmierzasz z powrotem od punktu wyjścia, będziesz w stanie zacząć od nowa, tylko, że bogatszy w nowe informacje, większą wiedzę i doświadczenia.


Karta Labirynt może oznaczać zagadkę lub problem wymagający racjonalnego podejścia do znalezienia rozwiązania. Nie ma prostych odpowiedzi ani skrótów. Przyjęcie wąskiego punktu widzenia pozwoli Ci jedynie uniknąć oglądania większego obrazu. Należy również zauważyć, że ta karta pokazuje więcej niż jedną osobę. Jest to wiadomość, że nie idziesz tą drogą sam. Inni stoją przed takimi samymi wyzwaniami i mogą Ci pomóc w znalezieniu rozwiązania. Nie bój się prosić innych o pomoc, czasami tylko w grupie, przy wsparciu można uzyskać wymarzone rezultaty. Ta karta może również zilustrować Twoje frustrujące atrybuty w kontaktach z innymi. Coś, co odciąga cię od ludzi lub celów. Planując następny krok, zastanów się nie tylko nad tym, w jaki sposób możesz iść naprzód indywidualnie, ale także jak możesz przyczynić się do uzyskania rozwiązań innym osobom.
Cytat:RYBY... Niosę ze sobą dostatek i urodzaj. Wiążę się z komercją i sprzedażą. Wspieram niezależność i promuję samodzielność oraz handel. Woda, ekspansja i pieniądze są moją specjalnością. Uważaj, aby nie przechylić szali z osoby podpitej na upitą, nie chcesz przecież skończyć nieprzytomny i zalany. Ryba symbolizuje zasoby i pieniądze. Trzy ryby w toni morskiej pokazują, że możemy głęboko zanurkować, aby zdobyć pożywienie i dostatek. W niektórych tradycjach karta ta symbolizuje także bogactwo. Tam, gdzie pojawia się karta, uczy nas, jak wykorzystać zasoby, które posiadamy. W nowoczesnym języku karta mówi o "gromadzeniu dóbr" i "zrobieniu małego kroku na długiej drodze", w zależności od kart jakie znajdują się w jej otoczeniu. 
Cytat:KWIATY Piękno i szczęśliwe oblicze - to rzeczy, które za sobą niosę. Jestem Twoim uzdrowieniem i Twoim dobrym samopoczuciem. Bez względu na to, jaka karta jest przede mną, zawsze zmieniam jej znaczenie na pozytywne. Jak to jest, gdy ktoś daje Ci podarunek? Karta ta jest wonnym zapachem radości i szczęścia, ukazaniem wdzięczności, jaka może zostać ukazana na jej drodze. O pokazanym tutaj bukiecie różowych tulipanów mówi "Język kwiatów". W erze wiktoriańskiej kwiaty były używane jako medium do komunikacji. Stały się one alfabetem kochanków, doskonałym sposobem na potajemne wyrażanie miłości, namiętności i wdzięczności. Na długo przed okresem wiktoriańskim wysoko ceniony tulipan był niezwykle pożądany, wywołał nawet zjawisko zwane "Tulipomanią". Dlatego obecność tej karty oznacza cenny dar, który zostanie przekazany lub otrzymany. W połączeniu z kartą Jeźdźca (1) lub Listu (27) karta Kwiatów może służyć jako piękne zaproszenie. Jeżeli znajduję się blisko karty Parku (20) będzie zaproszeniem na przyjęcie. Jeżeli natomiast towarzyszy jej karta Wieży (19) może to oznaczać mniej miłe zaproszenie związane z wizytą w szpitalu. Wtedy przynajmniej otrzymasz kwiaty do swojej sali. 
Cytat:LABIRYNT Decyzje i wybory to rzeczy, które ze sobą przynoszę. Zmiany kierunków są tym, co przepowiadam. Mówię wielorako i podwójnie, natomiast gdy jestem w związku, mogę być kłopotem. Przychodzi czas kiedy ktoś musi podjąć wybór, którą drogą pójdzie - żadna z nich nie jest, ani zła, ani dobra, ale jedną trzeba wybrać. Na karcie mamy stopnie, które prowadzą nas w górę lub dalej w kierunku punktu rozważenia wyboru. Schody i stopnie są symbolem wznoszenia się do wyższego miejsca, znacznie lepszego miejsca, gdzie trafiasz poprzez drzwi, które prowadzą do gwiazd. Wtedy możliwości są nieskończone. 
Za kogo mnie uważa; 
15 NIEDŻWIEDŹ 17 BOCIANY 5 DRZEWO 

ZAMIARY; 1 JEŹDZIEC
CO ZROBI: 30 LILIE


RE: Rozkład na uczucie z kart Lenormand - gromowładna - 17.11.2023

Cytat:Za kogo mnie uważa; 

15 NIEDŻWIEDŹ 17 BOCIANY 5 DRZEWO 
[Obrazek: 26155_600.jpg]


Cytat:Jestem mocą i siłą, zdrowiem i ochroną. Moim polem do działania są Twoje finanse. Twoje żywienie jest moją troską. Moja zła strona ujawnia się, gdy w pobliżu znajdują się negatywne karty. Niedźwiedź polarny jest stosownym symbolem nieugiętej władzy, którą oznacza ta karta bez względu na to, czy mówimy o osobie sprawującej władzę, troszczącej się matce, czy też wprost o sile. Niedźwiedź polarny jest najsilniejszym ze wszystkich gatunków. Co więcej, jego kolor jest symbolem czystej duszy, którą utożsamia. Niedźwiedź może odnosić się do osoby, która sprawuje władzę w świecie biznesowym. Może on także być materialny. Niedźwiedź może być także symbolem biurokracji oraz metod siłowych. Karta ta może informować nas o tym, aby przepchnąć coś siłą. Interesujące połączenie może stanowić karta Niedźwiedzia (15) z kartą Kwiatów (9) - np. "Żelazna pięść w aksamitnej rękawicy". 
[Obrazek: 0_cf4d7_7f62b40c_L.jpg]


Cytat:Wraz ze zmianami, aktualizacjami oraz ulepszeniami przynoszę wiosnę i zmianę pór roku. Czasami mój symbol oznacza nowego członka rodziny lub po prostu nowy etap rozwoju. Mogę być Twoim kolejnym ruchem lub kolejnym awansem. Bocian jest przewidywalnym stworzeniem, nawet jeśli jest znany z tego, że przynosi zmiany, np. w legendach o przynoszeniu dzieci. W rzeczywistości jest jak mechanizm zegara - wraca do tego samego gniazda każdego roku. Bocian jest bardzo pozytywnym stworzeniem i jest odbierany z sympatią. Wraca do gniazda na wiosnę w celu poczęcia piskląt (porodu), z czym wiąże się znaczenie karty. Bocian i Jeździec (1) z pewnością przyniosą nowe wieści, zwłaszcza, gdy są w towarzystwie List (27). Obraz ukazany na karcie przedstawia parę bocianów w ich gnieździe na tle jaskrawego Słońca przebijającego się przez chmury. Spoglądają one w kierunku dającego życie słońca. Proces narodzin i życia, a następnie śmierci przynosi nieuniknione zmiany. W zależności od kart znajdujących się w otoczeniu Bociana, może to być zmiana stylu życia, np. w połączeniu z kartą Domu (4) może oznaczać zmianę miejsca zamieszkania. 


[Obrazek: 23294_600.jpg]

Cytat:Jestem tutaj po to, aby być i rosnąć. Jestem zdrowiem Twojego ciała, umysłu i duszy. Spójrz na karty leżące obok mnie i dowiedz się więcej.  Kiedy w pobliżu znajdują się karty negatywne, przygotuj sobie chusteczki. Znak zdrowia i długowieczności oraz nakaz skierowany do kogoś, aby zapuścił korzenie w celu zapewnienia sobie bezpiecznej przyszłości. Obecność karty może wskazywać na stan zdrowia, który jest dziedziczny. W połączeniu z przednią kartą - Domem (4) otrzymujemy "Drzewo domowe" - które oznacza bezpieczeństwo, ale także dużą odpowiedzialność za rodzinę i możliwe pogorszenie zdrowia z powodu stresu. Karta ta również obrazuje Drzewo Życia - duchowy symbol, który ma swoje początki w starożytnych cywilizacjach. Bez względu na to, czy mówimy o babilońskich, egipskich czy żydowskich obrazach Drzewa, wszystkie oznaczają one starożytność i starożytne początki. Znaczenie tej karty może być również rozpatrywane jako tęcza, sugerując prawdopodobnie, że prawdziwym zdrowiem jest odnalezienie siebie pomiędzy tym, co jest na górze, a tym, co jest na dole. Harmonia kolorów odzwierciedlona poprzez drzewo symbolizuje w pełni naturę uleczenia i życia samego w sobie. RE: Rozkład na uczucie z kart Lenormand - gromowładna - 17.11.2023

Cytat:ZAMIARY; 1 JEŹDZIEC

CO ZROBI: 30 LILIE
[Obrazek: 1.png]


Cytat:Zawsze przywożę wieści - rozejrzyj się wokół mnie, by zobaczyć co przynoszę. Być może przychodzę do Ciebie z wizytą, aby przynieść Ci pewne zmiany. Jestem szybki i zawsze w drodze. Jeżeli w pobliżu widzisz negatywne karty, prawdopodobnie nie spodoba Ci się odpowiedź. Jeździec Lenormand przynosi wieści. Jest to pierwsza karta i zapowiedź nowych rzeczy. Na karcie widzimy rozmarzonego żeńskiego jeźdźca, który siedzi na koniu na karuzeli: koń, który występuje w bajkach, to posłaniec wiadomości. Może być on nawet Irysem - greckim wysłannikiem bogów. Torba gońca, przymocowana do jej ramienia, może oznaczać dodatkowe wiadomości dla różnych odbiorców, podczas jej nocnej podróży. W swojej dłoni ściska ona białą kopertę - list, który został wyjęty z torby i jest gotowy do dostarczenia konkretnemu odbiorcy. Karuzela jest idealną metaforą, karta ta inicjuje nowy cykl, kończąc tym samym stary stan rzeczy. Opadanie i wznoszenie się karuzeli także symbolizuje magiczny lot, który umacnia i napędza gońca w dotarciu do celu. Oswobodzony z wiecznie obracającej się "karuzeli życia", której ruch kołowy jest definiowany także przez siły fizyczne, takie przyspieszenie, nasz jeździec symbolicznie odzwierciedla tempo i prędkość informacji, poprzez które nasze życie jest coraz częściej naznaczone. 

Cytat:Zawsze przywożę wieści – rozejrzyj się wokół mnie, by zobaczyć, co przynoszę. Być może przychodzę do Ciebie z wizytą, aby przynieść Ci pewne zmiany. Jestem szybki i zawsze w drodze. Jeżeli w pobliżu widzisz negatywne karty, prawdopodobnie nie spodoba Ci się odpowiedź (z książeczki dołączonej do talii Gilded Reverie). 


Słowa kluczowe: 
wiadomości, ogłoszenia, aktualizacje, spotkanie, niespodzianki, oferty, maile, przyspieszona regeneracja, odnowienie, odświeżenie, wznowienie, w ruchu, mobilny, zwinny, bystry, użyteczny, zręczny, wpływowy, pomysł, wydarzenie, ruch, aktywność, komunikacja, wniosek, aplikacja, elastyczny, sprawny, efektywny, wysportowany, optymistyczny, przybycie, wizyta, moment, komentarz, wsparcie, odpowiedź, paczka, przesyłka, gość, coś nowego, akcja, koń, motor, rower, w drodze, doświadczenie, zmiana, młody mężczyzna, kochanek, nowy początek, szybko, transport, nogi, kostki, kolana, ścięgna, stawy, przygoda. 

Ogólne znaczenie: 
Jeździec to karta pozytywna, której głównym znaczeniem są wiadomości, nowiny. O tym jakie to będą wiadomości powiedzą karty leżące wokół Jeźdźca. Jeśli w pobliżu znajdują się karty pozytywne – na takie też wiadomości możemy liczyć. Jeśli negatywne (szczególnie Chmury) – nie spodziewajmy się niczego miłego. Jeździec mówi też o otrzymaniu przesyłki: paczki, listu. Jeśli w pobliżu znajduje się karta Ptaków zapowiada raczej wiadomości otrzymane przez telefon, e-mail, sms. Spodziewać się również możemy gości lub spotkania z kimś dawno nie widzianym. Karta mówi też o szybkości, energii, o tym, że ważne dla nas sprawy nabiorą tempa. Może wskazywać na środki transportu, zatem dobrze, aby w pobliży nie było złowrogiej Kosy lub Żmii. Czasami dosłownie karta ta oznacza konia. W pobliżu Niedźwiedzia może oznaczać policjanta. Jeździec łagodzi złe karty w pobliżu, a podkreśla pozytywne. Jeździec związany jest z dużą ilością energii i aktywności, które pchają do przodu. Karta przedstawia młodego mężczyznę na koniu, symbolizującego młodzieńczy zapał, pasję i energię. Jeździec zapowiada, że opóźnienia dobiegły końca i teraz rozpocznie się okres aktywności. Upewnij się, że jesteś na to gotowy i skoncentruj swoje siły na jak najlepszym ich wykorzystaniu. Jako pierwsza karta w całej talii Jeździec zapowiada, że coś nadchodzi, dopiero się rozpoczyna. Może to być zapowiedź nadejścia wiadomości, osoby, czy czegoś nowego, co wkracza w Twoje życie. Karta ta może wskazywać, że osoba doświadczała jakichś opóźnień, może coś odwlekała na później, może czuła się przytłoczona, stanęła w martwym punkcie, a teraz odżyła i rusza do przodu. Stąd na obrazie wizerunek jeźdźca w ruchu.


Miłość: 
karta ta zapowiada pojawienie się w naszym życiu kogoś nowego, często jest to młody mężczyzna. Wróżyć też może kochanka, flirtowanie, szczególnie jeśli w pobliżu znajduje się karta Serca lub Lilii. Dla mężczyzny homoseksualnego karta ta reprezentuje jego partnera. Dobry i satysfakcjonujący związek. Jednak karta ta wskazuje też na konieczność zachowania ostrożności. Mężczyzna, który reprezentowany jest przez Jeźdźca, nie jest zbyt oddany. Może być chwiejny, niezdecydowany, ciągle zmieniający decyzję, zmieniający nastrój, może i nawet partnerki. Nie oznacza to, że nie może się zmienić, ale raczej należy dać mu czas, żeby sam to udowodnił, żeby sam pokazał jaki jest – skup się na jego czynach, a nie słowach. W miłości karta ta nie zapowiada stałego związku. Jeździec lubi flirtować, nie jest stały w uczuciach. Jeśli jednak Jeźdźca otaczają karty mówiące o stabilizacji i rodzinie, np. Kotwica, Lilie czy Drzewo lub wierności i lojalności, np. Pies, wtedy istnieje szansa, że Jeździec zostanie z nami na dłużej. 

Praca i pieniądze: 
karta ta zapowiada progres, rozwój. W pracy może wróżyć dobre wiadomości, awans. Jeździec to również znak dla osób bezrobotnych, że na horyzoncie może pojawić się praca (szczególnie jeśli w pobliżu znajduje się karta Kotwicy). To karta nowych możliwości, dobrych ofert. Zapowiada sukces w pracy i dobry czas na interesy, ale karta ta każe działać szybko – okno nowych możliwości jest otwarte na krótko. Może też symbolizować nowego pracownika, współpracownika, nowe obowiązki. Wskazuje na pracę związaną z kontaktami z klientem, z ruchem, z przekazywaniem informacji.


Zdrowie:
 w pytaniach o zdrowie karta zapowiada nowe informacje dotyczące naszego zdrowia. Radzi również, aby nie szczędzić sił na ćwiczeniach. Wskazuje na sprawy związane z nogami, kolanami, stopami, kostkami stóp, stawami, ścięgnami. Zapowiada poprawę zdrowia. Przy karcie Ryb może wskazywać na biegunkę. W kontekście duchowym: chwila, w której coś nagle sobie uświadamiamy, eureka, moment „aha! już wiem!”. Znaki i wiadomości duchowe, z tamtego świata. Stan beztroski, wolności duszy. Dzielenie się wiedzą, talentami i umiejętnościami jako klucz do otwarcia kolejnych drzwi. Odkrycie własnej siły i wolności. 

Opis osoby: 
Jeździec opisuje osobę, która ma związek z wiadomościami, listami, a więc może to być np. listonosz. Opisuje również kogoś, kto jest w formie, uprawia sport, prowadzi sportowy tryb życia. Może to być młody mężczyzna, wysportowany, dobrze ubrany, elegancki, miły i towarzyski. Kurier, błędny rycerz, świadek, zainteresowany klient lub kupiec, posłaniec wiadomości, pracownik poczty, pośrednik, sympatyczny i wolny młody człowiek; w dobrej formie, wysportowany, z silnymi nogami, elegancki, strojniś, w wyrafinowanym stroju, otwarty, towarzyska osobowość, pewny siebie, dumny, aktywny (może być biegaczem), ktoś dystyngowany; młodziutki, uczuciowy z głębi serca; kierowca różnych pojazdów; sprzedawca sklepu sportowego, praca związana z końmi; ważne są dla niego spotkania, zajmuje znaczącą pozycję społeczną; szarmancki mężczyzna. 

Czas: 
Jeździec mówi o nieodległym czasie, najczęściej wskazuje na 1-2 dni. Mówi, że coś, o co pytamy wkrótce się wydarzy, szybkie działanie. To może też być pierwszy miesiąc – Styczeń. Wg Rany George czas odnosi się do liczby 1: 1 dzień, 1. miesiąc, czyli Styczeń. Ale też pierwszy dzień miesiąca wskazanego przez kartę po prawej, np. 1 Jeździec + 12 Ptaki = 1 grudnia. W talii Gilded Reverie: Jeździec Lenormand przynosi wieści. Jest to pierwsza karta i zapowiedź nowych rzeczy. 

W talii Gilded Reverie widzimy rozmarzonego żeńskiego jeźdźca, który siedzi na koniu na karuzeli: koń, który występuje w bajkach, to posłaniec wiadomości. Może być on nawet Irysem – greckim wysłannikiem bogów. Torba gońca, przymocowana do jej ramienia, może oznaczać dodatkowe wiadomości dla różnych odbiorców podczas jej nocnej podróży. W swojej dłoni ściska ona białą kopertę – list, który został wyjęty z torby i jest gotowy do dostarczenia konkretnemu odbiorcy. Karuzela jest idealną metaforą, karta ta inicjuje nowy cykl, kończąc tym samym stary stan rzeczy. Opadanie i wznoszenie się karuzeli także symbolizuje magiczny lot, który umacnia i napędza gońca w dotarciu do celu. Oswobodzony z wiecznie obracającej się „karuzeli życia”, której ruch kołowy jest definiowany także przez siły fizyczne, takie jak przyspieszenie nasz jeździec symbolicznie odzwierciedla tempo i prędkość informacji, poprzez które nasze życie jest coraz częściej naznaczone.


[Obrazek: 31094_300.jpg]

Cytat:Spokój, pokój i łagodność to rzeczy, które propaguję. Twoi rodzice i przodkowie wiążą się z moim symbolem. Przynoszę mądrość i doświadczenie. Oznaczam długoterminowy związek lub czyjeś pochodzenie. Zadowolenie i satysfakcja są moimi motywami. Lilia z pogańskiego punktu widzenia jest symbolem seksualności i namiętności, ale też czystości. Może także symbolizować macierzyństwo. W rezultacie, te spokojnie wyglądające kwiaty wraz z ich szkliście wyrytym tłem odzwierciedlają mnogość interpretacji. Kwiaty zarówno rosną, ale jednocześnie są też uchwycone w wygładzonym szkle. Wskazują one obie strony w cnocie. Można sugerować, iż niosą strefę emocji, seksualność, opiekuńczość lub są też znakiem wyciszenia emocji i życia w cnocie. Karta ta czyni naturę kart znajdujących się dookoła niej czystą, prostą i pobudza je do działania. Połączenie takie jak Lilie i Niedźwiedź (15) może wprost wskazywać na siłę matki lub istoty macierzyńskiej w danej sytuacji w zależności od pytania. 


Jak to zreasumować, nie wiem Sad


RE: Rozkład na uczucie z kart Lenormand - Dreamm - 18.11.2023

Nikt nie chce pomóc w interpretacji, a szkoda. Chętnie bym się podszkoliła. Gdybym miała ocenić karty łącznie wygląda mi to na zainteresowanie się młodym człowiekiem, któremu nie w głowie poważniejsze relacje. On pragnie korzystać z życia, jego uroków, blasków, cieni.
Ty wyszłaś w karcie kobiety którą się pożąda. Być może z jego strony jest pewien stopień zainteresowania Tobą. Widać tez chęć nawiązania kontaktu, pomocy w razie potrzeby.
Jak na wstępie zaznaczyłam, nie potrafię wróżyć. Wnioski  wysnułam z opisów kart. Na ile trafnie nie mnie oceniać. Może ktoś coś dopisze ze znajomością tematu.


RE: Rozkład na uczucie z kart Lenormand - Elżbieta - 20.11.2023

Cytat:Jak na wstępie zaznaczyłam, nie potrafię wróżyć. Wnioski  wysnułam z opisów kart. Na ile trafnie nie mnie oceniać. Może ktoś coś dopisze ze znajomością tematu.Ja też nie mogę pochwalić się perfekcyjną znajomością kart Lenormand. Wiem tyle  ile na bieżąco doczytam z opisów. 


Z moich wniosków wynika podobnie. Od siebie dodałabym kilka spostrzeżeń; 

Człowiek o którego pyta gromowładna nie jest zainteresowany poważniejszym związkiem, relacją. Uważa siebie za młodego, ciekawego świata człowieka. Jeżeli  nawet  w jakiś sposób nawiąże kontakt, to na chwilkę,   na co wskazuje karta Jeździec. Równie dobrze ta sama karta może wskazywać na  kogoś nowego, zainteresowango osobą  pytającą. Także Nie liczyłabym na człowieka o którego pytasz gromowładna. Szkoda czasu, życia. Jak komuś zależy to nie milczy,  nie unika, nie trzeba na niego kłaść kart. Sam szuka kontaktu. Wszelkie przeszkody można włożyć między bajki. Szczególnie w naszych czasach, w dobie internetu, telefonów, maili.


RE: Rozkład na uczucie z kart Lenormand - gromowładna - 20.11.2023

(20.11.2023, 04:51)Elżbieta napisał(a):
Cytat:Jak na wstępie zaznaczyłam, nie potrafię wróżyć. Wnioski  wysnułam z opisów kart. Na ile trafnie nie mnie oceniać. Może ktoś coś dopisze ze znajomością tematu.Ja też nie mogę pochwalić się perfekcyjną znajomością kart Lenormand. Wiem tyle  ile na bieżąco doczytam z opisów. 


Z moich wniosków wynika podobnie. Od siebie dodałabym kilka spostrzeżeń; 

Człowiek o którego pyta gromowładna nie jest zainteresowany poważniejszym związkiem, relacją. Uważa siebie za młodego, ciekawego świata człowieka. Jeżeli  nawet  w jakiś sposób nawiąże kontakt, to na chwilkę,   na co wskazuje karta Jeździec. Równie dobrze ta sama karta może wskazywać na  kogoś nowego, zainteresowango osobą  pytającą. Także Nie liczyłabym na człowieka o którego pytasz gromowładna. Szkoda czasu, życia. Jak komuś zależy to nie milczy,  nie unika, nie trzeba na niego kłaść kart. Sam szuka kontaktu. Wszelkie przeszkody można włożyć między bajki. Szczególnie w naszych czasach, w dobie internetu, telefonów, maili.

Na miłość czy tam romans nie liczę. Zwyczajnie lubię tego człowieka, darzę go ogromną sympatią  i jest mi tak po ludzku przykro kiedy nagle milczy bez specjalnego powodu. Może on źle, niewłaściwie  odbierał przejawy mojej sympatii do niego. Sama nie wiem, dlatego zapytałam kart. Przy okazji podszkoliłam się nieco. Spodobały mi się. Są niesamowicie konkretne, czytelne. Przy czym graficznie piękne. Praktyka jednak jest niezbędna. Dziękuję wszystkim za pomoc.  Heart Heart Heart


RE: Rozkład na uczucie z kart Lenormand - Brigit - 11.01.2024

(17.11.2023, 02:35)gromowładna napisał(a):
Cytat:ZAMIARY; 1 JEŹDZIEC

CO ZROBI: 30 LILIE
[Obrazek: 1.png]


Cytat:Zawsze przywożę wieści - rozejrzyj się wokół mnie, by zobaczyć co przynoszę. Być może przychodzę do Ciebie z wizytą, aby przynieść Ci pewne zmiany. Jestem szybki i zawsze w drodze. Jeżeli w pobliżu widzisz negatywne karty, prawdopodobnie nie spodoba Ci się odpowiedź. Jeździec Lenormand przynosi wieści. Jest to pierwsza karta i zapowiedź nowych rzeczy. Na karcie widzimy rozmarzonego żeńskiego jeźdźca, który siedzi na koniu na karuzeli: koń, który występuje w bajkach, to posłaniec wiadomości. Może być on nawet Irysem - greckim wysłannikiem bogów. Torba gońca, przymocowana do jej ramienia, może oznaczać dodatkowe wiadomości dla różnych odbiorców, podczas jej nocnej podróży. W swojej dłoni ściska ona białą kopertę - list, który został wyjęty z torby i jest gotowy do dostarczenia konkretnemu odbiorcy. Karuzela jest idealną metaforą, karta ta inicjuje nowy cykl, kończąc tym samym stary stan rzeczy. Opadanie i wznoszenie się karuzeli także symbolizuje magiczny lot, który umacnia i napędza gońca w dotarciu do celu. Oswobodzony z wiecznie obracającej się "karuzeli życia", której ruch kołowy jest definiowany także przez siły fizyczne, takie przyspieszenie, nasz jeździec symbolicznie odzwierciedla tempo i prędkość informacji, poprzez które nasze życie jest coraz częściej naznaczone. 

Cytat:Zawsze przywożę wieści – rozejrzyj się wokół mnie, by zobaczyć, co przynoszę. Być może przychodzę do Ciebie z wizytą, aby przynieść Ci pewne zmiany. Jestem szybki i zawsze w drodze. Jeżeli w pobliżu widzisz negatywne karty, prawdopodobnie nie spodoba Ci się odpowiedź (z książeczki dołączonej do talii Gilded Reverie). 


Słowa kluczowe: 
wiadomości, ogłoszenia, aktualizacje, spotkanie, niespodzianki, oferty, maile, przyspieszona regeneracja, odnowienie, odświeżenie, wznowienie, w ruchu, mobilny, zwinny, bystry, użyteczny, zręczny, wpływowy, pomysł, wydarzenie, ruch, aktywność, komunikacja, wniosek, aplikacja, elastyczny, sprawny, efektywny, wysportowany, optymistyczny, przybycie, wizyta, moment, komentarz, wsparcie, odpowiedź, paczka, przesyłka, gość, coś nowego, akcja, koń, motor, rower, w drodze, doświadczenie, zmiana, młody mężczyzna, kochanek, nowy początek, szybko, transport, nogi, kostki, kolana, ścięgna, stawy, przygoda. 

Ogólne znaczenie: 
Jeździec to karta pozytywna, której głównym znaczeniem są wiadomości, nowiny. O tym jakie to będą wiadomości powiedzą karty leżące wokół Jeźdźca. Jeśli w pobliżu znajdują się karty pozytywne – na takie też wiadomości możemy liczyć. Jeśli negatywne (szczególnie Chmury) – nie spodziewajmy się niczego miłego. Jeździec mówi też o otrzymaniu przesyłki: paczki, listu. Jeśli w pobliżu znajduje się karta Ptaków zapowiada raczej wiadomości otrzymane przez telefon, e-mail, sms. Spodziewać się również możemy gości lub spotkania z kimś dawno nie widzianym. Karta mówi też o szybkości, energii, o tym, że ważne dla nas sprawy nabiorą tempa. Może wskazywać na środki transportu, zatem dobrze, aby w pobliży nie było złowrogiej Kosy lub Żmii. Czasami dosłownie karta ta oznacza konia. W pobliżu Niedźwiedzia może oznaczać policjanta. Jeździec łagodzi złe karty w pobliżu, a podkreśla pozytywne. Jeździec związany jest z dużą ilością energii i aktywności, które pchają do przodu. Karta przedstawia młodego mężczyznę na koniu, symbolizującego młodzieńczy zapał, pasję i energię. Jeździec zapowiada, że opóźnienia dobiegły końca i teraz rozpocznie się okres aktywności. Upewnij się, że jesteś na to gotowy i skoncentruj swoje siły na jak najlepszym ich wykorzystaniu. Jako pierwsza karta w całej talii Jeździec zapowiada, że coś nadchodzi, dopiero się rozpoczyna. Może to być zapowiedź nadejścia wiadomości, osoby, czy czegoś nowego, co wkracza w Twoje życie. Karta ta może wskazywać, że osoba doświadczała jakichś opóźnień, może coś odwlekała na później, może czuła się przytłoczona, stanęła w martwym punkcie, a teraz odżyła i rusza do przodu. Stąd na obrazie wizerunek jeźdźca w ruchu.


Miłość: 
karta ta zapowiada pojawienie się w naszym życiu kogoś nowego, często jest to młody mężczyzna. Wróżyć też może kochanka, flirtowanie, szczególnie jeśli w pobliżu znajduje się karta Serca lub Lilii. Dla mężczyzny homoseksualnego karta ta reprezentuje jego partnera. Dobry i satysfakcjonujący związek. Jednak karta ta wskazuje też na konieczność zachowania ostrożności. Mężczyzna, który reprezentowany jest przez Jeźdźca, nie jest zbyt oddany. Może być chwiejny, niezdecydowany, ciągle zmieniający decyzję, zmieniający nastrój, może i nawet partnerki. Nie oznacza to, że nie może się zmienić, ale raczej należy dać mu czas, żeby sam to udowodnił, żeby sam pokazał jaki jest – skup się na jego czynach, a nie słowach. W miłości karta ta nie zapowiada stałego związku. Jeździec lubi flirtować, nie jest stały w uczuciach. Jeśli jednak Jeźdźca otaczają karty mówiące o stabilizacji i rodzinie, np. Kotwica, Lilie czy Drzewo lub wierności i lojalności, np. Pies, wtedy istnieje szansa, że Jeździec zostanie z nami na dłużej. 

Praca i pieniądze: 
karta ta zapowiada progres, rozwój. W pracy może wróżyć dobre wiadomości, awans. Jeździec to również znak dla osób bezrobotnych, że na horyzoncie może pojawić się praca (szczególnie jeśli w pobliżu znajduje się karta Kotwicy). To karta nowych możliwości, dobrych ofert. Zapowiada sukces w pracy i dobry czas na interesy, ale karta ta każe działać szybko – okno nowych możliwości jest otwarte na krótko. Może też symbolizować nowego pracownika, współpracownika, nowe obowiązki. Wskazuje na pracę związaną z kontaktami z klientem, z ruchem, z przekazywaniem informacji.


Zdrowie:
 w pytaniach o zdrowie karta zapowiada nowe informacje dotyczące naszego zdrowia. Radzi również, aby nie szczędzić sił na ćwiczeniach. Wskazuje na sprawy związane z nogami, kolanami, stopami, kostkami stóp, stawami, ścięgnami. Zapowiada poprawę zdrowia. Przy karcie Ryb może wskazywać na biegunkę. W kontekście duchowym: chwila, w której coś nagle sobie uświadamiamy, eureka, moment „aha! już wiem!”. Znaki i wiadomości duchowe, z tamtego świata. Stan beztroski, wolności duszy. Dzielenie się wiedzą, talentami i umiejętnościami jako klucz do otwarcia kolejnych drzwi. Odkrycie własnej siły i wolności. 

Opis osoby: 
Jeździec opisuje osobę, która ma związek z wiadomościami, listami, a więc może to być np. listonosz. Opisuje również kogoś, kto jest w formie, uprawia sport, prowadzi sportowy tryb życia. Może to być młody mężczyzna, wysportowany, dobrze ubrany, elegancki, miły i towarzyski. Kurier, błędny rycerz, świadek, zainteresowany klient lub kupiec, posłaniec wiadomości, pracownik poczty, pośrednik, sympatyczny i wolny młody człowiek; w dobrej formie, wysportowany, z silnymi nogami, elegancki, strojniś, w wyrafinowanym stroju, otwarty, towarzyska osobowość, pewny siebie, dumny, aktywny (może być biegaczem), ktoś dystyngowany; młodziutki, uczuciowy z głębi serca; kierowca różnych pojazdów; sprzedawca sklepu sportowego, praca związana z końmi; ważne są dla niego spotkania, zajmuje znaczącą pozycję społeczną; szarmancki mężczyzna. 

Czas: 
Jeździec mówi o nieodległym czasie, najczęściej wskazuje na 1-2 dni. Mówi, że coś, o co pytamy wkrótce się wydarzy, szybkie działanie. To może też być pierwszy miesiąc – Styczeń. Wg Rany George czas odnosi się do liczby 1: 1 dzień, 1. miesiąc, czyli Styczeń. Ale też pierwszy dzień miesiąca wskazanego przez kartę po prawej, np. 1 Jeździec + 12 Ptaki = 1 grudnia. W talii Gilded Reverie: Jeździec Lenormand przynosi wieści. Jest to pierwsza karta i zapowiedź nowych rzeczy. 

W talii Gilded Reverie widzimy rozmarzonego żeńskiego jeźdźca, który siedzi na koniu na karuzeli: koń, który występuje w bajkach, to posłaniec wiadomości. Może być on nawet Irysem – greckim wysłannikiem bogów. Torba gońca, przymocowana do jej ramienia, może oznaczać dodatkowe wiadomości dla różnych odbiorców podczas jej nocnej podróży. W swojej dłoni ściska ona białą kopertę – list, który został wyjęty z torby i jest gotowy do dostarczenia konkretnemu odbiorcy. Karuzela jest idealną metaforą, karta ta inicjuje nowy cykl, kończąc tym samym stary stan rzeczy. Opadanie i wznoszenie się karuzeli także symbolizuje magiczny lot, który umacnia i napędza gońca w dotarciu do celu. Oswobodzony z wiecznie obracającej się „karuzeli życia”, której ruch kołowy jest definiowany także przez siły fizyczne, takie jak przyspieszenie nasz jeździec symbolicznie odzwierciedla tempo i prędkość informacji, poprzez które nasze życie jest coraz częściej naznaczone.


[Obrazek: 31094_300.jpg]

Cytat:Spokój, pokój i łagodność to rzeczy, które propaguję. Twoi rodzice i przodkowie wiążą się z moim symbolem. Przynoszę mądrość i doświadczenie. Oznaczam długoterminowy związek lub czyjeś pochodzenie. Zadowolenie i satysfakcja są moimi motywami. Lilia z pogańskiego punktu widzenia jest symbolem seksualności i namiętności, ale też czystości. Może także symbolizować macierzyństwo. W rezultacie, te spokojnie wyglądające kwiaty wraz z ich szkliście wyrytym tłem odzwierciedlają mnogość interpretacji. Kwiaty zarówno rosną, ale jednocześnie są też uchwycone w wygładzonym szkle. Wskazują one obie strony w cnocie. Można sugerować, iż niosą strefę emocji, seksualność, opiekuńczość lub są też znakiem wyciszenia emocji i życia w cnocie. Karta ta czyni naturę kart znajdujących się dookoła niej czystą, prostą i pobudza je do działania. Połączenie takie jak Lilie i Niedźwiedź (15) może wprost wskazywać na siłę matki lub istoty macierzyńskiej w danej sytuacji w zależności od pytania. 


Jak to zreasumować, nie wiem Sad

Odezwał się Gromowładna,  bo według tych kart powinien pojawić się z czystymi intencjami.