Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Koszmary po medytacji - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: STANY NASZEGO UMYSŁU (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Dział: Medytacja (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=78)
+--- Wątek: Koszmary po medytacji (/showthread.php?tid=15503)



Koszmary po medytacji - Rose98 - 09.02.2023

Hej ,
Przychodzę z dość nietypowym problemem. Medytuje zawsze na leżącą (mam problemy z kręgosłupem więc pozycja siedząca sprawia mi duży dyskomfort ). medytuję około 40 min wieczorem a następnie idę spać. Zawsze po medytacji mam okropne koszmary, które normalnie mi się nie śnią. Co może być przyczyną ? Jeśli macie dobre książki czy też blogi o medytacji to bardzo proszę o link ?
Dziękuję za pomoc


RE: Koszmary po medytacji - Gren - 09.02.2023

Na Youtube masz mnóstwo poradników o medytacji. U nas ten temat raczej nie cieszy  się zainteresowaniem. Medytować można na tysiące sposobów w zależności od celu, rodzaju medytacji..


RE: Koszmary po medytacji - Elżbieta - 09.02.2023

Z jakiego powodu medytujesz, co Cię do tego skłoniło, jaki jest cel Twoich medytacji, czym interesujesz się poza medytowaniem.
Koszmarne sny mogą mieć różną przyczynę, niekoniecznie związaną bezpośrednio  z medytacją, chociaż ból może być jedną z  przyczyn.


RE: Koszmary po medytacji - Alma. - 09.02.2023

Na czym skupiają  się  Twoje myśli w trakcie  medytacji.


RE: Koszmary po medytacji - Gren - 09.02.2023

Już nie odpowie. To kolejny, jednorazowy występ z kolejnego konta tej samej osoby. Pewnie ten ktoś w zamiarze miał zapędzić nas w kozi róg. Tymczasem zrobił nam przysługę Big Grin temat wart jest rozwinięcia bez udziału tej osóbki, która  skrycie naiwnie  wzięła nas za  niekumatych  Blush


RE: Koszmary po medytacji - wuzetka - 09.02.2023

Może medytacja kwantowa będzie odpowiedniejsza. Znalazłam taki opis;

"Synchronizacja kwantowa łączy naukę o fizyce kwantowej z wiedzą medytacyjną filozofii Wschodu – dwa najmodniejsze tematy w dziedzinie rozwoju osobistego. Pozwala „medytować bez medytacji” zabieganemu człowiekowi Zachodu, a nawet zmniejszać fizyczny ból. To zestaw ćwiczeń, które pomogą przywrócić w życiu harmonię.

Podobno przyspiesza gojenie ran, łagodzi stany zapalne, prostuje kręgosłup… 

Doktor Frank Kinslow, światowej sławy lekarz, twierdzi, że synchronizacja kwantowa wzmacnia też poczucie własnej wartości – za jej pomocą możesz znaleźć lepszą pracę, zakochać się, poczuć się szczęśliwszą osobą. W dodatku wymaga od ciebie jedynie znalezienia luki w swoich myślach. Jak to możliwe? Bez wysiłku Doktor Frank Kinslow jest siwowłosym, pełnym życia i humoru mężczyzną. Podczas jego warsztatów świetnie się bawimy. Właśnie dowiadujemy się, że w tej metodzie o to właśnie chodzi – aby dobrze się bawić, doświadczać radości, przyjemności i lekkości. 
Synchronizacja kwantowa działa tylko wtedy, gdy nic nie robimy. Nic. To nie żarty. Ta metoda działa poprzez bezruch, nicnierobienie, a ściślej – doświadczanie siebie jako czystej świadomości, pustki, niczego. Ciało przechodzi uzdrawiającą transformację dzięki stanowi świadomości, w który wprawił się tzw. inicjator procesu uzdrawiania – spokojnej radości. Możesz być jej inicjatorem, ale równie dobrze odbiorcą. 

Co musisz zrobić? – 
Nic, zupełnie nic – tłumaczy prowadzący. – Wchodząc do tego pomieszczenia, wnieśliście wszystko, co jest wam potrzebne, żeby uruchomić możliwości leczenia i wewnętrznej transformacji. To, czego się nauczymy, to jak wykorzystywać świadomość, aby płynęła w określonym kierunku i tworzyła warunki do harmonijnego i radosnego życia"

.Proces synchronizacji kwantowej jest prosty i naturalny. To dotarcie do pierwotnego stanu umysłu, z którym nie mamy kontaktu na co dzień. 
Usiądź wygodnie z zamkniętymi oczami i pozwól myślom błądzić przez 10 do 15 sekund. 
Obserwuj swoje myśli z prostą niewinnością, jak kot obserwuje mysią dziurę. 
Po jakimś czasie twoje myśli staną się bardziej ciche lub wolniejsze, mogą też całkowicie zniknąć. 

Kontynuuj ciche obserwowanie tego, co się dzieje. Wkrótce poczujesz dobre uczucie – twoje eufouczucie. 
Ono może być czymś tak prostym, jak bezruch, cisza lub spokój, albo tak głębokim jak ekstaza. 
Jedno nie jest lepsze ani gorsze od drugiego. 
Obserwuj eufouczucie z wyraźną, ale prostą niewinnością. Zrobi się silniejsze albo zmieni w inne eufouczucie lub też pojawi się nowa myśl. 
Cokolwiek się stanie, po prostu obserwuj, jak się rozwija, jak gdybyś oglądała film. 
Gdy otworzysz oczy, kontynuuj ten proces niewinnej obserwacji. 
Przejdź się dookoła pokoju, powoli wchodząc w interakcje z przedmiotami – zacznij wykonywać codzienne czynności. 
Gdy zdasz sobie sprawę, że eufouczucie zniknęło, po prostu przyjrzyj się temu, co czujesz. 
Obserwuj to przez chwilę, a następnie kontynuuj swoje normalne zajęcia."




RE: Koszmary po medytacji - Wenusx - 09.02.2023

Cytat:https://www.youtube.com/watch?v=cCvYBD_eYv0



 Medytacja ma na celu uspokojenie, wyciszenie naszego umysłu. Propozycja muzyczna  wyżej rozprasza mnie, powoduje wzrost irytacji. Ta opcja, jak dla mnie, odpada. .


RE: Koszmary po medytacji - Elżbieta - 10.02.2023

Cytat:Propozycja muzyczna  wyżej rozprasza mnie, powoduje wzrost irytacji. Ta opcja, jak dla mnie, odpada. .


 Poszukaj innej. Na pewno coś da się wybrać. Muzyka ma być wyciszona, w tle. Wtedy nie rozprasza myśli. 
 Przy okazji,  gdzieś wyczytałam; w przypadku kiedy twoje myśli gdzieś się rozpraszają nie otwieraj oczu.