Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Facebook - co o nim sądzicie? - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: ROZMOWY NIEKONTROLOWANE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=141)
+--- Dział: Na każdy temat (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=103)
+--- Wątek: Facebook - co o nim sądzicie? (/showthread.php?tid=15040)

Strony: 1 2


Facebook - co o nim sądzicie? - Yunugar - 11.05.2022

Facebook, Twitter co o nich myślicie? Macie tam konto? Czy według was można żyć bez FB?

[Swoje zdanie zdanie na ten temat ujawnię później]


RE: Facebook - co o nim sądzicie? - Brigit - 11.05.2022

To zależy dla kogo. Dla jednych jest okazją do pokazania znajomym często podrobionych fotek, do pochwalenia się swoimi wyjazdami a dla jeszcze innych reklamą.  Kilka osób z grona forumezo mamy profile. Tworzymy kółko na messegerze po to żeby rozmawiać. Z tego powodu forumowy chat świeci pustkami. Tam się znamy, widzimy. Tu piszemy posty na potrzeby forum.


RE: Facebook - co o nim sądzicie? - Gren - 11.05.2022

Gdyby nie nasze pogaduszki często do czwartej nad ranem FB mógłby nie istnieć. Mam swoje prywatne życie, ciekawą pracę. Czego chcieć więcej.


RE: Facebook - co o nim sądzicie? - Khaliperius - 12.05.2022

Niektórzy tak potrafią, ale ja sobie tego za bardzo nie wyobrażam. Nie tak dawno temu nawet do fryzjera ustalałem sobie termin przez Facebookowe konto. Wszystkie wydarzenia, które mnie interesują są na FB. Nie wyobrażam sobie dzwonić do 60 ludzi i ich gdziekolwiek zapraszać. Zakładam wydarzenie i wysyłam wszystkim informacje. 

Ale mało już teraz wertuję ten portal. Dawniej jakoś tak wszyscy chwalili się imprezami, dokonaniami. Teraz mam wrażenie, że większość wałkuje w kółko te same tematy. Po prostu główna ściana działa jak siedlisko spamu. Męczy to mnie już, z resztą nawet moja strona straciła na wartości po tym jak FB usunął 80% zawartości zdjęć czy filmów. 

Trochę mnie ta zabawa nudzi. Wchodzę głównie sprawdzić czy nie mam jakiś prywatnych wiadomości. Raz na jakiś czas wrzucam zdjęcie ze świąt czy wycieczek. Czasem może coś przyuważę ciekawego czy śmiesznego to udostępnię. Ale już się nie zagłębiam w cokolwiek.


RE: Facebook - co o nim sądzicie? - Alma. - 13.05.2022

(11.05.2022, 22:55)Gren napisał(a): Gdyby nie nasze pogaduszki często do czwartej nad ranem FB mógłby nie istnieć. Mam swoje prywatne życie, ciekawą pracę. Czego chcieć więcej.

Pogaduszki do rana potem ciężko  dope podnieść  a do pracy wstać  trzeba.  Blush


RE: Facebook - co o nim sądzicie? - Yunugar - 13.05.2022

FB to portal gdzie można reklamować swoją firmę lub twórczość artystyczną i przez swoją popularność łatwiej trafić do większej grupy odbiorców.
Wielu użytkowników wstawia zdjęcia głównie po to aby pochwalić się swoim wyglądem, statusem materialnym (patrz gdzie i z kim, byłem na wycieczce), gdzie teraz jestem: pije kawę lub jem obiad. W dobie internetu każdy chce być popularny, chce pokazać kim on/ona jest. Widzę, że ważne są też dla fejsbukowiczów polubienia, czyli uznanie od innych. Mam za niskie poczucie własnej wartości? Wystarczy wrzucić piosenkę, mądry cytat, fotkę z podróży Big Grin Do tego dodajmy że bardzo wiele czasu spędza się na FB rozmawiając. Widać na spotkaniach kobiety i mężczyzn, którzy nawet nie rozmawiają tylko siedzą na smartfonach i sprawdzają "najnowsze doniesienia z FB". Gdzie kontakt fizyczny?
Wg większości to normalne, wg mnie nienormalne.
Właściciele FB nie dbają o waszą prywatność. Cukierberg już ma za sobą niejeden proces o wyciek danych użytkowników FB i brak odpowiedniego zadbania o tą prywatność.
Oni zbierają wasze dane i teksty i wideorozmowy na Messenger jak za czasów komuny dla każdego była przeznaczona teczka tak każdy teraz "dobrowolnie" sam zamieszcza o sobie wszystko.
Miałem tam konto. Pozmieniałem dane aby nie zgadzały się z prawdziwymi. Szału nie było Smile

Więc FB to dobre miejsce na kółka zainteresowań, forum tematyczne i reklamę i do zawierania znajomości wirtualnych.
Myślę, że bez tego powyższego dało by się obyć stwarzając realne kółka zainteresowań gdzie ludzie realnie by się spotykali. Wybieram tradycyjne, konserwatywne podejście niż to nowoczesne: wirtualne.

Nie wiem czy słyszeliście ale coraz więcej osób odchodzi od FB i przenosi się na inne portale.


RE: Facebook - co o nim sądzicie? - Gren - 13.05.2022

Daję radę Big Grin  prawdą jest Alma co piszesz  Big Grin rozmowy z Wami wynagradzają mój niedobór snu  Big Grin Tobie nie jest miło po naszych pogaduchachSad


RE: Facebook - co o nim sądzicie? - Alma. - 13.05.2022

Habaha  zmien nick na czaruś  Big Grin


RE: Facebook - co o nim sądzicie? - Elżbieta - 13.05.2022

(11.05.2022, 16:33)Yunugar napisał(a): Facebook, Twitter co o nich myślicie? Macie tam konto? Czy według was można żyć bez FB?

[Swoje zdanie zdanie na ten temat ujawnię później]

Kolej na Ciebie... odpisz zgodnie z obietnicą. Jak znam życie  napiszesz, że nie masz tam profilu. Nic mi do tego, z małym zastrzeżeniem; wiem, że masz przynajmniej dwa.


RE: Facebook - co o nim sądzicie? - Small - 13.05.2022

Cytat:Facebook, Twitter co o nich myślicie? Macie tam konto? Czy według was można żyć bez FB?


 Jak wszystko; mają swoje zalety i wady. Mam konto i w wolnej chwili  chętnie z niego korzystam w celach rozrywkowych. Ludzie zza monitorów potrafią dać niezłą rozrywkę.


Cytat:[Swoje zdanie zdanie na ten temat ujawnię później]


 Niecierpliwie czekamy na Twoją opinię.