Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Queen Elizabeth II - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MEDIA BIOGRAFIE WYWIADY WRÓŻKI JASNOWIDZE CZAROWNICE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=91)
+--- Dział: Biografie sławnych ludzi (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Wątek: Queen Elizabeth II (/showthread.php?tid=14863)

Strony: 1 2


Queen Elizabeth II - Elżbieta - 07.02.2022

[Obrazek: f29eef727722123d24b865bc712ddcbf,1500,0,0,0.webp]


Królowa Elżbieta II panuje już od 70 lat 

Kiedy obejmowała tron miała niespełna 26 lat, a świat wyglądał wtedy zupełnie inaczej. Teraz królowa Elżbieta II ma prawie 96 lat i świętuje Platynowy Jubileusz. Uroczystości, uliczne przyjęcia i koncerty z okazji 70-lecia panowania królowej zaplanowane są na czerwiec.


Queen Elizabeth II - Hera - 11.02.2022

Pałac Buckingham MILCZY na temat stanu zdrowia królowej Elżbiety II. Monarchini miała widzieć się z synem DWA DNI TEMU

Królowa Elżbieta II zaledwie dwa dni temu miała spotkać się z zakażonym koronawirusem księciem Karolem. Choć Brytyjczycy drżą o stan zdrowia 95-letniej monarchini, Pałac Buckingham wciąż milczy.

https://v.wpimg.pl/MjAyMjAyYgsgGztZbgJvHmNDbwMoW2FINFt3SG5OdV45VisDLRw_DzEWYw0zDD0LNgljGi1WLBooVjtbbh0kGTEVLBNuHCAIJB1iXiBMfV0jQSxHIEgsD2xNKVNzVHRYJx9gUnQYLwwjHHgII0


[Obrazek: MjAyMjAyYgsgGztZbgJvHmNDbwMoW2FINFt3SG5O...HgII0h7SDw]


Queen Elizabeth II - Elżbieta - 21.04.2022

W czwartek (21 kwietnia) przypadają 96. urodziny królowej Elżbiety II.



Jest obecnie najdłużej panującą monarchinią na świecie oraz w historii Wielkiej Brytanii. Gdzie królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej spędza dzień swojego święta? Pałac pokusił się o opublikowanie wyjątkowych zdjęć z tej okazji.



Elżbieta II z dynastii Windsor, królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, skończyła 96 lat w czwartek 21 kwietnia 



Aktualnie to najdłużej panująca monarchini na świecie oraz w historii Wielkiej Brytanii Panuje nie tylko nad Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, ale także nad czternastoma innymi państwami należącymi do Wspólnoty Narodów, w tym Jamajką czy Kanadą



Podczas jej panowania doszło do zwrotnych momentów w historii świata – II wojny światowej, utworzenia NATO, powstania UE, lądowania człowieka na Księżycu, upadku komunizmu, zamachu na WTC. Za panowania Elżbiety II urząd sprawowało 14 premierów, odwiedziła ona ponad 120 państw.



Od początku wielkim wsparciem dla Elżbiety był jej ukochany. W 1947 roku poślubiła księcia Filipa. Owocem miłości królweskiej pary jest czwórka dzieci: Karola, Anny, Andrzeja i Edwarda. Niestety książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku w wieku 99 lat. Królowa po odejściu męża zmniejszyła ilość swoich obowiązków, ale i tak uczestniczy w najważniejszych uroczystościach państwowych. Póki co nie zamierza jednak abdykować. 

W czwartek (21 kwietnia) Elżbieta II skończyła 96 lat. Zwyczajowo oficjalne uroczystości z okazji urodzin królowej Anglii odbywają się jednak w czerwcu. Tradycji tej początek dał król Jerzy II, który urodził się w listopadzie, ale przeniósł obchody na czerwiec, licząc na ładniejszą pogodę. Jubileusze brytyjskich monarchów uświetnia parada z udziałem wojska.

https://www.instagram.com/p/CcllJjSs30h/?utm_source=ig_embed&ig_rid=8caa3a4e-03a3-42a0-96a4-1ed78198aa49


żródło; Na Temat


Queen Elizabeth II - Elżbieta - 08.09.2022

Nie żyje królowa Elżbieta II. Kochała monarchię, a monarchia kochała ją Heart

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-nie-zyje-krolowa-elzbieta-ii-kochala-monarchie-a-monarchia-k,nId,961174,via,1?utm_source=webpush&utm_medium=push&utm_campaign=CampaignName&parametr=mechcpc


[Obrazek: FcJld7qWIAA-CUu?format=jpg&name=small]
[Obrazek: 000G1KXGNPLWQ0PO-C122-F4.jpg]
Królowa Wielkiej Brytanii miała 96 lat

"Całe moje życie, długie czy krótkie, poświecę imperium" — przysięgała 21- letnia księżniczka Elżbieta 75 lata temu. I słowa dotrzymała.

[Obrazek: elzbieta-ii-wowczas-ksiezniczka-elzbieta...fryki.webp]


[Obrazek: elzbieta-ii-nie-zyje.webp]


RE: Queen Elizabeth II - Alma. - 08.09.2022

Prasa od rana informowała o zjeździe całej rodziny królewskiej w związku ze złym stanem zdrowia  Królowej. Miałam o tym napisać.  Nie zdążyłam  Sad


RE: Queen Elizabeth II - Gren - 09.09.2022

Ogromnie mi smutno. Wraz ze śmiercią Królowej Elżbiety kończy się pewna epoka.


RE: Queen Elizabeth II - b.syjamka - 10.09.2022

Konserwatywna patriotka .Obecnie jest czas żałoby. Kiedy ten czas minie wezmą pod lupę jej  panowanie. Niemniej zapisze się w historii świata jako ta, która mimo przeciwności losu, wybryków w rodzinie, twardo stała przy swoich wartościach, które wpojono jej w młodości i które w XXI w nie bardzo przystają. Jej syn Karol, następca, z pewnością trochę poluzuje.




RE: Queen Elizabeth II - Elżbieta - 10.09.2022

[Obrazek: 301993517_606713727828827_16377892155592...e=6321A638]


Cytat:I dziękuję jej w imieniu mojego pokolenia za przykład służby i godności w życiu publicznym, który był z innego wieku, ale zawsze dotyczył nas wszystkich" - napisał w oświadczeniu.

"Babcia mówiła mi, że smutek jest ceną, jaką płacimy za miłość. Ten smutek, jaki będziemy odczuwać w nadchodzących tygodniach, będzie świadectwem miłości, jaką czuliśmy do naszej niezwykłej królowej" - dodał następca tronu.

Książę William zaznaczył również, że uczci pamięć babki "wspierając ojca" - króla Karola III.



RE: Queen Elizabeth II - Small - 11.09.2022

Queen Elizabeth była kobietą z silnym charakterem. Teraz jest czas żałoby,  gloryfikowania. Jestem ciekaw kiedy nastąpi czas refleksji i krytyki.


RE: Queen Elizabeth II - Hera - 11.09.2022

Za słowami krytyki długo czekać nie trzeba. Królowa jeszcze nie pochowana, a już ze świata płyną dziwne żądania;
'' Śmierć królowej Elżbiety II i wstąpienie na tron Karola III wywołało spekulacje dotyczące ewentualnej wypłaty reparacji. Już w 2021 roku rząd Jamajki zapowiadał, że będzie zwracał się w tej sprawie do Wielkiej Brytanii. Jak podaje Reuters, teraz apele odżyły''