Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Sen o psie - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: WRÓŻBY PRZESŁANIA PRZEKAZY (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Dział: Interpretacje snów (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=127)
+--- Wątek: Sen o psie (/showthread.php?tid=14777)

Strony: 1 2 3 4 5


Sen o psie - zolwik - 01.01.2022

Mam prośbę o interpretację snu. Wydaje mi się, że jest bardzo związany z moją obecną sytuacją. 
Otóż śniło mi się, że wychodziłem z bloku koleżanki i w śniegu piszczał pies. Coś jak biało rudy bigiel. Był wycieńczony, leżał bez ruchu i piszczał. Wziąłem go na ręce i chciałem zanieść do koleżanki,  pies miał narośl na udzie, ale po chwili pies wyrwał mi się z rąk siadł całkiem zdrowy. I nagle zmienił się w białą suczkę. Miała dwie obroże tzn. Jedną zwykłą drugą taką jakby drobny drut kolczasty, zapinany jak bransoletka.  Który wżynał się jej w szyję. Wziąłem tą suczkę i odpiąłem jej ten drucik, wtedy ona wyrwała mi się. Zdążyłem zobaczyć, że do tej drugiej obroży ma przypięty klucz z identyfikatorem a na nim imię kobiece (nie znam kobiety o tym imieniu) I moje nazwisko. Wtedy się obudziłem. 

Ten sen wydaje mi się połączony z moją obecną sytuację, gdzie osoba mi bliską, której bardzo pomogłem,  sprawiła mi przykrość i naszą znajomość właśnie się kończy.


RE: Sen o psie - Elżbieta - 01.01.2022

Tu jest o symbolice psów; https://www.forumezo.pl/Temat-Symbolika-zwierz%C4%85t-gad%C3%B3w-ptak%C3%B3w-owad%C3%B3w-w-snach

 Trudno jest interpretować czyjeś sny, albowiem nie znamy całej sprawy, którą Twoja podświadmość chce podkreślić, wydobyć na "światło dzienne". Nie znamy tej kobiety, nie wiemy w jaki sposób Cię skrzywdziła. Być może to tylko Twoje, subiektywne odczucie. Nie znamy też z jaką kulturą się identyfikujesz, jakie symbole są dla Ciebie znaczące. Ty możesz inaczej interpretować obecność psa we śnie.
 Mnie jakoś dziwnie kojarzy się owa obroża z dwoma imionami... czyżby dwa oblicza tej samej kobiety ? Co oznaczały obroże - zniewolenie ?  Dużo w tym śnie znaków zapytania. Biały śnieg kojarzy mi się ze złymi wiadomościami. Pies był też strażnikiem grobowców, zwiastunem śmierci......może ta kobieta jest chora, na granicy śmierci.... może. 
 Sam musisz rozszyfrować znaczenie snu, bo nikt lepiej od Ciebie nie zna kontekstu problemów z tą kobietą. Nie wiemy też czy Twoje sny bywają prorocze, czy po prostu Twój mózg stara się uporać z przykrą sytuacją.


RE: Sen o psie - Gren - 01.01.2022

Może, jak we śnie, wcale nie uciekła. Jest przy tobie mentalnie. Sny mają to do siebie, że wydarzenia we śnie  w realnym życiu wydarzają się odwrotnie.


RE: Sen o psie - zolwik - 01.01.2022

Czasem mam takie sny, gdzie coś mi się śni, jakaś sytuacja bez sensu. Najczęściej nacechowana emocjami. Np. śniło mi się, że źle się czuję bo dziewczyna mnie rzuciła, tylko że ja wtedy nie miałem dziewczyny, nawet nikogo na oku. A potem poznałem dziewczynę spotykaliśmy się i rzuciła mnie. I tak jak we śnie leżałem na łóżku i myślałem o niej.
Takie sny, które potem się spełniają mam często, tylko ich nie rozumiem.
A w tym śnie były dwie obroże, jedna z kluczem i indetyfikatorem.
Ta dziewczyna była skrzywdzona, przez kogoś i ja jej pomogłem, a potem ona odwróciła się ode mnie.


RE: Sen o psie - Elżbieta - 01.01.2022

Cytat:A w tym śnie były dwie obroże, jedna z kluczem i indetyfikatorem.

Ta dziewczyna była skrzywdzona, przez kogoś i ja jej pomogłem, a potem ona odwróciła się ode mnie.


Powracając do obroży, która , moim skromnym zdaniem, ma tu kluczowe znaczenie. Piszesz, że pomogłeś dziewczynie, a ona okazała się niewdzięczna. Po pierwsze - pomagając komuś powinniśmy to robić bezinteresownie, nie licząc na wdzięczność. Pomaga się i... zapomina. W przeciwnym wypadku jest to wyrachowanie obliczone na coś za coś.  Ona - pomoc  powróci pod inną postacią, z innej strony, od kogoś innego. Dobro powraca jeśli jest dobrem, a nie wyrachowaniem.. Wink
 Po dwa - o tym, że była to pomoc z wyrachowania świadczy Twoja wypowiedź - pomogłem, a ona była taka, siaka i odeszła. 
 Smycz bywa też symbolem zniewolenia. Ktoś tu chce kogoś podporządkować sobie. Kierować jego myślami, krokami, czynami.


RE: Sen o psie - zolwik - 01.01.2022

Ale ja właśnie jej tą obrożę zdjąłem.

Gdy pomagałem to było bezinteresowne, a potem ona zrobiła coś co mnie zraniło i odwróciła się gdy zaprotestowałem.
Owszem gdy pomagamy to bezinteresownie ale gdy ktoś komu bardzo się pomogło nas krzywdzi to boli podwójnie.

Ten sen o rozstaniu to była inna dziewczyna. Tylko opisywałem sen który się spełnił. Tego też nie rozumiem. Coś mi się śni niby bez sensu (np. że w pracy wymagają ode mnie czegoś co nie należy do moich obowiązków, a potem awansowałem i to były moje obowiązki)


RE: Sen o psie - Hera - 01.01.2022

Śnieg jest symbolem braku uczuć. Jest zimny.   niczym lód.


RE: Sen o psie - Elżbieta - 01.01.2022

Cytat:Coś jak biało rudy bigiel.




RUDY – „barwa piekła i szatana, dym nieczysty (…), zaciemniona światło Boże”. Kolor rudy jest symbolem ciemności i kłamstwa, w Apokalipsie smok jest rudy, Judasz przedstawiany jest na obrazach z rudymi włosami. Tongue


RE: Sen o psie - Gren - 01.01.2022

Zimny jak lód i wredny, szatański ,- robi się naprawdę wyjątkowo ciekawie Big Grin


RE: Sen o psie - zolwik - 01.01.2022

A pies to przyjaciel. Tak skrajne symbole.