Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Czym jest kabała? - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: EZOTERYCZNIE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=274)
+--- Dział: Kabała (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=314)
+--- Wątek: Czym jest kabała? (/showthread.php?tid=14766)

Strony: 1 2


RE: Czym jest kabała? - Horus - 28.12.2023

(20.07.2022, 22:31)Small napisał(a):
(14.07.2022, 11:18)Elżbieta napisał(a): Przypomina mi to aferę z runami i ezo runami . Jest kabała i jest ezo srezo kabała.

Też mi to pachnie nieładnie. Tu i ówdzie czytam o kabale, jaka to mądrość i sztuka. Gdy tymczasem wydaje mi się ona stricte judaistyczna. Dla Żydów, a nie wszelkiego pospólstwa.

 Też odnoszę takie wrażenie. 

Cytat:Odpowiedź: Kabała wykorzystuje wiele matematycznych pojęć takich jak: matryce, geometria, liczby, wykresy, znaki, litery itd. Te metody są kodami, ukazanymi w Biblii, które informują nas o obiektach duchowych i połączeniu między nimi. Każdy poziom duchowy posiada swoją własną nazwę lub liczbę odpowiadającą  sumie wszystkich liter w nazwie. Zamiana nazwy na liczbę nazywana jest gematrią. Te kody odnoszą się do poziomów duchowych, które powinniśmy osiągnąć.


Pytanie: Mieszkam w Londynie. Nie jestem Żydem, ale przez ostatnie kilka lat interesowałem się Kabałą i rozwinąłem również wzrastające, osobiste zainteresowanie judaizmem. Czy jest Pan w stanie zapewnić przewodnictwa, za pomocą którego mógłbym powiększyć swoją wiedzę? Czy ma Pan jakichś przedstawicieli/członków w Wielkiej Brytanii, których możliwe byłoby poznać?

Odpowiedź: Nie ma sławnych Kabalistów żyjących poza Izraelem. Jednakże, proponujemy, by zaczął Pan studia, poprzez naszą stronę internetową i wysyłał nam pytania i prośby.

Cytat:Odpowiedź: Kabała wykorzystuje wiele matematycznych pojęć takich jak: matryce, geometria, liczby, wykresy, znaki, litery itd. Te metody są kodami, ukazanymi w Biblii, które informują nas o obiektach duchowych i połączeniu między nimi. Każdy poziom duchowy posiada swoją własną nazwę lub liczbę odpowiadającą  sumie wszystkich liter w nazwie. Zamiana nazwy na liczbę nazywana jest gematrią. Te kody odnoszą się do poziomów duchowych, które powinniśmy osiągnąć.


 To się kupy nie trzyma. Każdy może sam czytać Biblię.


RE: Czym jest kabała? - Hera - 28.12.2023

Cytat:To się kupy nie trzyma. Każdy może sam czytać Biblię.

Jeden sobie nie poradzi, inny da sobie doskonale radę. Jak w każdej dziedzinie. Kwestia dobrej woli i samozaparcia. Materiałów nie brakuje.


Kabała daje jedną odpowiedź na jedno znane pytanie: Jaki jest sens mojego życia i mojego istnienia?
Kabała jest dla tych, którzy szukali odpowiedzi; tacy ludzie najbardziej nadają się do studiowania Kabały.
Kabała ukazuje człowiekowi źródło, a tym samym sens jego życia.


RE: Czym jest kabała? - Muniek - 28.12.2023

W tej kwestii jestem ignorantem, co nie oznacza braku zainteresowania. Chętnie bym poznał i tę dziedzinę. Ktoś coś konkretnego poleci, podpowie  Tongue