Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Czas na mapę marzeń - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: EZOTERYCZNIE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=274)
+--- Dział: Pozostałe Techniki Dywinacyjne (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+---- Dział: Pozostałe techniki (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=44)
+---- Wątek: Czas na mapę marzeń (/showthread.php?tid=14590)

Strony: 1 2 3 4


Czas na mapę marzeń - Hera - 25.10.2021

Mapa marzeń to niezwykła i bardzo skuteczna metoda, która pomaga spełnić marzenia. Pozwala nam także znaleźć drogę do nas samych, oswoić lęki i nabrać pewności siebie, bo to, czego pragniemy zwykle jest w naszym zasięgu, ale nie wiemy, jak po to skutecznie sięgnąć. Mapa marzeń Mapa marzeń to kolaż z powycinanych z pism i gazet ilustracji, tytułów, rysunków, które w symboliczny sposób przedstawiają o czym marzysz. Gdy wybierasz je, wycinasz i nalepiasz na swój arkusz, porządkujesz zwoje marzenia, koncentrujesz się na nich i sprawiasz, że stają się możliwe do spełnienia. Robią ją ludzie na całym świecie. W tym roku przekonaj się, ile dobrego wnieść może w twoje życie. Kiedy komponować mapę? Mapę marzeń zwykle robi się podczas pierwszego w roku nowiu Księżyca w znaku Barana. Są także zwolennicy tworzenia mapy podczas pierwszej pełni w znaku Barana, jednak po pełni Księżyca ubywa, więc lepiej wykorzystać nów. Kto się spóźni, może robić mapę w kolejne nowie w roku . Niektórzy tworzą swoje mapy 1 stycznia, w Nowy Rok, lub też w dzień swoich urodzin albo początku nowego roku numerologicznego. Każda metoda jest równie dobra, jeśli twoja intuicja podpowiada, że to dla ciebie dobry wybór. 

Samemu czy razem? Możesz umówić się z przyjaciółmi na wspólne tworzenie mapy. Wyklejać mapę marzeń kochają wszystkie dzieci i nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaprosiła je do tej pracy. Na początku koncentrują się na Barbie i Lego, ale szybko "załapują" o co w tym naprawdę chodzi. Dzieci mają czyste intencje i wewnętrzną mądrość, a ich spostrzeżenia mogą ci dać wiele do myślenia! Jeśli robisz mapę razem z dziećmi lub przyjaciółmi i z różnych powodów wstydzisz się czegoś dolepić, nie martw się - zostaw miejsce i dolep brakujący obrazek później. Także różne ośrodki ezoteryczne i psychoterapeutyczne organizują spotkania, na których można razem robić mapę i rozmawiać o swoich odczuciach. Nie porównuj Tak jak nie ma dwóch takich samych osób, tak nie ma dwóch takich samych map. Dlatego pozwól sobie na kreatywność i nie porównuj swojej mapy z mapami innych osób. Podobnie nie oceniaj cudzych map. Obrazki mogą być kiczowate, podpisy banalne, ale pod tymi symbolami kryją się prawdziwe uczucia, marzenia i silne emocje. Jak przechowywać mapę? Niektórzy wieszają mapę w centralnym punkcie domu, aby patrzeć na nią i koncentrować uwagę na marzeniach. To dobry pomysł, ale w polskich duszach głęboko tkwi przekonanie, że jeśli podzielmy się ze światem marzeniami, to je "zapeszymy". Jeśli tak czujesz, to schowaj swoją mapę. Ona i tak będzie działać! Wyjmuj ją jednak raz na jakiś czas, najlepiej podczas pełni i nowiów Księżyca, aby dodawać swoim marzeniom energii. Jeśli jakiś element odpadnie, bo klej się przesuszył, ale nadal zależy ci na wyrażonej przez niego idei, to po prostu go dolep do mapy. Kiedy i jak mapa się zrealizuje? Teoretycznie mapa powinna "spełnić się" w rok po jej stworzeniu, ale zwykle poważne zmiany nie zachodzą aż tak szybko, a niektóre mapy realizują się nawet kilka lat później. Pamiętaj, że do spełnienia marzenia wiodą różne drogi, które wcale nie muszą wyglądać tak, jak to sobie wyobrażasz. Dlatego daj sobie i światu czas na właściwe działanie. Prędzej czy później znajdziesz drogę, o ile zaczniesz dostrzegać okazje. Pamiętaj, że mapa to symbole - drogowskazy. Nasze marzenia nie zawsze natychmiast spełniają się w 100%, ale przecież nie jest to powód do rezygnacji z tego, co chcesz osiągnąć. Co zrobić ze starą mapą? Jedni chowają ją na pamiątkę, a w miejscu starych marzeń - spełnionych lub nie - nalepiają nowe. Inni uroczyście palą, bo marzenia się spełniły lub stały nieaktualne. Zrób tak, jak sam uważasz, bo to twoja mapa marzeń, a nikt w tej materii nie jest mądrzejszy od ciebie!

Kto z Was już ją wykonał. To ostatni dzwonek przed końcem roku Wink


RE: Czas na mapę marzeń - Gren - 25.10.2021

W jaki sposób tworzyć mapę. Co to jest Bahia niech ktoś mi poszuka. Jestem w trasie nie czas na serfowanie po necie.


RE: Czas na mapę marzeń - Hera - 25.10.2021

Prawda, nie wkleiłam przykładowej mapki. Można wykonać po swojemu, według własnych potrzeb.


RE: Czas na mapę marzeń - Izka - 25.10.2021

Ja tam nie robię mapek. Raz zrobiłam  i  ni w ząb szczęścia  nie  przyniosła.  Sad


RE: Czas na mapę marzeń - Small - 25.10.2021

(25.10.2021, 12:42)Izka napisał(a): Ja tam nie robię mapek. Raz zrobiłam  i  ni w ząb szczęścia  nie  przyniosła.  Sad

 W co się bawicie  Cool ja też chcę. Na czym to ma polegać. Rysować, malować czy wystarczy w głowie zakodować. Nawet do rymu mi wyszło  Big Grin


RE: Czas na mapę marzeń - wuzetka - 25.10.2021

Cytat:W co się bawicie  [Obrazek: cool.png] ja też chcę


 To nie zabawa. To programowanie przyszłości, naszego życia. Nie chcesz nie musisz.


RE: Czas na mapę marzeń - Brigit - 26.10.2021

Kiedyś robiłam później nie było czasu. Dzięki za przypomnienie  Wink


RE: Czas na mapę marzeń - Gren - 30.10.2021

(26.10.2021, 07:03)Brigit napisał(a): Kiedyś robiłam później nie było czasu. Dzięki za przypomnienie  ;)
 W takim razie w jaki sposób wykonać mapę marzeń skutecznie. Co potem z nią zrobić. Gdzieś czytałem o zastosowaniu mapki bauga. Która jest lepsza.

[Obrazek: Bagua.jpg]


RE: Czas na mapę marzeń - Elżbieta - 31.10.2021

(25.10.2021, 12:42)Izka napisał(a): Ja tam nie robię mapek. Raz zrobiłam  i  ni w ząb szczęścia  nie  przyniosła.  Sad

 Moim zdaniem źle się do tego zabrałaś, albo robiłaś bez przekonania. Ja bym inaczej się do tego zabrała.  Na początek radzę zacząć od nauki  wizualizacji, koncentracji, dopiero potem ustala się cele, które chcemy osiągnąć. 
 Naukę wizualizacji można zacząć od... np. jabłka. W ciszy w spokoju położyć przed sobą jabłko, a później zamknąć oczy i starać się w myślach zobaczyć to jabłko oraz wszystko to, co z nim robimy - jemy, obieramy, myjemy, chowamy do lodówki... coś w ten deseń Wink

Cytat:W takim razie w jaki sposób wykonać mapę marzeń skutecznie. Co potem z nią zrobić. Gdzieś czytałem o zastosowaniu mapki bauga. Która jest lepsza.

Niekoniecznie. Siatka bauga służy innym celom, np. w urządzaniu mieszkania według zasad feng shui w którym obowiązuje zasada 5 żywiołów. To inny konstrukt świata.


[Obrazek: Bagua.jpg]


RE: Czas na mapę marzeń - b.syjamka - 31.10.2021

Cytat:Moim zdaniem źle się do tego zabrałaś, albo robiłaś bez przekonania. Ja bym inaczej się do tego zabrała. 


 Nigdy nie tworzyłam mapy marzeń. Zawsze miałam je w świadomości i realizowałam krok po kroku. Z różnym skutkiem. Ela opisz co dalej Wink