Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Nie przepraszać? - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: ROZMOWY NIEKONTROLOWANE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=141)
+--- Dział: Na każdy temat (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=103)
+--- Wątek: Nie przepraszać? (/showthread.php?tid=14585)



Nie przepraszać? - BPW - 23.10.2021

Dziś chciałbym napisać o tym że... nie warto przepraszać.

Jak to! Tuż to brak kultury!

Hola, hola. Spokojnie. Chciałem tylko napisać że za dużo przepraszamy. (Czasami za to że chcielibyśmy przejść przez wąską alejkę w sklepie)

Przepraszajmy, ale z umiarem.

Przeprośmy koleżankę że pociągnęliśmy ją za włosy. Przepraszajmy za nasze złe zachowanie względem innych (takie złe uczynki które zraniły komuś serce).

A zatem kiedy i jak "nieprzepraszać"?

Tak jak wcześniej wspomniałem nie przepraszajmy ludzi w alejce, bo chcemy przez nią przejść.

A zatem co powiedzieć aby najzwyczajniej się "odsunęli na bok"?

Po prostu powiedz: "Czy mogliby państwo mnie przepuścić"

Jesteś niekulturalny? Nie. Państwo są urażeni? Nie.

Nie przepraszajmy jeszcze wtedy kiedy się spóźnicie na spotkanie.
Powiedzcie: "Dziękuję za cierpliwość, a teraz bez przedłużania..."

Ale dlaczego nie przepraszać?

Moim osobistym zdaniem zniżamy za każdym przeproszeniem swoje stanowisko. Tak jakby jesteśmy komuś podlegli i błagamy aby nam wybaczył.

Dziękuję jeśli przeczytaliście do końca.
BPW


RE: Nie przepraszać? - Hera - 23.10.2021

Cytat:Nie przepraszajmy jeszcze wtedy kiedy się spóźnicie na spotkanie.

Powiedzcie: "Dziękuję za cierpliwość, a teraz bez przedłużania..."


 Nie. Przepraszamy za spóźnienie, obojętnie jakie.


Cytat:Ale dlaczego nie przepraszać?

Moim osobistym zdaniem zniżamy za każdym przeproszeniem swoje stanowisko. Tak jakby jesteśmy komuś podlegli i błagamy aby nam wybaczył.


 Jest różnica między błaganiem, a przeproszeniem wynikającym z kultury osobistej z przyjętych obyczajów.


RE: Nie przepraszać? - Elżbieta - 24.10.2021

A ja uważam przeprosiny, nawet te zbyteczne,  za wyraz kultury osobistej. Lepiej przeprosić niepotrzebnie, niż zostawić kogoś urażonym.


RE: Nie przepraszać? - b.syjamka - 24.10.2021

Cytat:Wczoraj, 13:10

Dziś chciałbym napisać o tym że... nie warto przepraszać.



 Co ty młody pleciesz. W mojej rodzinie matka czy ojciec potrafili przeprosić dziecko za niepotrzebnie podniesiony głos. Szacunek do drugiego człowieka to podstawa dobrego wychowania, kultury jak i rozwoju duchowego. Co ty robisz na forum ezoterycznym z takim podejściem do ludzi.


RE: Nie przepraszać? - Izka - 24.10.2021

Wybujale ego współczesnej młodzieży.


RE: Nie przepraszać? - Hera - 24.10.2021

Na koniec jednak podziękował nam i to w jakim stylu  At odgrażając się psuciem opinii za to tylko, że nie chcieliśmy jego reklamy, za kilka kont w swojej karierze na naszym forum. Po prostu klasa sama w sobie.


RE: Nie przepraszać? - Izka - 24.10.2021

Czego oczekiwalas.Sezon  msciwego  Skorpiona się  zaczął  iście  w swoim stylu.


RE: Nie przepraszać? - Hera - 24.10.2021

Się potwierdziło; NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ

Było banować małolata z chwilą kiedy założył kolejne konto. Ile ich ma czas pokaże.