Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Prośba o poradę - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: EZOTERYCZNIE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=274)
+--- Dział: Literatura polecana i niepolecana (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Polecane i niepolecane (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+----- Dział: Astrologia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=210)
+----- Wątek: Prośba o poradę (/showthread.php?tid=14471)



Prośba o poradę - Pat - 21.06.2021

Witajcie Drodzy Forumowicze 
 
Zwracam się do Was z pewnym pytaniem i będę bardzo wdzięczna, jeśli poświęcilibyście chwilę swojego czasu na podzielenie się swoją opinią na poniższy temat.
 
Proszę o szczere odpowiedzi J
 
Jestem psychoterapeutą (psychologiem), a od pewnego czasu interesuję się również astrologią. Wykonałam w przeszłości na prośbę swoich przyjaciół i znajomych trochę horoskopów (głównie urodzeniowych, prognostycznych i partnerskich), które oni ocenili jako „trafne i zwięzłe”... Zgłaszały się do mnie osoby wahające się na wyborem kierunku studiów, osoby z problemami partnerskimi i emocjonalnymi itd. itp. Większość z tych osób wracała do mnie po roku lub 2 latach, aby jeszcze raz skorzystać z astrologii w jakimś innym aspekcie (np. z innym pytaniem do horoskopu).
 
Zajmując się jednoczenie psychologią i astrologią zauważyłam, że te dziedziny wiedzy w jakiś sposób się przenikają. Astrologia wg mnie umożliwia szybki wgląd w człowieka, którego rezultat można opisać językiem psychologii. Np. ekstrawersja znajduje odzwierciedlenie w silnym Jowiszu w horoskopie urodzeniowym. Po pewnym czasie stwierdziłam, że astrologia niekiedy nawet szybciej pozwala zorientować się w pewnych kwestiach, niż psychologia (psycholog potrzebuje spędzić trochę czasu z klientem aby się o nim czegoś  dowiedzieć, a dodatkowo spędza czas na superwizjach na których jego myślenie i odczuwanie wobec klienta podlega korekcie pod wpływem feedbacku od innych terapeutów).
 
Dlatego chciałabym utworzyć stronę internetową zajmującą się popularyzacją (nauczaniem) i wykorzystaniem wiedzy psychologicznej i astrologicznej w celu zrozumienia i rozwiązywania emocjonalnych, relacyjnych oraz zawodowych problemów człowieka oraz odkrywania jego indywidualnego potencjału i wykorzystania go do kreacji świadomego i spełnionego życia. Wiem, że brzmi to nader....patetycznie, ale co tam :-)
 
Odbywałoby się to poprzez ofertę kursów online, filmów youtube a być może także konsultacji indywidulanych.
 
Jeśli chodzi o kursy online, to myślałam o podzieleniu ich na dwie kategorie.
 
Kursy psychologiczne (propozycje tematów)
- jak przeżyć żałobę
- jak skutecznie tworzyć nawyki i wyznaczać cele
- dla przyszłych rodziców dotyczące tworzenia więzi z dzieckiem i jego rozwoju psychofizycznego w pierwszych latach życia
- inne
 
Do tematów psychologicznych starałabym się dołożyć element astrologiczny. Wg mnie każdy problem psychologiczny (np. wybuchy złości) można zobaczyć w kontekście horoskopu urodzeniowego. Czyli (w przypadku złości) sprawdzenie m.in. siły planety Mars i jej aspektów do planet w horoskopie urodzeniowym.
 
Kursy astrologiczne  (obejmujące tworzenie i korzystanie z horoskopów)
- astrologia urodzeniowa
- astrologia prognostyczna
- astrologia porównawcza (partnerska)
- nauka obsługi wybranych programów astrologicznych (głownie Solar Fire)
 
Dzięki temu użytkownicy mogliby nauczyć się samodzielnego tworzenia i czytania horoskopów, czego wg mnie można się krok po kroku nauczyć (jeżeli ma się oczywiście zamiłowanie w tym kierunku).
 
Filmy youtube 1/tydz (i odpowiadający im wpis na blogu)
- wywiady z psychologami/astrologami
- opisy badań psychologicznych z wybranych tematów
- treningi relaksacyjne/wizualizacyjne
- horoskopy sławnych osób – analiza
- filmy nawiązujące do tematów kursów online
 
 
Zastanawiałam się jak potasować tematy, aby blog nie przerodził się w bardziej psychologiczny lub w bardziej astrologiczny i pomyślałam, że mogłabym je ustawić naprzemiennie – w jednym tygodniu temat bardziej z astrologii a w drugim z psychologii. Czy wg Was będzie to dobre?
 
Podsumowując chciałam zapytać, czy:
 
a)    Czy ten pomysł podoba się Wam czy nie? Czy warto „w to iść”?
b)    Co wg Was może działać w tym pomyśle, a co trzeba poprawić?
c)    Czy sami skorzystalibyście z zaprezentowanej oferty? (myślę, co prawda aby adresować te tematy głównie do tzw. laików. Domyślam się, że ta tym forum jest wielu aktywnych i dobrych astrologów.
d)    Co innego jeszcze powinnam wsiąść pod uwagę?
 
Jeśli uważacie, że pomysł „nie wypali” – napiszcie proszę dlaczego? Jeśli wg Was jest ciekawy, napiszcie proszę co Was zaciekawiło?
Pozdrowienia!
 



RE: Prośba o poradę - Elżbieta - 22.06.2021

Uważam, że jest to sprytnie, w Twoim mniemaniu, zakamuflowana reklama.  O tak poważne decyzje nie pyta się obcych ludzi na forum, w sumie dyletantów. 
Reklama kosztuje, droga pani. Proszę zapoznać się z regulaminem.
https://www.forumezo.pl/Forum-Wsp%C3%B3%C5%82praca-og%C5%82oszenia-reklamy


RE: Prośba o poradę - Izka - 22.06.2021

Trochę  to dziwne kiedy psycholog prosi o radę  w jaki sposób ma wykonywać  swój zawód.


RE: Prośba o poradę - samopoznanie.pl - 27.06.2021

(21.06.2021, 17:41)Astrologia jest dużo bardziej zaawansowanym narzędziem poznania niż Psychologia. Tak właściwie ta druga ma niewiele do zaoferowania z tym jednym wyjątkiem, że w PL jest powszechnie przyjęta, akceptowalna i teoretycznie zrozumiana. Możesz zatem doskonale wykorzystać swój status Psychologa i poprzez niego przenosić rozwiązania z Astrologii. Dodam tylko, że Astrologia sama w sobie jest bardzo obszerna, dla przykładu osobiście zaczynałem od nurtów zachodnich, a wraz z rozwojem dotarłem do wedyjskich obliczeń, w tym wykresów typu Rasi, Navamsa, Dasamsa i ich wzajemnych korelacji. Idąc tą drogą możemy zauważyć skok jakościowy zarówno w odniesieniu do Psychologii, jak i Astrologii Zachodniej. Jeśli chcesz daj znać to chętnie przybliżę Ci temat.Pat napisał(a):
Witajcie Drodzy Forumowicze 
 
Zwracam się do Was z pewnym pytaniem i będę bardzo wdzięczna, jeśli poświęcilibyście chwilę swojego czasu na podzielenie się swoją opinią na poniższy temat.
 
Proszę o szczere odpowiedzi J
 
Jestem psychoterapeutą (psychologiem), a od pewnego czasu interesuję się również astrologią. Wykonałam w przeszłości na prośbę swoich przyjaciół i znajomych trochę horoskopów (głównie urodzeniowych, prognostycznych i partnerskich), które oni ocenili jako „trafne i zwięzłe”... Zgłaszały się do mnie osoby wahające się na wyborem kierunku studiów, osoby z problemami partnerskimi i emocjonalnymi itd. itp. Większość z tych osób wracała do mnie po roku lub 2 latach, aby jeszcze raz skorzystać z astrologii w jakimś innym aspekcie (np. z innym pytaniem do horoskopu).
 
Zajmując się jednoczenie psychologią i astrologią zauważyłam, że te dziedziny wiedzy w jakiś sposób się przenikają. Astrologia wg mnie umożliwia szybki wgląd w człowieka, którego rezultat można opisać językiem psychologii. Np. ekstrawersja znajduje odzwierciedlenie w silnym Jowiszu w horoskopie urodzeniowym. Po pewnym czasie stwierdziłam, że astrologia niekiedy nawet szybciej pozwala zorientować się w pewnych kwestiach, niż psychologia (psycholog potrzebuje spędzić trochę czasu z klientem aby się o nim czegoś  dowiedzieć, a dodatkowo spędza czas na superwizjach na których jego myślenie i odczuwanie wobec klienta podlega korekcie pod wpływem feedbacku od innych terapeutów).
 
Dlatego chciałabym utworzyć stronę internetową zajmującą się popularyzacją (nauczaniem) i wykorzystaniem wiedzy psychologicznej i astrologicznej w celu zrozumienia i rozwiązywania emocjonalnych, relacyjnych oraz zawodowych problemów człowieka oraz odkrywania jego indywidualnego potencjału i wykorzystania go do kreacji świadomego i spełnionego życia. Wiem, że brzmi to nader....patetycznie, ale co tam :-)
 
Odbywałoby się to poprzez ofertę kursów online, filmów youtube a być może także konsultacji indywidulanych.
 
Jeśli chodzi o kursy online, to myślałam o podzieleniu ich na dwie kategorie.
 
Kursy psychologiczne (propozycje tematów)
- jak przeżyć żałobę
- jak skutecznie tworzyć nawyki i wyznaczać cele
- dla przyszłych rodziców dotyczące tworzenia więzi z dzieckiem i jego rozwoju psychofizycznego w pierwszych latach życia
- inne
 
Do tematów psychologicznych starałabym się dołożyć element astrologiczny. Wg mnie każdy problem psychologiczny (np. wybuchy złości) można zobaczyć w kontekście horoskopu urodzeniowego. Czyli (w przypadku złości) sprawdzenie m.in. siły planety Mars i jej aspektów do planet w horoskopie urodzeniowym.
 
Kursy astrologiczne  (obejmujące tworzenie i korzystanie z horoskopów)
- astrologia urodzeniowa
- astrologia prognostyczna
- astrologia porównawcza (partnerska)
- nauka obsługi wybranych programów astrologicznych (głownie Solar Fire)
 
Dzięki temu użytkownicy mogliby nauczyć się samodzielnego tworzenia i czytania horoskopów, czego wg mnie można się krok po kroku nauczyć (jeżeli ma się oczywiście zamiłowanie w tym kierunku).
 
Filmy youtube 1/tydz (i odpowiadający im wpis na blogu)
- wywiady z psychologami/astrologami
- opisy badań psychologicznych z wybranych tematów
- treningi relaksacyjne/wizualizacyjne
- horoskopy sławnych osób – analiza
- filmy nawiązujące do tematów kursów online
 
 
Zastanawiałam się jak potasować tematy, aby blog nie przerodził się w bardziej psychologiczny lub w bardziej astrologiczny i pomyślałam, że mogłabym je ustawić naprzemiennie – w jednym tygodniu temat bardziej z astrologii a w drugim z psychologii. Czy wg Was będzie to dobre?
 
Podsumowując chciałam zapytać, czy:
 
a)    Czy ten pomysł podoba się Wam czy nie? Czy warto „w to iść”?
b)    Co wg Was może działać w tym pomyśle, a co trzeba poprawić?
c)    Czy sami skorzystalibyście z zaprezentowanej oferty? (myślę, co prawda aby adresować te tematy głównie do tzw. laików. Domyślam się, że ta tym forum jest wielu aktywnych i dobrych astrologów.
d)    Co innego jeszcze powinnam wsiąść pod uwagę?
 
Jeśli uważacie, że pomysł „nie wypali” – napiszcie proszę dlaczego? Jeśli wg Was jest ciekawy, napiszcie proszę co Was zaciekawiło?
Pozdrowienia!
 



RE: Prośba o poradę - Elżbieta - 27.06.2021

(27.06.2021, 08:39)samopoznanie.pl napisał(a):
(21.06.2021, 17:41)Astrologia jest dużo bardziej zaawansowanym narzędziem poznania niż Psychologia. Tak właściwie ta druga ma niewiele do zaoferowania z tym jednym wyjątkiem, że w PL jest powszechnie przyjęta, akceptowalna i teoretycznie zrozumiana. Możesz zatem doskonale wykorzystać swój status Psychologa i poprzez niego przenosić rozwiązania z Astrologii. Dodam tylko, że Astrologia sama w sobie jest bardzo obszerna, dla przykładu osobiście zaczynałem od nurtów zachodnich, a wraz z rozwojem dotarłem do wedyjskich obliczeń, w tym wykresów typu Rasi, Navamsa, Dasamsa i ich wzajemnych korelacji. Idąc tą drogą możemy zauważyć skok jakościowy zarówno w odniesieniu do Psychologii, jak i Astrologii Zachodniej. Jeśli chcesz daj znać to chętnie przybliżę Ci temat.Pat napisał(a):
Witajcie Drodzy Forumowicze 
 
Zwracam się do Was z pewnym pytaniem i będę bardzo wdzięczna, jeśli poświęcilibyście chwilę swojego czasu na podzielenie się swoją opinią na poniższy temat.
 
Proszę o szczere odpowiedzi J
 
Jestem psychoterapeutą (psychologiem), a od pewnego czasu interesuję się również astrologią. Wykonałam w przeszłości na prośbę swoich przyjaciół i znajomych trochę horoskopów (głównie urodzeniowych, prognostycznych i partnerskich), które oni ocenili jako „trafne i zwięzłe”... Zgłaszały się do mnie osoby wahające się na wyborem kierunku studiów, osoby z problemami partnerskimi i emocjonalnymi itd. itp. Większość z tych osób wracała do mnie po roku lub 2 latach, aby jeszcze raz skorzystać z astrologii w jakimś innym aspekcie (np. z innym pytaniem do horoskopu).
 
Zajmując się jednoczenie psychologią i astrologią zauważyłam, że te dziedziny wiedzy w jakiś sposób się przenikają. Astrologia wg mnie umożliwia szybki wgląd w człowieka, którego rezultat można opisać językiem psychologii. Np. ekstrawersja znajduje odzwierciedlenie w silnym Jowiszu w horoskopie urodzeniowym. Po pewnym czasie stwierdziłam, że astrologia niekiedy nawet szybciej pozwala zorientować się w pewnych kwestiach, niż psychologia (psycholog potrzebuje spędzić trochę czasu z klientem aby się o nim czegoś  dowiedzieć, a dodatkowo spędza czas na superwizjach na których jego myślenie i odczuwanie wobec klienta podlega korekcie pod wpływem feedbacku od innych terapeutów).
 
Dlatego chciałabym utworzyć stronę internetową zajmującą się popularyzacją (nauczaniem) i wykorzystaniem wiedzy psychologicznej i astrologicznej w celu zrozumienia i rozwiązywania emocjonalnych, relacyjnych oraz zawodowych problemów człowieka oraz odkrywania jego indywidualnego potencjału i wykorzystania go do kreacji świadomego i spełnionego życia. Wiem, że brzmi to nader....patetycznie, ale co tam :-)
 
Odbywałoby się to poprzez ofertę kursów online, filmów youtube a być może także konsultacji indywidulanych.
 
Jeśli chodzi o kursy online, to myślałam o podzieleniu ich na dwie kategorie.
 
Kursy psychologiczne (propozycje tematów)
- jak przeżyć żałobę
- jak skutecznie tworzyć nawyki i wyznaczać cele
- dla przyszłych rodziców dotyczące tworzenia więzi z dzieckiem i jego rozwoju psychofizycznego w pierwszych latach życia
- inne
 
Do tematów psychologicznych starałabym się dołożyć element astrologiczny. Wg mnie każdy problem psychologiczny (np. wybuchy złości) można zobaczyć w kontekście horoskopu urodzeniowego. Czyli (w przypadku złości) sprawdzenie m.in. siły planety Mars i jej aspektów do planet w horoskopie urodzeniowym.
 
Kursy astrologiczne  (obejmujące tworzenie i korzystanie z horoskopów)
- astrologia urodzeniowa
- astrologia prognostyczna
- astrologia porównawcza (partnerska)
- nauka obsługi wybranych programów astrologicznych (głownie Solar Fire)
 
Dzięki temu użytkownicy mogliby nauczyć się samodzielnego tworzenia i czytania horoskopów, czego wg mnie można się krok po kroku nauczyć (jeżeli ma się oczywiście zamiłowanie w tym kierunku).
 
Filmy youtube 1/tydz (i odpowiadający im wpis na blogu)
- wywiady z psychologami/astrologami
- opisy badań psychologicznych z wybranych tematów
- treningi relaksacyjne/wizualizacyjne
- horoskopy sławnych osób – analiza
- filmy nawiązujące do tematów kursów online
 
 
Zastanawiałam się jak potasować tematy, aby blog nie przerodził się w bardziej psychologiczny lub w bardziej astrologiczny i pomyślałam, że mogłabym je ustawić naprzemiennie – w jednym tygodniu temat bardziej z astrologii a w drugim z psychologii. Czy wg Was będzie to dobre?
 
Podsumowując chciałam zapytać, czy:
 
a)    Czy ten pomysł podoba się Wam czy nie? Czy warto „w to iść”?
b)    Co wg Was może działać w tym pomyśle, a co trzeba poprawić?
c)    Czy sami skorzystalibyście z zaprezentowanej oferty? (myślę, co prawda aby adresować te tematy głównie do tzw. laików. Domyślam się, że ta tym forum jest wielu aktywnych i dobrych astrologów.
d)    Co innego jeszcze powinnam wsiąść pod uwagę?
 
Jeśli uważacie, że pomysł „nie wypali” – napiszcie proszę dlaczego? Jeśli wg Was jest ciekawy, napiszcie proszę co Was zaciekawiło?
Pozdrowienia!
 


Zmień forum człowieku. Najwyraźniej nie rozumiesz prostych zasad na jakich funkcjonują fora i co jest reklamą, a co nie jest. Dziękujemy Panu.