Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Kanada wycofuje maski, które zawierają grafen. Są toksyczne - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: ROZMOWY NIEKONTROLOWANE (https://www.forumezo.pl/Forum-ROZMOWY-NIEKONTROLOWANE)
+--- Dział: KORONAWIRUS - szczepionki, maski, pozostałe (https://www.forumezo.pl/Forum-KORONAWIRUS-szczepionki-maski-pozosta%C5%82e)
+--- Wątek: Kanada wycofuje maski, które zawierają grafen. Są toksyczne (/Temat-Kanada-wycofuje-maski-kt%C3%B3re-zawieraj%C4%85-grafen-S%C4%85-toksyczne)Kanada wycofuje maski, które zawierają grafen. Są toksyczne - Elzbieta - 24.04.2021

Kanadyjski urząd ds. Zdrowia Health Canada ostrzega przed respiratorami zawierającymigrafen, ponieważ istnieje ryzyko wdychania cząstek grafenu, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia. W tym kraju w sprzedaży są również maski oddechowe wykorzystujące grafen. Grafen to stosunkowo nowy nanomateriał, o którym mówi się, że ma właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Organizacja Health Canada przeprowadziła wstępną ocenę naukową po tym, jak okazało się, że maski zawierające grafen są sprzedawane jako maski ochronne na COVID-19 i używane przez dorosłych i dzieci w szkołach i przedszkolach. Wstępna ocena dostępnych badań przeprowadzona przez Health Canada wykazała, że wdychane cząsteczki grafenu mogą powodować wczesną toksyczność płuc u zwierząt. Jednak potencjał ludzi do wdychania cząstek grafenu z masek na twarz i związane z tym zagrożenia dla zdrowia nie są jeszcze znane i mogą się różnić w zależności od projektu maski. Organizacja Health Canada zażądała danych od producentów masek w celu oceny potencjalnych zagrożeń dla zdrowia związanych z ich maskami zawierającymi grafen. Dopóki departament nie zakończy dokładnej oceny naukowej i nie określi bezpieczeństwa i skuteczności maseczek zawierających grafen, ostrożnym podejściem będzie usunięcie z rynku masek, których dotyczy problem. W związku z tym kanadyjski minister zdrowia nakazał wszystkim dealerom, importerom i producentom zaprzestanie sprzedaży i wycofanie produktów. Ponadto ministerstwo skierowało również pismo do władz wojewódzkich i terytorialnych z zaleceniem zaprzestania dystrybucji i używania tych masek. Departament podejmie odpowiednie działania w celu wstrzymania importu i sprzedaży grafenowych maseczek na twarz.