Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Powtarzające się liczby - co to oznacza? - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: EZOTERYCZNIE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=274)
+--- Dział: Kabała (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=314)
+--- Wątek: Powtarzające się liczby - co to oznacza? (/showthread.php?tid=14385)

Strony: 1 2


Powtarzające się liczby - co to oznacza? - Arshad90 - 21.03.2021

Dzień Dobry!

Mam takie pytanie. Od jakiegoś czasu widzę wszędzie "33", "44" i "55". Czy to na zegarkach, rejestracjach, bilbordach czy np. kupiłem kupon LOTTO i na nim było "33" i "44". Co to może dla mnie oznaczać? Pozdrawiam


Powtarzające się liczby - co to oznacza? - Izabela Gruchalska - 21.03.2021

(21.03.2021, 13:57)Arshad90 napisał(a): Dzień Dobry!

Mam takie pytanie. Od jakiegoś czasu widzę wszędzie "33", "44" i "55". Czy to na zegarkach, rejestracjach, bilbordach czy np. kupiłem kupon LOTTO i na nim było "33" i "44". Co to może dla mnie oznaczać? Pozdrawiam
Dobrze, wielu uważa to za przekaz z Góry. Jeśli chodzi o kabalistykę i gematrię to do każdej liczby jest przypisana litera. Czyli Żydzi uznają, że pod pewnymi liczbami kryją się odpowiednie słowa. I te liczby niosą te słowa do przemyślenia. Na przykład 33 to lamed i gimel Lamed to Kij do poganiania wołu, którego fundamentem jest nasycenie/nienasycenie. Gimel to wielbłąd, której litery fundamentem jest dobro/zło. Czyli można przyjąć (myśląc obrazami), że przekaz jest taki, by nienasycenie popędzało nas do czynienia dobra. Natomiast Lamed i Gimel są trzonem słów - wywyższenie, sterta, fontanna, cóż, miska i być pustym. Warto się zastanowić, co te słowa znaczą dla mnie. I znowu 44 - to Mem i Daleth. Mem to woda (milczenie, zasługi), Daleth to Drzwi (mądrość/głupota), czyli jest to mądre zbieranie zasług w milczeniu, by otworzyły nam drzwi. Jeśli chodzi o to,by dowiedzieć się jakie cyfry są przypisane jakim literom, oraz korelacji cnót, znaków zodiaku, planet, dni tygodnia, ciała do liter (więc i do liczb), proponuję Księgę ha-Jecirah. Jeśli tylko chodzi o sprawdzenie jakie słowa mają wartość liczbową, której szukamy to proponuję stronę w online...niestety po angielsku, ale dobrze opracowaną. Gematria - http://www.billheidrick.com/works/hgm1/hg0040.htm


Powtarzające się liczby - co to oznacza? - Arshad90 - 21.03.2021

A można trochę prościej? Smile


Powtarzające się liczby - co to oznacza? - Izabela Gruchalska - 21.03.2021

(21.03.2021, 17:49)Arshad90 napisał(a): A można trochę prościej? Smile
Prosto. Uważaj co robisz. Postępuj mądrze, albowiem na twej drodze pojawiają się możliwości. Matematyka, gematria jest skomplikowana w swej prostocie. Wink


Powtarzające się liczby - co to oznacza? - Arshad90 - 21.03.2021

Z jakiego powodu mam uważać? Coś złego się zbliża? Na co mam uważać?


Powtarzające się liczby - co to oznacza? - Izabela Gruchalska - 21.03.2021

Tak zagraża - utrata możliwości. Bycie uważnym nie zawsze oznacza wypatrywanie niebezpieczeństwa, czasami oznacza wypatrywanie szans. Bycie świadomym siebie i swoich umiejętności oraz dostrzeganie okoliczności, które daje nam los. Nastaw się na zdobycie świata, a nie kłopoty. I pamiętaj powiedzenie Konfucjusza "Ludzie nie o góry, a o kretowiska". Inaczej mówiąc, nie poddawaj sie przy małych przeciwnościach i idź do celu.


RE: Powtarzające się liczby - co to oznacza? - Gren - 21.03.2021

(21.03.2021, 17:08)Izabela Gruchalska napisał(a):
(21.03.2021, 13:57)Arshad90 napisał(a): Dzień Dobry!

Mam takie pytanie. Od jakiegoś czasu widzę wszędzie "33", "44" i "55". Czy to na zegarkach, rejestracjach, bilbordach czy np. kupiłem kupon LOTTO i na nim było "33" i "44". Co to może dla mnie oznaczać? Pozdrawiam
Dobrze, wielu uważa to za przekaz z Góry. Jeśli chodzi o kabalistykę i gematrię to do każdej liczby jest przypisana litera. Czyli Żydzi uznają, że pod pewnymi liczbami kryją się odpowiednie słowa. I te liczby niosą te słowa do przemyślenia. Na przykład 33 to lamed i gimel Lamed to Kij do poganiania wołu, którego fundamentem jest nasycenie/nienasycenie. Gimel to wielbłąd, której litery fundamentem jest dobro/zło. Czyli można przyjąć (myśląc obrazami), że przekaz jest taki, by nienasycenie popędzało nas do czynienia dobra. Natomiast Lamed i Gimel są trzonem słów - wywyższenie, sterta, fontanna, cóż, miska i być pustym. Warto się zastanowić, co te słowa znaczą dla mnie. I znowu 44 - to Mem i Daleth. Mem to woda (milczenie, zasługi), Daleth to Drzwi (mądrość/głupota), czyli jest to mądre zbieranie zasług w milczeniu, by otworzyły nam drzwi. Jeśli chodzi o to,by dowiedzieć się jakie cyfry są przypisane jakim literom, oraz korelacji cnót, znaków zodiaku, planet, dni tygodnia, ciała do liter (więc i do liczb), proponuję Księgę ha-Jecirah. Jeśli tylko chodzi o sprawdzenie jakie słowa mają wartość liczbową, której szukamy to proponuję stronę w online...niestety po angielsku, ale dobrze opracowaną. Gematria - http://www.billheidrick.com/works/hgm1/hg0040.htm

http://www.billheidrick.com/works/hgm1/hg0040.htm#44   Big Grin

Ogromne dzięki. Heart Fajna strona. Nie znałem wcześniej  Big Grin




RE: Powtarzające się liczby - co to oznacza? - b.syjamka - 31.10.2021

Temat powtarzający się od lat na którego nie sposób odpowiedzieć wiarygodnie. Może to być psikus losu, podświadomości lub zwyczajny przypadek. Raz zobaczysz zaczniesz je widzieć często. Na wszelki wypadek można pokusić się i sprawdzić znaczenie tych liczb. Opisy znaczeń liczb znajdują się  w kabale, w numerologii.


RE: Powtarzające się liczby - co to oznacza? - Small - 31.10.2021

Cytat:Raz zobaczysz zaczniesz je widzieć często.



Zjawisko nazywane ''Lustrzana godzina” to godzina z podwójnymi liczbami. Zwykle pokazuje się przypadkowo, gdy patrzysz na telefon, zegarek lub inne urządzenie, które pokazuje czas w formacie cyfrowym ale też również analogowym. Możesz czuć się dziwnie, szczególnie gdy regularnie pojawia się ta sama podwójna godzina. Lustrzana godzina składa się z liczb pasujących do minut, na przykład 22:22. 
Zjawisko to jest ściśle związane z numerologią i astrologią, a także z ideą synchroniczności, którą odkrył szwajcarski psychiatra Carl Gustav Jung (1875–1961)

Synchroniczność jest częścią psychologii analitycznej opracowanej przez Carla Junga. Odnosi się do równoczesnego wystąpienia dwóch zdarzeń, które, choć wydają się nie mieć bezpośrednich związków przyczynowych między nimi, kiedyś powiązane, nabierają znaczenia dla osoby, która je obserwuje. Tę ideę synchroniczności należy uznać za część nieświadomości zbiorowej złożonej z archetypów. Jung zauważył, że niektórzy pacjenci mają życie, które jest całkowicie regulowane przez czas, przez ich marzenia lub określony „temat”.
 Z tą tezą się zgadzam z  przesłaniami aniołów nie. Zwykła  psychologia.


RE: Powtarzające się liczby - co to oznacza? - wuzetka - 02.11.2021

Cytat:Synchroniczność jest częścią psychologii analitycznej opracowanej przez Carla Junga. Odnosi się do równoczesnego wystąpienia dwóch zdarzeń, które, choć wydają się nie mieć bezpośrednich związków przyczynowych między nimi, kiedyś powiązane, nabierają znaczenia dla osoby, która je obserwuje. Tę ideę synchroniczności należy uznać za część nieświadomości zbiorowej złożonej z archetypów. Jung zauważył, że niektórzy pacjenci mają życie, które jest całkowicie regulowane przez czas, przez ich marzenia lub określony „temat”.

 Z tą tezą się zgadzam z  przesłaniami aniołów nie. Zwykła  psychologia.



Na liczby nie zwracam szczególnej uwagi. Na wydarzenia tak. Przykładów mogłabym podać dziesiątki. Wiem jedno i to mi się sprawdza . Kiedy w domu popsuje się jakiś sprzęt, prawie natychmiast lub na drugi, trzeci dzień,  psuje się coś innego. Podobnie jest ze śmiercią, która łączy się często z narodzinami nowego członka rodziny. Umierają parami i niemalże natychmiast dowiaduję się o narodzinach dziecka.
 Do takich znaków zwiastujących śmierć czy złą nowinę zaliczam ptaki. Szczególnie kruki zwiastują śmierć. Anioły pod postacią ludzką przytrafiają się bardzo często. Służą pomocą w chwilach trudnych.