Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Dziwne fotografie z Marsa - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: TAJNIKI RODZAJE SNÓW - SENNIK (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=119)
+--- Dział: Stany Świadomości (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=120)
+---- Dział: Zjawiska paranormalne (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=270)
+---- Wątek: Dziwne fotografie z Marsa (/showthread.php?tid=14280)

Strony: 1 2


Dziwne fotografie z Marsa - Arshad90 - 29.11.2020

Twarz na Marsie

[Obrazek: Martian_face_viking.jpg]

Sondy Viking 1 i 2 sfotografowały dziwne obiekty na równinie Cydonii na Marsie. Obiekty te do złudzenie przypominają ludzką twarz. Do tej pory jednak nie udało się jednoznacznie wyjaśnić czy jest to jak uważa większość naukowców naturalne wypiętrzenie terenu, czy tylko optyczne złudzenie spowodowane specyficznym układem cieni, czy może jest to obiekt powstały w wyniku budowy przez obcą cywilizację. Pewne jest to iż obiekt ma wymiary: długość 2,5 kilometra, szerokość 2 kilometry, wysokość 400 metrów. Na dodatek dziwnym zbiegiem okoliczności niedaleko twarzy znajduje się kilka obiektów przypominających znane wszystkim piramidy.
Prośby naukowców do NASA o sfotografowanie tego obszaru są ignorowane!!!. NASA (oficjalnie) nie chce sfotografowac równiny Cydonii. Dlaczego ? Proste - bo boi się prawdy. Na Marsie są obiekty sztucznego pochodzenia, a podjęta polityka rządu USA po katastrofie w ROSWELL nakazuje całkowite wyciszanie wszystkich pogłosek o istnieniu życia pozaziemskiego.



RE: Twarz na Marsie - Elżbieta - 29.11.2020

Cytat:Jednak naukowcy już wcześniej poprawnie zinterpretowali obraz jako iluzję optyczną spowodowaną przez kąt oświetlenia Słońca, morfologię powierzchni formacji i wynikające z niej cienie, dające wrażenie oczu, nosa i ust. Warto wiedzieć, że widzenie znajomych kształtów w przypadkowo dostrzeganych obiektach to pareidolia. Według badaczy dochodzi do tego zjawiska wtedy, gdy niektóre części mózgu przetwarzają wizualne informacje, formułując na ich podstawie wnioski, zanim aktywuje się pozostała część tego narządu.


Mateusz Czerniak ....• 4 miesiące temu • 20 komentarzy Właśnie dzisiaj rozpoczęła się misja wysłania na Marsa łazika Perseverance, który ma poszukać tam śladów życia. Ma pomóc znaleźć nam odpowiedzi, dotyczące życia na Czerwonej planecie. Niektórzy jednak znaków żywych organizmów dopatrywali się na fotografiach Marsa już wcześniej. I to wysokorozwiniętych organizmów.
Jednak naukowcy już wcześniej poprawnie zinterpretowali obraz jako iluzję optyczną spowodowaną przez kąt oświetlenia Słońca, morfologię powierzchni formacji i wynikające z niej cienie, dające wrażenie oczu, nosa i ust. Warto wiedzieć, że widzenie znajomych kształtów w przypadkowo dostrzeganych obiektach to pareidolia. Według badaczy dochodzi do tego zjawiska wtedy, gdy niektóre części mózgu przetwarzają wizualne informacje, formułując na ich podstawie wnioski, zanim aktywuje się pozostała część tego narządu.

Iluzja, którą można różnie interpretować; jako twarz.... w zależności od wyobraźni oglądającego.


O wiele ciekawsza jest kość Tongue Być może jest to odłamek skalny przypominający kość.

[Obrazek: kosc-13f1b9d2832609a417249d0ed20.jpg]

Obraz uchwycony 14 sierpnia 2014 roku przez główny aparat łazika, pokazuje obiekt przypominający kość udową.
Jednak jak pisze NASA, jest to skała, której kształt został prawdopodobnie wyrzeźbiony przez erozję, wiatr lub wodę. Big Grin


RE: Dziwne fotografie z Marsa - Fanar2 - 18.11.2021

Elzbieta "NAUKOWCY" Smile To nie są naukowcy ! Ale przyjmuję Twój tok myślenia tylko proszę o dowód że to co bierze forsę na ziemi to naukowiec !


RE: Dziwne fotografie z Marsa - Yunugar - 27.11.2021

NASA znana jest z retuszu zdjęć i z tego, że nie podaje wielu informacji. Woli utrzymywać je w tajemnicy (z pewnością większość społeczeństwa i tak by nie uwierzyła, zadziałałby mechanizm wyparcia) a niektórzy i tak docierają do ułamków tych wiadomości i dostrzegają na niektórych fotografiach interesujące obiekty a nawet postać która posiada maskę przeciwgazową i płaszcz.
Jest wiele przesłanek o tym, że na tej planecie odbyła się wojna, której skutkiem jest obecny stan planety.
Wielki kanion ciągnący się prze tysiące km prawdopodobnie powstał poprzez użycie działa wystrzeliwującego wiązkę elektryczną.
Na planecie widoczne są koryta rzek i drogi.
W czasie ewakuacji część ocalałej populacji przeniosła się na Ziemię.


RE: Dziwne fotografie z Marsa - Small - 27.11.2021

Czasami oglądam na Discovery filmy tego typu. O Wielkim Kanione, Inkach, z których wynika jakoby przed nami były na ziemi wysoko rozwinięte cywilizacje. Być może, trudno jednoznacznie stwierdzić. Jest za mało dowodów.


Cytat:W czasie ewakuacji część ocalałej populacji przeniosła się na Ziemię.


 Sugerujesz, że gdzieś jest inna planeta na której znajdują się jakiś wysoko rozwinięte cywilizacje. Ja w te teorie nie wierzę. Gdyby były dawno  dałyby o sobie znać.


RE: Dziwne fotografie z Marsa - Yunugar - 27.11.2021

(27.11.2021, 18:14)Nikto napisał(a): Czasami oglądam na Discovery filmy tego typu. O Wielkim Kanione, Inkach, z których wynika jakoby przed nami były na ziemi wysoko rozwinięte cywilizacje. Być może, trudno jednoznacznie stwierdzić. Jest za mało dowodów.


Cytat:W czasie ewakuacji część ocalałej populacji przeniosła się na Ziemię.


 Sugerujesz, że gdzieś jest inna planeta na której znajdują się jakiś wysoko rozwinięte cywilizacje. Ja w te teorie nie wierzę. Gdyby były dawno  dałyby o sobie znać.
Miałem na myśli ten ogromny kanion na Marsie.
Na Marsie pod ziemią żyje nadal jakaś mała społeczność.
A dlaczego miałaby nie istnieć wcześniej cywilizacja na czerwonej planecie? Można sobie zadać takie pytanie.
Na Ziemi my czyli ludzie rozwinęliśmy wysoką technologię i potencjał duchowy. Nastąpiły wojny i potop - reset który cofnął nasz potencjał. W tym dokumencie nie mylili się.
Obce cywilizacje od tysięcy  lat odwiedzały Ziemię i istnieją wiarygodne relacje świadków i starożytne rzeźby, reliefy skalne i masa innych. Wtedy czczono ich jako bogów. 
Paleoastronautyka wiele o tym mówi.
Ufolodzy spierają się czy są to istoty pozaziemskie czy istoty z innego wymiaru igrające z naszą świadomościa np. tzw. objawienia maryjne, ufo na niebie


RE: Dziwne fotografie z Marsa - Elżbieta - 27.11.2021

Cytat:Na Marsie pod ziemią żyje nadal jakaś mała społeczność.


Z którego to filmu fantasty. Wnuczka interesuje się  UFO... aaaa mój syn widział coś, co nazywamy UFO i akurat temu synowi wierzę. Leciało to to nad nim w czasie kiedy jechał do domu, nocą. Świeciło i nic więcej. Potem zniknęło.

https://ciekawostki.online/ciekawostki/9/o-marsie/


Cytat:Ufolodzy spierają się czy są to istoty pozaziemskie czy istoty z innego wymiaru igrające z naszą świadomościa np. tzw. objawienia maryjne, ufo na niebie

 No pacz  Angel


RE: Dziwne fotografie z Marsa - Izka - 28.11.2021

Cytat:Na Marsie pod ziemią żyje nadal jakaś mała społeczność.




Anunnaki  Big Grin


Cytat:Paleoastronautyka wiele o tym mówi.



Słynęli z tego rosyjscy pisarze którzy dorabiali ideologię do starożytnych mitów.


RE: Dziwne fotografie z Marsa - Elżbieta - 28.11.2021

Cytat:Miałem na myśli ten ogromny kanion na Marsie.

Na Marsie pod ziemią żyje nadal jakaś mała społeczność.


  Warunki atmosferycznie na Marsie nie sprzyjają życiu, że względu na przeważającą ilość dwutlenku węgla. Pod ziemią - bez przesady. To już gruba, wręcz śmieszna nadinterpretacja. 



Cytat:Ufolodzy spierają się czy są to istoty pozaziemskie czy istoty z innego wymiaru igrające z naszą świadomościa np. tzw. objawienia maryjne, ufo na niebie


 Po pierwsze - ufolodzy to nie naukowcy.
 Po dwa - pewna wiccanka też już porównywała Maryję do Izydy, że to niby jej inna manifestacja. Przeraża brak wyobraźni, nie wiem... wiedzy. Izyda była postacią z innego panteonu bóstw, z innej mitologii, innego kręgu kulturowego. Natomiast Maryja nie była bogiem. Była człowiekiem, a nie wymyśloną,  mityczną postacią. O tym, że mogła być "wysłanniczką". innej cywilizacji żyjącej w głębinach Marsa, pierwszy raz słyszę i nie wiem czy śmiać się, czy płakać z powodu teorii nawet nie spiskowej. Po prostu żałośnie głupiej.

 Ogólnie temat zaczyna mnie irytować. Lubię rozmawiać o rzeczach konkretnych a nie dywagacjach pasjonatów UFO.


RE: Dziwne fotografie z Marsa - Yunugar - 28.11.2021

(28.11.2021, 13:57)Elzbieta napisał(a):
Cytat:Miałem na myśli ten ogromny kanion na Marsie.

Na Marsie pod ziemią żyje nadal jakaś mała społeczność.


  Warunki atmosferycznie na Marsie nie sprzyjają życiu, że względu na przeważającą ilość dwutlenku węgla. Pod ziemią - bez przesady. To już gruba, wręcz śmieszna nadinterpretacja. 

Byłaś tam? Wiesz jak to wygląda naprawdę? Ani ty ani ja tego nie wiesz z całą pewnością. 
Też nie widzę powodu aby wszczynać kłótnie.
Nie widziałaś tych zdjęć:

https://youtube.com/watch?v=xhHlBdvTyMY&feature=emb_title

http://media2.intoday.in/indiatoday/images/stories/2015August/mars-5_081015023911.jpg

To nie są dowody ostateczne Smile można im zaprzeczyć.
Ta druga postać może być zastygnięta, oblepiona i stoi tak już przez dłuższy czas lub przechadza się.
Obserwuje się świetliste obiekty blisko powierzchni czerwonej planety.
Uchwycono na foto wiele różnych zwierząt. Mogły przystosować się do warunków. 

Wnuczce wierzysz a innym już nie? Smile
Relacji ludzi widzących nieznane obiekty jest miliony plus zapisy z średniowiecza. Nie można powiedzieć, że wszystkie są zmyślone.

Cytat:Ufolodzy spierają się czy są to istoty pozaziemskie czy istoty z innego wymiaru igrające z naszą świadomościa np. tzw. objawienia maryjne, ufo na niebie


 Po pierwsze - ufolodzy to nie naukowcy.
 Po dwa - pewna wiccanka też już porównywała Maryję do Izydy, że to niby jej inna manifestacja. Przeraża brak wyobraźni, nie wiem... wiedzy. Izyda była postacią z innego panteonu bóstw, z innej mitologii, innego kręgu kulturowego. Natomiast Maryja nie była bogiem. Była człowiekiem, a nie wymyśloną,  mityczną postacią. O tym, że mogła być "wysłanniczką". innej cywilizacji żyjącej w głębinach Marsa, pierwszy raz słyszę i nie wiem czy śmiać się, czy płakać z powodu teorii nawet nie spiskowej. Po prostu żałośnie głupiej.

 Ogólnie temat zaczyna mnie irytować. Lubię rozmawiać o rzeczach konkretnych a nie dywagacjach pasjonatów UFO.
To nie ma nic do rzeczy wielu naukowców siedzi w swoich materialistycznych teoriach i nie wysuwa nosa poza nie. Część z pewnością jest naukowcami.
 Przepraszam ale nadinterpretujesz to co napisałem. 
Kult maryjny został wprowadzony i po części oparty na Izydzie. Biskupi chcieli mieć swoją boginie i z Maryi zrobili boginie. I tu nie potrzeba wiedzy wiccanki bo badacze chrześcijaństwa to wiedzą i potwierdzą 
Nic takiego nie napisałem że pochodziła z Marsa. Może to prowokacja aby rozmowa się rozkręciła, nie wiem Smile
Nie w tym rzecz. 
Chodzi o nieznaną naturę tego zjawiska. Te Objawienia, które nazywa się "maryjnymi" nie miały nic wspólnego z Maryją. 
J. Fiebag, Daniken i inni pisali o tym. Coś podszywa się pod znane symbole religijne w zależności od świadomości religijnej odbiorcy. I tak chrześcijanin widzi "Maryję".

Wracając do tej twarzy w pierwszym wpisie fotografia pochodzi z lat 70tych lub  80tych. Udostępniono nowszą i tam zdjęcie jest wyraźniejsze.

"Anunnaki "
Też się uśmiechnąłem Big Grin