Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Skutki uboczne hipnozy - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: STANY NASZEGO UMYSŁU (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Dział: Hipnoza (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=79)
+--- Wątek: Skutki uboczne hipnozy (/showthread.php?tid=14215)



Skutki uboczne hipnozy - Mariem - 03.11.2020

Witajcie, od jakiegoś czasu mam pewien problem z osobą/wyobrażeniem z ktorym nie potrafię juz sobie radzić. Pragnelabym rady, choć nie wiem co mogłoby mi pomóc. Wszystko zaczęło się 2 lata temu. Bylam świeżo po szpitalu psychiatrycznym, mój stan nie poprawiał się. Matka postanowila udac się do hipnotyzera, szukala jakiejkolwiek pomocy dla mnie, gdyż nie potrafiłam poradzić sobie w życiu codziennym (brakowało dobrze dobranych leków). Ta hipnoza nie zmieniła mojego stanu, jednakże sprawiła, że zaczęłam kochać kogoś z mojego "poprzedniego wcielenia". Nie wiem czy podczas regresu naprawdę widzialam swą przeszłości czy była to po prostu moja wyobraznia. Hipnoza jest tematem kontrowersyjnym. Kontynuując, w tamtych wyobrażeniach bylam w związku z pewnym człowiekiem, nie pamiętam dokładnie jego twarzy, ale zawsze podczas regresu niesamowicie odczuwałam tęsknotę za nim i chęc spotkania go ponownie. Od tamtego czasu ciągle mam go w głowie. Często pojawia się w moich snach jako osoba młodsza ode mnie, mniej doświadczona ktora potrzebuje mojej pomocy. Przez to wszystko nie mogę zakochać się w nikim realnym, zawsze mam w głowie jego postac. Trudno mi również ze stosunkiem seksualnym, gdyż zawsze w trakcie seksu zaczynam odczuwać wyrzuty sumiena spowodowane jego smutkiem w mojej głowie. Dlatego też zwracam się po radę, chcialabym przestać odczuwać to ciągłe uczucie zakochana w stosunku do kogoś kto nie istnieje. Co mogę zrobić?


RE: Skutki uboczne hipnozy - Elżbieta - 03.11.2020

Cytat:Co mogę zrobić?


Tylko jedną rzecz - poszukać innego, bardziej odpowiednio wykwalifikowanego lekarza - specjalisty. My nie mamy takich kwalifikacji, a nawet prawa udzielać porad osobom z tak poważnymi problemami psychicznymi. Życzę poprawy zdrowia.


RE: Skutki uboczne hipnozy - Small - 03.11.2020

Cytat:(brakowało dobrze dobranych leków). Ta hipnoza nie zmieniła mojego stanu,


Sama sobie odpowiedziałaś. Po co pytasz  prowokujesz bana. Żałosne.


RE: Skutki uboczne hipnozy - Izka - 03.11.2020

Hipnoza jest jedną  z metod leczenia  tylko wtedy, kiedy przeprowadzona jest przez odpowiedniego lekarza, a nie przez przypadkowego,  ezoterycznego oszołoma.


RE: Skutki uboczne hipnozy - czerwonykapturek - 03.11.2020

Zgadza się, jest jedną z metod leczenia. W ciężkich przypadkach chorób psychicznych podstawą leczenia jest leczenie farmakologiczne.Ludzie są jednak naiwni i to kto, matka.Strach pomyśleć co jeszcze przyjdzie jej do głowy.


RE: Skutki uboczne hipnozy - Small - 03.11.2020

Zanim zdecydujesz się na sesję u hipnoterapeuty – sprawdź, czy ma niezbędne uprawnienia, jakie ma doświadczenie etc. Nie bagatelizuj tego. Poza tym osoby chore, chociażby na depresję, powinny najpierw skonsultować się ze swoimi lekarzami prowadzącymi, którzy ocenią, czy taka forma terapii jest wskazana. Jeśli tak, to kolejnym krokiem powinna być szczera rozmowa z hipnotyzerem. Podczas niej należy powiedzieć o wszystkich dolegliwościach, zażywanych lekach oraz ścieżce leczenia.