Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Reforma Druidyczna - pytajcie! - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Druidyzm - religia i magia starożytnych Celtów (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=282)
+---- Dział: Druizm współczesnie (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=284)
+---- Wątek: Reforma Druidyczna - pytajcie! (/showthread.php?tid=14025)



Reforma Druidyczna - pytajcie! - CathbadMacRossa - 18.06.2020

Obecnie funkcjonują liczne odłamy neodruidyzmu, jednym z nich, który ja reprezentuję, jest Reforma Druidyczna. Od Reformy Druidycznej wywodzi się Reforma Pogańska, o której kiedyś szerzej napiszę Smile W ramach Reformy też jest kilka ruchów, ja reprezentuję Reformed Druids of Gaia, którzy są bezpośrednio związani z Reformed Druids of North America, który był pierwszym Ruchem Reformy Druidycznej. Czym w skrócie jest Reforma? Ano podejściem, które zakłada, że tworzymy nową religię. Nie wierzymy, że zachowały się jakieś bezpośrednie systemy pogańskie z czasów starożytnej Europy. Oczywiście zachowały się ślady, wiele wątków, ale nie całe systemy. Te tworzymy od nowa. Tak samo - jesteśmy otwarci i eklektyczni. Wiem, że może się to nie podobać niektórym szczególnie ortodoksyjnym Poganom (sam się kiedyś do takich zaliczałem), jednak z mojego punktu widzenia Reforma jest najlepszym rozwiązaniem dla ruchów Pogaństwa współczesnego. Utworzyłem ten wątek, żeby się zareklamować, ale także odpowiadać na pytania, więc jak macie jakieś - zapraszam! Smile


RE: Reforma Druidyczna - pytajcie! - Izka - 19.06.2020

Czy w tych  zreformowanych grupach są kobiety  i jaką  rolę  odgrywają.


RE: Reforma Druidyczna - pytajcie! - Langusta - 19.06.2020

Ja też mam kilka pytań; 
Czy Cailleach – Bogini-Wiedźma, (Celtycka Bogini) jest da Ciebie boginią czy może ktoś inny. Co powiesz na temat Siedem Darów i jakie święta Druickie obchodzisz.


RE: Reforma Druidyczna - pytajcie! - Gren - 20.06.2020

(18.06.2020, 20:55)CathbadMacRossa napisał(a): Obecnie funkcjonują liczne odłamy neodruidyzmu, jednym z nich, który ja reprezentuję, jest Reforma Druidyczna. Od Reformy Druidycznej wywodzi się Reforma Pogańska, o której kiedyś szerzej napiszę Smile W ramach Reformy też jest kilka ruchów, ja reprezentuję Reformed Druids of Gaia, którzy są bezpośrednio związani z Reformed Druids of North America, który był pierwszym Ruchem Reformy Druidycznej. Czym w skrócie jest Reforma? Ano podejściem, które zakłada, że tworzymy nową religię. Nie wierzymy, że zachowały się jakieś bezpośrednie systemy pogańskie z czasów starożytnej Europy. Oczywiście zachowały się ślady, wiele wątków, ale nie całe systemy. Te tworzymy od nowa. Tak samo - jesteśmy otwarci i eklektyczni. Wiem, że może się to nie podobać niektórym szczególnie ortodoksyjnym Poganom (sam się kiedyś do takich zaliczałem), jednak z mojego punktu widzenia Reforma jest najlepszym rozwiązaniem dla ruchów Pogaństwa współczesnego. Utworzyłem ten wątek, żeby się zareklamować, ale także odpowiadać na pytania, więc jak macie jakieś - zapraszam! Smile

 Ja mam kilka pytań związanych z reformą. Zakładając małą wiedzę o byłych  Druidach (z czym się nie zgadzam), na czym opieracie współczesne ruchy. Czym się charakteryzują, czym zajmują, jaki jest udział działań magicznych, czemu służą te ruchy i na czym polegają różnice między wami.Może zbyt chaotyczne pytania, powodowane małą wiedzą o współczesnych Druidach.


RE: Reforma Druidyczna - pytajcie! - Izka - 30.06.2020

(18.06.2020, 20:55)CathbadMacRossa napisał(a): Obecnie funkcjonują liczne odłamy neodruidyzmu, jednym z nich, który ja reprezentuję, jest Reforma Druidyczna. Od Reformy Druidycznej wywodzi się Reforma Pogańska, o której kiedyś szerzej napiszę Smile W ramach Reformy też jest kilka ruchów, ja reprezentuję Reformed Druids of Gaia, którzy są bezpośrednio związani z Reformed Druids of North America, który był pierwszym Ruchem Reformy Druidycznej. Czym w skrócie jest Reforma? Ano podejściem, które zakłada, że tworzymy nową religię. Nie wierzymy, że zachowały się jakieś bezpośrednie systemy pogańskie z czasów starożytnej Europy. Oczywiście zachowały się ślady, wiele wątków, ale nie całe systemy. Te tworzymy od nowa. Tak samo - jesteśmy otwarci i eklektyczni. Wiem, że może się to nie podobać niektórym szczególnie ortodoksyjnym Poganom (sam się kiedyś do takich zaliczałem), jednak z mojego punktu widzenia Reforma jest najlepszym rozwiązaniem dla ruchów Pogaństwa współczesnego. Utworzyłem ten wątek, żeby się zareklamować, ale także odpowiadać na pytania, więc jak macie jakieś - zapraszam! Smile
No i gdzie te odpowiedzi .Zareklamowal się  i ślad po nim zaginął   Dodgy


RE: Reforma Druidyczna - pytajcie! - Wenusx - 19.02.2023

[Obrazek: 328273287_955013738761623_83507294971100...e=63F834F7]