Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
W jakim wieku zaczeliscie praktyki magiczne - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Magia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Dział: Ogólnie o magii (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=49)
+---- Wątek: W jakim wieku zaczeliscie praktyki magiczne (/showthread.php?tid=13840)

Strony: 1 2


W jakim wieku zaczeliscie praktyki magiczne - Astrall - 10.03.2020

No własnie...w jakim wieku zaczeliscie swoja praktyke i zainteresowanie magia ?
Jesli chodzi o mnie to od malolata interesowalem sie tym co nie wyjasnione, mialem chyba wtedy ze 12 lat kiedy to zaczelem sie interesowac wampiryzmem i tak mijaly dni. Z wiekiem powoli zapomnialem o moich zaintereswoaniach, pochlonelo mnie imprezowe zycie ze tak powiem, owszem nie raz wracalem do mych praktyk jednak na bez wiekszej sumiennosci. 
Na dzien dzisiejszy mam 23 lata i wrocielm na droge adepta, tym razem juz bardziej sumiennie. Nie jednokrotnie nachodza mnie mysli ile to moglem juz osiognac do tej pory jednak coz...czasu nie cofniesz Tongue , podstawy jakies juz zawsze mam hehe.


A jak było  z wami?
Pozdrawiam, zapraszam do dyskusji. Smile


RE: W jakim wieku zaczeliscie? - Brigit - 10.03.2020

W moim przypadku zainteresowanie magia przyszło raczej później od ciebie. Trwa nadal mimo braku praktyki. Może tam jakieś niewinne rytuały oczyszczające, ochronne i raczej z gatunku białej magii. Bez wyzwania bóstw do pomocy. Na naukę podobno nigdy nie jest za późno. Jesteś jeszcze młody, problemu nie widzę. Magia, jaką magia chcesz się zajmować jestem ciekawa.


RE: W jakim wieku zaczeliscie? - Hera - 10.03.2020

Można powiedzieć jakbyś spadł nam z nieba. Tu istny babiniec i prawie wszystkie magiczki toteryczki.Zamęczymy Cię pytaniami. Ale nie bój się, masz szansę na wodza babińca  Wink


RE: W jakim wieku zaczeliscie? - Astrall - 10.03.2020

(10.03.2020, 17:55)Brigit napisał(a): W moim przypadku zainteresowanie magia przyszło raczej później od ciebie. Trwa nadal mimo braku praktyki. Może tam jakieś niewinne rytuały oczyszczające, ochronne i raczej z gatunku białej magii. Bez wyzwania bóstw do pomocy. Na naukę podobno nigdy nie jest za późno. Jesteś jeszcze młody, problemu nie widzę. Magia, jaką magia chcesz się zajmować jestem ciekawa.

Nie mam szczególnie okreslonego kierunku. Jak na razie postanowilem do konca przebrnac przez "Wtajemniczenie do Hermetyzmu", gdyz jakos nigdy nie udalo mi dobrnac do finishu owego kursu. Duzo mialem tez do czynienia ze zwykla niska magią żywiołów, gdyz...po prostu była prosta i nie wymagajaca wielkiego wkladu nie obcy mi rowniez szamanizm. A tak po za tym, na pewno by sie cos jeszcze znalazło jednak beda to pojedyncze zagadnienia. Tak czy siak, jak mowilem "dużo jeszcze przedemna" Smile


RE: W jakim wieku zaczeliscie? - Izka - 10.03.2020

Smile Magię żywiołów tzn jaką , z uzyciem kamieni, świeczek. Zywioly to ogień, powietrze, woda i ziemia.


RE: W jakim wieku zaczeliscie? - Astrall - 11.03.2020

(10.03.2020, 19:27)Izka napisał(a): Smile Magię żywiołów tzn jaką , z uzyciem kamieni, świeczek. Zywioly to ogień, powietrze, woda i ziemia.
TakJest. Wink


RE: W jakim wieku zaczeliscie? - Elżbieta - 11.03.2020

(11.03.2020, 00:00)Astrall napisał(a):
(10.03.2020, 19:27)Izka napisał(a): Smile Magię żywiołów tzn jaką , z uzyciem kamieni, świeczek. Zywioly to ogień, powietrze, woda i ziemia.
TakJest. Wink

Tylko tyle masz nam do powiedzenia   Undecided  Zdradź nam proszę więcej, liczymy na Ciebie  Wink

Cytat:"Wtajemniczenie do Hermetyzmu", gdyz jakos nigdy nie udalo mi dobrnac do finishu owego kursu. 

Tym bym się nie martwiła. Wtajemniczenie do hermetyzmu jest swojego rodzaju tasiemcem, rzadko komu udało się dobrnąć do końca.


RE: W jakim wieku zaczeliscie? - Astrall - 11.03.2020

Elzbieto co masz dokladnie na mysli mowiac coś więcej?

Twierdzac "magie zywiolow" mialem tutaj na mysli tzw. magie ludową, przy uzyciu sil natury (woda, ogien, powietrze, ziemia), kamieni, magie węzłów, roślin i tym podobnych kombinacji*, w sumie chyba to najprostszy rodzaj kunsztu z jakim sie spotkalem.
Jest to rodzaj magji nie wymagajacy zadnych dodatkowych atrybutów typu rozdzki, sztylety etc.
Jeśli chodzi o jakies zaklecia z nia zwiazane wrzuce cos w wolnej chwili w odpowiednim dziale.

Co do Wtajemniczenia do Hermetyzmu masz tu troche racji Smile, ale coz trzeba brnac do przodu i sie rozwijac wiec na razie jak na poczatek to obralem sobie za cel.
Swoją droga...macie jakies ciekawe pozycje jesli chodzi o ksiazki.? Chodzi mi tu bardziej o praktyczne spojrzenie na temat . Smile


RE: W jakim wieku zaczeliscie? - Brigit - 11.03.2020

Magia ludową, czyli szeptuch się nam tu objawił. To Ty nie wiesz, że żadna prawdziwa szeptucha książki nie napisała. Coś nam tu sciemniasz. Wprawdzie w książkach etnograficznych można co nieco wyluskac. Jednak są to rytuały zbliżone do gusel, przesądów. Szeptuchy swoją wiedzę przekazują młodszym członkom rodziny  jedynie ustnie. Jakieś zapiski na pewno mają ale strzegą je skrzętnie. Szeptucha to powołanie i dar od Boga. Ponadto modlitwy odmawiają w języku chyba starocerkiewnym.


RE: W jakim wieku zaczeliscie praktyki magiczne - Elżbieta - 11.03.2020

Cytat:nie obcy mi rowniez szamanizm


 W Polsce możemy mówić jedynie o neoszamaniźmie.