Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Starożytna Wyższa Magia - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Magia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Dział: Ogólnie o magii (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=49)
+---- Wątek: Starożytna Wyższa Magia (/showthread.php?tid=13774)



Starożytna Wyższa Magia - Magus - 15.02.2020

Zajmuje sie Starozytna Wyższą Magią. Praktykuję wiele lat, chętnie podziele sie doświadczeniem praktycznym. Aby wyjaśnić czym jest Wyższa Magia, należy pokazać jej działy z jakich się składa:

I. Dział ogólnego okultyzmu.
1. Hermetyczna filozofia.
2. Mertafizyka.
3. Kabała.
4. Tora.
5. Pitagoreizm.
6. Heroglifika.
7. Numerologia.

II. Astrologia ogóna.
1. Astrologia karmy.
2. Fizjonomika.
3. Chiromancja.
4. Księga Tota + tarot.

III. Psychurgia.
1. Miedioumizm.
2. Magnetyzm.
3. Hipnotyzm.
4. Psychometria.
5. Telepsychia.
6. Telepatia.

IV. Alchemia.
1. Alchemia starozytna.

V. Magia.
1. Magia sprawcza.
2. Medycyna hermetyczna.

VI. Teurgia.

W polu mojego zainteresowania są:

1. Kabała.
2. Tarot.
3. Magnetyzm.
4. Telepatia.
5. Alchemia.
6. Magia sprawcza, bojowa.
7. Teurgia.

Dla mnie ta 7-ka jest idelna do wykorzystywania praktycznego. Dodaję jeszcze do tego Wyższą Intuicję oraz Jasnowidzenie, bo to dwie różne rzeczy. chociaz wychodzą z jednego korzenia.
Jeżeli jest ktoś zainteresowany wejściem w taki proces 7-ki, ktorą przedstawiłem, to chętnie służę pomocą. Jeżeli ktos ma jakięś doświadczenia w tych dziedzinach, również posłucham z uwagą na ten temat.


Re: Starożytna Wyższa Magia - Elżbieta - 15.02.2020

Wiele wymienionych przez Ciebie dziedzin trudno zaliczyć do magii, tym bardziej jakiejś wyższej :zalamany:

Cytat:Jeżeli jest ktoś zainteresowany wejściem w taki proces 7-ki, ktorą przedstawiłem, to chętnie służę pomocą.

Niby gdzie i w jaki sposób chcesz udzielać tej pomocy, hę .........gdzie poznałeś te wszystkie dziedziny i kto Cię ich uczył. Normalnie encyklopedia :03777:
Byłabym wdzięczna gdybyś zdradził ile masz lat.


Re: Starożytna Wyższa Magia - Magus - 16.02.2020

Elzbieta napisał(a):Wiele wymienionych przez Ciebie dziedzin trudno zaliczyć do magii, tym bardziej jakiejś wyższej :zalamany:

Cytat:Jeżeli jest ktoś zainteresowany wejściem w taki proces 7-ki, ktorą przedstawiłem, to chętnie służę pomocą.

Niby gdzie i w jaki sposób chcesz udzielać tej pomocy, hę .........gdzie poznałeś te wszystkie dziedziny i kto Cię ich uczył. Normalnie encyklopedia :03777:
Byłabym wdzięczna gdybyś zdradził ile masz lat.

Mówimy o Wysokiej Magii, a nie o magii, rozumianej pod wływem wielowiekowych mitów i bajek na jej temat. Autorem tego podziału jest francuski XIX wieczny okultysta P. Piotr Piobb, którego tak charakteryzuje polski znawca okultyzmu i hermetyzmu Józef Jankowski: "...gruntowny, poważny, rzutki okultysta, autor dzieła "Formulaire de haute magie". Piobb stawiany jest na równi z Lewi i Papusem, łaczył praktyke magiczna z rzetelnymi badaniami naukowymi na ten temat. Podział, który przedstawiłem pochodzi z jego dzieł. To jest podejście starożytne, mnie osobiście nie obchodzi jaki dziś się na to patrzy, ja trzymam sie przekazu starożytnego i go nie zmieniam. To jest tradycja. Może Ciebie razi ten język archaiczny? Możesz oczywiście wprowadzić jakis swój własny podział, lub nadać pojęciu magia własną definicję. Wszystko zależy czy to fukcjonuje w rzeczywistości. Poznawałem dzieki praktykom danym mi przez tych którzy wiedzą, a także okreslonym dziełom na tem temat. lat mam dużo. Jestem starszy niż pierwszy lot na księzyc.

Co do uczenia, moge online przez internet, moge osobiście, moge korespondencyjnie, przez telefon jak kto woli. To tylko formy dostosowane do przekazu.


Re: Starożytna Wyższa Magia - Brigit - 16.02.2020

To ma być odpłatne nauczanie?


Re: Starożytna Wyższa Magia - Hera - 16.02.2020

Nauczanie czego, tych bzdetow :037: :rotfl:


Re: Starożytna Wyższa Magia - Magus - 16.02.2020

Brigit napisał(a):To ma być odpłatne nauczanie?

Nie ma na to ceny, więc możesz sie nie niepokoić tym.


Re: Starożytna Wyższa Magia - Magus - 16.02.2020

Nut napisał(a):Nauczanie czego, tych bzdetow :037: :rotfl:

Głupcy zawsze widza w słowach mądrych bzdety, ale to ich problem, napewno nie mądrych.


Re: Starożytna Wyższa Magia - Gren - 16.02.2020

Wydaje mi się, że największym głupcem jesteś Ty. Od kiedy numerologia, tarot,jasnowidzenie i inne dziedziny ezoteryki należą do magii jakiejś tam wyższej. Wpierw naucz się sam, poznaj poszczególne dziedziny, potem proponuj nauczanie a i to trzeba mieć kilkunastoletnie doświadczenie żeby nauczać innych. Ty nie masz nawet podstawowej wiedzy o tym co jest co.


Re: Starożytna Wyższa Magia - Hera - 16.02.2020

Magus napisał(a):
Nut napisał(a):Nauczanie czego, tych bzdetow :037: :rotfl:

Głupcy zawsze widza w słowach mądrych bzdety, ale to ich problem, napewno nie mądrych.
Pierwsze ostrzeżenie.

Cytat: napewno nie mądrych

Pisze się na pewno !!!! mądry :lol: :mrgreen:


Re: Starożytna Wyższa Magia - akszara - 19.02.2020

Gren napisał(a):Od kiedy numerologia, tarot,jasnowidzenie i inne dziedziny ezoteryki należą do magii jakiejś tam wyższej. Wpierw naucz się sam, poznaj poszczególne dziedziny, potem proponuj nauczanie a i to trzeba mieć kilkunastoletnie doświadczenie żeby nauczać innych. Ty nie masz nawet podstawowej wiedzy o tym co jest co.

W punkt. Nic dodać nic ująć. Może poza tym, że te dziedziny "od dzisiaj" należą do wyśzej magii, bowiem tak uznał autor posta Big Grin

Magus napisał(a):Mówimy o Wysokiej Magii, a nie o magii, rozumianej pod wływem wielowiekowych mitów i bajek na jej temat. Autorem tego podziału jest francuski XIX wieczny okultysta P. Piotr Piobb, którego tak charakteryzuje polski znawca okultyzmu i hermetyzmu Józef Jankowski: "...gruntowny, poważny, rzutki okultysta, autor dzieła "Formulaire de haute magie". Piobb stawiany jest na równi z Lewi i Papusem, łaczył praktyke magiczna z rzetelnymi badaniami naukowymi na ten temat. Podział, który przedstawiłem pochodzi z jego dzieł. To jest podejście starożytne, mnie osobiście nie obchodzi jaki dziś się na to patrzy, ja trzymam sie przekazu starożytnego i go nie zmieniam. To jest tradycja. Może Ciebie razi ten język archaiczny? Możesz oczywiście wprowadzić jakis swój własny podział, lub nadać pojęciu magia własną definicję. Wszystko zależy czy to fukcjonuje w rzeczywistości. Poznawałem dzieki praktykom danym mi przez tych którzy wiedzą, a także okreslonym dziełom na tem temat. lat mam dużo. Jestem starszy niż pierwszy lot na księzyc.

Mówimy, drogi Magusie o tym, co ktoś kiedyś sądził na ten temat i o niczym więcej. To, że ktoś tak uważał nie oznacza, iż miał rację. Zapewne nie zdajesz sobie sprawy, że XIX wiek raczkował w okultyzmie, generalnie wtedy właśnie powstały teorie teozoficzne, a podział, który przedstawił ówczesny okultysta, świadczy o tym, że się głęboko mylił. Nie jest to żaden "przekaz starożytny", żadna "tradycja", a starożytni doskonale zdawali sobie sprawę z tego, czym magia a czym astrologia, numerologia, fizjonomika czy Kabała. Przez cały czas istnienia usiłowano połączyć te elementy w jedno, co po prostu nie wychodzi, bo człowiek ma za mało wiedzy, by go olśniło jak to zrobić i przede wszystkim - jak używać, żeby sobie kuku nie zrobić.
Rozumiem, że wierzysz w dany autorytet - Twoje prawo, rozumiem, że nawet pewne elementy praktykujesz, ale jestem za stara wyga na to, by dać się przekonać o tym, że jeden pan miał rację twierdząc, że to wszystko jest Starożytną Wyższą Magią. Większej bzdury nie słyszałam. Są to poszczególne nauki zwane tajemnymi, a sama magia (nie mówię tu o tym, co przeciętni ludzie uważają za magię) jest jedną z nich.
Inaczej mówiąc, to czym się zajmujesz nie tym, czym uważasz że jest. Wychodząc z takiego założenia, to ja też mogę powiedzieć, że zajmuję się SWM, a w polu moich zainteresowań są:
Numerologia
Astrologia
Tarot
Telepatia
Psychurgia (nic innego niż parapsychologia Big Grin )
Psychometria
Metafizyka
Chiromancja
etc.etc. etc.

Nie rozumiem, jak mogło nie dotrzeć do Ciebie, że wiele dziedzin wymienionych w tym "dziele" nie jest zbiorem myśli czy odkryć starożytnych a są pojęciami ukutymi według pojęć XIX wiecznych na ten temat. Nie zaprzeczam, że zainteresowanie wiedzą tajemną i uprawianie poszczególnych jej dziedzin jest stare jak świat, lecz nazywanie tego i traktowanie jako SWM jest również wymysłem XIX okultystów. Nie wspominając już nawet o tym, że informacje zawarte w tego typu dziełach są tak naiwne i tak płytkie, że wysiadają przy dzisiejszym stanie wiedzy na te poszczególne tematy. Można oczywiście zawiesić się na ówczesnym stanie wiedzy, jednak zapewniam Cię, że skorzystanie z tego co wiemy dzisiaj nie tylko nie zaszkodzi owej "magii", ale także pozwoli zrozumieć istotę danego zjawiska oraz przyspieszy proces uczenia się.

I mam jeszcze jedną uwagę: ludzie, którzy są głęboko wtajemniczeni, którzy są wiedzący, nie siedzą na forach i nie zapraszają na swoich uczniów przypadkowych osób. To, jako "wtajemniczony", powinieneś przecież wiedzieć.