Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Wpływ Księżyca na człowieka - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: EZOTERYCZNIE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=274)
+--- Dział: Astrologia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=236)
+---- Dział: Planety (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=241)
+---- Wątek: Wpływ Księżyca na człowieka (/showthread.php?tid=13701)



Wpływ Księżyca na człowieka - Reanowa - 15.12.2019

Zastanawia mnie jak jest z wami w czasie pełni Księżyca. Odczuwacie jakieś niekorzystne zmiany, czy raczej są one korzystne dla was. W moim przypadku bywa różnie. Raz dopisuje mi humor a raz bywam niesamowicie poirytowana Czy na taki stan rzeczy ma wpływ pełnia Księżyca, czy wmawiam sobie. Już sama nie wiem.


Re: Wpływ Księżyca na człowieka - Anra - 16.12.2019

Ja wtedy gorzej sypiam i jestem bardziej przemęczona. Dodatkowo ludzie oraz zwierzęta odczuwają pełnię między innymi dlatego, że wtedy wszelkie pasożyty w organizmie są najbardziej aktywne.


Re: Wpływ Księżyca na człowieka - Elżbieta - 17.12.2019

Cytat: Reanowa » 15 gru 2019 02:39

Zastanawia mnie jak jest z wami w czasie pełni Księżyca. Odczuwacie jakieś niekorzystne zmiany, czy raczej są one korzystne dla was. W moim przypadku bywa różnie. Raz dopisuje mi humor a raz bywam niesamowicie poirytowana Czy na taki stan rzeczy ma wpływ pełnia Księżyca, czy wmawiam sobie. Już sama nie wiem.

Nie sądzę żebyś sobie wmawiała. Zakładając, co jest naukowo udowodnione, Księżyc ma wpływ na zachowanie się zwierząt, na takie czy inne zmiany w przyrodzie, na rozwój roślin, na zachowanie się mórz i oceanów, to ma również wpływ na nas ludzi. Tym bardziej, że w około 70 - 80 % nasze organizmy składają się z wody, krwi. Nie ma reguły, jednak większość z nas w czasie pełni Księżyca bywa raczej poirytowana, mamy zakłócony sen, ale w zamian wyostrzoną intuicję, łatwiej przychodzi nam odczytywanie naszej podświadomości.





Cytat: Dodatkowo ludzie oraz zwierzęta odczuwają pełnię między innymi dlatego, że wtedy wszelkie pasożyty w organizmie są najbardziej aktywne

Pasożyty......jakie, gdzie.... pierwszy raz słyszę.


Re: Wpływ Księżyca na człowieka - Hera - 18.12.2019

Pełnia Księżyca oraz Nów nie są obojętne dla nas i naszej psychiki. Nie bez znaczenia są fazy Księżyca dla chcących wróżyć, dla praktykujących magię, odprawiających rytuały. Każda z faz Księżyca sprzyja innym rodzajom rytuałów, inaczej też wpływa na nasze organizmy. Przyjęło się uważać, że Pełnia ma na nas największy wpływ, co zresztą zostało udowodnione.


Re: Wpływ Księżyca na człowieka - Reanowa - 18.12.2019

Cytat:Nie ma reguły, jednak większość z nas w czasie pełni Księżyca bywa raczej poirytowana, mamy zakłócony sen, ale w zamian wyostrzoną intuicję, łatwiej przychodzi nam odczytywanie naszej podświadomości.

To się zgadza. Jak już uda mi się zasnąć w czasie pełni, to mam prorocze sny na dodatek kolorowe.


Re: Wpływ Księżyca na człowieka - Hera - 19.12.2019

To może dziwne w sytuacji kiedy wszyscy mają problemy, ja tam śpię dobrze bez względu na fazę Księżyca.


RE: Wpływ Księżyca na człowieka - Viki5 - 12.07.2022

Pełnia księżyca będzie w tym miesiącu widoczna na niebie 13 lipca od godz. 20:38. W tym miesiącu możemy mówić o superpełni, bo satelita znajdzie się najbliżej Ziemi.

Badacze wciąż nie mają pewności, na czym opiera się wpływ księżyca na nasze samopoczucie. A przecież wiele osób deklaruje, że tego dnia i nocy cierpią z powodu bólu głowy, rozdrażnienia czy bezsenności. To niejedyne dolegliwości, jakie mogą się pojawić, zwłaszcza u tzw. meteopatów – czyli osób wrażliwych na zmiany pogody.

Księżyc w Koziorożcu będzie aż o siedem procent większy i jaśniejszy, niż bywa w pozostałe dni w roku. To znaczy, że nasz organizm może mieć problem z wytwarzaniem hormonu nieodłącznie związanego ze snem. Mowa o melatoninie, wydzielanej po zmroku, gdy panuje odpowiednie zaciemnienie. Jaśniejsza noc oznacza zatem mniejsze stężenie hormonu snu, a co za tym idzie – możliwe problemy z zaśnięciem. 

Amerykańscy naukowcy przyjrzeli się tej kwestii i odkryli, że już na trzy do pięciu dni przed pełnią mogą się pojawiać zmiany w trybie snu. Jakie? Badani kładli się wówczas do łóżka później i budzili wcześniej.

Z kolei badacze z Centrum Chronobiologii w Bazylei odkryli, że w tym czasie nasz sen jest też o 30 proc. płytszy niż w inne dni w roku. 

3. Zły nastrój i większy apetyt może mieć związek z pełnią Fazy księżyca mogą wpływać na układ hormonalny całego organizmu – także na wydzielanie hormonu szczęścia. W czasie pełni nie tylko ilość melatoniny, ale także serotoniny może być wydzielana w mniejszej ilości. Skutkiem tego może być rozdrażnienie, niepokój, ale także spadek koncentracji. Jednocześnie wahania hormonalne mogą spowodować, że będzie nam mocniej doskwierał głód – udowodniono, że przybieraniu na wadze sprzyja niewłaściwa higiena snu.

4. Księżyc a zaburzenia jelitowe Choć fazy księżyca nie wpływają bezpośrednio na układ pokarmowy, to mogą oddziaływać na niego pośrednio. Wahania hormonalne, gorszy nastrój i problemy ze snem mogą się przełożyć na problemy trawienne. Odczuć to mogą zwłaszcza osoby z wrażliwym układem trawiennym czy cierpiące na schorzenia takie jak zespół jelita drażliwego (IBS) czy choroby przewlekłe jelit o charakterze zapalnym. Jeśli jednak w tym czasie dopada nas wilczy głód, to nawet osoby ze sprawnie funkcjonującym żołądkiem mogą poczuć się ciężko i cierpieć z powodu niestrawności. 

5. Pełnia księżyca i płodność Wiele osób wierzy, że w czasie pełni księżyca kobiety i mężczyźni są bardziej płodni. Nie do końca jest to prawdą, choć już w latach 50. ubiegłego wieku badania prowadzone wśród ciężarnych wskazały na interesującą zależność.

Okazało się bowiem, że największa liczba porodów odbywa się na dzień przed, w czasie i dzień po pełni księżyca. Niektórzy położnicy sugerują, że z tego samego powodu u niektórych kobiet cykl miesiączkowy zgrywa się z fazami księżyca. Wskazują związek między przypływami i odpływami mórz i oceanów a organizmem człowieka, który przecież w ok. 70 proc. składa się z wody.