Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
"Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: EZOTERYCZNIE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=274)
+--- Dział: Literatura polecana i niepolecana (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Polecane i niepolecane (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+----- Dział: Astrologia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=210)
+----- Wątek: "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay (/showthread.php?tid=13647)

Strony: 1 2


"Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay - Piko - 26.09.2019

[Obrazek: 352x500.jpg]

Jakiś tydzień temu wpadła w moje ręce książka "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay.
Nie żeby od razu zajmować się astrologią, lecz aby przyjrzeć się tematowi: 196 stron.

Ze wstępu:
"Naiwni doprawdy są ludzie, którym wydaje się, że los człowieka nie jest współtworzony przez jego kosmiczne środowisko, lecz przecież jeszcze bardziej naiwni są ci, którzy sądzą, że los ten, z chwilą narodzin, już raz na zawsze, dokładnie i niezmiennie, został zapisany w gwiazdach . (...)"
Leszek Weres


Przedmowa
O roli i doli wędrowców nieboskłonu - Leszek Weres

1)Część Pierwsza
Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku.........20
Kilka wyjaśnień do horoskopu urodzeniowego..............22
Znaki zodiaku jako sfery podległe działaniu poszczególnych planet..............26
Symbolika planet..........27
Bieg planet - przeciętna szybkość...............28
Symbolika domów.................28
Aspekty - napięcia między planetami...............29
Metody prognozowania.............30
Tranzyty.......................32
Jakość tranzytów........................33
Wykorzystanie efemeryd......................34
Ocena horoskopu radiksowego................34
Zestawienie tranzytów horoskopu...................36
Prognoza roczna.............................39
Prognoza miesięczna...........................42

2)Część Druga
Interpretacja tranzytów....................46
Tranzyty Słońca....................48
Tranzyty Księżyca...................56
Tranzyty Merkurego...................62
Tranzyty Wenus.....................68
Tranzyty Marsa......................75
Tranzyty Jowisza..........................90
Tranzyty Saturna..........................112
Tranzyty Urana..........................136
Tranzyty Neptuna..........................158
Tranzyty Plutona.........................172
Tranzyty Węzła Księżycowego.....................185
Korzyści z harmonijnej konstalacji........................190


Re: "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay - Elżbieta - 26.09.2019

Mam to. KICHA .Mogę zacytować fragment. Astrologia ma wiele działów. W jednej książce nie sposób jej opisać. Mam 8 tomów Konarzewskiej. Odkopię z gruzów to wkleję.


Re: "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay - akszara - 06.10.2019

Nie kicha moim zdaniem. Też mam i biorę pod uwagę, że jest to zarys. Von Pronay jest astrologiem klasycznym z ogromnym doświadczeniem, w swoich książkach podaje dawne suche reguły w pigule, które miejscami wydają się być nie z tego świata. Ale jak ktoś ma pojęcie większe niż początkujący to znajdzie sporo przydatnych wskazówek.


Re: "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay - Piko - 10.10.2019

Piko napisał(a):
[Obrazek: 352x500.jpg]

Jakiś tydzień temu wpadła w moje ręce książka "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay.
Nie żeby od razu zajmować się astrologią, lecz aby przyjrzeć się tematowi: 196 stron.

Ze wstępu:
"Naiwni doprawdy są ludzie, którym wydaje się, że los człowieka nie jest współtworzony przez jego kosmiczne środowisko, lecz przecież jeszcze bardziej naiwni są ci, którzy sądzą, że los ten, z chwilą narodzin, już raz na zawsze, dokładnie i niezmiennie, został zapisany w gwiazdach . (...)"
Leszek Weres
Czy jest to dobra książka na pierwszy kontakt z astrologią ?


Re: "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay - Elżbieta - 10.10.2019

Nie ma znaczenia, ta czy nawet 8 tomów Konarzewskiej nikomu nie wbije do głowy wiedzy, nie uczyni dobrym astrologiem. Ludzie są różni, mają lub nie jakąś tam podstawową wiedzę, jednak jak w przypadku np. tarota, potrzeba wielu książek i jeszcze więcej doświadczenia, ale własnego.


Re: "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay - akszara - 10.10.2019

Piko napisał(a):Czy jest to dobra książka na pierwszy kontakt z astrologią ?

Na pierwszy moim zdaniem nie, bo to jest prognostyka. Najpierw poznaj podstawowe rzeczy, jak lubisz tego autora to kup sobie Interpretacja horoskopu albo Zarys astrologii urodzeniowej. Ale tak na przywitanie to teraz jest sporo książek z astrologii.


Re: "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay - akszara - 10.10.2019

Elie napisał(a):Nie ma znaczenia, ta czy nawet 8 tomów Konarzewskiej nikomu nie wbije do głowy wiedzy, nie uczyni dobrym astrologiem. Ludzie są różni, mają lub nie jakąś tam podstawową wiedzę, jednak jak w przypadku np. tarota, potrzeba wielu książek i jeszcze więcej doświadczenia, ale własnego.

Ta, ale od czegoś trzeba zacząć, więc ma znaczenie, z sufitu się nic nie weźmie a z internetu lepiej nie korzystać jeśli są to jakieś amatorskie strony.


Re: "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay - Elżbieta - 10.10.2019

akszara napisał(a):
Elie napisał(a):Nie ma znaczenia, ta czy nawet 8 tomów Konarzewskiej nikomu nie wbije do głowy wiedzy, nie uczyni dobrym astrologiem. Ludzie są różni, mają lub nie jakąś tam podstawową wiedzę, jednak jak w przypadku np. tarota, potrzeba wielu książek i jeszcze więcej doświadczenia, ale własnego.

Ta, ale od czegoś trzeba zacząć, więc ma znaczenie, z sufitu się nic nie weźmie a z internetu lepiej nie korzystać jeśli są to jakieś amatorskie strony.
Na pewno nie od książki "Zarys astrologii prognostycznej"A.P. .Jak sama wcześniej wspomniałaś, jest dla tych, którzy mają już jakąś wiedzę astrologiczną. Moim skromnym zdaniem, dla początkujących jest sporo b.dobrych, bezpłatnych stron w necie.Na początek można sobie zrobić koło astrologiczne na tej str. by zorientować się z czym to się je, potem przyswoić sobie znaki astr. czym są domy, etc. To wszystko jest dostępne w necie za friko.
https://www.astromagia.pl/astro-plus/horoskop-urodzeniowy
Jeśli dojdziemy do wniosku, że nas pociąga, że mamy dar wyciągania odpowiednich wniosków, kojarzenia wiedzy zawartej w kole, etc, wtedy możemy sięgać po literaturę.


Re: "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay - akszara - 11.10.2019

a nie, dziękuję za friko, żadnych wypocin nie chcę sobie przyswajać, bo tam jest to przetworzone, tak jak widzi sprawę autor. Dlatego wolę przeczytać książkę na początek.
Wiem co piszę - dlatego piszę o zarysie i o interpretacji, a nie o prognostyce.
Co do energii znaków, które to znaki trzeba znać jak najlepiej, to genialnie i ponadczasowo opisał to Leszek Weres w Homo Zodiacus. Nie ma porównania z niczym innym, bo tam są archetypy, kawa na ławie. Wszystkie te strony niech się schowają, co tam można znaleźć - nic ciekawego; "jesteś Baranem" to cechuje cię to czy to, ale jak się ta energia manifestuje w życiu, w różnych sytuacjach to ani dudu.

A Konaszewka (nie Konarzewska) i Rekus to jak dla mnie przepisywanie od innych i podawanie dalej, z tym, że Rekus dla mnie lepiej brzmi. Może też od niego Piko zacznij, możesz się zresztą przejść do księgarni jakiejś ezoterycznej i przejrzeć co kto pisze.


Re: "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay - Elżbieta - 11.10.2019

Bardziej chodziło mi o coś innego. Uważam, że nie każdy musi, chce czy nie chce, zostać astrologiem. Zgadzam się, że wiedzę należy poszerzać, rozwijać się. Jednak jeśli chce poznać ogólne podstawy, tak jedynie dla orientacji żeby wiedzieć co w trawie piszczy, to każdy podręcznik będzie dobry. Dla chcących poznać astrologię perfekt w celu zostania dobrym astrologiem, to żadna z tych książek nie wystarczy. Konieczne są inne oraz kursy i praktyka. Dużo kursów i dużo praktyki.