Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Moje rozważania o Bogu i Paradoksach - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: RELIGIE WIERZENIA FILOZOFIE MITOLOGIE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Wierzenia, Religie, Filozofie (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=57)
+---- Dział: Rozważania ogólne (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=118)
+---- Wątek: Moje rozważania o Bogu i Paradoksach (/showthread.php?tid=13479)



Moje rozważania o Bogu i Paradoksach - ironal - 12.01.2019

Rozważania o Bogu

A. Chaos i stworzenie

Na początku był Chaos, z Chaosu wyłoniła się Świadomość. Z Świadomości powstał Bóg Pierwotny. Bóg, który miał w sobie dobro i zło. Gdy Bóg oddzielił się od siebie nie tylko powstały dwa źródła - Dobro Absolutne i Zło Absolutne - ale i multum światów, multum stworzeń. Każde stworzenie dostało wolną wolę i prawo jak z tego korzystać jak najlepiej. Każde oddzielenie siebie Boga od siebie, stwarzało stworzenie, które było o jeden poziom mniejsze od Boga. Bóg stwarzając wszystko pozostał niezmienny, jednocześnie zmieniając wszystko wokół siebie stał się zmienny. Zmienny wewnątrz był, a niezmienny na zewnątrz.

B. Inwolucja i ewolucja

Im bliżej te stworzenia były Boga tym miały więcej możliwości do tworzenia w dół. Ruch stworzenia w dół nazywa się INWOLUCJĄ. Bóg poprzez INWOLUCJĘ był jednocześnie tymi stworzeniami i stwórcą. Każde stworzenie jednak, dąży jednocześnie do Boga Stwórcy, Boga Najwyższego, by się z nim zjednoczyć. To nazywa się EWOLUCJĄ. Każda drobina materii dąży do świadomości w Bogu.


C. Paradoks wiedzy i nauki Boga.

Bóg będąc nieskończenie mądry i wszechwiedzący poprzez Inwolucję i Ewolucję uczy się od nawet najmniejszych cząstek, będąc nimi a jednocześnie nimi nie będąc. Zewnętrznie jest WSZECHWIEDZĄCY wewnętrznie jest UCZĄCY. Bóg WSZECHCZASOWY jest Bogiem, który istnieje zawsze i dla niego na Zewnątrz czas nie istnieje. Każda jego cząstka dążąc do Boga, zasila go WIEDZĄ, którą ma cały czas. Bóg jest jak UROBOROS, wąż połykający swój ogon. Głowa, czyli POCZĄTEK podróży, czerpie z wiedzy ogona czyli KOŃCA podróży. Boska wiedza jest nami w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, gdyż Uroboros jest jednocześnie w każdym czasie. Ludzie, czy istoty Boże dają wiedzę Bogu w każdym czasie, który to On czerpie ją z nas w punkcie Końca naszej wędrówki. Uważam, że ta wędrówka się nigdy nie kończy. Gdyż jak wrócimy do Boga i przekażemy mu wiedzę, wysyła nas z powrotem, by uczyć się czegoś innego na każdej znanej i nie znanej przez nas płaszczyźnie. Bóg jest MISTRZEM, który ciągle poprawia swój wynik.

D. Paradoks osobowości Boga.

Bóg jest osobowy i nieosobowy jednocześnie. Będąc UMYSŁEM, ENERGIĄ i MATERIĄ tworzy siebie jako JEDNOSTKA. Lecz ta jednostka jest nieosobowa będąc Umysłem, Energią i Materią. Wszystko jest częścią Boga, Bóg jest WSZYSTKIM we wszystkim.

E. Paradoks połączenia reinkarnacji z teorią Nieba i Piekła.

Gdy człowiek umiera, oddziela się od ciała fizycznego, ciało eteryczne obumiera również. Dusza idzie na płaszczyznę astralną. Tam odbywa się oczyszczenie, jeżeli człowiek ten był zły w trakcie życia i wiele osób nastawił źle do siebie, przeżywa to oczyszczenie gorzej. Dręczy go sumienie, a najgorzej jest dla niego wybaczyć samemu sobie. Takiemu człowiekowi potrzebne jest wybaczenie na dole wśród jego wrogów. Jeżeli tego nie zazna, utknie w płaszczyźnie astralnej do śmierci duszy. W zależności jak wiekową ma duszę, będzie na tej płaszczyźnie, aż nie skończy mu się energia. Takie złe duchy zwane poltergeistami albo duchami, można jedynie egzorcyzmować albo przeprowadzić je na plan mentalny i dalej, za pomocą modlitwy, bądź intencji oczyszczenia, wybaczenia danej duszy.

Jeżeli człowiek wybaczył sobie podczas oczyszczenia i nic go już nie wiąże z płaszczyzną fizyczną, po trzech dniach wchodzi w płaszczyznę mentalną. Po tym jak ciało mentalne się rozpuści, dusza wchodzi w płaszczyznę przyczynową, gdzie jest rdzeń duszy. Gdy rdzeń duszy wyznaczy sobie nowe cele schodzi i wciela się w nową postać na płaszczyźnie fizycznej.


Re: Moje rozważania o Bogu i Paradoksach - Kawauka - 21.01.2019

Możliwe, że bóg jest wszystkim i niczym jednocześnie - a to dopiero paradoks


Re: Moje rozważania o Bogu i Paradoksach - Elżbieta - 22.01.2019

ironal Podaj proszę źródło.


Re: Moje rozważania o Bogu i Paradoksach - ironal - 23.01.2019

MOJA GŁOWA Smile

to są moje osobiste przemyślenia... jeszcze nigdzie nie publikowane... źródło czerpałem ze swojej wiedzy - swojej głowy - gdybym miał podać źródło wskazałbym kilka moich znajomych którzy zainspirowali mnie do napisania tego...

Pozdrawiam


Re: Moje rozważania o Bogu i Paradoksach - Elżbieta - 30.01.2019

Cytat:Bóg jest osobowy i nieosobowy jednocześnie.

Nie bardzo pasuje to do niektórych wyznawanych filozofii - w jednych Bóg jest osobowy a w innych nie.

Cytat:Na początku był Chaos, z Chaosu wyłoniła się Świadomość. Z Świadomości powstał Bóg Pierwotny

Świadomość, czyli słowo, a to równa się z żywiołem powietrza. Bez niego pozostałe żywioły nigdy by nie mogły zaistnieć. W niektórych filozofiach na początku była woda.


Re: Moje rozważania o Bogu i Paradoksach - ironal - 31.01.2019

Twierdzę, że Bóg jest osobowy i bezosobowy jednocześnie, bo to taki paradoks. Bóg jako Osoba podejmuje decyzje dotyczące ludzi. Bóg bezosobowy zaś, dlatego że zawiera się we Wszystkim. Bóg wtedy spaja ze sobą rzeczywistość, jest przestrzenią jednocześnie nią nie będąc.

Tak samo jeżeli chodzi o Świadomość wg mnie ona nie jest żywiołem powietrza. Słowo tak - wywodzi się z Świadomości, ale z świadomości wywodzą się też myśli, wyobrażenia, emocje. Myślę, że świadomość jest powiązana z żywiołem "przestrzeni" tak zwanej Akashy albo eteru. Przestrzeń ta znajduje się we wszystkim, ale nie jest wszystkim. Jest żywiołem spajającym inne.


Re: Moje rozważania o Bogu i Paradoksach - Hera - 31.01.2019

Eter to powietrze.Bog nie może być osobowy i jednocześnie bezosobowy. Albo albo.


Re: Moje rozważania o Bogu i Paradoksach - ironal - 05.02.2019

Eter czyli przestrzeń czyli akasha to nie powietrze... Powietrze ma w sobie eter tak jak reszta pierwiastków, żywiołów.

Eter to przestrzeń pomiędzy atomami. Na przykład powietrze składa się z gazów oraz z 02... Pomiędzy atomami tlenu jest przestrzeń. W atomie pomiędzy elektronami, neutronami i protonami jest przestrzeń. Gdyby nie Eter krzesło na którym siedzisz byłoby bezkształtną masą.


A co do Boga - skoro Bóg może wszystko, to czemu nie może być Paradoksem?


RE: Moje rozważania o Bogu i Paradoksach - Asthar - 17.03.2020

(12.01.2019, 13:34)ironal napisał(a): Rozważania o Bogu

A. Chaos i stworzenie

Na początku był Chaos, z Chaosu wyłoniła się Świadomość. Z Świadomości powstał Bóg Pierwotny. 

Chaos, o którym wspomniałeś i z której teorii skorzystały różne religie, wywodzi się też od egipskiego boga Atuma, który stanowi wzór. Stąd też nazywany jest bogiem uniwersalnym, pierwotnym.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Atum

Cytat:Eter to powietrze. Bog nie może być osobowy i jednocześnie bezosobowy. Albo albo.


Życie właśnie składa się z paradoksów, kontrastów, yin & yang - istnieje wiele opcji, w jaki sposób ktoś chce to nazywać. Jest dużo swoistych programów egregorycznych, które mają działać tak, jak ktoś w to uwierzy - dla jednych będą działać modlitwy, dla innych astrologia, magia itd. Jeśli w kulturze chrześcijańskiej możliwe jest (i traktowane jako prawdę) pojmowanie Boga jako trójosobowego, to dla kogoś może być osobowy i bezosobowy jednocześnie. Dlatego też ironal nazwał to paradoksem w swoich rozważaniach, ale to do niczego już nie prowadzi.

Według paradoksu wszechmocy, każdy bóg może być bogiem do jakiegoś stopnia:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_omnipotencji


RE: Moje rozważania o Bogu i Paradoksach - Fanar2 - 02.03.2023

Super ! Jest Super i prawie dotknąłeś wątku ale Teraz dwie siły Ducha idą na siebie Traktujące Ziemię jak robaki jak owce ! Pierwsza się do mnie zwraca i mówi "JESTEŚ NASZ ! I CHCEMY BYŚ SIĘ NIE WTRĄCAŁ I NAS NIE ZAWIÓDŁ !" Druga mówi do mnie "JESTEŚMY OD ŚWIATŁA I CHCEMY BYŚ SIĘ NIE ANGAŻOWAŁ ! MASZ TYLKO PRZYJĄĆ W SIEBIE NASZĄ "CZYSTĄ" ENERGIĘ I JĄ ODDAĆ TAMTYM ! Smile jako truciznę na szczury Smile więc niechcemy od ciebie nic ! Po prostu pozwól się napełnić naszą światła trucizną Smile A JA MÓWIĘ NIE ! NIE WEJDZIESZ WE MNIE I NICZYM MNIE NIE NAPEŁNISZ ! NAPEŁNIJ SIEBIE TYM ŚCIERWEM ! I ZA OWCĘ ILUMINATI ZIEMI BĄDŹ ! A Wy pomagający może zwróćcie uwagę swą na podwórko Wasze ! Obecny Pan Ziemi Iluminati Rockefeller ma Was za bydło ! O was się obecnie Stanowi jak o stadach w oborze !!! Więc może się Wreszcie obudź ! Obecnie złamano moja wolną wolę by mi pokazać że są w stanie ! Ale Was uważają cały czas za nie groźnych i nie kumulują na was swych myśli a wy w gnoju materii Smile siedzicie cały czas DŁUGO JESZCZE ?! tam pozostaniesz