Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Magia Sigili - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Magia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Dział: Ogólnie o magii (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=49)
+---- Wątek: Magia Sigili (/showthread.php?tid=12802)



Magia Sigili - Niewiara19 - 16.06.2017

Witam serdecznie!
Jestem tu nowa i od razu przybywam z męczącym pytaniem. Słyszałam ostatnio o sigil (nie wiem czy ten wyraz się odmienia :-P ) i postanowiłam spojrzeć w internet czym, że to jest ale niestety trudno mi ogarnąć o co w tym wszystkim chodzi i jak to się robi i na czym to polega. Wiem bardzo bardzo bardzo mało czyli tylko tyle, że to jest jakiś znak, zakodowane imię bądź prośba ale po co to ? Czemu ma służyć ? Chciałabym tylko żeby jakaś dobra duszyczka wytłumaczyła mi swoimi słowami co może mi dać stworzenie takiego sigil i dlaczego niektórzy to robią ? Czy mogę utworzyć takie sigil swojego imienia ? W internecie znalazłam sigil Lucyfera - jak można je odczytać ? Czy skoro sigil jest zapisanym jakimś życzeniem to oznacza że sigil Lucyfera to życzenie do niego ? Nie mam zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi, a internet nie daje mi jasnych, klarownych odpowiedzi jakie mogę usłyszeć tylko z ust obeznanego w tym człowieka. Liczę na waszą pomoc kochani ;-)


Magia Sigili - Izka - 16.06.2017

Sigil to prośba, życzenie do wybranego demona, anioła, przekształcona w graficzną postać i zakodowanie jej w podświadomość. Swojego imienia nie powinno się pisać no bo jak to, do siebie tworzysz prośbę, to nielogiczne. No ale ja się nie bardzo orientuję, piszę na swój rozum.


Magia Sigili - Elżbieta - 18.06.2017

Polecam książkę - Osobiste symbole sukcesu. Praktyczna magia sigili Frater U∴D
Sama nigdy nie korzystałam z tego sposobu. Z tego co się orientuję są różne rodzaje wyrażania swojego życzenia, woli - różne sigile za pomocą których wbijasz swoje życzenie w podświadomość.. Sigile można podzielić na trzy rodzaje: alfabetyczne, runiczne, graficzne, inne. O tym z pewnością znajdziesz w książce.
Jedno co wiem na pewno - wyrażając swoja wolę, tworząc mantrę, nie wolno używać przeczeń, należy wyrazić ją bez słów powątpiewania, czyli stanowczo. Np. Chcę a nie dobrze by było, proszę, czy coś w tym stylu.
Najlepszym wyjściem jest przeczytanie książki i na początek praktyki wypróbować jakieś mniej ważne życzenia - mantry.


Magia Sigili - Gren - 25.06.2017

Osobiste symbole sukcesu Fratera warto przeczytać. Znalazłem inną ściągawkę.Sam ciekaw jak się sprawdzi mój sigil.

"
Bierz się do pracy!
Możesz rozpocząć od absolutnie najprostszej techniki magyi chaosu: sigilizacji.
By uczynić to możliwie najprostszym, FireClown wydestylował esencję tej techniki
do poniższego ćwiczenia.
Podstawy Sigilizacji Fireclowna dla Sfrustrowanych
W porządku, a zatem nie czytałeś Liber Null, Praktycznej Magyi Sigili, Szarej Księgi, Magyi
Wizualnej czy czegokolwiek innego na temat sigilizacji, oraz nie posiadasz pieniędzy i/lub po
prostu nie znosisz książek. Być może ten krótki zlepek słów wspomoże Cię w jakiś sposób.
HISTORIA.
Wynalezienie sigilizacji, lub Magyi Sigili przypisuje się generalnie Austinowi Osmanowi Spare.
Sądzę, że pomysł wziął się z rysowania monogramów w wieku dziecięcym, lub też od patrzenia się
na znaki wodne na papierze.
KONIEC HISTORII.
TEORIA.
Podstawowo idea jest taka, że Magyia działa na nieświadomym/głębokim poziomie umysłu, a
logiczna/dyskursywna część jedynie przeszkadza w osiągnięciu rezultatów.
Dzieje się tak przez
1) 'Żądzę Rezultatu'
oraz
2) ciągłą negację możliwości zamanifestowania się pragnienia,
np. 'Nie zaliczę, bowiem jestem bękartem!', lub 'Jestem głupi i pokraczny, bez umiejętności
socjalnych, więc nie mogę zostać kelnerem, choć naprawdę bardzo bym tego chciał'. Są też inne
powody, lecz nie będę się teraz w nie zgłębiał.
Magyia sigili dąży zatem do tego, by zaszczepić i zakorzenić wskazówki i/lub pragnienia do
podświadomości w sposób, który zostanie pominięty i nie-zablokowany przez
racjonalny/dyskursywny umysł.
PRAKTYKA.
Wyraź swoje pragnienie unikając negacji, i zapisz je
I WANT TO FUCK BOOTSY COLLINS ("Chcę pieprzyć Bootsy Collins" - użyte tylko jako
przykład)
Ale nie do końca, nie jest to doskonałe...zbyt słabe...
I WILL FUCK BOOTSY COLLINS ("Będę pieprzyć Bootsy Collins")
Tak, od razu lepiej. Silny, przekonujący przekaz jest odpowiedni.
Usuń powtarzające się litery.
IWLFUCKBOTSYN
Teraz ułóż z liter swego rodzaju monogram:
_______
\ /|\ /
\ / | \ /
\/ | \/ (uproszczona wersja ASCII)
(|)
_______
W każdym razie używasz wszystkich liter i układasz z nich niewielki obrazek.
To jest twoja 'sadzonka'.
Teraz zapomnij zupełnie o Bootsy Collins, weź obrazek i ZASIEJ GO!
Istnieje sporo metod na uczynienie tego, obejrzymy sobie kilka z nich.
1) Spoglądaj na sigila masturbacji lub stosunku, zakorzeni się w momencie orgazmu
2) Patrz na sigila i zrań się
3) Patrz na sigila wstrzymując oddech, aż zaczniesz się dusić. Zakorzeni się, gdy zaryjesz głową w
ołtarz. Smile
4) Silnie wizualizuj zabójstwo kogoś, kogo nienawidzisz, następnie zwizualizuj sigil.
5) Silnie wizualizuj uszczęśliwienie kochanej przez ciebie osoby, po czym zwizualizuj sigil.
6) Łącz powyższe metody. Im więcej sprzeczności tym lepiej.
7) Wymedytuj pustość umysłu, i w niej zwizualizuj sigila.
Oczywiście istnieje wiele metod na uczynienie tejże Magyicznej Sztuczki, tak jak wiele jest
królików jak i kapeluszy, z których są wyciągane. Tym, co wymaga szczególnej uwagi jest to, by
sigile w niczym nie podpowiadały o naturze pragnienia, zapomnij treść sigila, a zalecam nawet, byś
zniszczył go po zasianiu.
Uczynię też nieco herezji i stwierdzę, aby nie zapisywać swoich eksperymentów z Magyią Sigili, a
jeśli już, to by czynić te zapiski wielce ogólnymi. Dobrym sposobem na to jest zapieczętowanie
materiału, na którym widnieje sigil, w kopercie z zaznaczoną jedynie datą. Nie otwieraj koperty
przez co najmniej sześć miesięcy. Mimo wszystko uważam, że szybki cykl stwórz-zasiej-zniszcz
działa najlepiej.
Dawajcie znać w razie jakichkolwiek pytań, w razie jakichkolwiek historii (śmiesznych jak i
bolesnych) związanych z powyższymi praktykami. Te zostaną zebrane w przyszłym artykule,
zatytułowanym 'Sigile jako Przyczyna Osobistej Apokalipsy'.
Mówił Fireclown,
dla Curious Yellow (Z)
Zajrzyj do działu Ritz, by znaleść wiele więcej!"


Magia Sigili - Hera - 27.06.2017

Jedną z metod tworzenia prostych sigili było zapisanie imienia przyzywanej istoty w języku hebrajskim, następnie przekształcenie liter na liczby, które następnie należało odszukać w odpowiednio dobranym kwadracie magicznym (tzw. kamei) i połączyć je liniami. Popularnym przykładem bardziej fantazyjnych pieczęci są te, które można znaleźć w Lemegetonie. Lemegeton zawiera szczegółowy opis duchów, aniołów, demonów i sposoby ich przywoływania i zmuszania do posłuszeństwa


Re: Magia Sigili - Pipii - 01.07.2017

Sigilizacja jest metodą dającą duże pole do rozmaitych wariacji. Sigilizować można nie tylko nasze życzenia i pragnienia, ale także imiona, negatywne rzeczy, których chcielibyśmy się pozbyć, pojęcia abstrakcyjne itp. do użycia w rytuałach, ponieważ takie zsigilizowane "coś", nie mając znaczenia dla naszego świadomego umysłu, ma wyraźne i jasne znaczenie dla naszej podświadomości, a to przecież z nią pracujemy w magii.


Re: Magia Sigili - koles - 04.07.2017

historycznie ujmujac sigil to pieczec istoty, ktora od sredniowiecza w magii ceremonialnej byla synonimem zapisanego imienia - ot taka twoja indywidualna osobista parafka. sigile w tym okresie byly albo tworzone wg roznych zasad rzutowania liter na siatke i laczac tak powstale punkty, albo braly sie znikad - bo nie wiadomo czy zostaly przekazane w formie jakiegos przekazu czy po prostu zmyslone przez autora danego grimuaru aby odzwierciedlic dane sily. uwazano ze tak skonstruowany symbol jest lepszym srodkiem do nawiazania kontaktu niz napisanie imienia danej istoty w innym uzywanym przez ludzi jezyku

na poczatku XIXw Austin Spare stworzyl technike sigilizacji polegajacej na tworzeniu obrazkowych glifow przedstawiajacych pragnienia, jego system wlasciwie oparty byl na zalozeniu ze to nasza wiara ma moc sprawcza (a napedza ja nasz wewnetrzny geniusz - Kia) - dlatego wtlaczal tak zapisane pragnienia w siebie. system Spare'a wlasciwie nie uznawal istnienia aniolow, demonow jako zewnetrzych istot tylko jako wymysly ludzi, personifikacje pewnych aspektow i sil w swiecie, stworzonych przez zabobonny i ciemny lud (XIXw to w koncu era nauki)


jak widac pod pojeciem sigila kryja sie 2 rozne pojecia i od kontekstu zalezy jego wykorzystanie


Re: Magia Sigili - Rea - 06.07.2017

Cytat:k

na poczatku XIXw Austin Spare stworzyl technike sigilizacji polegajacej na tworzeniu obrazkowych glifow przedstawiajacych pragnienia, jego system wlasciwie oparty byl na zalozeniu ze to nasza wiara ma moc sprawcza (a napedza ja nasz wewnetrzny geniusz - Kia) - dlatego wtlaczal tak zapisane pragnienia w siebie.

Czy wtłaczanie sigila, czyli uruchamianie go, zawsze odbywa się poprzez masturbację ?


Re: Magia Sigili - Elżbieta - 09.07.2017

Magus napisał(a):Osobiste symbole sukcesu Fratera warto przeczytać. Znalazłem inną ściągawkę.Sam ciekaw jak się sprawdzi mój sigil.


Bierz się do pracy!
Możesz rozpocząć od absolutnie najprostszej techniki magyi chaosu: sigilizacji.
By uczynić to możliwie najprostszym, FireClown wydestylował esencję tej techniki
do poniższego ćwiczenia.
Podstawy Sigilizacji Fireclowna dla Sfrustrowanych
W porządku, a zatem nie czytałeś Liber Null, Praktycznej Magyi Sigili, Szarej Księgi, Magyi
Wizualnej czy czegokolwiek innego na temat sigilizacji, oraz nie posiadasz pieniędzy i/lub po
prostu nie znosisz książek. Być może ten krótki zlepek słów wspomoże Cię w jakiś sposób.
HISTORIA.
Wynalezienie sigilizacji, lub Magyi Sigili przypisuje się generalnie Austinowi Osmanowi Spare.
Sądzę, że pomysł wziął się z rysowania monogramów w wieku dziecięcym, lub też od patrzenia się
na znaki wodne na papierze.
KONIEC HISTORII.
TEORIA.
Podstawowo idea jest taka, że Magyia działa na nieświadomym/głębokim poziomie umysłu, a
logiczna/dyskursywna część jedynie przeszkadza w osiągnięciu rezultatów.
Dzieje się tak przez
1) 'Żądzę Rezultatu'
oraz
2) ciągłą negację możliwości zamanifestowania się pragnienia,
np. 'Nie zaliczę, bowiem jestem bękartem!', lub 'Jestem głupi i pokraczny, bez umiejętności
socjalnych, więc nie mogę zostać kelnerem, choć naprawdę bardzo bym tego chciał'. Są też inne
powody, lecz nie będę się teraz w nie zgłębiał.
Magyia sigili dąży zatem do tego, by zaszczepić i zakorzenić wskazówki i/lub pragnienia do
podświadomości w sposób, który zostanie pominięty i nie-zablokowany przez
racjonalny/dyskursywny umysł.
PRAKTYKA.
Wyraź swoje pragnienie unikając negacji, i zapisz je
I WANT TO FUCK BOOTSY COLLINS ("Chcę pieprzyć Bootsy Collins" - użyte tylko jako
przykład)
Ale nie do końca, nie jest to doskonałe...zbyt słabe...
I WILL FUCK BOOTSY COLLINS ("Będę pieprzyć Bootsy Collins")
Tak, od razu lepiej. Silny, przekonujący przekaz jest odpowiedni.
Usuń powtarzające się litery.
IWLFUCKBOTSYN
Teraz ułóż z liter swego rodzaju monogram:
_______
\ /|\ /
\ / | \ /
\/ | \/ (uproszczona wersja ASCII)
(|)
_______
W każdym razie używasz wszystkich liter i układasz z nich niewielki obrazek.
To jest twoja 'sadzonka'.
Teraz zapomnij zupełnie o Bootsy Collins, weź obrazek i ZASIEJ GO!
Istnieje sporo metod na uczynienie tego, obejrzymy sobie kilka z nich.
1) Spoglądaj na sigila masturbacji lub stosunku, zakorzeni się w momencie orgazmu
2) Patrz na sigila i zrań się
3) Patrz na sigila wstrzymując oddech, aż zaczniesz się dusić. Zakorzeni się, gdy zaryjesz głową w
ołtarz. Smile
4) Silnie wizualizuj zabójstwo kogoś, kogo nienawidzisz, następnie zwizualizuj sigil.
5) Silnie wizualizuj uszczęśliwienie kochanej przez ciebie osoby, po czym zwizualizuj sigil.
6) Łącz powyższe metody. Im więcej sprzeczności tym lepiej.
7) Wymedytuj pustość umysłu, i w niej zwizualizuj sigila.
Oczywiście istnieje wiele metod na uczynienie tejże Magyicznej Sztuczki, tak jak wiele jest
królików jak i kapeluszy, z których są wyciągane. Tym, co wymaga szczególnej uwagi jest to, by
sigile w niczym nie podpowiadały o naturze pragnienia, zapomnij treść sigila, a zalecam nawet, byś
zniszczył go po zasianiu.
Uczynię też nieco herezji i stwierdzę, aby nie zapisywać swoich eksperymentów z Magyią Sigili, a
jeśli już, to by czynić te zapiski wielce ogólnymi. Dobrym sposobem na to jest zapieczętowanie
materiału, na którym widnieje sigil, w kopercie z zaznaczoną jedynie datą. Nie otwieraj koperty
przez co najmniej sześć miesięcy. Mimo wszystko uważam, że szybki cykl stwórz-zasiej-zniszcz
działa najlepiej.
Dawajcie znać w razie jakichkolwiek pytań, w razie jakichkolwiek historii (śmiesznych jak i
bolesnych) związanych z powyższymi praktykami. Te zostaną zebrane w przyszłym artykule,
zatytułowanym 'Sigile jako Przyczyna Osobistej Apokalipsy'.
Mówił Fireclown,
dla Curious Yellow (Z)
Zajrzyj do działu Ritz, by znaleść wiele więcej!"

Ściągawka jest stąd - <!-- m --><a class="postlink" target="_blank" href="http://cdn.preterhuman.net/texts/religion.occult.new_age/occult_library/Fireclown-Podstawy_Sigilizacji_dla_Sfrustrowanych_PL.pdf">http://cdn.preterhuman.net/texts/religi ... ych_PL.pdf</a><!-- m -->


Re: Magia Sigili - Elżbieta - 09.07.2017

Rea napisał(a):
Cytat:k

na poczatku XIXw Austin Spare stworzyl technike sigilizacji polegajacej na tworzeniu obrazkowych glifow przedstawiajacych pragnienia, jego system wlasciwie oparty byl na zalozeniu ze to nasza wiara ma moc sprawcza (a napedza ja nasz wewnetrzny geniusz - Kia) - dlatego wtlaczal tak zapisane pragnienia w siebie.

Czy wtłaczanie sigla, czyli uruchamianie go, zawsze odbywa się poprzez masturbację ?

Niekoniecznie. W poście wyżej masz opisane kilka innych sposobów odpalania sigili. W teście z linku masz tą samą treść - <!-- m --><a class="postlink" target="_blank" href="http://cdn.preterhuman.net/texts/religion.occult.new_age/occult_library/Fireclown-Podstawy_Sigilizacji_dla_Sfrustrowanych_PL.pdf">http://cdn.preterhuman.net/texts/religi ... ych_PL.pdf</a><!-- m -->