Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
O Aniołach - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: RELIGIE WIERZENIA FILOZOFIE MITOLOGIE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Wierzenia, Religie, Filozofie (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=57)
+---- Dział: Angelologia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=60)
+---- Wątek: O Aniołach (/showthread.php?tid=12439)

Strony: 1 2


O Aniołach - deEomon - 05.09.2016

Widział kto kiedyś Anioła lub tym podobne? Ja 3 razy widzialem.


O Aniołach - Milutka1813 - 05.09.2016

A może coś więcej na ten temat? Ja chętnie poczytam. Nigdy nie widziałam, a chciałabym bardzo zobaczyć. Czuję, że jestem w jakiś sposób zablokowana. Może ja nie widziałam nic pozazmysłowego ale moja Babcia przed śmiercią miała dziwne widzenia. I to też jest zastanawiające... Czy to mógł być wynik choroby czy może była już tak bliska przejścia na tamtą stronę więc widziała, to czego my nie możemy. Babcia widziała swoją zmarłą przyjaciółkę, stała koło bramki, z każdym dniem była coraz bliżej domu. Cały czas chciała iść do jakiejś kobiety. Gdy jej nie pozwalaliśmy, to wyrywała się, płakała i krzyczała w stronę okna "Proszę Pani". Ta kobieta była dla niej ważna. To mogła być jej przewodniczka duchowa. Kiedy kłóciliśmy się z nią mówiąc, że w pokoju nikogo nie ma, mówiła, że przynosimy jej wstyd i ci wszyscy ludzie teraz patrzą się na nas zaskoczeni, że się tak źle zachowujemy. Widziała też czarną postać stojącą przy jej łóżku, mówiła że umiera bo śmierć do niej przychodzi i jakieś czarne cienie biegnące po ścianie, nazywała je demonami. Wtedy to wszystko wydawało się skutkiem choroby, Babcia była bardzo chora, była po udarze i miała uszkodzony OUN, jednak ja wiedziałam, że po prostu widzi ten inny wymiar i przeczuwałam, że niedługo umrze.


O Aniołach - Ankol18 - 06.09.2016

Milutka1813, czytałam, że ludzie przed śmiercią mogą widzieć na przykład bliskich zmarłych. Większość nas żywych, zdrowych ludzi uznaje to jednak za majaczenie, zwidzenia chorego, umierającego. Możliwość objawienia spowodowana jest tym, że w ostatnich chwilach życia zwiększa się u ludzi postrzeganie pozazmysłowe i możliwe jest, że można widzieć duchy zmarłych lub wszelkie zjawiska, które normalnie dostrzegają tylko swoimi zmysłami jasnowidze.

Z kolei historia deEomona również bardzo mnie ciekawi. Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża. Jakie Anioły Ty widziałeś i jak wyglądało to spotkanie? Opowiedz nam o tym, grono ciekawskich rośnie, więc chętnie poczytamy na ten temat :usmiech:


O Aniołach - Scarlett - 10.09.2016

Ooooooo, super temat! Smile

Osobom chcącym zgłębić swoją wiedzę na temat Aniołów bądź też pragnącym nawiązać z Nimi kontakt, polecam zapoznanie się z pewnym młodym mężczyzną: Kyle Gray. Jest on nazywany "Zaklinaczem Aniołów" - jest pośrednikiem między Aniołami a ludźmi. Jest autorem kilku książek (3 z nich są przetłumaczone na język polski), prowadzi własną stronę na FB.

Ja jestem nim i jego książkami (oraz Aniołami) wręcz oczarowana.

Co prawda nigdy nie widziałam Anioła, ale widzę znaki od Nich.
Mam teraz trudną sytuację osobistą, poprosiłam więc o znaki, że w moim życiu będzie dobrze. "Umówiłam się", że tymi znakami będą pióra. Między innymi, dwa razy wirujące w powietrzu pióra znalazły się blisko mnie (jedno z nich wylądowało mi na bucie!), a raz jedno piórko pojawiło się na mojej torebce (cały czas siedziałam z torebką na kolanach w autobusie, a okna były pozamykane, nie było więc możliwości, by ono sobie wcześniej gdzieś na tej torebce wylądowało).


O Aniołach - Milutka1813 - 10.09.2016

Scarlett dzięki za ciekawe propozycje do poczytania, jak znajdę trochę czasu to sięgnę do tych książek. Fascynuje mnie wszystko to, czego nie da się naukowo wyjaśnić, więc chętnie poczytam również o Aniołach. A tak w ogóle to super, że otrzymujesz jakieś znaki, oznacza to, że masz kontakt z Aniołami Smile Pracuj nad tym, a może pewnego dnia będziesz mogła je zobaczyć Smile Też tak chcę, chociaż jeśli liczby, które widuję w postaci jednakowej godziny i minut, np. 11:11,12:12,... to znaki od Aniołów, to wygląda na to, że koniecznie chcą mi coś ważnego powiedzieć. Z tego co zdążyłam zauważyć, liczba 37 jest dla mnie ostrzeżeniem przed drobnymi kłopotami, albo wręcz przeciwnie, coś dobrego może się zdarzyć, ale zawsze coś istotnego, więc gdy widzę godzinę z 37 minutami, albo nawet choćby liczbę 37, wiem, że coś jest na rzeczy, z kolei jeśli jest to godzina 21:37- to oznacza coś bardzo niedobrego, co mocno się na mnie odbije, wręcz jakieś traumatyczne wydarzenie, bardzo bolesne, które mną wstrząśnie. Był czas, że byłam dosłownie bombardowana liczbą 37, widziałam ją wszędzie: nr drogi, którą jechałam, nr budynku, na który akurat spojrzałam, liczba 37 na kuponie w totka, na bilecie 37 km, które od razu rzuciły się w oczy, modlitwa za zmarłych, którą odmawiałam w intencji Babci na 37 stronie w książeczce do nabożeństwa, albo widziałam co godzinę tzw. urodziny godziny. Ale czy to coś znaczy czy umysł po prostu płata figle...


O Aniołach - Milutka1813 - 10.09.2016

Scarlett zobacz, o której polubiłaś mojego poprzedniego posta... O rany aż się boję...


O Aniołach - Ankol18 - 14.09.2016

Anioły mogą nam dawać różne znaki, które my ludzie będziemy mogli spokojnie odczytać dzięki naszym zmysłom: wzrokowi, węchowi, słuchowi, dotykowi. Jeśli poprosimy o pomoc Anioły, musimy być uważni i starać się dostrzec to, co one chcą nam przekazać. One chcą abyśmy wierzyli w ich obecność i abyśmy słuchali ich sygnałów, które nam wysyłają. Niektóre są na prawdę niesamowite.

Scarlett, piórka są znakiem od Aniołów i z tego co wiem raczej symbolizują coś dobrego, pozytywnego.

Milutka1813 jeśli chodzi o kombinacje liczb związane z Aniołami to też można dużo na ten temat poczytać, bo jest multum informacji na temat tego, co oznaczają poszczególne cyfry.


O Aniołach - Elżbieta - 16.09.2016

Cytat:Milutka1813 jeśli chodzi o kombinacje liczb związane z Aniołami to też można dużo na ten temat poczytać, bo jest multum informacji na temat tego, co oznaczają poszczególne cyfry.

Na dodatek totalne bzdury z palca wyssane. Radosna twórczość fantastów często piszących nawet książki, których mnóstwo w sklepach ezoterycznych. Naiwnych ludzi którzy się na to nabierają nie brakuje.
Jeżeli pisać o aniołach to jedynie w nawiązaniu do religii z jakiej się wywodzą.


O Aniołach - Rea - 22.09.2016

Cytat: Scarlett » sob 10 wrz 2016, 16:59

Ooooooo, super temat! Smile

Osobom chcącym zgłębić swoją wiedzę na temat Aniołów bądź też pragnącym nawiązać z Nimi kontakt, polecam zapoznanie się z pewnym młodym mężczyzną: Kyle Gray. Jest on nazywany "Zaklinaczem Aniołów" - jest pośrednikiem między Aniołami a ludźmi. Jest autorem kilku książek (3 z nich są przetłumaczone na język polski), prowadzi własną stronę na FB.

Ja jestem nim i jego książkami (oraz Aniołami) wręcz oczarowana

Niezłą kasę z tego trzepie. :mrgreen:
Z Aniołami jest podobnie jak z Bogiem, jakkolwiek go nazwiemy, nie potrzeba pośredników. Możesz się zwrócić sama do wybranego Anioła i poprosić o co tam chcesz.Są specjalne modlitwy przeznaczone dla Aniołów i nie są to teksty z książek tego pana. Są w Biblii oraz tekstach liturgicznych. Szeptuchy z nich korzystają.


Cytat:Ostatnio zewsząd atakują mnie anioły w wersji ezoterycznej, postanowiłem więc napisać jak to wygląda z perspektywy ludowej. Perspektywa ta bazuje na chrześcijaństwie (w tym wypadku konkretnie na prawosławiu), ale zawiera też elementy tej religii obce.

Anioły przedstawia się najczęściej jako młodych mężczyzn ze skrzydłami, ubranych w świetliste (czasami złocone) szaty i z różnymi atrybutami w dłoniach. Ikonografia taka bazuje w pewnym stopniu na Biblii, jest stara i dość zachowawcza. Naturalnie dopuszcza pewną inwencję własną, ale renesansowe/barokowe cherubinki są w tym wypadku czymś nie do pomyślenia.

W ludowej ikonografii oprócz klasycznych przedstawień pojawiają się elementy nieakceptowane przez nauki Cerkwi. W folklorze naszych południowych sąsiadów istnieje przekonanie, że anioł może przyjąć także postać żebraka proszącego o pożywienie, czy nawet niektórych zwierząt (ot chociażby motyla, gołębia, czy np. jelenia o złotym porożu). Istnieje także przekonanie, że wiatry to tak naprawdę latające wokół ziemi anioły. Ich zadaniem, oprócz pośredniczenia między Bogiem, a ludźmi miało być także "wyprowadzanie" Słońca na nieboskłon, transportowanie wody do nieba (służyła do tego tęcza), latanie wokół boskiego tronu i śpiewanie o boskiej chwale. Po analizie źródeł można dojść do wniosku, że anioły mają jakąś cielesną formę, a nawet zmysły (bałkańskie przekonanie, że chmury ganiają dwa anioły: jeden ślepy, drugi głuchy).

Anatomia i fizjologia aniołów była istotnym tematem w rozważaniach prawosławnych teologów. Pomysły w tej kwestii były różne i podłużne:
Dalszy ciąg na blogu <!-- m --><a class="postlink" target="_blank" href="http://ziedzm.blogspot.com/2016/03/anioy.html">http://ziedzm.blogspot.com/2016/03/anioy.html</a><!-- m -->


O Aniołach - Scarlett - 22.09.2016

Rea napisał(a):Niezłą kasę z tego trzepie. :mrgreen:
Z Aniołami jest podobnie jak z Bogiem, jakkolwiek go nazwiemy, nie potrzeba pośredników. Możesz się zwrócić sama do wybranego Anioła i poprosić o co tam chcesz.Są specjalne modlitwy przeznaczone dla Aniołów i nie są to teksty z książek tego pana. Są w Biblii oraz tekstach liturgicznych. Szeptuchy z nich korzystają.

Zgadzam się z Tobą w 100 % Smile

Jest mnóstwo różnej literatury w tym temacie.
Jest mnóstwo informacji o Aniołach nawet w internecie, można tam znaleźć opisy, medytacje, modlitwy do nich.

Mam świadomość tego, że Kyle Gray nie pracuje za darmo czy charytatywnie.
Cieszę się jednak, że popularyzuje on Anioły, nawet w tak nowoczesny sposób jak przez Facebooka.
Podoba mi się w jego książkach to, że obrazuje działania Aniołów przykładami z życia, nie tylko swojego, ale też swoich klientów.

Ja często modlę się intuicyjnie, bezpośrednio, szczerze; staram się unikać sztywnych i wyuczonych na pamięć formułek.