Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Zioło zakazane: Wrotycz - Mlecznica - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: Medycyna dawna współczesna alternatywna chińska (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=64)
+--- Dział: Odłamy Medycyny Niekonwencjonalnej (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=65)
+---- Dział: Ziołolecznictwo (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=71)
+---- Wątek: Zioło zakazane: Wrotycz - Mlecznica (/showthread.php?tid=11551)

Strony: 1 2 3 4 5


Zioło zakazane: Wrotycz - Mlecznica - szamka - 07.10.2015

Wrotycz – Tanacetum vulgare

Specjaliści fitochemicy weryfikując skład chemiczny Tanacetum szybko dochodzą do wniosku, że sporo składników wrotyczu jest stosowanych w lecznictwie w formie nowoczesnych preparatów, przy czyn wiele z nich jest uzyskiwanych z egzotycznych roślin, przez co leki te są bardzo drogie.

Preparaty wrotyczowe pobudzają akcje serca, zwiększają siłę skurczu mięśnia sercowego, pobudzają oddychanie, wzmagają wydzielanie hormonów. Regulują miesiączkowanie. Zwiększają ukrwienie narządów płciowych i nasilają odczuwanie wrażeń seksualnych. Przedłużają efekt doznań płciowych. Znoszą bóle głowy, bóle miesiączkowe, kolki.

Stosowane doustnie i na skórę działają hamująco na procesy autoagresji immunologicznej, dzięki czemu mogą być z powodzeniem stosowane w fitoterapii chorób autoimmunologicznych typu łuszczyca, reumatyzm, toczeń.

Od dawna wiadomo, że wrotycz zwiększa odporność organizmu na zakażenia za sprawą wielu laktonów i terpenów. Wodny wyciąg z ziela przyśpiesza też wyleczenie z chorób zakaźnych, np. odry, grypy, przeziębienia, anginy, płonicy.

Wrotycz niszczy większość pierwotniaków, obleńców, płazińców, owadów i roztoczy pasożytniczych. Wyniki moich badań potwierdzają, że wyciągi z wrotyczu niszczą szybko i skutecznie nużeńca (demodex), świerzba, kleszcza, swędzika i in. Od dawna ocet wrotyczowy jest stosowany do zwalczania wszawicy. Wrotycz działa napotnie i przeciwgorączkowo.

Nie zaobserwowałem objawów zatrucia przy przyjmowaniu dawki 200-220 ml naparu i odwaru 4 razy dziennie (3 łyżki suszonego ziela na 2 szklanki wrzącej wody).
Tujon zawarty we wrotyczu i bylicach posiada strukturę zbliżoną do kanabinoli zawartych w konopiach, jednak dawki wodnych i alkoholowych wyciągów wrotyczowych stosowane w ziołolecznictwie nie mają narkotycznego wpływu. Istnieją doniesienia, ze tujon przyłącza się do tych samych receptorów w układzie nerwowym co kanabinole.

Wrotycz jest alternatywą dla sterydowych i niesterydowych leków przeciwzapalnych. Hamuje odczyny zapalne bowiem jest inhibitorem dla histaminy, tromboksanu, leukotrienów i prostaglandyn. Działa antyagregacyjnie. Zapobiega zastojom krwi, odkładaniu blaszek miażdżycowych w tętnicach i powstawaniu zakrzepów.

Hamuje działanie następujących substancji endogennych w organizmie: acetylocholiny, norepinefryny (noradrenaliny), serotoniny, bradykinyny. Działa moczopędnie i przeciwobrzękowo. Tonizuje mięśnie szkieletowe.

Wyciągi alkoholowe i maście wrotyczowe oraz ekstrakty octowe z wrotyczu hamują objawy łuszczycy, zmniejszając proliferację komórek naskórkowych oraz odczyny autoagresji w skórze.

Wyciągi alkoholowe i octowe leczą zmiany trądzikowe na skórze. Niekiedy następuje poprawa w ciągu doby po zastosowaniu. Regularnie stosowane dają dobre efekty lecznicze porównywalne do skuteczności siarczku selenu, erytromycyny, czy betuliny.

Okłady szybko cofają duże bolesne ropnie. Okłady z rocieńczonego octu wrotyczowego cofają stłuczenia, obrzęki po kontuzjach, obrzęki kończyn, wybroczyny i siniaki.

Płukanki, częste przymywanie i okłady leczą stany zapalne błon śluzowych, w tym odbytu, narządów płciowych, gardła, jamy nosowo-gardłowej, jamy ustnej, zatok obocznych nosa. Krople wrotyczowe likwidują ropne zapalenie zatok nosowych.

Wyciągi z wrotyczu działają przeciwrobaczo (czerwiogubny środek), przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, pierwotniakobójczo, wykrztuśnie, tonizującą i wzmacniająco, silnie żółciopędnie, napotnie (bardzo silnie), przeciwgorączkowo, moczopędnie, nasennie (silnie), uspokajająco, (bardzo efektywnie), przeciwbólowe, przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, nasercowo (zwiększają siłę skurczu mięśnia sercowego i zwalniają rytm serca), rozkurczowo, odtruwające; wzmagają produkcję śliny, soku żołądkowego, trzustkowego i jelitowego; pobudzają apetyt i regulują trawienie; wpływają na gospodarkę hormonalną; regulują miesiączkowanie i metabolizm oraz wypróżnienia.

Znakomite wyniki lecznicze uzyskałem przy pomocy naparu z wrotyczu w przypadku grypy i przeziębienia. Jeżeli wrotycz zastosuje się szybko to wyleczenie nastąpi po 3-4 dniach kuracji. [z biorezonatorem jeszcze szybciej, M.P.]
Wprost rewelacyjne efekty uzyskałem przy pomocy następującej mieszanki ziołowej:

Składniki: Kwiat lub liść wrotyczu – 2 łyżki
Nasienie wiesiołka – 1 łyżka
Ziele majeranku – 1 łyżka
Liść mięty – 1 łyżka
Ziele tymianku – 1 łyżka
Liść pokrzywy – 1 łyżka
Liść konwalii – 1 łyżka
Ziele nawłoci – 1 łyżka
Liść babki – 1 łyżka
Ziele mniszka – 1 łyżka
Przygotowanie: Wymieszać. 2 łyżki mieszanki zalać 1 szkl. wrzącej wody; odstawić na 30 minut; przecedzić.
Stosowanie: Pić 4 razy dz. po 200 ml; dzieci – 100 ml.

Powyższa mieszanka obniża skutecznie gorączkę, leczy grypę, przezię­bienia, likwiduje bezsenność, wewnętrzny niepokój, zaburzenia sercowe, wyczerpanie nerwowe; łagodzi kaszel; wzmacnia siły obronne organizmu, reguluje metabolizm i wypróżnienia, odtruwa organizm.

WSKAZANIA:

Choroby zakaźne. Osłabienie i wyczerpanie nerwowe. Depresja. Niedobór soków trawiennych (pepsyny, kwasu żołądkowego), choroby pęcherzyka żólciowego, dróg żółciowych i wątroby, kolki, bóle brzucha i podbrzusza, zaparcia. Spowolniona przemiana materii. Zaburzenia procesów odtruwania. Przewlekłe choroby skórne o podłożu troficznym, wirusowym, bakteryjnym, roztoczowym i grzybiczym (trądzik pospolity, trądzik różowaty, trądziki zawodowe, zaskórniki, wyprysk, ropnie, czyraki, liszaje, liszajce, opryszczka, owrzodzenia, demodecosis, świerzb). Bóle głowy. Bóle miesiączkowe, zespół napięcia przedmiesiączkowego. Zaburzenia krążenia mózgowego, wieńcowego i w kończynach. Zespól zimnych dłoni i stóp. Częste omdlenia. Choroby alergiczne. Choroby nowotworowe. Bezsenność, koszmary nocne. Gorączka, przeziębienie, katara, kaszel, nieżyt układu oddechowego. Choroby autoimmunologiczne (np. łuszczyca, toczeń, cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów). Stany zapalne i zakażenia bakteryjne, grzybicze i roztoczowe oczu (np. nużyca oczu, ropne zapalenie powiek). Niemoc płciowa (Impotencja). Obrzęki. Zakażenia przewodu pokarmowego pasożytami (np. owsiki, glisty, włosogłówka). robaki obłe, wszawica, lamblioza, wzdęcia, skąpomocz, zaburzenia w wydzielaniu żółci, kamica żółciowa i moczowa, osłabienie, stany zapalne dróg moczowych i nerek, choroby wątroby, bolesne, nieregularne i skąpe krwawienia miesiączkowe, kłucie w sercu, przeziębienie, choroby zakaźne, nieżyt układu oddechowego, choroby skórne, bolę brzucha, stres, lęk, bezsenność, koszmary nocne (+ Dolomit – 2 tabl. 2 razy dz.), gorączka.

Właściwości toksykologiczne i przeciwwskazania

Przedawkowanie przetworów wrotyczowych objawia się nudnościami, wymiotami, odbijaniem, biegunką, zaczerwieniem twarzy, kichaniem, zawrotami głowy, wzdęciami, poceniem się (lejący się pot), częstomoczem i charakterystycznym biciem serca. Po godzinie od spożycia nadmiernej dawki wodnego wyciągu i po 20 minutach od spożycia alkoholowego wyciągu rozwijają się halucynacje (omamy). W moczu pojawia się białko i krew. Objawem jest też częstomocz. Osoby wrażliwe zapadają w śpiączkę z objawami drgawek. Zaburzenia akcji serca mogą być niebezpieczne.

Nalewka wrotyczowa może spowodować uzależnienie. Mleko, potrawy tłuste i olej rycynowy przyśpieszają wchłanianie składników terpenowych wrotyczu. Nie podawać kobietom ciężarnym i kobietom karmiącym (laktacja). Wrotycz powoduje poronienie. Składniki czynne wrotyczu przechodzą do mleka.

Zob.więcej (PRZEPISY: preparaty, dawkowanie i stosowanie):

<!-- m --><a class="postlink" target="_blank" href="http://www.igya.pl/srodki-lecznicze/rosliny-lecznicze/283-wrotycz-tanacetum-vulgare.ht">http://www.igya.pl/srodki-lecznicze/ros ... vulgare.ht</a><!-- m -->


Re: Zioło zakazane: Wrotycz - Mlecznica - King - 11.10.2015

Mam nazbierany i zasuszony.
piję codziennie :03777:
bo lubię i na pewno jest pomocny ;P
w truciu niepotrzebnych patogenków :bonk:
Ze trzy skrzynki mam,na cały rok !
Big Grin


Re: Zioło zakazane: Wrotycz - Mlecznica - Elżbieta - 11.10.2015

Cytat:Nalewka wrotyczowa może spowodować uzależnienie.
:03777:


Re: Zioło zakazane: Wrotycz - Mlecznica - King - 11.10.2015

Elie napisał(a):
Cytat:Nalewka wrotyczowa może spowodować uzależnienie.
:03777:

Całe życie jest na swój sposób
-uzależnieniem -
od doznań,doświadczeń,pragnień itepe
:d329:
035
:diabel:


Re: Zioło zakazane: Wrotycz - Mlecznica - Elżbieta - 12.10.2015

King napisał(a):Mam nazbierany i zasuszony.
piję codziennie :03777:
bo lubię i na pewno jest pomocny ;P
w truciu niepotrzebnych patogenków :bonk:
Ze trzy skrzynki mam,na cały rok
! Big Grin


Cytat:Przedawkowanie przetworów wrotyczowych objawia się nudnościami, wymiotami, odbijaniem, biegunką, :tomato:
zaczerwieniem twarzy, kichaniem, zawrotami głowy, wzdęciami, poceniem się (lejący się pot), częstomoczem i charakterystycznym biciem serca. Po godzinie od spożycia nadmiernej dawki wodnego wyciągu i po 20 minutach od spożycia alkoholowego wyciągu rozwijają się halucynacje (omamy). W moczu pojawia się białko i krew. Objawem jest też częstomocz. Osoby wrażliwe zapadają w śpiączkę z objawami drgawek. Zaburzenia akcji serca mogą być niebezpieczne.Re: Zioło zakazane: Wrotycz - Mlecznica - Elżbieta - 12.10.2015

[Obrazek: 240px-Illustration_Tanacetum_vulgare0.jpg][Obrazek: 220px-Tanacetum_vulgare_-_harilik_soolik...eilas1.jpg]
Ilustracje - Wikipedia

Wrotycz pospolity ( Tanacetum vulgare )
Kwiaty wrotyczu (Flos Tanaceti ) były stosowane jako środek przeciw robaczycy i przeciw wszawicy ale obecnie używa się ich bardzo rzadko ze względu na toksyczność surowca.
Składnikiem toksycznym jest olejek eteryczny (Oleum Tanaceti ) który zawiera B-tujon kamforę i terpentyny. Działa on toksycznie podobnie do żywotnika zachodniego ( Thuja occeidentalis )
Ma depresyjny wpływ na o.u.n wywołuje drgawki. Stosowany miejscowo jest silnie trujący. Przy przewlekłym stosowaniu może doprowadzić do zmian psychicznych i uszkodzeń narządów miąższowych.
Objawy zatrucia to bóle, pieczenie w jamie ustnej nudności, wymioty, bóle brzucha, krwotoczny nieżyt żołądkowo - jelitowy, drżenia mięśni, drgawki, zaburzenia świadomości do głębokiej śpiączki włącznie. W ciężkich zatruciach powikłania przybierają formę zaburzeń oddechowych, ostrej niewydolności serca oraz uszkodzenia wątroby i niewydolności nerek.

na pdst. - Fitoterapia i leki roślinne.


Re: Zioło zakazane: Wrotycz - Mlecznica - Hera - 12.10.2015

Zapach wrotyczu skutecznie odstrasza wszelkie owady, mrówki, mole, komary i kleszcze. W dawnych czasach noszono wrotycz jako straszak na wszelkie duchy i demony.


Re: Zioło zakazane: Wrotycz - Mlecznica - Ankol18 - 15.10.2015

Wrotycz ma bardzo silny zapach dlatego też dawniej jego liście wkładano w modlitewnik, by nie pozwalały zasnąć podczas zbyt długich kazań kościelnych Tongue


Re: Zioło zakazane: Wrotycz - Mlecznica - Elżbieta - 20.10.2015

U kobiet ciężarnych wrotycz powoduje poronienia. U matek karmiących przedostaje się do mleka matki.
Na kleszcze i inne insekty wystarczy spryskanie się wodą z wazonu w którym kilka dni był wrotycz, jako kwiaty ozdobne.


Re: Zioło zakazane: Wrotycz - Mlecznica - szamka - 11.07.2017

Cytat:Kwiaty wrotyczu (Flos Tanaceti ) były stosowane jako środek przeciw robaczycy i przeciw wszawicy ale obecnie używa się ich bardzo rzadko ze względu na toksyczność surowca.


Nut napisał(a):Zapach wrotyczu skutecznie odstrasza wszelkie owady, mrówki, mole, komary i kleszcze. W dawnych czasach noszono wrotycz jako straszak na wszelkie duchy i demony.

Ponadto wrotyczem wyleczymy nużeniec.Czym jest nużeniec; posłużę się gotowym opisem -
<!-- m --><a class="postlink" target="_blank" href="https://nuzeniec.com.pl/opis-choroby/">https://nuzeniec.com.pl/opis-choroby/</a><!-- m -->