Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Parapsychologiczne i ezoteryczne kursy i studia - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: STANY NASZEGO UMYSŁU (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Dział: Parapsychologia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Parapsychologiczne i ezoteryczne kursy i studia (/showthread.php?tid=11322)

Strony: 1 2


Parapsychologiczne i ezoteryczne kursy i studia - tg123 - 21.08.2015

Ciekawi mnie, czy macie jakieś doświadczenia, albo chociaż słyszeliście coś na temat różnych szkół, nauczających szeroko pojętej parapsychologii, ezoteryki? Bo słyszałem dużo bardzo różnych opinii i chciałbym w końcu dowiedzieć się o nich czegoś konkretnego.

Poniżej podaje linka do jednej ze stron takiej szkoły:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Link jest reklamą. Na forum obowiązuje regulamin - Regulamin dotyczący zamieszczania reklam i ogłoszeń.
Gdyby nie chciało Ci się czytać informuję - na forum obowiązuje wymiana linków bądź współpraca.Jeżeli faktycznie potrzebujesz porady psychologicznej, zamiast wciskać nam reklamę, udaj się do wymienionej instytucji sam i podziel się z nami wnioskami./ Nut


Parapsychologiczne i ezoteryczne kursy i studia - tg123 - 21.08.2015

Ja Wam nic nie wciskam, po prostu zadałem zwykłe pytanie... Tzn. na tym forum ja mogę tylko dzielić się wnioskami, ale nie mogę o nic zapytać? Kompletnie nie rozumiem chamskiej wypowiedzi od moderatota?


Parapsychologiczne i ezoteryczne kursy i studia - Elżbieta - 21.08.2015

Przed zarejestrowaniem się czy po, do Twoich obowiązków, jak na każdym forum, należał obowiązek zapoznania się z regulaminem. Niewiedza nie usprawiedliwia. I zanim jeszcze raz obrazisz moderatorkę, zastanów się. Napisała to, co do niej należało.
Jeśli interesuje cię moje zdanie na temat kursów z ezoteryką w tle, są moim (i nie tylko moim)zdaniem zwykłym naciąganiem ludzi i za grubą kasę wciskanie kitu.


Parapsychologiczne i ezoteryczne kursy i studia - tg123 - 21.08.2015

Rozumiem, zapoznanie się z regulaminem, ale moderatorka nie musiała w tak chamski sposób mi odpowiadać. A gdzie ja obraziłem moderatorkę?


Parapsychologiczne i ezoteryczne kursy i studia - Elżbieta - 21.08.2015

Nie widzę nic chamskiego w zachowaniu się moderatorki.Wykonała to co do niej należało. Natomiast Ty obrażasz moderatorkę po raz drugi. Najwyraźniej nie znasz zasad panujących na forach, ewentualnie robisz to celowo. Jeszcze raz się powtórzy, zbanuję Cię. Póki co, otrzymujesz ostrzeżenie.
Chcesz pisać u nas, bardzo proszę pisać na temat bez obrażania Użytkowników. Dodatkowo nakazuje wręcz zapoznanie się z regulaminami forum.


Parapsychologiczne i ezoteryczne kursy i studia - tg123 - 21.08.2015

Ja obraziłem ewentualnie sposób pisania moderatorki, a nie ją jako osobę. Nie widzę żadnego związku...


Re: Parapsychologiczne i ezoteryczne kursy i studia - Piotr Gruda - 31.12.2017

Elie napisał(a):....Jeśli interesuje cię moje zdanie na temat kursów z ezoteryką w tle, są moim (i nie tylko moim)zdaniem zwykłym naciąganiem ludzi i za grubą kasę wciskanie kitu.
Tak i nie. Zależy co nazwiemy ,,ezoteryką". Od wielu lat prowadzę zajęcia D.U. (Doskonalenie Umysłu) w formie jednego z przedmiotów w szkołach psychotroniki, jak też kursów. Nauczam tam między innymi diagnozy z fotografii, widzenia aury, telepatii, psychometrii międzywymiarowej, poszukiwania zaginionych, eksterioryzacji. W zdecydowanej większości wyniki są precyzyjne i konkretne.
Prowadzę też przedmiot ,,radiestezja", który (wbrew pozorom) jest oparty o konkrety i opiera się na niepodważalnych faktach.
Wspomniane naciąganie ludzi rzeczywiście ma miejsce, kiedy u początkującego ,,wykładowcy" w grupie dwudziestoosobowej efekty osiągają trzy osoby. Wtedy ,,wykładowca" wygłasza brednie o rzekomym braku ,,daru" i predyspozycji u pozostałych. Prawdą jest wtedy, że ów belfer nie nadaje się do przekazywania wiedzy w formie wykładów i jest zwyczajnym naciągaczem.
Wkładanie wszystkich do ,,jednego wora" jest według mnie krzywdzące dla prawdziwych fachowców, będących jednocześnie wykładowcami z powołania.


Re: Parapsychologiczne i ezoteryczne kursy i studia - Elżbieta - 31.12.2017

Jest kolosalna różnica między szkołą, która ( jak dobrze rozumiem) trwa rok, dwa, trzy.... a dwudniowym, trzydniowym kursem.


RE: Parapsychologiczne i ezoteryczne kursy i studia - Teurg - 23.08.2020

Kurs to poziom poradnictwa jednorazowego, który do niczego nie zobowiązuje. Wziąłeś jakiś wycinek wiedzy i korzystasz na swoją odpowiedzialniej jak chcesz.
Szkoła to tradycja, to regulamin, zasady i reguły postępowania. We wszystkich szkołach istnieje przysięga - ślubowanie, które zobowiązuje, wzięte to zostało ze starożytnych Misteriów i było częścią inicjacji. Bez tego nie udzielano wiedzy, to warunek sine qua non.


RE: Parapsychologiczne i ezoteryczne kursy i studia - Eternity - 20.10.2022

(21.08.2015, 15:32)Elżbieta tarot napisał(a): Jeśli interesuje cię moje zdanie na temat kursów z ezoteryką w tle, są moim (i nie tylko moim)zdaniem zwykłym naciąganiem ludzi i za grubą kasę wciskanie kitu.

Mówisz o jakiś konkretnych kursach ? Czy Twoim zdaniem wszystkie są niewiele warte ? Myślę, że w dobie usług ezoterycznych dostępnych na Allegro rzetelny kilkudniowy lub dłuższy kurs nie jest złym pomysłem.