Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Czy wróżba, przeznaczenie zawsze się musi wypełnić? - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: EZOTERYCZNIE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=274)
+--- Dział: Karty Tarota (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Dyskusje o kartach tarota (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+---- Wątek: Czy wróżba, przeznaczenie zawsze się musi wypełnić? (/showthread.php?tid=11292)



Czy wróżba, przeznaczenie zawsze się musi wypełnić? - kasienka13 - 14.08.2015

Jakiś czas temu rozmawiałam z moim partnerem na temat tarota magii itp.
Powiedziałam mu że jak miałam 18 lat poszłam z dwoma koleżankami do wróżki.
To co nam wtedy powiedziała rozbawiło nas głupie młode siksy.
Zapamiętałam tylko dwie "przepowiednie"-pożegnacie blondynkę oraz że ja będę w związku z nie do końca wolnym facetem!!!
Blondynka Karolina zginęła w wypadku w wieku 22 lat
Natomiast ja teraz jestem w związku z facetem po rozwodzie jesteśmy ze sobą ponad 5lat i coś w słowach tej kobiety jest...
Jak się okazało mój facet zanim się ożenił też był u wróżki,usłyszał że widzi rozpadający się dom,ale że ma się nie martwić bo nowy dom będzie lepszy będzie ten który jest mu pisany.
I tak się zastanawiam czy to przypadek czy może faktycznie przeznaczenie.
Bo mimo że każde z nas wtedy coś usłyszało od wróżek dostaliśmy ostrzeżenia wskazówki,postąpilśmy tak a nie inaczej a jednak teraz tamte słowa dzisiaj się wypełniły.


Re: Czy wróżba, przeznaczenie zawsze się musi wypełnić? - Elżbieta - 15.08.2015

Może ale nie musi. W ogromnej mierze zależy od umiejętności wróżki i w końcu od nas samych.
Dawno temu, cyganka przepowiedziała mojej babci bogactwo - Ty będziesz bogata. Zależy jak rozumieć bogactwo - dla każdego będzie czymś innym. Nie wiem kiedy cyganka jej to przepowiedziała. W każdym razie, do czasu rozpoczęcia drugiej wojny światowej babcia była bardzo bogata. Potem jak dziadka zabrali do obozu i zamordowali, babci zabrano wszystko co miała. Niemcy dom a komuniści resztę. Babci nie pozostało nic innego, jak pójść do pracy, żeby samotnie wychować i utrzymać dwoje dzieci.Potem kiedy pozakładali rodziny, babcia nie miała biedy, ale do bogatych nie mogła się zaliczyć, w sensie finansowym oczywiście. Żyło jej się w miarę spokojnie i bez biedy, jednak do śmierci czekała na spełnienie wróżby - na bogactwo.

Jeśli o mnie chodzi, jedynie wróżba Rodina spełniła się w przedziwny sposób. Mimo, że poszłam inną drogą niż mi wskazał i tak znalazłam się w miejscu, które bardzo szczegółowo opisał.W zasadzie zorientowałam się dopiero po tygodniu, że to o to chodziło. Były wszystkie detale z wróżby Rodina - chodziło o miejsce pracy.


Re: Czy wróżba, przeznaczenie zawsze się musi wypełnić? - Hera - 17.08.2015

Mam podobne zdanie. Czy wróżba ma szanse spełnienia, zależy zarówno od zdolności osoby wróżącej jak i od nas samych. Umiejętność kierowania naszym losem jest podstawą. Często sami się aż prosimy o powrót osoby która nas krzywdziła. Nie wiem na co liczą takie osoby. Nikt się nie zmieni dzięki powrotowi, nikt nie zacznie nas nagle kochać. To logiczne, że skoro nas zostawiła dla drugiej osoby, to nas ma w głębokim poważaniu. I nawet jeśli losowi, przeznaczeniu, za sprawą przepowiedni powróci, to jednak marne szanse na zmianę na lepsze.
Uważajmy o co pytamy wróżkę, o co prosimy, bo może się spełnić. Niekiedy słowa mają proroczą moc.


Re: Czy wróżba, przeznaczenie zawsze się musi wypełnić? - Eleantra - 18.08.2015

Wszystko jest w ruchu, przyszłość się cały czas kształtuje. Lubię porównywać Tarota do szkicu rysunku. Zależy oczywiście czy wróżka dobrze zrozumie karty jak i co zrobi osoba, której wróżby dotyczy, ale nie wszystko zależy od tych dwóch osób... Są jeszcze osoby trzecie, na które często nie mamy wpływu, a nawet one mogą jednym zdarzeniem zmienić szkic przyszłości.

W mitologii Skandynawskiej (właściwie to wszędzie, ale mniejsza) wierzy się, że nici losu jest kilka... a Norny (Boginki losu i przeznaczenia) wybierają jedną z możliwości zdarzeń w życiu człowieka. Tarot pokazuje szkic przyszłości, to co się najprawdopodobniej wydarzy, ale zawsze ten szkic może ulec zmianie poprzez działania wolnego wyboru człowieka i osób otaczających.


Re: Czy wróżba, przeznaczenie zawsze się musi wypełnić? - kasienka13 - 18.08.2015

Ale to ca usłyszałam było prawie 20 lat temu,z czasem po prostu zapomniałam,nie mam nawet kontaktu z tą drugą koleżanką z którą wtedy poszłyśmy do wróżki.
Po prostu pewnego dnia przejeżdżając przez miasto gdzie mieszkała ta pani,przypomniała mi się jej wróżba-odgrzebałam gdzieś w pamięci jej słowa i wyszło na to że miała rację,potem w domu zaczęliśmy rozmawiać z moim partnerem na temat tarota,wróżb i wyszło to co mamy.


Re: Czy wróżba, przeznaczenie zawsze się musi wypełnić? - Eleantra - 18.08.2015

Najczęściej o przepowiednie przypominają się jak już się spełniły, przynajmniej z mojego doświadczenia.


Re: Czy wróżba, przeznaczenie zawsze się musi wypełnić? - kasienka13 - 18.08.2015

Eleantra napisał(a):Najczęściej o przepowiednie przypominają się jak już się spełniły, przynajmniej z mojego doświadczenia.

I coś w tym musi być u mnie tak było.


Re: Czy wróżba, przeznaczenie zawsze się musi wypełnić? - sbarbara - 21.08.2015

Czytając powyższe wypowiedzi, ogólnie zgadzam się z nimi, aczkolwiek jeśli mogę dodać coś od siebie ...
Jest coś takiego kiedy mówimy "tobie to było przeznaczone to przeżyć, doświadczyć" i zgadzam się z tym, to co mamy przeżyć doświadczyć, to co jest nam pisane, to od czego choćbyśmy rękami i nogami się wzbraniali i tak doświadczymy, to właśnie widzi wróżka, jasnowidz, tarocista itd, itd... Tu nasuwa się kolejne pytanie, skoro tak to każdy z nas mógłby przewidzieć przyszłość, mógłby i to by było oczywiste, bez aury tajemniczości, ale nie każdy z nas ma ten sam charakter, nie ma ludzi, którzy działają wg, jakiegoś z góry ustalonego planu (chodzi mi tu o ramy typowo psychologiczne), każdy z nas jest uwarunkowany jakimiś czynnikami w swoim postępowaniu, sposobie bycia, reagowaniu na różne sytuacje życiowe itp. Ja myślę, że każdemu jest to "coś" pisane przeżyć, na co sobie sam zasłużył i teraz pasują mi te słowa "tobie to było przeznaczone to przeżyć, doświadczyć" Druga rzecz, o której chcę wspomnieć to wolna wola ... każdy z nas ma wolną wolę, czyż nie?? jest ona w ogóle nie do przewidzenia, dziś myślimy tak, a jutro inaczej, wszystko zależne jest od naszego samopoczucia, chęci i możliwości oraz realnego myślenia uwarunkowanego od naszych oczekiwań ... właśnie oczekiwania, że coś się nam należy od życia ... Pani kasienka13 powiedziała, że była u wróżki, która jej przepowiedziała przyszłość u boku mężczyzny z nie do końca wolnym facetem, a jak ty pojmujesz tę wolność ? tak jak ją pojmujesz taką masz, na taką się godzisz... mógł być np. zależny od matki, z problemami kryminalnymi, z problemami zdrowotnymi, uwiązany problemami rodzinnymi typu zobowiązania wobec wujka, siostry ... dla ciebie najlepsza opcja do wyboru była taka, niech będzie uwiązany po przez dzieci ... nie do końca wolny rozumiem jako wieczne przywiązanie lub uwiązanie. Elie podała tu przykład babci i do niego się odniosę wróżka mogła jej prawdę powiedzieć i ta wróżba też się spełniła, tyle tylko, że ze słowem "bogactwo" każdy z nas kojarzy sobie z przyjemnością i materialnym zadowoleniem. Była bogata bo pozostała jej rodzina ... nie sądzę, aby to właśnie miała wróżka na myśli ... myślę, że życie tak ją doświadczyło, że po części poznała jego ziemski sens i dlatego świadomie wybrała taki, a nie inny żywot do końca swych dni ... w tym była bogata, tu nie ma żadnej jej głupoty w oczekiwaniu na bogactwo materialne ... Tarocista, dobry tarocista nigdy nie będzie ci mówił będzie tak i tak, to się nie sprawdziło, bo miałaś wybór i wolną wolę ... Dobry tarocista pokaże ci zielone światło i powie, że np. będziesz mieć wiele dzieci ... a do ciebie decyzja należy z kim je będziesz mieć ... wszystko zależy od podświadomie zakodowanych słów, słowo już raz wypowiedziane ma magiczną moc i nie da się go cofnąć... pani kasienka13 mogła z panią Karoliną pożegnać się w inny sposób np. odprawiając siebie do innego dalekiego kraju na wiele lat, a że chciała doświadczyć takiego rozstania to jej wybór ... dlatego wróżby się spełniają lub nie, a często bywa tak, że tarocista widzi w kartach to jak ma się wypowiedzieć ... najważniejsze jest to, aby nie chwytać za słówka, które na się kodują świadomie lub też nie Każdy czyn, każdy plan, każda możliwość, wszystko jest do przewidzenia .... Tarocista pomoże ci to zobrazować oraz również wyjść z kryzysu psychicznego ...(być może babcia potrzebowała jeszcze jednej wizyty u tarocistki, która pomogła by jej się cieszyć życiem) w tym jest MAGIA Pozdrawiam serdecznie :buziak:


Re: Czy wróżba, przeznaczenie zawsze się musi wypełnić? - kasienka13 - 21.08.2015

sbarbara napisał(a):Czytając powyższe wypowiedzi, ogólnie zgadzam się z nimi, aczkolwiek jeśli mogę dodać coś od siebie ...
Jest coś takiego kiedy mówimy "tobie to było przeznaczone to przeżyć, doświadczyć" i zgadzam się z tym, to co mamy przeżyć doświadczyć, to co jest nam pisane, to od czego choćbyśmy rękami i nogami się wzbraniali i tak doświadczymy, to właśnie widzi wróżka, jasnowidz, tarocista itd, itd... Tu nasuwa się kolejne pytanie, skoro tak to każdy z nas mógłby przewidzieć przyszłość, mógłby i to by było oczywiste, bez aury tajemniczości, ale nie każdy z nas ma ten sam charakter, nie ma ludzi, którzy działają wg, jakiegoś z góry ustalonego planu (chodzi mi tu o ramy typowo psychologiczne), każdy z nas jest uwarunkowany jakimiś czynnikami w swoim postępowaniu, sposobie bycia, reagowaniu na różne sytuacje życiowe itp. Ja myślę, że każdemu jest to "coś" pisane przeżyć, na co sobie sam zasłużył i teraz pasują mi te słowa "tobie to było przeznaczone to przeżyć, doświadczyć" Druga rzecz, o której chcę wspomnieć to wolna wola ... każdy z nas ma wolną wolę, czyż nie?? jest ona w ogóle nie do przewidzenia, dziś myślimy tak, a jutro inaczej, wszystko zależne jest od naszego samopoczucia, chęci i możliwości oraz realnego myślenia uwarunkowanego od naszych oczekiwań ... właśnie oczekiwania, że coś się nam należy od życia ... Pani kasienka13 powiedziała, że była u wróżki, która jej przepowiedziała przyszłość u boku mężczyzny z nie do końca wolnym facetem, a jak ty pojmujesz tę wolność ? tak jak ją pojmujesz taką masz, na taką się godzisz... mógł być np. zależny od matki, z problemami kryminalnymi, z problemami zdrowotnymi, uwiązany problemami rodzinnymi typu zobowiązania wobec wujka, siostry ... dla ciebie najlepsza opcja do wyboru była taka, niech będzie uwiązany po przez dzieci ... nie do końca wolny rozumiem jako wieczne przywiązanie lub uwiązanie. Elie podała tu przykład babci i do niego się odniosę wróżka mogła jej prawdę powiedzieć i ta wróżba też się spełniła, tyle tylko, że ze słowem "bogactwo" każdy z nas kojarzy sobie z przyjemnością i materialnym zadowoleniem. Była bogata bo pozostała jej rodzina ... nie sądzę, aby to właśnie miała wróżka na myśli ... myślę, że życie tak ją doświadczyło, że po części poznała jego ziemski sens i dlatego świadomie wybrała taki, a nie inny żywot do końca swych dni ... w tym była bogata, tu nie ma żadnej jej głupoty w oczekiwaniu na bogactwo materialne ... Tarocista, dobry tarocista nigdy nie będzie ci mówił będzie tak i tak, to się nie sprawdziło, bo miałaś wybór i wolną wolę ... Dobry tarocista pokaże ci zielone światło i powie, że np. będziesz mieć wiele dzieci ... a do ciebie decyzja należy z kim je będziesz mieć ... wszystko zależy od podświadomie zakodowanych słów, słowo już raz wypowiedziane ma magiczną moc i nie da się go cofnąć... pani kasienka13 mogła z panią Karoliną pożegnać się w inny sposób np. odprawiając siebie do innego dalekiego kraju na wiele lat, a że chciała doświadczyć takiego rozstania to jej wybór ... dlatego wróżby się spełniają lub nie, a często bywa tak, że tarocista widzi w kartach to jak ma się wypowiedzieć ... najważniejsze jest to, aby nie chwytać za słówka, które na się kodują świadomie lub też nie Każdy czyn, każdy plan, każda możliwość, wszystko jest do przewidzenia .... Tarocista pomoże ci to zobrazować oraz również wyjść z kryzysu psychicznego ...(być może babcia potrzebowała jeszcze jednej wizyty u tarocistki, która pomogła by jej się cieszyć życiem) w tym jest MAGIA Pozdrawiam serdecznie :buziak:


Co to znaczy " że chciała doświadczyć takiego rozstania to jej wybór"!!!!!!!!!!!!!!!!
Wyjaśnij co miałaś na myśli!!!!!!!!!!!
Karolina zginęła w wypadku i NIKT nie chciał by tak się stało,by tak przyszło nam się pożegnać z nią!!!!!!!