Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Wróżka Emma Cole - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MEDIA BIOGRAFIE WYWIADY WRÓŻKI JASNOWIDZE CZAROWNICE (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=91)
+--- Dział: Wróżki, wróżbici, jasnowidze, czarownice, magowie, naciągacze (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=93)
+--- Wątek: Wróżka Emma Cole (/showthread.php?tid=11178)



Wróżka Emma Cole - Elżbieta - 22.07.2015

[Obrazek: file.php?avatar=12488_1378025094.jpg]

Kilka dni temu natknęłam się na program Wróżki Emmy Cole. Wróżyła z kart anielskich. Musze przyznać, że byłam mile zaskoczona. Na tyle, że postanowiłam o tym napisać.
Może Emma Cole zechce się nam przedstawić i napisać kilka słów o sobie.


Wróżka Emma Cole - Emma Cole - 22.07.2015

Pewnie, że zechcę Smile

Ezoteryka w moim życiu zawsze była bardzo ważna, od dziecka interesowałam się zagadnieniami z nią związanymi. Wychowałam się na wsi, gdzie echa dawnych wierzeń wciąż jeszcze rozpalały wyobraźnię ludzi - dzięki temu zbliżyłam się do świata magii. Kluczową rolę odegrała tu moja babcia, która znała się trochę na kartach klasycznych, jednak jej wiedza nie była na tyle rozbudowana, by mogła mnie uczyć - zaraziła mnie jednak pasją do kart i już jako małe dziecko chciałam wiedzieć więcej.

Nabyłam swoje pierwsze karty w małej księgarni "Merkury", która od kilku lat już nie istnieje. Były wzorowane na Tarocie Marsylskim i to na nich właśnie najwięcej się nauczyłam. Na mojej drodze pojawiło się wiele talii, eksperymentowałam z kartami - do tej pory mam Karty Cygańskie, Oracle Kamieni Szlachetnych oddałam zaś koleżance. Żadne z tych kart jednak nie były "moimi docelowymi".

Przez moje ręce przeszło kilka talii Tarota, oczywiście osławiony Rider Waite, także karty nieco bardziej mroczne, aż w końcu trafiłam na talię, która jest ze mną tak zgrana, że aż trudno uwierzyć. Nazywa się Elemental Tarot, jest związana z naturą, żywiołami. Jako, że uważam się za osobę mocno związaną z przyrodą - karty te dopasowały się do mnie, a ja do nich znakomicie. Charakteryzuje je duża dokładność, gdy z nich wróżę oraz gdy analizuję aktualną sytuację - nawet... poczucie ironii! Mówią często "Ty musisz wziąć się w garść, czekanie na cud nie pomoże, tylko jeśli wstaniesz i zaczniesz działać, możesz coś osiągnąć, a wtedy sam Wszechświat Cię wesprze!"

Często wspominam na antenie, że Karty Archanioła Rafaela otrzymałam od osoby poznanej przez przypadek - i tak było! Właśnie tutaj, na tym forum, pewna Pani chciała oddać karty, więc się zgłosiłam. Takim sposobem maksymalnie dwa dni później do moich drzwi zadzwonił listonosz, a ja odebrałam paczkę. Przyznam szczerze, na początku wcale nie podejrzewałam, że będą te karty ze mną grały, wcześniej żadnych kart tego typu w dłoniach nie miałam. Dla sprawdzenia przetasowałam i wyciągnęłam dla siebie jedną kartę. I zaskoczenie - "Bez kofeiny", aż poczułam się zawstydzona, bo akurat w dłoni miałam chyba czwarty kubek kawy, a była to godzina 9 lub 10 rano Big Grin Dostałam po nosie od Archanioła Rafaela. Od tamtej pory "pracujemy razem" i jest to na tyle owocna współpraca, że zainteresowałam się głębiej tematami anielskimi.

Aktualnie mieszkam w Warszawie. Rozważam stworzenie własnej talii kart - biorąc pod uwagę moje zainteresowania, podejrzewam, że będzie to talia anielska, jeszcze jednak nie podjęłam ostatecznej decyzji; jednocześnie pracuję nad książką, która w moich zamierzeniach ma być "małym kompendium wiedzy" na tematy związane z aniołami.

Zapraszam Was serdecznie do oglądania programów, w których będę się pojawiała. Wszystkie informacje na temat aktualnych terminów pojawiać się będę na mojej stronie na Facebooku.


Re: Wróżka Emma Cole - Ankol18 - 22.07.2015

Emma Cole napisał(a):Rozważam stworzenie własnej talii kart - biorąc pod uwagę moje zainteresowania, podejrzewam, że będzie to talia anielska, jeszcze jednak nie podjęłam ostatecznej decyzji; jednocześnie pracuję nad książką, która w moich zamierzeniach ma być "małym kompendium wiedzy" na tematy związane z aniołami.
Super pomysł! Życzę Ci z całego serduszka, aby udało Ci się zrealizować te plany, marzenia :buziak:


Re: Wróżka Emma Cole - Emma Cole - 22.07.2015

Bardzo dziękuję Ci za ciepłe słowa :-) Właśnie siedzę i piszę :-) Dziś muszę oddać rozdział, a jestem po nocce i wbrew zaleceniom Rafaela po prostu energy drinkiem się ratuję. Mam nadzieję, że przymknie oko - w końcu chcę, by ludzie dostali w ręce wiedzę o aniołach :-) Wszystkie pozycje z jakimi się spotkałam pomijały istotne kwestie, przez co stwierdziłam, że warto usiąść nad tematem i choć wiadomo, że w książce wszystkich aniołów nie zmieszczę, to te, które zostały wybrane staram się opisać od deski do deski...
Pozdrawiam!!! :*


Re: Wróżka Emma Cole - Hera - 31.07.2015

<!-- m --><a class="postlink" target="_blank" href="http://dobra-wrozka.blogspot.com/2015/07/niebieski-ksiezyc-31072015-modlitwa.html?spref=fb">http://dobra-wrozka.blogspot.com/2015/0 ... l?spref=fb</a><!-- m -->


Cytat:Kochani, nie bez powodu piszę tego posta - jeśli jeszcze o tym nie wiecie, to chcę Was poinformować o tym, że dzisiejszej nocy będziemy mieli Niebieski Księżyc! To jest niesamowite zjawisko. Paradoksalnie, jego nazwa nie ma nic wspólnego z kolorem księżyca - jest to po prostu nietypowa pełnia księżyca, która zdarza się bardzo, bardzo rzadko! Zdarza się to średnio raz na 2-3 lata, nazywany jest także Trzynastą Pełnią.

Dla współczesnych wróżek i czarownic ma to ogromne znaczenie, ponieważ w tym czasie wszystkie rytuały stają się o wiele silniejsze. Wszystkie zaklęcia rzucone w tą szczególną noc posiadają ogromną moc i utrzymują się bardzo długo, dlatego warto skorzystać z tej okazji, jeśli mamy jakiś problem, który chcemy rozwiązać. Wszelkie odcięcia energetyczne teraz będą najbardziej skuteczne, rytuały miłosne, ale nie tylko - pamiętajmy, że przy takiej okazji możemy także zaprosić Anioły do naszych żyć!

Proszę, pamiętajcie, że ta noc jest niezwykle magiczna. Od godziny ok. 13 już możemy wykonywać rytuały, modlić się, ponieważ księżyc jest już w fazie pełni, mimo, że jeszcze go nie widzimy na niebie.

***

Do modlitwy skierowanej do archanioła Haniela warto się przygotować poprzez zapalenie błękitnej (nawiązanie kontaktu z Aniołami), różowej świecy (miłość, przyjaźń, pozytywne uczucia) oraz kadzidła cedrowego (oczyszczające) oraz różane lub waniliowe (miłość).

Archaniele Miłości, przenajświętszy Hanielu! Proszę Cię, staw się na moje wezwanie, bo moje serce pragnie miłości! Postaw na mojej drodze istotę, która da mi głębokie uczucie i którą ja pokocham całą/całym sobą. Pozwól nam zaznać niekończącej się miłości, euforii i szczęścia, które wypełni nasze serca i dusze. Niech nasza miłość stanie się podobną do tej, którą obdarza nas Bóg i niech nigdy w naszych życiach nie pojawi się zło, które mogłoby wpłynąć na nasze uczucie destrukcyjnie! Natchnij nasze usta, by mówiły słowami miłości, serca aby biły zgodnie w jednym rytmie, umysł, byśmy doceniali naszego partnera i umieli mu to okazywać na każdym kroku. Niech poprzez nasze czyny względem siebie i bliźnich naszych przemawia sam Bóg i razem z Tobą, Hanielu, da nam możliwość rozwijania się poprzez miłość. Amen.



Re: Wróżka Emma Cole - Emma Cole - 31.07.2015

O, zostałam uprzedzona! Big Grin Bardzo dziękuję, bo właśnie o tym myślałam ;-)


Re: Wróżka Emma Cole - Emma Cole - 01.08.2015

<!-- m --><a class="postlink" target="_blank" href="http://dobra-wrozka.blogspot.com/2015/08/lammas-swieto-pierwszych-plonow-1.html">http://dobra-wrozka.blogspot.com/2015/0 ... now-1.html</a><!-- m -->

Cytat:Teraz pewnie powiecie, że Emmie się pogorszyło, bo jakiś czas blog tylko wisiał, a teraz drugi post pod rząd! Smile Może jakieś święto jest, że pisze teraz tak często? I o ile z pierwszym się bym nie zgodziła, to z drugim jak najbardziej - wczoraj mieliśmy, Kochani, Niebieski Księżyc, a dzisiaj mamy 1 sierpień, czyli Lammas. Sabat ten nazywany jest także Świętem Pierwszych Plonów lub Świętem chleba.

Obecne obchody święta przypadają na noc z 31 lipca na 1 sierpnia. Jest to przede wszystkim czas pierwszych zbiorów, lecz mimo, że do dożynek właściwych jeszcze daleko, już teraz dziękujemy za to, co otrzymaliśmy i prosimy o dobre plony - w tym czasie zaczynamy już zauważać, że noc staje się powoli coraz dłuższa.

Nazwa Lammas wywodzi się od nazwy święta anglosaskiego Hlaf - mass - nazwa ta oznacza właśnie Święto Chleba. W języku celtyckim zaś nazwa brzmiała Lughnasadh, poświęcone było przybranej matce boga Lugha, bogini Taltu (Tailte/Taillte). W tym czasie z pierwszych zebranych ziaren pieczono chleb.

Według tradycji wiccańskiej w Lammas w ofierze złożony zostaje Bóg, aby zapewnić dobre plony. Jako władca podziemi powraca do krainy śmierci, aby objąć tam tron. W przesilenie jesienne wraca na Ziemię, ponieważ zwyciężył śmierć. Wtedy zabiera Boginię do siebie w czasie Samhain. Podczas Yule rodzi się już nowy, młody Bóg...

Musiałam trochę okroić, bo wyszłaby mi z tego epopeja Big Grin ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, to niebawem zapowiem tutaj niespodziaaankę Smile


Re: Wróżka Emma Cole - Emma Cole - 19.03.2016

[Obrazek: Anio%C5%82y-obok-nas_front_72dpi-300x448.jpg]
<!-- m --><a class="postlink" target="_blank" href="http://www.illuminatio.pl/ksiazki/anioly-obok-nas/">http://www.illuminatio.pl/ksiazki/anioly-obok-nas/</a><!-- m -->

Cytat:Anioły obok nas to napisany z pasją przewodnik oprowadzający po świecie aniołów i archaniołów. Zapoznaje nas z anielską hierarchią, przedstawia sylwetki poszczególnych aniołów oraz omawia horoskop anielski. Autorka, wróżka i angelolog, przekonuje nas, że anioły są tuż obok nas i że warto na co dzień korzystać z ich pomocy. Dzieli się swoją wiedzą, w jaki sposób skutecznie to robić.

Dzięki lekturze nauczysz się korzystać z amuletów i talizmanów anielskich oraz terapeutycznej i ochronnej mocy mandali. Poznasz proste rytuały na każdy dzień tygodnia, które pomogą ci uzdrowić najważniejsze dziedziny życia: miłość, sprawy materialne i zdrowotne oraz relacje międzyludzkie. Nauczysz się również skutecznie uwalniać od negatywnych bytów i energii.

Dostępna już w kwietniu :0vishenka: :0vishenka: :0vishenka:


Re: Wróżka Emma Cole - szamka - 19.03.2016

Cytat: omawia horoskop anielski

035
Czyli jeszcze jedna książka typu ezoteryczne bajeczki. Szkoda. Cry


Re: Wróżka Emma Cole - Emma Cole - 20.03.2016

Według mnie horoskop anielski jest fajną opcją do omówienia sylwetek poszczególnych aniołów Smile Plus wiele osób się faktycznie sugeruje horoskopami... Poza tym sama sądzę, że o ile dużo więcej informacji idzie uzyskać po prostu z radixa (radixu?) to tego typu sprawy są ciekawostkami. Tak jak np. horoskop indiański Wink Nijak horoskop indiański ma się o rzeczywistości, ale mniej więcej nakreśla pewne sprawy. Dlatego dla mnie jako osoby zajmującej się tego typu sprawami jest ciekawostką.
Na chwilę obecną zastanawiam się mocno czy bardziej skupić się na próbie tworzenia powieści z wątkiem magicznym czy może postawić na to, co mnie naprawdę fascynuje czyli na... kobiety. Uściślając - kobiecość jako boskość. Omówić boginie, wierzenia, a także inne tego typu sprawy, stworzyć przewodnik dla współczesnej kobiety, która szuka siebie...