Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Magia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Dział: Ogólnie o magii (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=49)
+---- Wątek: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi (/showthread.php?tid=10899)

Strony: 1 2 3


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Verm - 17.04.2016

Cytat:Jeżeli nie zajmują się magią, ograniczają się do wróżenia, nie są czarownicami. To odmienna kategoria, wiedza i zdolności.

Często jedne idą z drugimi w parze, są czarownice, które jednocześnie wróża. Generalnie czarownica, nawet jeśli nie ma zdolności do dywinacji lepiej poradzi sobie z wróżeniem niż wróżka (bez talentu magicznego) z magią.

Cytat:Ogólnie klątwy wracają, pod tą czy inną postacią, prędzej czy później,pośrednio, ale wracają do nadawcy... bój się...

Z tego co pisze Fanar wynika, że nadawca już był umarł, a takie sprawy się nie dziedziczą.


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - szamka - 17.04.2016

Cytat:Elie
Jeżeli nie zajmują się magią, ograniczają się do wróżenia, nie są czarownicami. To odmienna kategoria, wiedza i zdolności.

Cytat:Verm
Często jedne idą z drugimi w parze, są czarownice, które jednocześnie wróża. Generalnie czarownica, nawet jeśli nie ma zdolności do dywinacji lepiej poradzi sobie z wróżeniem niż wróżka (bez talentu magicznego) z magią
.

Nie ma talentu i poradzi sobie lepiej niż wróżka. Odważna teza. A czyż wróżki muszą zajmować się magią, chyba nie. Szczególnie wtedy, kiedy nie chcą.
Można przeżyć szczęśliwie i sto lat bez magii, czego nie można powiedzieć o czarownicach.Panuje pogląd, potwierdzony zresztą przez "jedną taką", jakoby ci co zajmują się magią nie do końca są normalnymi ludźmi.Mają zwichrowaną psychikę i życie.

Cytat: Elie
Ogólnie klątwy wracają, pod tą czy inną postacią, prędzej czy później,pośrednio, ale wracają do nadawcy... bój się...

Cytat:Verm

Z tego co pisze Fanar wynika, że nadawca już był umarł, a takie sprawy się nie dziedziczą.

Ja też uważam, że klątwy wracają.Wszystko wraca i odbija się echem. Nadawca mógł przed śmiercią odpokutować za "swoje". Pod różną postacią.
Czyżbyś nie wiedział nic o klątwach rodowych


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Verm - 17.04.2016

Cytat:Nie ma talentu i poradzi sobie lepiej niż wróżka. Odważna teza.

Jeśli weźmiemy czarownicę bez talentu wróżbiarskiego i wrózkę bez talentu magicznego to taka czarownica lepiej poradzi sobie z wróżeniem niż wróżka z magią. Analogicznie jest np. z filologami klasycznymi - grecyści lepiej radzą sobie z łaciną niż łacinnicy z greką Wink

Cytat:anuje pogląd, potwierdzony zresztą przez "jedną taką", jakoby ci co zajmują się magią nie do końca są normalnymi ludźmi.Mają zwichrowaną psychikę i życie.

Ezoteryka i magia przyciąga osoby z problemami, ale nie oznacza to, że każdy ezoteryk czy osoba parająca się magią ma zwichrowaną psychę.

Cytat:Czyżbyś nie wiedział nic o klątwach rodowych


Coś tam wiem po 13 latach praktyki Wink

Klątwa rodowa ma to do siebie, że dziedziczy się z osoby nią obłożonej na jej potomków. Niemniej jednak - "wina" za jej rzucenie się nie dziedziczy (chyba, że ktoś w odwecie rzuci klątwę na sprawcę - zdarzały się takie przypadki).


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Fanar - 18.04.2016

Elie napisał(a):Jeżeli nie zajmują się magią, ograniczają się do wróżenia, nie są czarownicami. To odmienna kategoria, wiedza i zdolności.
Natomiast wróżki z TV bywa, że muszą coś tam czarować. Z tym, że jest to zwykle na potrzeby programu, tego wymaga reżyser. Na ile ich magia jest skuteczna i oparta o prawdziwą wiedzę, można polemizować.

A przekleństwo to Twoim zdaniem magia? Nic bardziej mylnego i nie mam tu na myśli jakąś klątwę którą każda wróżka potrafi sama usunąć a dotyczy nastraszenia ustnie tak naprawdę atakowanego "obiektu" !
Piszę o czymś takim co działa nawet jak ty się rozkładasz a "obiekt" traci zdrowie, majątek i ogólnie wszystko mu się na łeb wali Smile


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Fanar - 18.04.2016

Elie napisał(a):Ogólnie klątwy wracają, pod tą czy inną postacią, prędzej czy później,pośrednio, ale wracają do nadawcy... bój się... Big Grin

Nie boję się :lol:
Za dużo widziałem....i gra jest warta świeczki, ale chciałem wiedzieć co żywi mają na ten temat do powiedzenia


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - MysteryGuy - 20.07.2016

Wracają, ale najlepsi potrafią sprawić, że wróci dopiero w zaświatach/przyszłych wcieleniach.

Moim zdaniem wcale nie jest tak, że trzeba urodzić się "obdarzonym darem". Każdy, bez wyjątku, posiada większą lub mniejszą część magii w swoim wnętrzu (choć u niektórych jest wcale nie wyczuwalna, to także zależy od umiejętności "badającego" w pewnej mierze); każdy bez wyjątku zaś może się tego nauczyć. Kwestia, jaka jest to tylko - jak szybko i z jaką "płynnością" osiągnie wiedzę, która innym przychodzi "od ręki".

Magia jest wszędzie, ale nie każdy potrafi ją dostrzec i wykorzystać.


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Rea - 24.07.2016

Nie każdy potrzebuje magii. Można przeżyć satysfakcjonujące życie bez niej.


RE: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - 123VvJamJest - 06.09.2021

ja też z rodu Czarownic Smile akurat jako Facet mam z tym problem Smile Matka Mnie zapytała na kogo cedowała Babka - a Ja byłem pomiędzy Smile W sumie to nawet nie zrozumiałem pytania matki - byłem w szoku że takie pytanie pada po tuż pogrzebie Babki !!!


RE: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Mag Kether - 11.01.2022

Jeżeli rodzimy się Magami i Czarownicami, to wniosek taki, że to od nas nie zależy, a od Kogo w takim razie?


RE: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Fanar2 - 13.02.2023

(27.05.2015, 21:23)Elżbieta napisał(a): Jak z tym było u Was ?
Ja jestem niechlubnym wyrodkiem w rodzinie. :th_holeinwall:

Zgadzam się z Panią Całkowicie ! - Jest Pani dla Mnie Czarownicą i zrzesza Pani przy sobie najzdolniejsza RP Czarownice ! Dlatego Piszę do Pani jako facet urodzony w rodzie czarownic ! Cóż poszukuję Takich jak Pani nauczycieli bo zderzam się z tym powyżej na co dzień ! Potrzebuję Pani Pani Elżbieto !