Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne
Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Wersja do druku

+- Forumezo.pl - Forum ezoteryczne i magiczne (https://www.forumezo.pl)
+-- Dział: MAGIA CZAROSTWO (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Dział: Magia (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Dział: Ogólnie o magii (https://www.forumezo.pl/forumdisplay.php?fid=49)
+---- Wątek: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi (/showthread.php?tid=10899)

Strony: 1 2 3


Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Elżbieta - 27.05.2015


Jak z tym było u Was ?
Ja jestem niechlubnym wyrodkiem w rodzinie. :th_holeinwall:


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Ankol18 - 28.05.2015

Mi mówią, że jestem inna niż wszyscy w rodzinie, i chyba mnie w szpitalu podmienili hehe :037: :wink:

Wydaje mi się, że człowiek od urodzenia może posiadać jakiś wrodzony dar, moc, który mógł odziedziczyć na przykład po swoich przodkach. Ale uważam też, że taki dar można sobie wyćwiczyć, jednak nie każda osoba jest chyba odpowiednia. Niektórzy chcą być magami, czarownicami, ale nie do końca im to wychodzi, mimo że do tego dążą.


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Roksanaa - 28.05.2015

Ankol18 napisał(a):Mi mówią, że jestem inna niż wszyscy w rodzinie, i chyba mnie w szpitalu podmienili hehe :037: :wink:

Wydaje mi się, że człowiek od urodzenia może posiadać jakiś wrodzony dar, moc, który mógł odziedziczyć na przykład po swoich przodkach. Ale uważam też, że taki dar można sobie wyćwiczyć, jednak nie każda osoba jest chyba odpowiednia. Niektórzy chcą być magami, czarownicami, ale nie do końca im to wychodzi, mimo że do tego dążą.
No dobrze, ale nie napisałaś co konkretnie jest Twoją domeną - zajmujesz się czarostwem, jesteś czarownicą w sensie przynależności do wicca czy innego rodzaju magii. Tego dotyczy pytanie.
W moim przypadku, moje zainteresowanie się kartami wybudziła moja ciotka, siostra mojej mamy. To ona zafascynowała mnie swoimi wróżbami które były nadzwyczaj trafne. Było z tego powodu mnóstwo kłótni rodzinnych, gdyż mama była przeciwna moim ciągotkom. W związku z czym zabroniła mi wszelkich kontaktów z ciotką i odwrotnie. Oj działo się działo. Przekaz poprzez geny jednak zwyciężył. Big Grin


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - M.Psyche - 29.05.2015

Ciotki, babcie. Starsze pokolenie. A w domu obowiązkowo kot jako jeden z atrybutów czarownicy. I zioła, o tak zioła porozwieszane gdzie się dało. Tak wyglądał dom mojej babki która zajmowała się odczynianiem uroków. Dzisiaj z perspektywy lat dochodzę do wniosku, że ta moja babunia choć niewykształcona, była bardzo dobrym psychologiem.
Zawsze rozłożyła mnie na części pierwsze swoimi kartami. Ja nie wróżę choć potrafię wyczuć o czym mówią.Mój kot, sam rudawy i wredny wyczuwa fałszywych ludzi, parcha i ucieka w inny kąt.


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Hera - 29.05.2015

Coś w tym jest, ze praktycznie większość z nas czerpała nauki od babci. Interesujące zjawisko.


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Ankol18 - 29.05.2015

Aset napisał(a):No dobrze, ale nie napisałaś co konkretnie jest Twoją domeną - zajmujesz się czarostwem, jesteś czarownicą w sensie przynależności do wicca czy innego rodzaju magii. Tego dotyczy pytanie.
Nie zajmuje się czarostwem ani niczym podobnym, nic takiego nie napisałam. Pisałam już w innym temacie, że uczę się numerologii i tym się interesuje.


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Fanar - 15.04.2016

A co potrafią współczesne czarownice oprócz wróżenia i podrywania wzrokiem ? Chyba mają ciągłość rodową w paranormalnych zdolnościach poprzecinaną od czasu do czasu facetem w środku (w jednym rodzie) który też ma te "zdolności". Ale większość to jednak wróżki.


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Elżbieta - 16.04.2016

Jeżeli nie zajmują się magią, ograniczają się do wróżenia, nie są czarownicami. To odmienna kategoria, wiedza i zdolności.
Natomiast wróżki z TV bywa, że muszą coś tam czarować. Z tym, że jest to zwykle na potrzeby programu, tego wymaga reżyser. Na ile ich magia jest skuteczna i oparta o prawdziwą wiedzę, można polemizować.


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Fanar - 17.04.2016

Elie napisał(a):Jeżeli nie zajmują się magią, ograniczają się do wróżenia, nie są czarownicami. To odmienna kategoria, wiedza i zdolności.
Natomiast wróżki z TV bywa, że muszą coś tam czarować. Z tym, że jest to zwykle na potrzeby programu, tego wymaga reżyser. Na ile ich magia jest skuteczna i oparta o prawdziwą wiedzę, można polemizować.

A słyszałaś o klątwach które się nie da cofnąć? Albo inaczej jak gość nie ma pojęcia że czarownica obłożyła go klątwą wielopokoleniową bo jest ateistą (a ta "czarownica" go nie musiała informować o tym fakcie bo nie miała ochoty) to miną eony zanim ktoś z tej rodziny się kapnie - dobrze myślę ? Pytam o to bo obserwuję jak się gość "słania" na nogach już od 20 lat i jeszcze się nie zorientował Smile A zastanawiam się czy jak by ktoś jednak go poinformował o tym niezręcznym fakcie to jak - powiedzmy inna czarownica by tą klątwę zneutralizowała to ona wróci - do mnie (bo autorka już jest w zaświatach, a ja dziedziczę z dobrodziejstwem inwentarzaSmile???


Re: Magiem Czarownicą się człowiek rodzi - Elżbieta - 17.04.2016

Co ma wróżka do klątwy...
Prawie każdy może kogoś przekląć, jeśli kieruje nim gorycz, żal, silna determinacja, chęć zemsty... bywają tacy co robią to dla zabawy - takie parszywe owce...


Cytat: A zastanawiam się czy jak by ktoś jednak go poinformował o tym niezręcznym fakcie to jak - powiedzmy inna czarownica by tą klątwę zneutralizowała to ona wróci - do mnie (bo autorka już jest w zaświatach, a ja dziedziczę z dobrodziejstwem inwentarzaSmile??

Pogubiłam się.. napisz jaśniej.

Ogólnie klątwy wracają, pod tą czy inną postacią, prędzej czy później,pośrednio, ale wracają do nadawcy... bój się... Big Grin